Gde idemo posle smrti?

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Psalam 49,15 Poput stada redaju se u Podzemlju, smrt im je pastir, a dobri njima vladaju. Njihova će lika brzo nestati, Podzemlje će im biti postojbina.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Po tebi se ne tumači jer tako tebi ne odg. pošto te Biblija osporava.

Nisam ja ovaj princip tumacenja izmislio, vec se on nalazi u samom srcu biblije! I vasi teolozi uce tom principu na teoloskom fakultetu! To je prvo hermeneuticko pravilo! Ali naravno ti si neuk po tom pitanju kao i Laodikeja.

I zasto bi ja sada slusao vas, kada se sa takvim nacinom tumacenja ne slazu ni vasi teolozi?

Sami sebi uskacete u stomak ignorisuci literarni kontekst u kojem je tekst nastao!

To je Mire tvoj propust, jer seckas bibliju i to pravdas ko zna kojim izmisljenim opravdanjima.

Pa nisam ja izmislio ovaj princip tumacenja vec vasi teolozi! Pitaj Radisu Antica vaseg dekana na TFB kako se tumaci i reci ce ti isto!

Dakle, ponasas se suprotno ucenju svoje crkve! A sve zato sto drugacije ne mozes poreci te stihove! Opet dupli standard kod vas! Ne vazi pravilo kada vam ne odgovara!

Mene zaista ne interesuje tvoje "seckanje", mene interesuje tekst u okviru konteksta.

Znaci ti kontekstom ne mozes dokazati nista? E pa hvala! To samo znaci da smo mi u pravu!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
A Isus kaže apostolima: Mt 28,20: "I evo, ja sam s vama u sve dane - do svršetka svijeta."

Tko je lažov? Isus ili tripo?

P.S. Pozdrav krivotvoritelju činjenica i identiteta.

Hmm.. Put, Istina i Život ne može biti lažov. Stoga ovaj drugi ne govori istinu.


Nisam ja ovaj princip tumacenja izmislio, vec se on nalazi u samom srcu biblije! I vasi teolozi uce tom principu na teoloskom fakultetu! Ali naravno ti si neuk po tom pitanju kao i Laodikeja.

I zasto bi ja sada slusao vas, kada se sa takvim nacinom tumacenja ne slazu ni vasi teolozi?

Sami sebi uskacete u stomak ignorisuci literarni kontekst u kojem je tekst nastao!

Mnogo toga oni ignorišu. Posebno ako se ne slaže sa njihovom "doktrinom".

Pa nisam ja izmislio ovaj princip tumacenja vec vasi teolozi! Pitaj Radisu Antica vaseg dekana na TFB kako se tumaci i reci ce ti isto!

Dakle, ponasas se suprotno i ucenju svoje crkve! A sve zato sto drugacije ne mozes poreci te stihove! Opet dupli standardi kod vas!

Mene zaista ne interesuje tvoje "seckanje", mene interesuje tekst u okviru konteksta.

Znaci tikontekstom ne mozes dokazati nista? Hvala!

Kontekstom zaista ne može dokazati svoje "verovanje", jer ga isti, kontekst ruši.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Nevezano za ovu temu, danas na poslu sipam vodu u flasu i promuckam, voda bela ko sneg! Nakon nekog vremena, minut ili dva, voda opet postane bistra..

Da li je neko primetio nesto slicno?

Uvek promuckam flasu da isperem, ali nikad se ovo nije desavalo, bar ja nisam primetio do nedavno. U zadnjih godinu dana sam primetio i da je voda neuobicajeno gorka, mislio sam da mi se pricinjava, nisam obracao paznju, sve do nedavno..

Koliko se ja secam, to nikad nije bio slucaj, uvek je voda bila bistra nakon muckanja..

Pretpostavljam da je to hlor i fluor, ali ga nikad nije bilo u tolikoj kolicini, da voda u flasi pobeli nakon muckanja..

Sad se pitam, koliko godina unazad mi pijemo ovakvu zatrovanu vodu, a da niko nista nije primetio, pa ni ja..

Ljudi mi pricaju da se nadimaju od vode, sad kad ih pitam (i ja isto osecam), i mnogi i ne piju vodu iz cesme iz tog razloga, ali niko nista o tome ne pise u medijima? I ja sam primetio da se mnogo losije osecam u zadnjih bar 5 godina..

Mislim da nas truju ko pacove!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Nisam ja ovaj princip tumacenja izmislio, vec se on nalazi u samom srcu biblije! I

To je mislio i kušač kada je citirao Bibliju.

I vasi teolozi uce tom principu na teoloskom fakultetu! To je prvo hermeneuticko pravilo!

To ćeš reći samo formalno, pošto su drugi stihovi osporili tvoju nauku, kako su onda drugi stihovi osporili tvoju nauku.

Ti to ne možeš, ti za sastav čoveka daješ stih koji govori kako čovek treba da dočeka Isusa.

Dakle nikakve veze sa sastavom čoveka, taj stih se nalazi u Postanku, što je i logično.

Dakle ti samo formalno uzimaš iste reči i misliš da je to smisao.
A smisao je dolazak Isusa i kakav čovek treba da bude kada Isus dođe.

Ali naravno ti si neuk po tom pitanju kao i Laodikeja.

I naravno popljuvavanje.

I zasto bi ja sada slusao vas,

Zato što te ne zanima istina.

Sami sebi uskacete u stomak ignorisuci literarni kontekst u kojem je tekst nastao!

To smo videli kod tebe, zato sam kopirao tvoje besmislice, ne znaš šta si pričao pre 3 godine.

Ili znaš samo što si nepošten da priznaš.

mire000 said:

On je Duh,

A Biblija kaže da je čovek prah.

Dakle svesno i namerno lažeš.

Evo celog komentara.

Covek se nalazi u blizini Bozjoj. On je Duh, nemoze da govori , da hoda , da radi , da ista cini, jer nema telo, moze samo da oseca.. Posto mu je potrebno telo da bi bio kompletan, ceka vaskrsenje, on uziva u Bozjoj ljbavi , ako je cinio dobro..

 
Poslednja izmena:
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.324
Netačno Biblija kaže da čovek ide u grob.
Točno čovjek ide u grob , i Biblija kaže ,od praha si , i uprah se vraćaš

Gde čovek ide kada umre do vaskrsenja??

Job 21,13 Dane svoje završavaju u sreći, u Podzemlje (grob) oni silaze spokojno.
Da to piše za čovjeka , a ne za dušu , za dušu Biblija jasno odvaja dušu od čovjeka, evo što Biblija kaže , Izak kaže Ezavu :" pa da te blagoslovi dusa moja dok nisam umro” (Post 27,4), a Jakov odgovara: ,,…pa da me blagoslovi duša tvoja” (27,19).
Dalila je toliko dosađivala Samsonu: “i duša mu prenemože da umre“ (Suci 16,16). Šaul mučeći se pred smrt, reče: “pristupi k meni i ubij me, jer me obuzeše muke, a još je sasvim duša u meni“ (2 Sam 1,9).
Naravno, u pauzi iščitavanja "dosijea" u "Investigative Judgement", koji sprovodi nakon što se dovezao Harley Davidsonom iz čekaonice u sudnicu tamo negde 1844, po viđenju tako "produhovljenih" Hirama Edsona i Uriaha Smitha, kojima je "imprimatur" dao sam "Duh Proroštva" otelotvoren u Ellen Gould Harmon White, najvernijoj kćeri "Oca" Milera.

Da nije blasfemično, bilo bi smešno.
Sone dali oni razumju sledeće Biblijske stihove : " Jonatanova se duša prikloni Davidovoj duši“ (1Sam 2,16; 2,33; 18,18). Ilija moleći se Bogu za dječaka: ,,Neka se povrati u dijete duša njegova” (1Kr 17,21). Ilija, izmučen zavapi: “Dosta je već, Gospode, primi dušu moju“ (1Kralj.19:4). Elizej štiteći neku ženu: “Ostavi je, jer joj je duša u jadu“ (2 Kr 4,27).

Oni tumače da čovjek ide u grob toje točno , po njihovom čovjek i nema dušu , a Biblija jasno tumači da ima , tolikose pozivaju na Bibliju , a nevjeruju što unjoj piše . Pitam se samo kako mogu izokrenit ovake jasne stihove , koji potvrđuju postojanje duše , recimo ovaj stih Isus kaže :" Ne bojte se onih koji ubijaju tijelo, a duše ne mogu ubiti. Nego se vise bojte onoga koji moze i dušu i telo da upropasti u paklu“ i “Pretužna je duša moja do smrti“ (Mt 26,38, 10,28)
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Sone dali oni razumju sledeće Biblijske stihove : " Jonatanova se duša prikloni Davidovoj duši“ (1Sam 2,16; 2,33; 18,18). Ilija moleći se Bogu za dječaka: ,,Neka se povrati u dijete duša njegova” (1Kr 17,21). Ilija, izmučen zavapi: “Dosta je već, Gospode, primi dušu moju“ (1Kralj.19:4). Elizej štiteći neku ženu: “Ostavi je, jer joj je duša u jadu“ (2 Kr 4,27).

Oni tumače da čovjek ide u grob toje točno , po njihovom čovjek i nema dušu , a Biblija jasno tumači da ima , tolikose pozivaju na Bibliju , a nevjeruju što unjoj piše . Pitam se samo kako mogu izokrenit ovake jasne stihove , koji potvrđuju postojanje duše , recimo ovaj stih Isus kaže :" Ne bojte se onih koji ubijaju tijelo, a duše ne mogu ubiti. Nego se vise bojte onoga koji moze i dušu i telo da upropasti u paklu“ i “Pretužna je duša moja do smrti“ (Mt 26,38, 10,28)

Sestro, ne razumeju oni ni jedan od tih stihova, jer isti doslovno ruše njihov materijalizam i mortalizam. Ako to znamo, onda se postavlja pitanje da li uopšte razumeju i ovo "na sliku svoju stvori ih", jer ako se i tu uključi materijalizam, onda oni Boga ograničavaju.

Naime, ako je čovek prah zemaljski (u materijalnom smislu mi jesmo prah zemaljski prah zvezdani, onda po čemu i Bog, čija smo slika nije prah zemaljski? I upravo to dolazi kada se na njihov način tumače tekstovi Svetog Pisma. Oni dakle naglašavanjem materijalnog i Boga ograničavaju, materijalizuju Ga.

Što se tiče toga da čovek ide u grob, da je smrtan, to niko ne spori, ali nemojmo ni za trenutak pomisliti da je njihova zaumna "teologija" ispravna. Nije, iz prostog razloga što u grob u prah ne ide ličnost, nego odelo, ljuštura.

Adventističko, mortalističko i materijalističko shvatanje čoveka, tako blisko ateizmu protiv koga se onaj falsifikator kako ga je Slap nazvao, navodno bori, dakle negira činjenicu da čovek nije samo i iisključivo samo materijalno biće. Doslovno negira duhovnu komponentu.

Negirajući postojanje duše, koja nadživljava telesnu smrt, adventisti izvrću i samo uskrsnuće pretvarajući ga u doslovnu rekonstrukciju.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Biblija nije "Anatomski atlas" koji poučava o čovjekovoj građi, nego je to Knjiga koja nam kazuje "odakle dolazimo i kamo idemo".

Kada bi on i njemu slični to samo mogli da shvate. Biblija nije naučni udžbenik, nije ono za šta je oni drže, nego je upravo kao što si rekao The Book, koja nam kazuje "odakle dolazimo i kamo idemo".
 
Natrag
Top