Gde idemo posle smrti?

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Niti ovo katolici uče niti sam ja ovo napisao

Učite kažeš da je Isus odveo pokajnika u raj odmah nakon smrti dakle kao duha Kaspera.

A to je ovo.

Reinkarnacija (od latinskog re in caro, ponovo u tijelo, to jest ponovno utjelovljenje) je učenje o ponovnom ili neprestanom vraćanju duha ili duše u tijelo nakon smrti.

A isto kažeš za Isusa da se reinkarnirao, bio u raju kao duh, onda se vratio u tijelo. Dakle opis onoga što ti učiš je REINKARNACIJA, a ne vaskrsenje.

zaista može samo teški 'mozgovni invalid'.

Opet se prazniš, doze pražnjenja sve veće i češće.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Učite kažeš da je Isus odveo pokajnika u raj odmah nakon smrti dakle kao duha Kaspera.

Ja samo Isusu vjerujem. Ne pada mi na pamet pomisliti da je Isus slagao raskajanom grešniku, a zaista mu je obećao da će još toga dana biti s Njime u raju. A o 'duhu Kaspera' nisam ja govorio, nego si ga ti izmislio jer ne možeš drugačije braniti vaše bogohulno subotarsko nijekanje besmrtne čovjekove duše. Jehovini svjedoci, vi subotari i svi bezbožnici (možda još neki sotonjare) jedini ste koji niječete besmrtnost ljudske duše. Dakle, dušom je onaj razbojnik bio s Isusom u raju onog petka čim je na kriužu izdahnuo.

Opet se prazniš, doze pražnjenja sve veće i češće.

A ti se tješiš. Ipak jesi, teški si 'mozgovni invalid'.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
A ti se tješiš.
Kažeš za Isusa da se reinkarnirao, bio u raju kao duh, onda se vratio u tijelo. Dakle opis onoga što ti učiš je REINKARNACIJA, a ne vaskrsenje.

Reinkarnacija (od latinskog re in caro, ponovo u tijelo, to jest ponovno utjelovljenje) je učenje o ponovnom ili neprestanom vraćanju duha ili duše u tijelo nakon smrti.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Kažeš za Isusa da se reinkarnirao, bio u raju kao duh, onda se vratio u tijelo. Dakle opis onoga što ti učiš je REINKARNACIJA, a ne vaskrsenje.

Reinkarnacija (od latinskog re in caro, ponovo u tijelo, to jest ponovno utjelovljenje) je učenje o ponovnom ili neprestanom vraćanju duha ili duše u tijelo nakon smrti.

1. Je li Kristovo tijelo bilo u grobu? Je.

2. Je li Bog Sin i toga petka, kao što je to oduvijek, bio s Bogom Ocem? Je.

3. Je li onda s Njim u raju dušom mogao biti i raskajani razbojnik? Ne samo da je mogao biti, nego je sigurno bio jer mu je Isus to obećao, a Isus nije lažov. :)

P.S.
Ipak si teški ‘mozgovni invalid’.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
3. Je li onda s Njim u raju dušom mogao biti i raskajani razbojnik? Ne samo da je mogao biti, nego je sigurno bio jer mu je Isus to obećao, a Isus nije lažov.

optužuješ Isusa da uči REINKARNACIJU, teška hula.

Šta kaže definicija (učenje) REINKARNACIJA

Reinkarnacija (od latinskog re in caro, ponovo u tijelo, to jest ponovno utjelovljenje) je učenje o ponovnom ili neprestanom vraćanju duha ili duše u tijelo nakon smrti.

I još vjeruješ da se Isus reinkarnirao nakon 3 dana. Sramota.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Reinkarnacija (od latinskog re in caro, ponovo u tijelo,

I još vjeruješ da se Isus reinkarnirao nakon 3 dana. Sramota.

Pišu sveti evanđelisti, koji se tebi gade, da su apostoli trećeg dana nakon razapinjanja sreli Isusa, Isusa u tijelu. Još više, tjedan dana kasnije Isusa susreće i Toma i “ne vjeruje svojim očima” da je to pravo tijelo, pa ga Isus poziva da se primakne i da Ga dotakne, na što se Toma osvjedočava da je Isus zaista u opipljivoj tijelu.

P.S. Vidiš da si teški ‘mozgovni invalid’.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346

Sramota, nego što. Evo, neki dan saznadoh za nove bogohulnosti vaše ‘proročice’ bogohulnice. Naime, tvrdi da u nebo neće moći ući ljudi koji nisu bjeli, baš kao što je Isus bio bijelac. Evo, čitaj:

Na nebu ljudi neće biti različitih boja, jer svi će biti bijeli kao sam Krist. Zahvaljujmo Bogu što možemo biti članovi kraljevske obitelji. (Ellen White, The Gospel Herald, March 1, 1901)
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Neće biti različitih karaktera, već samo Hristov.

Bog mrzi neposlušnu djecu koja pokazuju strast i zlu ćud, itd. On ih ne može spasiti u vrijeme nevolje. (Ellen White, Manuscript 1, 1854)

Kao što vidiš, nebo neće biti samo bez crnaca i drugih nebjelaca, nego će nebo biti gotovo bez djece. Vaša ‘proročica’ tvrdi da Bog mrzi neposlušnu djecu i da ih ne može spasiti, sve i da hoće, a skoro sva djeca su neposlušna.
 
Natrag
Top