Gde idemo posle smrti?

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
BIBLIJA SE NE TUMACI SKAKUTANJEM SA TEKSTA NA TEKST I SKAKANJEM SA KNJIGE NA KNJIGU!

Još manje se tumači tako što se prvo u glavi stvori predubeđenje, a onda jurca po Svetom Pismu da bi se našli stihovi koji "potvrđuju" već stvoreno predubeđenje. No, brate, uzalud govoriš i pišeš. Jer na takvom "tumačenju" su i stvorili svoje verovanje. Šta misliš na koji je način MIler iznašao datume svoje? Biblija mu ih rekla? Ne, nego upravo na skakutanju i traženju potvrda svojih predubeđenja je iznašao datume. Kada se to što je "iznašao" ostvarilo nije, onda su se "razočarani" okupili oko multipliciranih "utešitelja" i nastavili istim putem tumačenje.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
BIBLIJA SE NE TUMACI SKAKUTANJEM SA TEKSTA NA TEKST I SKAKANJEM SA KNJIGE NA KNJIGU!

Po tebi se ne tumači jer tako tebi ne odg. pošto te Biblija osporava.

Ti uopste nisi u uzem kontekstu osmotrio tekst,

To si ti izsmislio kontekst. Nigde ne stoji da čovek ide na nebo, jasno stoji da čovek ide u grob.

I tu nema mudrovanja. Čovek nije duh kako si ti rekao, nego u svojoj osnovi prah.

1. Mojsijeva 3,19 Sa znojem lica svojega ješćeš hljeb, dokle se ne vratiš u zemlju od koje si uzet; jer si prah, i u prah ćeš se vratiti.

Nije rekao čovjeku da je duh. Nego da je prah.

1. Mojsijeva 18,27 A Avram odgovori i reče: gle, sada bih progovorio Gospodu, ako i jesam prah i pepeo.

Psalam 30,9 "Kakva je korist od krvi moje, da siđem u grob? hoće li te prah slaviti ili kazivati istinu tvoju?

Čovjek ide u grob, a ne na nebo kada umre.

Jov 10,9 Opomeni se da si me kao od kala načinio, i opet ćeš me u prah obratiti.

Propovjednik 3,20 Sve ide na jedno mjesto; sve je od praha i sve se vraća u prah.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To je Mire tvoj propust, jer seckas bibliju i to pravdas ko zna kojim izmisljenim opravdanjima.

Ja sam odgovor dao i on je konacan.

"""Mire, mnogo puta sam napominjao da moras uzimati ceo kontekst biblije i uporedjivati tekstove, a ti i dalje kao po starom obicaju vadis iz konteksta pojedinacne stihove da bi dokazao svoja misljenja.

Dakle, kontekst i ovog teksta koji si ti postavio, i onog koji sam ja citirao je isti, a to je vaskrsenje, a ne izlazenje besmrtne duse iz tela, i zivot u nekakvoj bestelesnoj dusi nakon smrti.

2 Korincanima ne kaze "IZACI IZ TELA" vec otici od tela.

Ali i da je to slucaj, to ne menja stvari, jer se tu govori o odlasku ili izlasku ili preciznije preobucavanju iz smrtnog tela u novo telo koje ce Gospod dati prilikom vaskrsenja.

Kontekst 2 Korincanima 5 poglavlja je dakle vaskrsenje, a evo sta kazu prva 5 stiha:

"Jer znamo da kad se zemaljska naša kuća tijela raskopa, imamo zgradu od Boga, kuću nerukotvorenu, vječnu na nebesima.
Jer za tijem uzdišemo, želeći obući se u svoj nebeski stan.
I da se obučeni, ne goli nađemo!
Jer budući u ovome tijelu, uzdišemo otežali; jer nećemo da se svučemo, nego da se preobučemo, da život proždere smrtno.


Da bi dokazali da se ovde radi o vaskrsenju pomenucemo drugi tekst iz 15 poglavlja 1 Korincanima, gde se koristi isti ovaj izraz "PROZDIRANJE SMRTNOG" sto se odnosi na vaskrsenje.

A ako se Hristos propovijeda da ustade iz mrtvijeh, kako govore neki među vama da nema vaskrsenija mrtvijeh?
I ako nema vaskrsenija mrtvijeh, to ni Hristos ne usta.
A ako Hristos ne usta, uzalud dakle propovijedanje naše, a uzalud i vjera vaša.
A nalazimo se i lažni svjedoci Božiji što svjedočimo na Boga da vaskrse Hrista, kojega ne vaskrse kad mrtvi ne ustaju.
Jer ako mrtvi ne ustaju, ni Hristos ne usta.
A ako Hristos ne usta, uzalud vjera vaša: još ste u grijesima svojijem.
Dakle i oni koji pomriješe u Hristu, izgiboše.
I ako se samo u ovom životu uzdamo u Hrista, najnesrećniji smo od sviju ljudi.
Ali Hristos usta iz mrtvijeh, i bi novina onima koji umriješe.
Jer budući da kroz čovjeka bi smrt, kroz čovjeka i vaskrsenije mrtvijeh.
Jer kako po Adamu svi umiru, tako će i po Hristu svi oživljeti.
Ali svaki u svom redu: novina Hristos; a potom oni koji vjerovaše Hristu o njegovu dolasku;
Onda kraj, kad preda carstvo Bogu i ocu, i kad ukine svako poglavarstvo i svaku vlast i silu.
Jer njemu valja carovati dokle ne položi sve neprijatelje svoje pod noge svoje.
A pošljednji će se neprijatelj ukinuti smrt
" ( 1 Korincanima 15. 12 - 26 )

"Evo vam kazujem tajnu: jer svi nećemo pomrijeti, a svi ćemo se pretvoriti,
Ujedanput, u trenuću oka u pošljednjoj trubi; jer će zatrubiti i mrtvi će ustati neraspadljivi, i mi ćemo se pretvoriti.
Jer ovo raspadljivo treba da se obuče u neraspadljivost, i ovo smrtno da se obuče u besmrtnost.
A kad se ovo raspadljivo obuče u neraspadljivost i ovo se smrtno obuče u besmrtnost, onda će se zbiti ona riječ što je napisana: pobjeda proždrije smrt.
Gdje ti je, smrti, žalac? Gdje ti je, pakle ( u riginalu "SHEOL - GROBE ), pobjeda?"
( 15. 51 - 55 )

Ovaj odgovor je u potpunom skladu sa smislom Pavlovih reci, i kontekstom biblije.

Neka ti Bog pomogne da to uocis, razumes, i prihvatis.

Amin!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
„Sve sto ti dodje pod ruku da cinis, cini po mog

ucnosti svojoj, jer nema rada ni misljenja ni znanja ni mudrosti u grobu u koji ides.“

Nigde ne stoji da čovek ide na nebo.


 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
„Jer mrtvi ne spominju tebe; u grobu ko ce te hvaliti?“

Zasto Boziji narod ne treba da pita mrtve? Zato sto mrtvi ne spominju Boga, niti mogu nesto reci. Sledeci Psalm 30, u kome David zahvaljuje Bogu na spasenju. Tako Psalm 30:9 citamo:

„Kakva je korist od krvi moje, da sidjem u grob? Hoce li te prah slaviti ili kazivati istinu tvoju?“

Ovde nam David jednostavno objasnjava da, kad covek sidje u grob, tacnije umre, nema koristi i vise ne moze govoriti istinu Boziju. Razdvajanjem dve komponente, praha zemaljskog od duha zivotnog, od coveka vise nema koristi.

„Sve sto ti dodje pod ruku da cinis, cini po mogucnosti svojoj, jer nema rada ni misljenja ni znanja ni mudrosti u grobu u koji ides.“

A gledajte što je Isus rekao i obećao svojim apostolima: Mt 28,19-20: Pođite dakle i učinite mojim učenicima sve narode krsteći ih u ime Oca i Sina i Duha Svetoga i učeći ih čuvati sve što sam vam zapovjedio!" "I evo, ja sam s vama u sve dane - do svršetka svijeta."

Dakle, tko je lažov? Adventisti sedmog dana koji, gore kroz tripina usta, tvrde da čovjek između zemaljske smrti i uskrsnuća (svršetka svijeta) ne postoji, ili Isus koji, suprotno ovomu, svojim apostolima obećava da će "s njima biti u sve dane do svršetka svijeta"? Tko li laže?:)
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
A gledajte što je Isus rekao i obećao svojim apostolima: Mt 28,19-20: Pođite dakle i učinite mojim učenicima sve narode krsteći ih u ime Oca i Sina i Duha Svetoga i učeći ih čuvati sve što sam vam zapovjedio!" "I evo, ja sam s vama u sve dane - do svršetka svijeta."

Dakle, tko je lažov? Adventisti sedmog dana koji, gore kroz tripina usta, tvrde da čovjek između zemaljske smrti i uskrsnuća (svršetka svijeta) ne postoji, ili Isus koji, suprotno ovomu, svojim apostolima obećava da će "s njima biti u sve dane do svršetka svijeta"? Tko li laže?:)

Mi znamo odgovor ko laže, ali neka ljudi sami uvide. Reći ću samo da ko laže taj i plagira (krade)....
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Rec za duh u Hebrejskom je

ַחור

(Ruah), dah, vetar, a prevodi se kao duh. Rec koja je prevedena sa pomisli kod nas, je

תנ שֶע

(Estonah) i znaci razmisljanje. Znaci, covek kad izgubi svoj dah, mogucnost za disanjem vazduha, tada nestaje i njegovog razmisljanja, sto smo predhodno potvrdili i iz Knjige Propovednikove. U knjizi o Jovu mozemo videti nastavak tog sklada. U trecoj glavi, kad se Jov jada zbog nesrecne situacije u kojoj se nasao, citamo ovako u 11 stihu:

„Zasto ne umreh u utrobi? Ne izdahnuh izlazeci iz utrobe?“



A onda objasnjava sta bi bilo sa njim da se to desilo, pa citamo 13 stih:

„Jer bih sad lezao i pocivao, spavao bih, i bio bih miran.“



Reci za pocivati i spavati,

טַקָש

(Seket) i

ןֵשָ



(Jesan), oznacava stanje u kome je neko miran, cuti. Jasna asocijacija da je smrt kao san i da nema besmrtnog dela koje nastavlja postojanje nakon ovozemaljskog zivota.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
mire000 said:

Covek se nalazi u blizini Bozjoj.
------------

Netačno Biblija kaže da čovek ide u grob.


Gde čovek ide kada umre do vaskrsenja??

Job 21,13 Dane svoje završavaju u sreći, u Podzemlje (grob) oni silaze spokojno.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Kaže Isus svojim apostolima: Mt 28,20: "I evo, ja sam s vama u sve dane - do svršetka svijeta."

Dakle, Isus svaki dan silazi u grobove i igra klikera s apostolima.

Naravno, u pauzi iščitavanja "dosijea" u "Investigative Judgement", koji sprovodi nakon što se dovezao Harley Davidsonom iz čekaonice u sudnicu tamo negde 1844, po viđenju tako "produhovljenih" Hirama Edsona i Uriaha Smitha, kojima je "imprimatur" dao sam "Duh Proroštva" otelotvoren u Ellen Gould Harmon White, najvernijoj kćeri "Oca" Milera.

Da nije blasfemično, bilo bi smešno.
 
Natrag
Top