Gde idemo posle smrti?

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
I?. Da li je prihvatio svima vidljivu i dokazanu činjenicu da Sheol nije grob, nego stanje-mesto u koji odlaze duše umrlih? Nije. Jer "religija" koju je prihvatio i koju tvrdoglavo ovde nameće kao "ispravnu" počlva na čistom materijalzmu i lažnom "prosvećenju".
Nije prihvatio, iako njegova crkva i sama kaze da SHEOL nije grob, to nema veze. On je svet i odabran i on zna bolje cak i od vlastite crkve i od nas. Takve likove njegova sekta i proizvodi, umisljenike..

Sta reci vise kad on ni dokaze iz biblije ne prihvata, nije to slucaj samo sa ovim, nego sa svim sto mi napisemo i objasnimo, i onda kazu 'niste dali biblijske dokaze'. Lazu sami sebe.. Makar to sto kazu bilo i nerazumno i smesno, oni moraju udarati kontru..
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Sta reci vise kad on ni dokaze iz biblije ne prihvata, nije to slucaj samo sa ovim, nego sa svim sto mi napisemo i objasnimo, i onda kazu 'niste dali biblijske dokaze'. Lazu sami sebe.. Makar to sto kazu bilo i nerazumno i smesno, oni moraju udarati kontru..

Kako bi brate i mogao da prihvati dokaze iz Svetog Pisma kada je "vera" koju je prihvatio i nastala na odbijanju da se Bogu poveruje kada je rekao da ni dan ni čas Dolaska u Slavi, niko ne nezna do li Otac. O kakvom onda prihvatanju Biblije mogu da govore takvi "bibliolatori"?

Brate, shvati, ne lažu oni sebe zato što im se laže, nego zato što tako moraju, primorani su na to, jer pod jedan na Bibliju ne gledaju čistog srca, niti širom otvorenih svojih očlju, nego kroz "naočare" laži.

A to je upravo ono što Satana želi i radi.

Vidi:

"Znakovi đavolskoga duha

„… budući da se đavao može prerušiti kao dobar duh i čak učiniti da se nešto čini autentičnim mističnim fenomenom, od pomoći je ukratko spomenuti različite znakove đavolskoga duha.

1. Duh laži. Đavao je otac laži, ali on smišljeno prikriva svoje prijevare poluistinama i pseudomističnim fenomenima.
2. Morbidna znatiželja. Ovo je karakteristika onih koji strastveno istražuju ezoterijske aspekte mističnih fenomena ili su opčarani magijom mimo naravnoga.
3. Zbunjenost, tjeskoba i duboka potištenost.
4. Tvrdoglavost. Jedan od najsigurnijih znakova đavolskoga duha.
5. Trajna indiskrecija i nemiran duh. Oni koji ustrajno idu u krajnosti, kao u pokorničkim vježbama ili apostolskoj aktivnosti, ili zanemaruju svoje glavne obveze kako bi radili nešto što osobno izaberu.
6. Duh oholosti i taštine. Vrlo su tjeskobni objaviti svoje darove milosti i mistična iskustva.
7. Lažna poniznost. Ovo je prikrivanje njihove oholosti i sebeljublja.
8. Očaj, nedostatak povjerenja i obeshrabrenje. Kronična karakteristika koja se izmjenjuje s preuzetošću, ispraznom sigurnošću i neosnovanim optimizmom.“ (str. 412)
9. Nestrpljivost u patnji i tvrdoglavi otpor; nekontrolirane strasti i snažna naklonost senzualnosti, obično pod krinkom mistična sjedinjenja; licemjerstvo, himba i dvoličnost; pretjerana navezanost na osjetne utjehe, posebno u njihovoj molitvenoj praksi; nedostatak duboke pobožnosti prema Isusu, i Mariji, skrupulozno prianjanje uz slovo zakona i fanatičan žar u promicanju stvari.
"
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zahvaljujem DarthShoneu sto je obelodanio karakteristike tradicionalnih crkava.

Evo jos nekih:

"A poznata su djela tjelesna, koja su preljubočinstvo, kurvarstvo, nečistota, besramnost,
Idolopoklonstvo, čaranja, neprijateljstva, svađe, pakosti, srdnje, prkosi, raspre, sablazni, jeresi,
Zavisti, ubistva, pijanstva, žderanja, i ostala ovakova, za koja vam naprijed kazujem, kao što i kazah naprijed, da oni koji takova čine neće naslijediti carstva Božijega"
( Galatima 5. 19 - 21 )

A evo karakteristika iskrenih pravih Bogu predanih vernika njegove crkve:

"A rod je duhovni ljubav, radost, mir, trpljenje, dobrota, milost, vjera, Krotost, uzdržanje; na to nema zakona.
A koji su Hristovi, raspeše tijelo sa slastima i željama.
Ako u duhu živimo, po duhu i da hodimo,
Da ne tražimo lažne slave razdražujući jedan drugoga, i zavideći jedan drugome"
( Galatima 5. 22 - 26 )
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Zahvaljujem DarthShoneu sto je obelodanio karakteristike tradicionalnih crkava.
Ne mora on nista da obelodanjuje, to se vidi iz vaseg pisanja kakvi ste, to je vasa simptomatika. U najboljem svetlu vas je prikazao Tripo, a ni ti nisi daleko od toga, jer svesno prelazis preko neistina.. U najboljem slucaju se moze reci da ste neiskreni prema sebi..
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ne mora on nista da obelodanjuje, to se vidi iz vaseg pisanja kakvi ste, to je vasa simptomatika. U najboljem svetlu vas je prikazao Tripo, a ni ti nisi daleko od toga, jer svesno prelazis preko neistina.. U najboljem slucaju se moze reci da ste neiskreni prema sebi..

Ne vidim da se ono što sam postavio uopšte odnosi na bilo koga drugog nego na adventiste. Duh proroštva u koga se oni krštavaju, zbog koga druge pljuju i napadaju, je duh laži.

"Znakovi đavolskoga duha

„… budući da se đavao može prerušiti kao dobar duh i čak učiniti da se nešto čini autentičnim mističnim fenomenom, od pomoći je ukratko spomenuti različite znakove đavolskoga duha.

1. Duh laži. Đavao je otac laži, ali on smišljeno prikriva svoje prijevare poluistinama i pseudomističnim fenomenima. - EGW je mistifikovala i to ohoho
2. Morbidna znatiželja. Ovo je karakteristika onih koji strastveno istražuju ezoterijske aspekte mističnih fenomena ili su opčarani magijom mimo naravnoga. - Ako ko u svemu vidi nekakvu magiju to su sledbenici Ellen Gould Harmon White.
3. Zbunjenost, tjeskoba i duboka potištenost. - Upravo ovakav je bio Miler, takvi su bili i "pioneers".
4. Tvrdoglavost. Jedan od najsigurnijih znakova đavolskoga duha. - O ovome se mogu romani pisati, ni jedan jedini adventist, o Ellen Gould Harmon White da ne govorim nikada nije priznao da je bio zaveden ili da je pogrešio.
5. Trajna indiskrecija i nemiran duh. Oni koji ustrajno idu u krajnosti, kao u pokorničkim vježbama ili apostolskoj aktivnosti, ili zanemaruju svoje glavne obveze kako bi radili nešto što osobno izaberu. - Ako ko nasrtljivo nameće svoju "duhovnost" to su sledbenici Ellen Gould Harmon White
6. Duh oholosti i taštine. Vrlo su tjeskobni objaviti svoje darove milosti i mistična iskustva. - Kao i kod slučaja broj 2 i 3 i ovde se adventisti i njima slični ističu.
7. Lažna poniznost. Ovo je prikrivanje njihove oholosti i sebeljublja. - Setimo se samo "skromnosti" Ellen Gould Harmon White i sledbenika njenih.
8. Očaj, nedostatak povjerenja i obeshrabrenje. Kronična karakteristika koja se izmjenjuje s preuzetošću, ispraznom sigurnošću i neosnovanim optimizmom.“ (str. 412) - Ovo se u potpunosti može odnositi na produkte Mileritske histerije i one kojima je Ellen Gould Harmon White "utešitelj"
9. Nestrpljivost u patnji i tvrdoglavi otpor; nekontrolirane strasti i snažna naklonost senzualnosti, obično pod krinkom mistična sjedinjenja; licemjerstvo, himba i dvoličnost; pretjerana navezanost na osjetne utjehe, posebno u njihovoj molitvenoj praksi; nedostatak duboke pobožnosti prema Isusu, i Mariji, skrupulozno prianjanje uz slovo zakona i fanatičan žar u promicanju stvari.
" - Poslednji deo rečenice, onaj o mržnji prema Mariji, ambivalentnosti prema Isusu i zakonomlaćenje, uz fanatizam u nametanju svoje "ideologije" i "objave" upravo pokrivaju opis delovanja EGWista.

Dakle, da li se ovo odnosi na delovanje Crkve i ljudi u njoj? Ne. Ovo se u potpunosti može primeniti u razotkrivanju pravog identiteta "duha proroštva" i onih koji njemu služe.

 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne mora on nista da obelodanjuje, to se vidi iz vaseg pisanja kakvi ste, to je vasa simptomatika. U najboljem svetlu vas je prikazao Tripo, a ni ti nisi daleko od toga, jer svesno prelazis preko neistina.. U najboljem slucaju se moze reci da ste neiskreni prema sebi..

Sada ove svoje reci sagledaj u pisanju DarthShonea i Stvarnoslapa, pa i svom, sa mnostvo neistina koje iznosite protiv Adventisticke crkve i Adventista, izvrnutih tudjih reci, laganja da nije nikakav odgovor dat..itd.. i videces da se sve ono sto pripisujes nama odnosi upravo na vas.


 
Učlanjen(a)
01.05.2019
Poruka
668
Učenje o vaskrsenju nije bilo previše poznato niti rasprostranjeno u judejskoj religiji, po kojoj svaki čovek posle smrti silazi u Šeol, Ad, Podzemlje - tmurno mesto puno tame i senke, letargije i beznadja . Ad ili Šeol je predstavljen najčešče kao okamenjenjen u stanju odvojenosti i mržnje prema Bogu, to stanje je prouzrokovano grehom, nepravdom koji je sila razdora.

20. I kad te svalim s onima koji silaze u jamu k starom narodu, i namestim te na najdonjim krajevima zemlje, u pustinji staroj s onima koji silaze u jamu, da se ne živi u tebi, tada ću opet postaviti slavu u zemlji živih.
Jezekilj, glava 26

6. Metnuo si me u jamu najdonju, u tamu, u bezdanu.
7. Oteža mi gnev Tvoj, i svima valima svojim udaraš me.
8. Udaljio si od mene poznanike moje, njima si me omrazio; zatvoren sam, i ne mogu izaći.
9. Oko moje usahnu od jada, vičem Te, Gospode, sav dan, pružam k Tebi ruke svoje.
Psalam 88

10. Ja rekoh, kad se presekoše dani moji: Idem k vratima grobnim, uze mi se ostatak godina mojih.
11. Rekoh: Neću videti Gospoda Gospoda u zemlji živih, neću više videti čoveka među onima koji stanuju na svetu.
Isaija, glava 38


Ipak neki od proroka i bogom nadahnutih mudraca su naveštavali Hrista spasa našeg i Njegov konačni obračun sa državpm smrti i gospodarem njezinim.

2. Ja ću ići pred tobom, i puteve neravne poravniću, vrata bronzana razbiću i prevornice gvozdene slomiću.
Isaija, glava 45

4. Lutaše po pustinji gde se ne živi, puta gradu naseljenom ne nahodiše;
5. Behu gladni i žedni, i duša njihova iznemagaše u njima;
6. Ali zavikaše ka Gospodu u tuzi svojoj; i izbavi ih iz nevolje njihove.
7. I izvede ih na prav put, koji ide u grad naseljeni.
8. Neka hvale Gospoda za milost Njegovu, i za čudesa Njegova radi sinova ljudskih!
9. Jer siti dušu taštu, i dušu gladnu puni dobra.
10. Sedeše u tami i u senu smrtnom, okovani u tugu i u gvožđe;
11. Jer ne slušaše reči Božijih, i ne mariše za volju Višnjeg.
12. On poništi srce njihovo stradanjem; spotakoše se, i ne beše koga da pomogne.
13. Ali zavikaše ka Gospodu u tuzi svojoj, i izbavi ih iz nevolje njihove;
14. Izvede ih iz tame i sena smrtnog, i raskide okove njihove.
15. Neka hvale Gospoda za milost Njegovu, i za čudesa Njegova radi sinova ljudskih!
16. Jer razbi vrata bronzana, i prevornice gvozdene slomi.
17. Bezumnici stradaše za nevaljale puteve svoje, i za nepravde svoje.
18. Svako se jelo gadilo duši njihovoj, i dođoše do vrata smrtnih.
19. Ali zavikaše ka Gospodu u tuzi svojoj, i izbavi ih iz nevolje njihove.
20. Posla reč svoju i isceli ih, i izbavi ih iz groba njihovog.
Psalam 107

17. Siromahe i uboge, koji traže vode a nje nema, kojima se jezik osušio od žeđi, njih ću uslišiti ja Gospod, ja Bog Izrailjev neću ih ostaviti.
Isaija, glava 41

17. Viču pravedni, i Gospod ih čuje, i izbavlja ih od svih nevolja njihovih.
18. Gospod je blizu onih koji su skrušenog srca, i pomaže onima koji su smernog duha.
19. Mnogo nevolje ima pravednik, ali ga od svih izbavlja Gospod.
20. Čuva Gospod sve kosti njegove, ni jedna se od njih neće slomiti.
21. Bezbožnika ubiće zlo, i koji nenavide pravednika prevariće se.
22. Gospod iskupljuje dušu sluga svojih, i koji se god u Njega uzdaju, neće se prevariti.
Psalam 34

1. Hvali, dušo moja, Gospoda.
2. Hvaliću Gospoda za života svog, pevaću Bogu svom dok me je god.
3. Ne uzdajte se u knezove, u sina čovečijeg, u kog nema pomoći.
4. Iziđe iz njega duh, i vrati se u zemlju svoju: taj dan propadnu sve pomisli njegove.
5. Blago onome, kome je pomoćnik Bog Jakovljev, kome je nadanje u Gospodu, Bogu njegovom,
6. Koji je stvorio nebo i zemlju, more i sve što je u njima; koji drži veru uvek,
7. Čini sud onima kojima se čini krivo; daje hranu gladnima. Gospod dreši svezane,
8. Gospod otvara oči slepcima, podiže oborene, Gospod ljubi pravednike.
Psalam 146

2. Narod koji hodi u tami videće videlo veliko, i onima koji sede u zemlji gde je smrtni sen zasvetliće videlo.
Isaija, glava 9

7. Da otvoriš oči slepima, da izvedeš sužnje iz zatvora i iz tamnice koji sede u tami.
Isaija, glava 42

18. Ti si izašao na visinu, doveo si roblje, primio darove za ljude, a i za one koji se protive da ovde nastavaš, Gospode Bože!
19. Blagosloven Gospod svaki dan! Ako nas ko pretovara, Bog nam pomaže.
20. Ovaj je Bog naš Bog Spasitelj, u vlasti su Gospodu vrata smrtna.
Psalam 68


Spasiteljev silazak u ad u trenutku smrti i boravak u njemu sve do Vaskrsenja jeste biblijska vera koju potvrđuji i sledeći stihovi

18. Jer i Hristos jedanput za grehe naše postrada, pravednik za nepravednike, da nas privede k Bogu, ubijen, istina, bivši telom, no oživevši Duhom;
19. Kojim sišavši propoveda i duhovima koji su u tamnici
1. Petrova, glava 3
6. Zato se i mrtvima propovedi jevanđelje, da prime sud po čoveku telom, a po Bogu da žive duhom.
1. Petrova, glava 4

6. A pravda koja je od vere ovako govori: Da ne kažeš u srcu svom: Ko će izići na nebo? To jest da svede Hrista;
7. Ili: Ko će sići u bezdan? To jest da izvede Hrista iz mrtvih.
Rimljanima, glava 10

8. Zato govori: Izišavši na visinu zaplenio si plen, i dade dare ljudima.
9. A šta iziđe, šta je, osim da i siđe u najdonja mesta zemlje?
Efescima, glava 4

17. I daše Mu knjigu proroka Isaije, i otvorivši knjigu nađe mesto gde beše napisano:
18. Duh je Gospodnji na meni; zato me pomaza da javim jevanđelje siromasima; posla me da iscelim skrušene u srcu; da propovedim zarobljenima da će se otpustiti, i slepima da će progledati; da otpustim sužnje
Luka, glava 4

14. Budući, pak, da deca imaju telo i krv, tako i On uze deo u tome, da smrću satre onog koji ima državu smrti, to jest đavola;
15. I da izbavi one koji god od straha smrti u svemu životu biše robovi.
Jevrejima, glava 2

15. I svukavši poglavarstva i vlasti izvede ih na ugled slobodno, i pobedi ih na njemu.
Kološanima, glava 2

19. I imamo najpouzdaniju proročku reč, i dobro činite što pazite na nju, kao na videlo koje svetli u tamnom mestu, dokle dan ne osvane i danica se ne rodi u srcima vašim.
20. I ovo znajte najpre da nijedno proroštvo književno ne biva po svom kazivanju;
21. Jer nikad proroštvo ne bi od čovečije volje, nego naučeni od Svetog Duha govoriše sveti Božiji ljudi.
Druga saborna poslanica svetog apostola Petra Glava 1


Ovo apostolsko svedočenje vere pominju i postapostolski spisi Svetog Ignjatija, Svetog Justina Mučenika pa sve do Svetog Jovana Damaskina a Sveto Predanje koje isto prenosi ističe da se Ad se u nagoveštajima može videti još u ovdašnjim ljudskim uslovima života.
Isus Hristos, koji dragovoljno prima smrt na krstu, prihvata ljudsku stvarnost do kraja, u njenim najnegativnijim vidovima, i započinje borbu protiv đavola onamo gde je ovaj načinio sebi obitalište i rasprostreo svoju vlast, to jest u carstvu smrti. On tamo silazi kao Car i objavljuje večnu pobedu nad smrću i satanom, ne samo pravednima nego svima, verujućima i neverujućima.
Pored sotiriološkog smisla ovaj događaj ima i hristološku važnost jer je Isus Hristos, telom bivši u grobu, u ad sišao svojom dušom, kao što se ispoveda u molitvi na kraju Proskomidije: "U grobu telesno, u adu s dušom kao Bog, u raju s razbojnikom, i na prestolu bio si, Hriste, sa Ocem i Duhom, sve ispunjavajući, Neograničeni". Takođe, to potvrđuje da se prilikom smrti razumna duša ili ljudska ličnost ne ruši i ne potire niti nestaje, nego odlazi u Ad, svet posmrtni, gde u zavisnosti od svog stanja i stepena ogrehovljenosti očekuje vaskrsenje tela primajući naveštaj bilo muka paklenih ili rajskih blaženstava.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Mire, takvi tekstovi ne postoje.

Naravno ne postoje u Svetom Pismu, ali ih ima u dve nakarade od prevoda "istog" Clear Word i New World Translation.
Samo ti Darth nastavi sa svojim lazima. Koliko puta treba da ti ponovim, da je Clear Bible, PREPRICANA BIBLIJA za decu i one koji dobro ne znaju Engleski. Ali ti bezis od istine i uzivas u sirenju lazi. Ovde sam pola veka, jos nisam video nikaoga ko se sluzi tom vrstom Biblije. Amerikanci su bogati sa raznim prevodima. i svi su dobri sa malim razlikama.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
SMRT = NESVJESNOST
kad čovjek umre
umre zato jer mu je Bog Otac JHVH
uzeo svoj dah-duh životni,
tijelo se raspadne,
a DUH čovjeka ide u stanje spavanja
NESVJESTAN je
do – uskrsa – bilo prvog za spašenike
bilo drugoga za ne spašenike

duhovi svih mrtvih su zajedno
u nekom „skladištu“

==================================


PSALAM 6,6
jer MEĐU MRTVIMA TKO TE SE SJEĆA,
U PODZEMLJU TKO TI HVALE PJEVA
?

PSALAM 30,10
"Kakva je korist od krvi moje, kakva korist da u grob siđem?
ZAR ĆE TE PRAŠINA SLAVITI,
ZAR ĆE NAVIJEŠTATI VJERNOST TVOJU?"

PSALAM 35,20
Jer oni ne misle o miru,
već spletke snuju PROTIV MIRNIH U ZEMLJI.

PSALAM 88,11
Zar na mrtvima činiš čudesa?
ZAR ĆE SJENE USTATI I HVALITI TEBE?

PSALAM 88,12
ZAR SE U GROBU PRIPOVIJEDA O TVOJOJ DOBROTI?
O VJERNOSTI TVOJOJ U PROPASTI?


PSALAM 88,13
ZAR SE U TMINI OBJAVLJUJU ČUDESA TVOJA
I TVOJA PRAVDA U ZABORAVU?

PSALAM 146,4
Iziđe li duh iz njega, u zemlju svoju on se vraća i
PROPADAJU SVE MISLI NJEGOVE

PROPOVJEDNIK 9,5
Živi barem znaju da će umrijeti,
a MRTVI NE ZNAJU NIŠTA niti imaju više nagrade,
jer se zaboravlja i spomen na njih.

PROPOVJEDNIK 9,10
I što god nakaniš učiniti, učini dok možeš,
JER NEMA NI DJELA, NI UMOVANJA, NI SPOZNAJE, NI MUDROSTI
u Podzemlju u koje ideš.

SIRAH 17,27
Jer TKO ĆE HVALITI SVEVIŠNJEG U PODZEMLJU
mjesto živih koji ga mogu slaviti?

SIRAH 17,28
HVALA MRTVIH MRTVA JE - KAO DA IH NEMA,
samo živ i zdrav hvali Gospodina.

BARUH 2,17
otvori oči i pogledaj:
ta MRTVI U PODZEMNOM SVIJETU –
KOJIMA JE IZ UTROBE ODUZET DAH - NE,
ONI VIŠE NE KAZUJU SLAVE I PRAVEDNOSTI GOSPODNJE
;
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
U Šeol idu bitovi i bajtovi.

Šeol je RAM memorija, ili SSD "boga", tačnije particija određena za backup, i tamo odlaze "bitovi i bajtovi" onih koji su umrli (da spavaju u nekoj vrsti backup-a)

Grob je Recycle bin, fizička kanta za smeće u koje "bog" baca "umrle" diskete, usb stikove, zgužvane papire i tako to.

Vidiš kako se sve slaže i kako je "teologija" Milerita u skladu sa "razumom" i prosvećenošću... :D

PS. Dan "odmora" je dan kada "server" ide u sleep stanje da uštedi "energiju"....

Tko zna, možda su oni iznimke, možda oni zaista nemaju ljudsku dušu. :) Svejedno, ništa se ne mijenja, iznimke samo potvrđuju pravilo.

P.S. Samo bezbožnici, adventisti i Jehovini svjedoci vjeruju da je čovjek bezdušno biće.
 
Natrag
Top