Elen Vajt i originalno Božje probuđenje

Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
brate mrsavkiču pa ti si napokon počeo pisati reč po reč
bravo
evo moram te pohvaliti, napreduješ
nadam se uskoro da te Duh Sveti uputi u istinu
i postaneš pravi Kristov propovjednik

@gerakules
nije faky razbio laodikeju
nego laodikeja sam sebe razbi, nažalost
 
Poslednja izmena od urednika:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne znam o kakvom razbijanju se ovde radi, jer rec Bozja je autoritet, i ja je sve vreme iznosim ne koristeci se ljudskim misljenjima, vec tumaceci bibliju biblijom.
Mudro smisljenim filozofijama se ne rabija nauka Bozje reci, to je ruzno i pomisliti.
 
Član
Učlanjen(a)
20.03.2013
Poruka
65
Ne znam o kakvom razbijanju se ovde radi, jer rec Bozja je autoritet, i ja je sve vreme iznosim ne koristeci se ljudskim misljenjima, vec tumaceci bibliju biblijom.
Mudro smisljenim filozofijama se ne rabija nauka Bozje reci, to je ruzno i pomisliti.

Brate,
cenim da onaj ko poznaje Bibliju, njom se služi u diskusiji.
Ko je ne poznaje, služi se ismejavanjem u cilju da to svoje neznanje sakrije.

E da se makar koristi mudrost i filozofija pa da čuješ i nešto pametno. Ovako , pošto nema znanja ( a znanje je krhko) ostaje nemoć
koja se ispoljava provociranjem.
I to očigledno.
Moj ti je savet - sačuvaj malo te bisere ... ne vredi ih prosipati

Pozdrav

Ko će ga znati.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Govoreci o licnoj mudrosti pojedinih sa foruma kojima izvrcu rec Bozju to je tako, i to predstavlja ljudsku filozofiju o kojoj govori i apostol Pavle:

"Kako dakle primiste Hrista Isusa Gospoda onako živite u Njemu,
Ukorenjeni i nazidani u Njemu i utvrđeni verom kao što naučiste, izobilujući u njoj zahvalnošću.
Braćo! Čuvajte se da vas ko ne zarobi filozofijom i praznom prevarom, po kazivanju čovečijem, po nauci sveta, a ne po Hristu.
Jer u Njemu živi svaka punina Božanstva telesno" ( Kolosanima 2. 6 - 9 )

Mudrost i filozofiju cenim ako je izgradjena na zdravim osnovama, i upravo sam ovih dana kupio jedno delo koje sadrzi misli velikih ljudi.
Vrlo dobro stivo iz koga moze stosta i da se nauci.


14818_1.jpg
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
20.03.2013
Poruka
65
Govoreci o licnoj mudrosti pojedinih sa foruma kojima izvrcu rec Bozju .....

Znaš kako se kaže - neko zna šta radi a neko radi samo ono što zna...pa tako i sa izvrtanjem. To je mnogima lakše nego priznati neznanje.
A nije sramota ne znati, sramota je ne želeti naučiti.
Meni se ovde sve manje dopada tako da ne verujem da ću još dugo trošiti svoje dragoceno vreme na čitanje nebuloza.
Tebi svaka člast na srpljenju.

Mudrost i filozofiju cenim ako je izgradjena na zdravim osnovama, i upravo sam ovih dana kupio jedno delo koje sadrzi misli velikih ljudi.
Vrlo dobro stivo iz koga moze stosta i da se nauci.

Svojevremeno sam na raznim sajtovima nakupio toliko citata o mudrosti da bih mogao knjigu da izdam. Verujem da je ova koju si kupio tako nastala . Danas nam je puno toga pristupačno pa sve manje kupujem knjige iako, priznajem, lepše je držati knjigu u ruci nego sedeti uz ekran i čitati.

Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Lisica je lisica,skuns je skuns-tvor koliko god da se trudis iz njih neces napraviti Bozje celjade,oni ce pre da postuju Milera,Elen wajt nego tvoje miosljenje.Laodikeja kako vidim vec propoveda da je Bozji sluga kao i Elen vajt,samo sto se iz njegovih postova vidi djavo a nikako Bog.Ali to je njegovo misljenje on ne prizna Marko 16,zato prizna svoje nekakvo prorocestvo,,Laodikeja nevidi dalje od nosa,to mu i razni forumasi govore,Faky ga je prosto razbio!nije imao petlju da odgovori Faky,vec je prosto ignorisao njegove postove i izvrnuo tako kako adventisti rade na svim forumima.

Pozdrav od Gere.
ja mu ipak dajem šansud aovde pokaže da li je naslednik elen vajtove i da li i on tako podupire nebiblijski nauk ili pak može priznati grešku da pripada crkvi onih koji su kilometrima ipak daleko od istine a i posvećenja. jer to je bitna stavka u proročkom domenu.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
ja mu ipak dajem šansud aovde pokaže da li je naslednik elen vajtove i da li i on tako podupire nebiblijski nauk ili pak može priznati grešku da pripada crkvi onih koji su kilometrima ipak daleko od istine a i posvećenja. jer to je bitna stavka u proročkom domenu.


Mrsavkicu, mozes li malo da razmislis o naslovu koji si dao ovoj temi?
"Elen Vajt i originalno Bozje probudjenje".

Zapamti! Nepostoji Bozje lazno ili izvrnuto propbudjenje.
Aklo nije originalno, ne moze ni biti Bozje, a ako je Bozje onda ne moze biti pogresno.

Zato priberise malo ako mozes i pre nego sto nesto tako lupis, malo bolje razmisli.

Sve najbolje
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ellen White je bila prvi Adventni vesniku pocetku Adventne ere.
postoji poslednji koji ce doci na kraju Adventne ere, ali ja nisam jedini, jer sam reformni pokret koji Bog podize da najavi Hristov drugi Dolazak Isusa Hrista je Ilija koji ce doci.

Evo samo jedne analize koja potvrdjuje da je Bog sve predodredio svojim Bozanskim planom i providjenjem.

BROJ 26

- Od rodjenja moje bake 1922 godine, do rodjenja moje majke 1948 proslo je tacno 26 godina.

- Isto tako, od rodjenja moje majke 1948 godine, do mog rodjenja proslo je 26 godina.

- I na kraju, od mog rodjenja 1974 godine, do 2000 kada sam krsten biblijskim krstenjem u Adventistickoj crkvi - proslo je 26 godina.

- Od smrti prvog vesnika Adventne crkve Ellen G White 1915, do vremena upoznavanja mog dede sa mojom bakom i pocetak njihovog zajednickog zivota 1941 godine, proslo je 26 godina

broj 7 biblijski broj

- Od smrti prvog Adventnog vesnika Ellen White 1915 godine, do rodjenja moje bake 1922 proslo je 7 godina.

- Od 1941 godine u kojoj su se moj deda i baba upoznali i sklopili bracnu zajednicu, do rodjenja moje majke 1948 proslo je 7 godina.

- Od vremena mog prvog dolaska u crkvu 1993 godine, do mog krstenja 2000 proslo je 7 godina.

- Od 2004 godine kada me je Bog licno pozvao u sluzbu u delu jevandjelja, do 2011 kada je odpocelo izlivanje Bozjih sudova na ovu zemlju proslo je 7 godina.

I na kraju jos jedna pojedinost.

- Od mog rodjenja 1974 godine, do 2004 kada me je Bog licno pozvao u sluzbu proslo je 30 godina.

- Od Hristovog rodjenja do pocetka njegove javne sluzbe proslo je isto tako 30 godina.
 
Učlanjen(a)
04.07.2013
Poruka
60
Govoreci o licnoj mudrosti pojedinih sa foruma kojima izvrcu rec Bozju to je tako, i to predstavlja ljudsku filozofiju o kojoj govori i apostol Pavle:

"Kako dakle primiste Hrista Isusa Gospoda onako živite u Njemu,
Ukorenjeni i nazidani u Njemu i utvrđeni verom kao što naučiste, izobilujući u njoj zahvalnošću.
Braćo! Čuvajte se da vas ko ne zarobi filozofijom i praznom prevarom, po kazivanju čovečijem, po nauci sveta, a ne po Hristu.
Jer u Njemu živi svaka punina Božanstva telesno" ( Kolosanima 2. 6 - 9 )

Mudrost i filozofiju cenim ako je izgradjena na zdravim osnovama, i upravo sam ovih dana kupio jedno delo koje sadrzi misli velikih ljudi.
Vrlo dobro stivo iz koga moze stosta i da se nauci.


14818_1.jpg

Znaci verovatno opet sebe velicas? Zdrava osnova je verovatno ono sto ti mislis da je zdravo (naravno ti ces da kazes: ne ja nego Bog koji govori kroz mene) da li je neko ko nije istomisljenik sa tobom nezdrav sto se tice osnove?
 
Natrag
Top