Elen Vajt i originalno Božje probuđenje

Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
spedy: Zavjetni kovčeg Božji če se pronaći kada borba između subote i nedelje bude i zenitu
to sam već objasnio par puta i tada če biti veliko vjersko probuđenje
pa čak i u RIMOkatoličkoj crkvi mnogu ljudi če se probuditi i ostaviti se te religije koja vodi u propast
pronalazak Zavjetnog Božjeg Kovčega nemože spriječiti nitko, pa sve i da cijeli svijet ustane protiv neče uspjeti

žalosna ti vjera, kada tražiš, kopaš, gledaš, nadaš se nekako oklevetati, kompromitirati Ellen G White


Borba između subote i nedjelje?
:roll:
Sini munjo, udri grome...u subotu, a nedjelja nek zasja u blistavom sjaju Kristova uskrsnuća.

O-ho? Sad se traži koferče? Nisam znala.
Jel i to epileptičarka prorekla?
O Bože, hoće li biti još normalnih ljudi kad Krist dođe ili će se svi rastrčati u potrazi za kovčegom?

Isabela ne traži ništa, taman posla, za jednu ludu vizionarku da trošim vrijeme?! Njena djela su na internetu, sve ćeš dobiti servirano. Kad si/ste imali drskosti širiti njene laži po forumu, pojest ćete papicu...i tood vaše braće protestanata, a naravno dobit ćete još i pravoslavnu kost, pa je glođite..jer pravoslavci Elenu baš pošteno razvalili.
Katolici ne mare puno za vašu babu, slabo pišu o njoj. Šta ćeš, mi navikli na pojave lažnih vidjelica, a ni jedna kod Pape ne prolazi. Ma, znala je Elena da bi je Papa poslao u ludnicu ili zatvor, zato je i napisala da je Antikrist.
Ali,nije ona bila skroz luda...napisala je da nije sigurna da li su njezina viđenja od Gospodina ili od Sotone.


 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Svaki kriticki stav koji se iznosi prema nekome trebalo bi da bude objektivan i podkrepljen cinjenicam.
Ljudi koji nemaju dokaze a skloni su da kritikuju, uglavnom se razotkrivaju time sto u njihovim kritikama koriste nedozvoljena sredstva, vredjanje i omalovazavanje sa ciljem diskreditovanja onoga koga kritikuju, iznosenjem svojih licnih misljenja, neistina koje su culi iz druge ruke od protivnika onoga na koga se kritika odnosi, i jednim opste neozbiljnim stavom pracenim ismevanjem kako onoga koga kritikuju, tako i onoga koji stoji u odbrani kritikovanog.
U religijskom kriticizmu, ocigledno je da je kritikovana osoba na jedan ovakav nacin uvek u pravu, jer Duh Bozji nikako ne moze nadahnuti onoga koji kritikuje da to cini u ovakvom duhu, vec to cini Sotona, sa ciljem da iskrivi puteve Bozje, i sluge koje rade u njegovo ime.

Isabeleta, osoba koja sebe naziva pripadnikom Hristove crkve, ni u kom slucaju ne bi trebala da se ismeva nikome na ovaj nacin, vec treba da bude krajnje ozbiljna, puna ljubavi, krotkog i poniznog Duha, savetoljubiva i spremna sama da savetuje, bez ijedne preke i nagle reci.
Ovo ti kazem iz krajnje dobre namere.

Za Mrsavkica.

Ne, to nije bio Miler vec jedna druga osoba, jer se tu radi o vremenu nakon Milera.
Ovi dogadjaji su istiniti i mogu se pronaci u autobiopgrafiji Ellen White.


 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
a vjeruje se tako da se poštuje Božji Zakon 10.zapovijedi i svetkuje subota
to treba činiti da se čovjek može spasiti

Ček , ček koji zakon ? Je li misliš na zakon iz starog zaveta ? Da li vas je neko upozorio na ovaj stih Galati 5.4. Izgubiste Hrista, vi koji hoćete zakonom da se opravdate, i otpadoste od blagodati.

Ako vas neko vraća u stari zavet tj ZAKON iz starog zaveta to je Elen Vajt. U stari zavet se ne možete vraćati a da ne odbacite Hrista.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ček , ček koji zakon ? Je li misliš na zakon iz starog zaveta ? Da li vas je neko upozorio na ovaj stih Galati 5.4. Izgubiste Hrista, vi koji hoćete zakonom da se opravdate, i otpadoste od blagodati.

Ako vas neko vraća u stari zavet tj ZAKON iz starog zaveta to je Elen Vajt. U stari zavet se ne možete vraćati a da ne odbacite Hrista.


Galati 5.4. Izgubiste Hrista, vi koji hoćete zakonom da se opravdate, i otpadoste od blagodati.

Sistem opravdanja je Hristova zrtva na krstu, a poslusnost zapovestima je rod vere u Hrista coveka koji je predhodno vec prosao kroz proces opravdanja i krenuo putem posvecenja.

"JER PRED BOGOM NISU PRAVEDNI ONI KOJI SLUSAJU ZAKON, NEGO CE SE ONI OPRAVDATI KOJI GA TVORE" ( Rimljanima poslanica 2. 13 )
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Galati 5.4. Izgubiste Hrista, vi koji hoćete zakonom da se opravdate, i otpadoste od blagodati.

Sistem opravdanja je Hristova zrtva na krstu, a poslusnost zapovestima je rod vere u Hrista coveka koji je predhodno vec prosao kroz proces opravdanja i krenuo putem posvecenja.

"JER PRED BOGOM NISU PRAVEDNI ONI KOJI SLUSAJU ZAKON, NEGO CE SE ONI OPRAVDATI KOJI GA TVORE" ( Rimljanima poslanica 2. 13 )


Ima jedna jako bitna stvar koju niste uočili. Zakon je promenio svoj oblik, što znači da postoji ali sad u drugačijem obliku. Evo samo jedan stih.

Galati 5.14. Jer se sav zakon izvršuje u jednoj riječi, to jest - voli bližnjega svojega kao sebe.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
@izabela
slušaj ti drski i bezobrazni jeziče
tako se ne razgovara, ne piše tako vulgarno
pogotovo prema Bogu i Božjim slugama

rekoh ti već 100x ako tako pričate u svojoj kuriji to je vaša stvar, ovdje si među kulturnim ljudima

ali opet pitam
kako češ se kuturno ponašati, biti pristojan, kada to izgleda uopče nemaš u sebi
izgleda te jezuiti nisu tome uopče školovali,
ili
prije nego dođeš na forum skidaš sa sebe svaku finoću, uglađenost, svaku kulturu
vidimo debelo prednjačiš u omalovažavanju ljudi koji se ne ulizuju vašem pontifexu

lažeš debelo o Ellen jer ona nikada nije napisala da nije sigurna u pogledu vizija koje je imala
naglašavala je :
u viziji koju mi je Gospod pokazao, u viziji koju sam primila od Gospodina, u viziji primljenoj od Boga

o89yssdsxsefjx4j3ixc.png


tsxof8kdf00k2dw12ulq.png


ako pitaš šta to spedy ima protiv tvojih laži i podmetanja, kelvetanja
odgovor je jedan
samo istinu

@peko
Božji Zakon 10.zapovijedi nikada nigdje nije bio ukinut, niti če ikada biti ukinut
niti mijenja oblik
bez poštivanja Božjeg Zakona nema probuđenja i nema spašavanja
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380

Svaki kriticki stav koji se iznosi prema nekome trebalo bi da bude objektivan i podkrepljen cinjenicam.

Dobro jutro! Sad si se probudio?! Konačno. Istina te boli, zar ne?
Ti/ vi koji cijelo vrijeme ništa drugo ne radite nego širite laži ove žene, sad ste, kao, uvrijeđeni? Kad si dao jedan valjani argument za sva svoja piskaranja o povijesti, o "otpadu" prve Crkve, o bludnici i Antikristu, o izabranju adventista nad svim drugim, o datumima glupostima?
Cijelo vrijeme iz tebe govori lažni duh Elene. Što se sada buniš? Koga želiš ispravljati?
Počni od sebe.

Ima mnogo dokaza da je Elena lažna proročica kojoj ste povjerovali. Vi adventisti to znadete ili barem večina od vas, ali sad se nema kud. Je li tako?
Ja sam ozbiljna. Vi ste otvorili temu. S kojim ciljem? Da i mi povjerujemo jednoj babi?
Ovih dana ću priložiti mišljenja protestanata, pravoslavaca i katolika, a i svjedočenje samih adventista, pa uživajte u čitanju.

Sada ću reći što ja mislim o njoj.

Da se Ellen White, kojim slučajem pojavila u Katoličkoj crkvi, ne bi prošla ni kao pobožna žena, a kamoli proročica. Zašto? Postoje kriteriji za razlikovanja duhova u privatnim objavama. Božja objava je završila sa smrću apostola i u Sinu nam je Otac sve dao.
Nijedna privatna objava nema značajniju svrhu osim ako ne pojašnjava nešto/ nekima što pridonosi njihovom spasenju. Ako je privatna objava doista od Boga onda ona uključuje zdrav razum primaoca objave i slušatelja, sadrži istinu, objavljuje nešto novo o Bogu, akcentira neku Njegovu karaketeristiku, promiče i izgrađuje ljubav, radost i mir, donosi utjehu slušateljima. Osoba koja je imala autentičnu objavu/viziju Božje riječi je ponizna, poučljiva Duhu Bočjem, ima čisto srce.

Ellen ne ispunjava ni jedan od tih kriterija.
mig.gif


Ona je svoje spise u najvećem dijelu ispunila ogovorima i klevetama protiv Katoličke crkve i Pape, maštovitim, naprosto smiješnim pričama o povijesti Crkve koju nije poznavala, ali je zato te praznine vješto nadometala fantazijom. Sve priče o posljednjim vremenima i događajima su samo posljedica njene nemirne i bolesne duše. U jednom je bila dobra ( manipulatorica) Fantastično je motivirala adventiste koji će, po njenom mišljenju biti protagonisti na kraju svijeta.

Što je novo rekla o Bogu? Ništa. Moje mišljenje je da Ga je unakazila. Prikazala je Boga kao neku babu tračaru. Svevišnji Bog ju je savjetovao kako da skupi više novaca? To je blasfemija što je sve ta žena radila, a vi ste joj povjerovali i još vjerujete.


spedy: @izabela
slušaj ti drski i bezobrazni jeziče

Jezik za zube ćeš ti morati staviti.
Dosta je tvog vrijeđanja, Dosadan si, ponavljaš se.
Jeste li otvorili temu? Što očekujete? Da ćemo vjerovati tebi, vama i babi Eleni?
Je si li ti normalan? Pa, ti si sektaš, mrsavkic je sektas i Laodikeja je sektaški raspoložen.
Mi imamo svoju vjeru i Crkvu 2000 g. Krivovjerka Elena nam ne predstavlja ništa, uopće nas ne interesira, osim što je lažna proročica i to ćemo dokazati.

 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
polako
Ellen je tvrdila da če se u Americi protestanti ujediniti u poštivanju nedelje
koliko mi svi vidimo stvari idu baš tim tokom
ili su neki slijepi pa to neče vidjeti, to je njihova stvar
sestra White je tvrdila da če papska crkva tjerati cijeli svijet na poštivanje nedelje
i to se događa upravo pred našim oćima
ili i to ljudi ne vide ??
namjere papstva su raskrinkane odavno
sve što je u vatikanu zamišljeno u strogoj tajnosti, kršćanima je objavljeno
ama baš svi trikove te kurije su poznati

nemaš to pojma tko je bila Ellen White, pišeš napamet jer te mržnja prema njoj goni
vidi nisam osjetio tvoju ljubav koju imaš u potpisu ama baš nigdje ovdje na forumu
ne samo ja, nego vjerojatno nitko drugi isto to ne osjeća

jedino što ti dobro ide je omalovažavanje, pljuvanje, vređanje, odvratnim riječima barataš najbolje
stvarno ti je srce prepuno toga

da ti pročitaš njena djela s razumijevanjem, pretpostavljam da bi se preobratila
upoznala bi napokon ljubav Božju i Kristovu
a to u katekizmu RIMOkatoličke crkve nečeš pronaći sigurno

manipulator svjetski je u gradu sa sedam brežuljaka
ustvari dvojica su, jedan je crni drugi je bjeli
i svaki od njih dvojice tvrdi:
ego sum lux mundi
hvala ti na razumijevanju
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Isabeleta, iz onoga sto pises i kako pises, moze se zakljuciti da nikada nista ozbiljno nisi procitala od dela Ellen White, jer da si procitala ne bi ovako nesto govorila, i prema tome, ovo su samo tvoja misljenja koja su proistekla iz mrznje prema njoj kao osobi, a ne kao proizvod tvog objektivnog saznanja sazdanog na cinjenicama.

Takodje ne znas da je Rimokatolicka crkva odavno zauzela svoj stav po pitanju Ellen White, a to je, da bi ona bila proglasena za sveticu da je kojim slucajem bila Rimokatolkinja i da nije pisala o Rimokatolickoj crkvi kao biblijskoj zveri i antihriscanskoj sili.

Nista od onoga sto pises nije istinito ni objektivno, i pogresno je govoriti da sam se ja navodno na to sto iznosis nasao uvredjen, vec su moja osecanja iskljucivo ispunjena Hriscanskom zaloscu zbog tvoje licne neobavestenosti i nesmotrenosti i dopustanja Sotoni da te kusa i ispunjava negativnim protivnickim duhom koji se pokazuje u tvojim recima.

Vidis, ja se potpuno ne slazem ni sa Spedyjevim nacinom pisanja, jer ponekad ljudske reci mogu uciniti vise stete nego koristi.
Zato za sve sto kazemo treba biti praceno molitvom i osvedocavajucom silom Svetoga Duha, da li nesto trebamo reci ili napisati u odredjenom trenutku.

Ja jesam pisao pojedinosti vezane za prvu crkvu, ali nikada u ovakvom duhu, niti mrznji prema ikome.
Ako ne mogu sam posvedociti za sebe u prilog ovih reci, onda neka mi Bog bude svedok.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
@peko
Božji Zakon 10.zapovijedi nikada nigdje nije bio ukinut, niti če ikada biti ukinut
niti mijenja oblik
bez poštivanja Božjeg Zakona nema probuđenja i nema spašavanja

Zakon menja oblik promenom sveštenstva. Ako je Isus zamenio prvosveštenike iz starog zaveta onda se promenio i zakon. Nije tačno da se ne menja, menja se evo piše i ovom stihu.

Jevreji 7.12. Jer kad se promijeni sveštenstvo, mora se i zakon promijeniti.

Najbolje vam je da ne budete toliko tvrdoglavi jer borite se protiv pisma.
 
Natrag
Top