Gde idemo posle smrti?

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Biblija kaže da mrtvi idu samo u grob.

Postanak
18,27"Ja se, evo, usuđujem govoriti Gospodinu", opet progovori Abraham. - "Ja, prah i pepeo!

Jov kaže da ide u grob. Job 17,16Hoće li u Šeol ona sa mnom sići da u prahu zajedno otpočinemo?

Job 10,9Sjeti se, k`o glinu si me sazdao i u prah ćeš me ponovo vratiti.

Jov kaže da ljudi idu u prah, a ne na nebo odmah nakon smrti.

Job 21,26Obojica leže zajedno u prahu, crvi ih jednako prekrivaju oba.

Job 34,15sva bića bi odjednom izdahnula i u prah bi se pretvorio čovjek.


Psalam 90,3Smrtnike u prah vraćaš i veliš: "Vratite se, sinovi ljudski!

Psalam 104,29Sakriješ li lice svoje, tad se rastuže; ako dah im oduzmeš, ugibaju i opet se u prah vraćaju.

Propovjednik 3,20I jedni i drugi odlaze na isto mjesto; svi su postali od praha i u prah se vraćaju.

Izaija 26,19Tvoji će mrtvi oživjeti, uskrsnut će tijela. Probudite se i kličite, stanovnici praha! Jer rosa je tvoja - rosa svjetlosti, i zemlja će sjene na svijet dati.

Daniel 12,2Tada će se probuditi mnogi koji snivaju u prahu zemljinu; jedni za vječni život, drugi za sramotu, za vječnu gadost.

Jovan 5,28Ne divite se ovome, jer ide čas u koji će svi koji su u grobovima čuti glas sina Božijega,
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Eto ti znaš ? Nije rekao ideš u grob , već još danas bićeš u raju , nema potrebe da izvrćeš Kristove reči
Međutim, nije li neobično da Isus ako je uistinu nakon uskrsnuća otišao na nebo (u raj), kaže Mariji u Ivanu 20,16 sljedeće rječi: „Nemoj me se dodirnuti, jer još nisam uzašao k Ocu svojemu. Nego idi k braći mojoj i kaži im: "Uzlazim k Ocu svojemu i Ocu vašemu, Bogu svojemu i Bogu vašemu."
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Međutim, nije li neobično da Isus ako je uistinu nakon uskrsnuća otišao na nebo (u raj), kaže Mariji u Ivanu 20,16 sljedeće rječi: „Nemoj me se dodirnuti, jer još nisam uzašao k Ocu svojemu. Nego idi k braći mojoj i kaži im: "Uzlazim k Ocu svojemu i Ocu vašemu, Bogu svojemu i Bogu vašemu."

A da li je raj "kod Oca"??? Ko kaze da se raj nalazi na nebu blizu Boga? Gde to pise?

Prema tome, ovo je besmislen aegument. Otici "kod Oca" uopste nije isto sto i "otici u raj"! Raj i nije odredjeno "mesto" vec prema ucenju crkve, to je stanje blazenstva.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
A da li je raj "kod Oca"???

A gdje bi drugo bio. Što onda koristiš arg. duh se vrati Bogu da bi dokazao besmrtnu dušu.

Ko kaze da se raj nalazi na nebu blizu Boga? Gde to pise?

Formalistima kao tebi sve treba da piše kao da su djeca od 3 do 6 godina.

vec prema ucenju crkve, to je stanje blazenstva.

Što onda govoriš da duh (misleći na ličnost čovjeka) ide ka Ocu?

Dakle besmislice iznosiš. Rekao si isto da samo osjećaju, a Servius da i osjećaju i pričaju itd.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
A da li je raj "kod Oca"??? Ko kaze da se raj nalazi na nebu blizu Boga? Gde to pise?

Prema tome, ovo je besmislen aegument. Otici "kod Oca" uopste nije isto sto i "otici u raj"! Raj i nije odredjeno "mesto" vec prema ucenju crkve, to je stanje blazenstva.

Isus je Mariji htio reći, i rekao, kako još kao Uskrsli nije uzišao k Ocu. A naravno da je Isus, jer je Bog, kao Bog Sin s Ocem neprestano. I zato je mogao, i zato je Isus zaista i bio, jer mu je obećao a Isus nije lažov, s onim raskajanim razbojnikom u raju onog časa kad je razbojnik izdahnuo.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Isus je Mariji htio reći, i rekao, kako još kao Uskrsli nije uzišao k Ocu.
Pa vi ne vjerujete u uskrsnuće nego u REINKARNACIJU.

Reinkarnacija (od latinskog re in caro, ponovo u tijelo, to jest ponovno utjelovljenje) je učenje o ponovnom ili neprestanom vraćanju duha ili duše u tijelo nakon smrti.
A naravno da je Isus, jer je Bog, kao Bog Sin s Ocem neprestano. I zato je mogao, i zato je Isus zaista i bio, jer mu je obećao a Isus nije lažov, s onim raskajanim razbojnikom u raju onog časa kad je razbojnik izdahnuo.

Znači po tebi Isus uči reinkarnaciju. Vodi pokajnika sa krsta kao duha Kaspera na nebo, pa ga vraća u tijelo nakon nekog vremena.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Pa vi ne vjerujete u uskrsnuće nego u REINKARNACIJU.

Reinkarnacija (od latinskog re in caro, ponovo u tijelo, to jest ponovno utjelovljenje) je učenje o ponovnom ili neprestanom vraćanju duha ili duše u tijelo nakon smrti.


Znači po tebi Isus uči reinkarnaciju.
Vodi pokajnika sa krsta kao duha Kaspera na nebo, pa ga vraća u tijelo nakon nekog vremena.

Je li ovo plod tvoga uma, tvoga razmišljanja i tvoga razumijevanja? Jer ovo zaključiti, na temelju onoga što sam ja napisao, netko zaista mora biti 'budaletina'.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Je li ovo plod tvoga uma, tvoga razmišljanja i tvoga razumijevanja?

Dakle vi vjerujete u reinkarnaciju. Hulite na uskrsnuće i Isusa.

Reinkarnacija (od latinskog re in caro, ponovo u tijelo, to jest ponovno utjelovljenje) je učenje o ponovnom ili neprestanom vraćanju duha ili duše u tijelo nakon smrti.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Dakle vi vjerujete u reinkarnaciju. Hulite na uskrsnuće i Isusa.

Reinkarnacija (od latinskog re in caro, ponovo u tijelo, to jest ponovno utjelovljenje) je učenje o ponovnom ili neprestanom vraćanju duha ili duše u tijelo nakon smrti.

Niti ovo katolici uče niti sam ja ovo napisao. Zato ću ponoviti. Ovo što si zaključio i napisao, zaista može samo teški 'mozgovni invalid'.
 
Natrag
Top