Elen Vajt i originalno Božje probuđenje

Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691

doista koliko danas možemo razumeti šta je i kako izgleda originalno Božje probuđenje koje je pokazano najbolje u delima,5.gl. naspram ljudskih faličnih probuđenja. probuđenje Božje nakon povratka iz vavilona izraela pod jezdrom pokazuje kako je princip Božji uvek isti. takođe pod mojsijem izlaskom iz misira kuće ropstva takođe Bog pokazuje kako izgleda njegovo slavno probuđenje,izaći iz greha iz kuće ropstva, ali onda dolaze datani teolozi i moćni evangelizatori elen vajt,beni hin,bili grem,branham kardinali,pape i slični odbacuju Božji original i donose misirsko probuđenje vraćanje u svet ,igranku probuđenje i onda neka se ne čudi neko ako bog otvori zemlju da žive guta nepokajane do kraja od takih laži. jer i danas su teolozi napravili u probuđenju- falšu, zlatnu telad crkvene dogme sa ogromnim biznisom i sistemom i onda ljudi ginu.
Isus zato kaže sa njim u nebu biće na večeri ko pobedi to što je vikao laodikeji,ti kažeš bogata sam ,obučena sam,vidim,a ne vidiš. slepa,jadna gola ...crkva koja pravi svoju zlatnu telad ,crkvenu dogmu, sa datanima- teolozima, doktorima, magistrima itd...mir svima.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
ljubiti Boga jeste držati njegovu reč pričati o Isusu kao veliki govornik,a potom ne učiniti ništa od ispričanog u svom životu je takođe kao priča vračare koja je išla pred pavlom ulaskom u evropui vikala lepe stvari,dok pavle nije prepoznao duha laži i prevare i zagovaranja ljudskih srca od pune istine i nije u ime Isusovo izgnao tog duha laži van. nije li tako?
ti ovde deluješ kao hirurg koji ima pred sobom sliku čoveka kome rakovina jede ruku,a on mu secka nokat,da ga ne bi zabolelo ako bi se rešio seći ruku i spsti mu život.
elen vajt je daleko od originalnog Božjeg probuđenja u delima,5.gl. ili kod jezdre ili mojsija. gde je tu strah Gospodnji . kad neko donosi Božje probuđenje kao apostoli,mi ovde o tome pričamo,onda ljudi odbacuju grehe spaljuju ikone,kao kod jezdre otpuštaju žene iz pogrešnog braka ovog puta adventi drugi pokreti pentekost itd. su puni dvobračnosti pod spevom Bog je ljubav itd.
mi ovde u propovedo donosimo Božji jasni tip original probuđenje kroz sve primere a ima ih u Bibliji još! ajmo o tome.
kakav praktični život je elen sprovodila u crkvi,rekreaciju itd. praktični život je strah Gospodnji i drugog prakticiranja nema. sve ostalo je opuštanje i greh. na žalost.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Ellen White je lažna proročica.
U dobi od 9 godina zadobila je ozljede na glavi koje su izazvale promjenu u njenoj osobnosti. Najednom je počela imati "vizije" i "proročanstva". Svojestveno takvoj bolesti glave je neobuzdano pisanje, pa se i Ellena bacila na pisanje knjiga čiji sadržaj je ispunila, u nedostatku poznavanja Biblije i povijesti Crkve, po svojom bolesnoj i pokvarenoj mašti. Sasvim nevažana žena, u drugim crkavama ne bi prošla ni pod razno. :) Začetnica je adventista sedmog dana.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
ako je netko lažna proročica ona si to ti
a ne Ellen G White
zašto ?
jer sestra White je poštivala Božji zakon i držala subotu
a ti ne poštuješ ni Boga ni čovjeka
nije točno da je Ellen G White osnivač adventista, nego jedan od susosnivača
također nije točno da je njezina povreda glave, lica, utjecala na njezinu promjenu osobnosti
pretpostavljam da namjerno izokrečeš istinu o sestri White
zašto?
jer je preko nje Spasitelj raskrinako sva đavolska djela papstva-RIMOkatoličke crkve
i
sad jedina vam je šansa da je proglasite neuravnoteženom
ali
uzalud, nemožete uspjeti u tome
svi oni koji žele služiti Bogu i Kristu če se preobratiti ma šta god vi pisali
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
ako je netko lažna proročica ona si to ti
a ne Ellen G White
zašto ?
jer sestra White je poštivala Božji zakon i držala subotu
a ti ne poštuješ ni Boga ni čovjeka
nije točno da je Ellen G White osnivač adventista, nego jedan od susosnivača
također nije točno da je njezina povreda glave, lica, utjecala na njezinu promjenu osobnosti
pretpostavljam da namjerno izokrečeš istinu o sestri White
zašto?
jer je preko nje Spasitelj raskrinako sva đavolska djela papstva-RIMOkatoličke crkve
i
sad jedina vam je šansa da je proglasite neuravnoteženom
ali
uzalud, nemožete uspjeti u tome
svi oni koji žele služiti Bogu i Kristu če se preobratiti ma šta god vi pisali
A otkud ti to znas?daj argumente za tvoju tvrdnju.Elen vaj je bolovala od epilepsije!zato je i imala traume glave!ko zna koja vrsta te bolesti je ona imala,moguce3 razdvojenje licnosti!?pa je zato mislila da snekim razgovasra.
Nije slucajno ona otvorila bolnicu psihiatriju,a danas su adventi poznati po bolnicama u svetu samo ne vrse operacije dzabe!na primer presadjivanje organa,ako nemas lovu nema ni operacije!?a o abortima da i ne govorim.Gera,Sarrdy i momci su ih razbili na tu temu mislim advente.

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
.Gera, Sarrdy i momci su ih razbili na tu temu mislim advente.

Znam da su Šarrdy i gera, a prije i Adrian, iznijeli mnogo dokaza protiv Elene.
Čitam jedan članak o njoj gdje su je 50-ak puta uhvatili u laži, krivovjerju, neznanju....a sve joj je, tobože, rekao Gopodin. Tako ona svojim pisanjem Gospodina pravi lažcem. Na jednom mjestu za Sotonu kaže da je Isus....itd. Taj članak kompletno razotkriva lažne proročice Elene. Ne da mi se tražiti na temi Adventisti, ali me zanima da li su o svemu tome već oni napisali?
Kad se čitaju njezina djela onda se jasno vidi da adventsti i njezini obožavaoci ovdje na forumu iznose 90 % njezine nauke. Zaluđeni su njome, bez nje ne znaju ništa. Nevjerojatno kako su adventisti svoju vjeru i crkvu sagradili na temelju toliko laži i prijevare. Ali, između adventista sedmog dana već postoje tenzije poradi Elene. Neki bi najradije spalili njezina djela i odrekli se nje, ali druga strana vjernih famova je još vrlo jaka. Ipak, podatak da godišnje 300.000 adventista napusti adventističku crkvu, govori sam za sebe.

 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
stvar se komplikuje. nije samo elena i povreda glave ili što već ako je to u opšte motiv za loše stvari sa njene strane u pitanju,već je problem da probuđenje koje dolazi od bilokog čoveka se lakoprepoznaje ako uzmemo urim i tumim Reč Božju. probuđenje Božje jasno je objašnjeno u propovedi. tu nema iznimke,ni za ljude iz baptizma,ni za benije ,ni gremove ni elene ni kardinale ,ni velimiroviće i patrijarhe,ni za koga ko nme donosi Božje probuzđenje kjoje dovodi ljude u strah Gospodnji i onda počinje rast Božjeg tela crkve ka večnlsti. ovde je cilj ne odbacivanje bilo kog čoveka iz bilo koje crkve,već iskreno dolaženje u Božje probuđenje,zajedničkim naporima ,sadarovima koje ljudi verujem poseduju posvuda po crkvama i nadopunjavanjem kroz te darove,jer Bog ima svoje ljude posvuda.
vi ste se ovde sve vreme "gađali" pričom da ako neko nije deo crkve nema mu zore,a ja sam vam želeo doneti koliko mi je dato za duhovni rast svakoga čoveka u rast Hristov i takos e dolazi ka večnosti i u telo Hrista,koje ne može preuzeti jedna crkva ma koja.
 
Natrag
Top