Gde idemo posle smrti?

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Mrzi jer ta mržnja nije ona naša mržnja već ova je bezgrešna mržnja. I taj pojam treba pravilnije da razumeš. Ta mržnja nije suprotna ljubavi. To je zapravo ljubav.

Dakle, u pravu sam ja bio kad sam tvrdio da vaša 'proročica' Ellen White, a onda i vi zatrovani njezinim duhom, Boga pravite lažovom a evo sada ovdje vidimo da Boga pravite mrziteljem, izjednačavate ga sa sotonom. Sada je posve razumljiva tvoja unedogled ponavljana teza da su "sotona i Isus jednaki po boštvu". Strašno, skandalozno, đavolski, što drugo reći. Ovako kao ti čine i govore ljudi kojima je sotona zatrovao i uništio i zadnje zrno istinoljubivosti.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Ne, greška je u tvom shvatanju izraza "mrzi" za Boga. U Bibliji takođe imaš isti izraz.

Citiraj mi Isusa ili apostole gdje tvrde da Bog mrzi svoje stvorenje koje je stvorio "na svoju sliku i priliku".

Strašno, skandalozno, đavolski, što drugo reći. Ovako kao ti čine i govore ljudi kojima je sotona zatrovao i uništio i zadnje zrno istinoljubivosti. Prije ćete pristati i prihvatiti da je Bog mrzitelj, nego li proročicu Ellen White smjestiti tamo gdje joj je i mjesto - među bogohulnike.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Citirana Biblija juče, gde Bog kaže da mu je "omrzla" duša na bezmnike. Ali ti moraš da razmeš sam izraz. Nisi ga razumeo kako treba.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
"Kao što stoji napisano: Jakov mi omile, a na Isava omrzoh," Rimljanima 9, 13

Eto, "zamrze" Gospod čoveka na svoju sliku i priliku.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Ali ti i dalje ne možeš razumeti da izraz "mrzeti" za Gospoda i posvećene ljude ne podrazumeva ono što ti podrazumevaš, jer ti podrazumevaš mržnju iz popuštanja gnevljivosti u grehu, dok izraz "mrzeti" u Bibliji nema taj kontekst.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
"Kao što stoji napisano: Jakov mi omile, a na Isava omrzoh," Rimljanima 9, 13

Eto, "zamrze" Gospod čoveka na svoju sliku i priliku.

U Starom zavjetu nemamo potpuno otkrivenje istine o Bogu. Potpunu istinu o Bogu otkriva nam sam Bog Sin, koja je predana Kristovoj crkvi, i jedan dio te istine još zapisan u novozavjetnim spisima.

Ali ti i dalje ne možeš razumeti da izraz "mrzeti" za Gospoda i posvećene ljude ne podrazumeva ono što ti podrazumevaš,

Problem imaš ti a ne ja. Ti ne možeš podnijeti istinu da je vaša subotarska 'proročica' teška bogohulnica, nego to pokušavaš zamaskirati tvrdnjama da je Bog mrzitelj. Strašno. Neizlječivo bolesno.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
"Jer koga ljubi Gospod onog i kara; a bije svakog sina kog prima.", Jevrejima 12, 6

Tvoja predstava o Bogu je nepotpuna. Božija ljubav upravo se otkriva kroz ukor i kroz stradanje za greh onih koji ga čine.

Tvoja predstava o Bogu je da Bog ako nekog voli da će ga pustiti da radi šta hoće.
 
Natrag
Top