Elen Vajt i originalno Božje probuđenje

Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
mislim da niko nije doista zabranjivao subotu ko je hteo,niti je neko do sada naturao nedelju,to dali je neko moguće lokalno radio,mogućeje,ali to ništa ne ispunjava neko proroštvo. mislim da bi to trebalo smatrati jasnim. ne može se jedno učenje ustoličiti ako počiva na bilo kom čoveku,ne samo na eleni već na papi,patrijarhu,generalnom generalne konferencije bilo koje grupacije već na reči i tumačenju svetoga Duha.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
mislim da niko nije doista zabranjivao subotu ko je hteo,niti je neko do sada naturao nedelju,to dali je neko moguće lokalno radio,mogućeje,ali to ništa ne ispunjava neko proroštvo. mislim da bi to trebalo smatrati jasnim. ne može se jedno učenje ustoličiti ako počiva na bilo kom čoveku,ne samo na eleni već na papi,patrijarhu,generalnom generalne konferencije bilo koje grupacije već na reči i tumačenju svetoga Duha.

Pa i oni svi do jednog tumace, na osnovu cega se ti izdvajas od njih i na osnovu cega mislis da si bas tu u pravu?
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Pa i oni svi do jednog tumace, na osnovu cega se ti izdvajas od njih i na osnovu cega mislis da si bas tu u pravu?

To je problem vjernika slobodnjaka. Na mnogim područjima znanosti i umjetnosti može se roditi jedan genije matematičar, slikar ili pjesnik...koji nadmaši svojim rezultatom tisuće drugih koji su marljivo studirali i proučavali određenu materiju. Rjeđe se događa, ali može se dogoditi. Na području vjere i duhovnosti, NE! Ako se pojavi jedan čovjek kojemu je Bog povjerio neku zadaću za širu društvenu sredinu, njega nazivamo karizmatikom, ima posebnu karizmu propovjedanja, proroštva, tumačenja sv. Pisma itd. Ali, osnovna karakteristika takvog Božjeg čovjeka je da ne ogovara, ne napada druge, ne forsira, ne pokazuje ljutnju ni bijes, ne proklinje druge što ne misle kao on...jer sve je to oholost i arogacija. Takav čovjek surađuje, sluša poglavare, vjeran je Crkvi, u sladu je sa sobom i okolinom. Dakle, prvo i osnovno djeluje racionalno. Ako je netko izabran od Boga, onda će Bog preko njega djelovati na dobro svih ljudi jer će njegova poruka, ako ej stvarno od Boga, biti ljudima za spasenje.
Gdje tih karakteristika ima kod Elen White? Nigdje. Ona je svoju slavu izgradila na ogovaranju i lažima svih drugih i pisala ono što je godilo adventističkim ušima: izabranje. A-ha.

Mi danas imamo poplavu slobodnjaka: propovjednika, proroka, začetnika novih vjera, "teologa" koji znaju bolje od onih koji su studirali teologiju. Što bismo rekli da je jedan čovjek koji nije studirao medicinu, ali vjeruje za sebe da ima dara za liječenje, zamjeni kirurga u operacionoj sali? Ne bismo mu vjerovali. A kad bi taj čovjek za sebe govorio da je bolji od čitavog tima liječnika koji ne znaju ništa, rekli bismo da je lud i bezobrazan. A kad bi taj čovjek počeo klevetati te iste liječnike i lažno i optužio za smrt mnogih pacijenata, predali bismo ga sudu.
Eto, tako se radi. U mnogim područjima društva to funkcionira, na vjerskom poručju baš i ne.., jer se svi vjernici pozivaju na savjest.Ali, savjest može biti tupa, okorjela u laži, zamračena jakim strastima pod plaštem revosti za Božje zapovjedi. Redovito su takvi sektaši i fanatici. Zato je jako teško stati na kraj takvim umišljenim Božjim izabranicima.
Oduvijek je toga bilo, ali u ovo moderno doba oni su jednostavno isplivali na površinu. Ono što se kaže:
prazne tikve plivaju na vodi...
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
@Isabeleta

Dobro, slazem se ali ne bih bas poredio medcinu i teologiju u tom smislu. Ni lekare i svestenstvo (medicina je egzaktna nauka, teologija nije), ali se slazem da ako covek posveti ozbiljan deo zivota i ima studiozan odnos prema materiji, treba ga saslusati i njegovo misljenje sigurno ima vecu tezinu od slobodnjaka (ako smem da upotrebim tvoj izraz). Problem je u tome sto su i rani crkveni oci u izvesnom smislu bili slobodnjaci. U ranom hriscanstvu nisi imala skolovane teologe, nisi imala cak ni ceo kanon, tako da covek moze i njih da naziva slobodnjacima (znam, znam sad ces da kazes da su bili ispunjeni duhom). U principu, ako bi neke mogla u tom periodu da nazoves skolovanim teolozima, to bi bili rabini, sa daleko duzom tradicijom od hriscanske i sa cestim medjusobnim teoloskim i filozovskim debatama.
Hocu da kazem da je sve relativno.
Naravno problem "slobodnjaka" je prilicno izrazen medju protestantima u Americi. Bio sam pomalo zacudjen kada sam video da ljudi cak imaju obicaj da promene crkvu posto im se vise svidja propved u drugoj crkvi. Ali dobro, tamo vlada "free market" tako da i nije cudno. Imas slucajeve gde ljudi u odredjenom periodu svake nedelje menjaju crkvu da bi odlucili gde im se najvise svidja pa da nastave tu da idu( shopping for religion).
E sad, sami slobodnjaci mozda rade to sto rade zato sto im miluje ego (ima poseban uvid u spise, posebno razumevanje, ispunjen je duhom, istaknuti je clan zajednice...), naravno svaki ce za sebe da kaze da je on samo skromni sluga bozji, koji je "izabran" da siri radosnu vest... Neki rade to i zbog ocigledne materijalne koristi (vidi pod "prosperity gospel"). Uglavnom, moderni protestantizam je prilicno intersantan za drustvene studije.
A ovi nasi slobodnjaci, sta reci o njima, mozda neki mesijanski kompleks? Ko ce ga znati?

P.S. Kada sam rekao da biraju crkvu, mislo sam ne samo na razlicite propvednike unutar denominacije, nego i izmedju denominacija.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Man of God-Elen Vajt i Božje probuđenje (Part 1.) - YouTubeMan of God - Elen Vajt i originalno Bozje probudjenje (Part 2) - YouTube doista koliko danas možemo razumeti šta je i kako izgleda originalno Božje probuđenje koje je pokazano najbolje u delima,5.gl. naspram ljudskih faličnih probuđenja. probuđenje Božje nakon povratka iz vavilona izraela pod jezdrom pokazuje kako je princip Božji uvek isti. takođe pod mojsijem izlaskom iz misira kuće ropstva takođe Bog pokazuje kako izgleda njegovo slavno probuđenje,izaći iz greha iz kuće ropstva, ali onda dolaze datani teolozi i moćni evangelizatori elen vajt,beni hin,bili grem,branham kardinali,pape i slični odbacuju Božji original i donose misirsko probuđenje vraćanje u svet ,igranku probuđenje i onda neka se ne čudi neko ako bog otvori zemlju da žive guta nepokajane do kraja od takih laži. jer i danas su teolozi napravili u probuđenju- falšu, zlatnu telad crkvene dogme sa ogromnim biznisom i sistemom i onda ljudi ginu.
Isus zato kaže sa njim u nebu biće na večeri ko pobedi to što je vikao laodikeji,ti kažeš bogata sam ,obučena sam,vidim,a ne vidiš. slepa,jadna gola ...crkva koja pravi svoju zlatnu telad ,crkvenu dogmu, sa datanima- teolozima, doktorima, magistrima itd...mir svima.

Postovanje Mrsavkicu,

uzeo si dobar primer pravog probudjenja Jezdru i Nemiju koji su pozvali narod da se vrati Bogu i da postoje Njegove zapovesti. Slazem se sa tobom, to je pravo probudjenje.

Upravo Elen Vajt i prvi Adventisti tako su ucinili. Objaviliu su zanemarene Bozje zapovesti i pozvali , a i danas pozivaju, ljude da ih postuju i zive prema njima.

Prema tome, TO NIJE LAZNO PROBUDENJE! TO NIJE GRADJNA ZLATNOG TELETA (IDOLA), NEGO POZIV LJUDI DA SE VRATER BOGU. Ti evandjelisti nisu samo tako propovedali, nego i dans propovedaju i zive prema tim istinama.

TO JESTE PRAVO PROBUDJENJE!

Sve najbolje
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
subota je za kršćane, bila od osnivanja kršćanske zajednice i ostaće do sudnjeg dana
a
nedelja idolopoklonička bila i ostala idolopokonicima, u kakvoj god crkvi bili
neka vaš pontifex poziva na odmor u nedelju,
ali
neka se pritom ne služi LAŽIMA, pogotovo laganjem u lice ljudima

Zavjetni kovčeg Božji če se pronaći kada borba između subote i nedelje bude i zenitu
to sam već objasnio par puta i tada če biti veliko vjersko probuđenje
pa čak i u RIMOkatoličkoj crkvi mnogu ljudi če se probuditi i ostaviti se te religije koja vodi u propast
pronalazak Zavjetnog Božjeg Kovčega nemože spriječiti nitko, pa sve i da cijeli svijet ustane protiv neče uspjeti

žalosna ti vjera, kada tražiš, kopaš, gledaš, nadaš se nekako oklevetati, kompromitirati Ellen G White
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
ZA ISABELIOTU:

ajmo malo razmisliti.... ako je neko od Boga poslan on najpre je pokoran cerkvi vođama? da li je onda isus bio pokoran farisejima i sedamdesetorici? da li su apostoli bili poslušni donevši istinu? da li je jovan slčušao sveštenstvo kada je govorio proročke reči? da li je miheja slušao tadašnju veliku crkvu ahava? ili ilija. amos,miheja,malahija,isaija,jeremija,koga su bacili u dno muljare? da li je jerovoam slušao božjeg čoveka kad je došao k njemu? dali je ohozija slušao?
naprotiv. oni koji su dolazili sa otkrivenjem Reči nikad nisu bili u modi vodećem telu crkvi,nikad. Bog ne deluje na taj način. na žalost .
ZA STARTUFA:
DOISTA SI DOBRO IZNEO OVAJ PUT ISTINU . tačno tako je danas.ljudi idu od crkve do crkve ,i jure učitelje kako ih svrbe uši! amen. bolje vidiš ovaj put ot isabelite i ostalih. valja pravo govoriti.

ZA MIKU:

MIKO,ja nemam ništa na elenu ili bilo koga,čak ni na kardinbale,vladike,generalne konferencije,ali kao što si sam priznao naročito dela 5.gl. jasno opominje kako se Božje probuđenje mora dogoditi u ljudima. greška milera i eleena je u istom,nisu se pkorili urimu i tumimu tj. Bogu Reči. nisu se poređali u Božji red,da proroci nisu jedini u crkvi već tu su i učitelji i drugi koji su dodati telu crkve upravo da ne bi je ljuljao svaki vetar ljudske prevarnosti,da se ispituje Reč koja dolazi iz svih tih službi. kada je Bog rekao da ženi zabranjuje da uči onda to je urim i tumim. nema iznimki. takođe tu ima toliko pogreškio koje je ona napravila da se to ne mož etolerisati počevod posvećenja unutar. nemoj miko govoriti tako. to nije Božja mera ni iz bliza. dva braka,ponašanje unutar crkve ,svetost,trojstvo.... na žalost to je joiš jedno datanovo zlatno telle samo.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
žalosna ti vjera, kada tražiš, kopaš, gledaš, nadaš se nekako oklevetati, kompromitirati Ellen G White

Može jedno pitanje za spedy 12. Da li ja mogu da se spasem ako ne verujem u Elen Vajt kao Božiju proročicu i Božijeg poslanika nama ljudima ? DA ili NE
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
nemoj mene pitati da li se možeš spasiti ili nemožeš
nisam ovlašten za takve stvari
sama vjera u Ellen G White kao Božjeg poslanika, neče nikoga spasiti
vjerovati se treba u Boga i Krista
a vjeruje se tako da se poštuje Božji Zakon 10.zapovijedi i svetkuje subota
to treba činiti da se čovjek može spasiti
i krštenje naravno, obred poniznosti i euharistijsko slavlje većera Gospodnja

čitaj u Bibliji šta je rekao Spasitelj:
ako želiš uči u život drži zapovijedi
Matej Evanđelje 19:17
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
nema drugog imena pod nebom danog ljudima kojim bi se mi mogli spasiti osim imena Isusa Hrista. ovo je Reč Božja. dela, apostolska.
 
Natrag
Top