Ellen White - Božja vjesnica ili drska plagijatorica?

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ono protiv čega ona govori u tekstu poput: "
Nisu riječi Biblije te koje su nadahnute, nego ljudi koji su bili nadahnuti.



Elen govori protiv pogrešnog razumevanja nadahnuća. Nije nadahnuće u slovu u reči već u inspiraciji a same reči su produkt čoveka. Neki ljudi koji pogrešno ovo shvate misliće da u rečima postoji neka čarobna formula, u tome da li li je rečenica sastavljena od 10 ili 8 reči pa će na osnovu toga da dalje kreiraju verovanje da će nešto biti za 8ili 10 dana ili meseci. Ili da reči nešto sasvim drugo znače. Vidiš, to je opasno. O tome piše. I to je produkt pogrešnog shvatanja nadahnuća.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Jesi li ti s njome ovce čuvao, pa je ti boje razumiješ?

Da bolje je razumem jer sam u duhu bliskiji ja njoj nego ti. Ipak ti poseduješ drugačiji duh i ne možeš to tako kao ja razumeti. Ako ti polaziš sa drugačijim duhom od mene koji sam joj bliskiji tvoje tumačenje ne može biti relevantije od mog. Nema tu nikakvog mog izdizanja već samo činjenično tvrdim da joj ti u duh reči ne možeš zaći kao ja.

Ali naravno, ti iznosiš slobodno svoj stav i to je uredu.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Elen govori protiv pogrešnog razumevanja nadahnuća. …. O tome piše.

Silovatelju zdravog razuma, dopusti ljudima da čitaju i razumijevaju. Evo citata::)

Duh Božji djeluje na moj um i daje mi odgovarajuće riječi kojima mogu izraziti istinu. (Selected Messages, Book 3, p. 51; Letter 90, 1907)

Nisu riječi Biblije te koje su nadahnute, …. (Selected Messages, Book 1, p. 21; Manuscript 24, 1886)
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Silovatelju zdravog razuma, dopusti ljudima da čitaju i razumijevaju. Evo citata:

Duh Božji djeluje na moj um i daje mi odgovarajuće riječi kojima mogu izraziti istinu. (Selected Messages, Book 3, p. 51; Letter 90, 1907)

Nisu riječi Biblije te koje su nadahnute, …. (Selected Messages, Book 1, p. 21; Manuscript 24, 1886)

Ja im tumačim. Ti piši a ja ću tumačiti. Ne treba ti da tumačiš, dovljno je što pišeš.

:roll::bfghb::mig:
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Tko ju je ovako poučio!?

Bog ne može dovesti roba na nebo, koji je držan u neznanju i poniženju, koji ne zna ništa o Bogu ili Bibliji, koji se ne boji ničega osim biča svog gospodara, i koji je po svom položaju kao zvijeri svog gospodara. Ali On za njega čini najbolje što suosjećajni Bog može učiniti. Dopušta mu da bude kao da ga nije ni bilo.” (Ellen G. White, Spiritual Gifts, vol. 1)

Ovako vam je vjerovala i naučavala utemeljiteljica Adventista sedmog dana - robove, koji ne znaju ništa o Bogu i Bibliji, ‘suosjećajni Bog‘ će ih zatrti, kao da ih ‘Bog nikada nije ni dao’!?!?!?

Od koga vam je Ellen White ovo čula i preuzela?
Od Boga?
Od Boga sigurno nije. Nije Bog bogohulnik.
A od koga onda je?
Od đavla. Tako ona sama za sebe svjdoči. Evo ovako:

Moj rad nosi pečat Božji, ili pečat neprijatelja. Ovdje nema ništa polovično, nikakvog nagađanja. Svjedočanstva su djelo Božjeg Duha, ili pak djelo sotone. (Ellen White, Svjedočanstva za crkvu, Vol 5, str. 671)
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
N.g.z.la ih proročica

Semiramida je u Vavilonu nakon Nevrodove smrti, i rođenja sina kome je dala ime Tamuz - koga je proglasila reinkarnacijom Nevroda, i bogom sunca - uvela ovaj kult sunca, kao i dan njegovog obeležavanja.


Nevrod je rođen 25 decembra.

PRAVO poreklo Božića

Ako je Božić stigao u naše krajeve preko Rimokatolika, a oni su ga preuzeli iz paganizma, odakle onda paganima taj praznik? Gde, kada i kako je nastao Božić?
Božić je glavni običaj izopačenog sistema koji svako biblijsko proročanstvo i učenje naziva VAVILONOM.

Ovako je svoje ‘ovčice’ poučila (i zaludila) majka im St. Ellen White. :) A pogledajte kako se ona ‘poganskog praznika’ (Božića) napraznovala i “božićnog mesa nažderavala”:

Pretpostavljam da će vas zanimati kako smo proveli Božić... Božićno jutro svi smo zajedno doručkovali - James Cornell; Florence i Clara, njihove dvije djevojčice; brat i sestra Moore i njihovo troje djece; sestra Bahler i Etta, djevojka koja živi s njima; i sestra Daniells, naša kuharica, otac i ja. Imali smo četvrtinu kuhane divljači i nadjev. Bilo je mekano kao piletina. Svi smo jako uživali u tome. (E.G. White, Manuscript Releases Vol. 14, p. 318-319, written December 26, 1878)

Znam da niste znali da vam je ‘proročica’ svetkovala babilonske praznike - Božić, a niste znali ni da se mesa ‘nažderavala’, a vas, svoje klanjatelje, uvjerila da se jedući meso nebu ne nadate.

P.S. Pozivam Kainosa da se očituje o ‘šišačici Jeli’.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Adventisti sedmog dana, njih 98,79%, pojma nemaju da su im se "ćaća i mater" razveli. Naime:

Gerald Wheeler u knjizi - "James White: Innovator and Overcomer" iznosi neke detalje braka Ellen i James-a White, koji su odmah postali dio onih zbunjujućih pitanja koja se među adventistima rijetko spominju, ali koja sada dominiraju adventizmom otkad je većina od tisuća stranica spisa Ellen White postala dostupna. James i Ellen White razveli su se kasnih 1870-ih zbog privremeno nepomirljivih razlika. James je smatrao da ga Ellen pokušava kontrolirati, a i Ellen je mislila da James nju pokušava kontrolirati. Ne zauzimajući ni jednu stranu, Wheeler je sve opisao jednostavno citirajući njih dvoje. James, čiji je razum Ellen dovela u pitanje, svojoj ženi-proročici napisao je o svojoj najvećoj nevolji, muci:

Kad za mene dobijete poruku od Gospodina, nadam se da ću biti tamo gdje ću drhtati pred Njegovom riječi. Ali i pored toga, morate mi dopustiti da budem ravnopravan, ili je bolje da radimo odvojeno. . . . Nemoj se više brinuti zbog mog razmišljanja o neugodnim stvarima. Imam ih na umu. Ali dok sam sposoban raditi, koristit ću se svojom starom dobrom glavom koju mi je Bog dao, sve dok mi On ne otkrije da sam u krivu. Tvoja glava neće stajati na mojim ramenima. Zadrži je tamo gdje joj je mjesto, a ja ću pokušati odati počast Bogu koristeći svoju vlastitu. Bit će mi drago čuti vas, ali nemojte gubiti svoje dragocjeno vrijeme i snagu podučavajući me o stvarima pukog mišljenja.
--------------------

Interesantno, svaki put kad bih ja spomenuo 'JEllenu brakolomku', Laodikeja bi me nazivao lažovom i gotovo proklinjao što ja takvo nešto govorim o 'subotarskoj svetici'. Kao što vidite, ja sam i za ovo bio u pravu.

Znam, Laodikeja će me sada ponovo nazvati luđakom, zato ja pitam Kainosa, može li se "Božjom vjesnicom" nazivati žena koja vlastitog muža nije htjela trpiti. I ne samo da ga nije htjela trpiti, nego ga je očito terorizirala inzistirajući da uopće ne koristi svoju glavu, nego da čini samo i isključivo ono što mu odredi.

P.S. Bože sačuvaj.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne znam za to.

Ali bolje i to nego biti pedofil, homoseksualac, kurvar... i slicno, kao sto su skoro svi kardinali, i pape bili kroz istoriju.

Dakle, ruzno je gledati na tudje djubre, a ne pozabaviti se svojim.

Jer Hristos je rekao "A ZASTO VIDIS TRUN U OKU BRATA SVOJEGA A BRVNO U SVOJEMU OKU NE OSECAS""
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Adventisti sedmog dana, njih 98,79%, pojma nemaju da su im se "ćaća i mater" razveli. Naime:


Predstavio si se nasljednikom Ellen White i posljednjim prorokom crkve ASD, a ne znaš za ovo!? Mogao si šutiti, i ne sramotiti se beskrajno.

Međutim, ti ne respektiraš svoje neznanje, svoje sramotno neznanje i o vlastitoj sekti i sramotno neznanje o utemeljiteljima svoje subotarske sekte. I onda, to tvoje neznanje te natjera da mene nazivaš lažovom i legijom demona opsjednutim bolesnikom, svaki put kad ja iznesem istinu ili o tvojoj sekti ili o pionirima sekte.
 
Natrag
Top