Elen Vajt i originalno Božje probuđenje

Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Uzalud je govoriti kada postoji tolika doza ponosa da se u svakom slucaju ne prihvati celovita istina onako kako je zapisana u Bozjoj reci.

Zakon je oduvek postojao, i pre stvaranja zemlje, on je odraz Bozje ljubavi prema svim njegovim stvorenjima, i temelj Bozje vladavine i na zemlji i na nebu, i u citavom kosmosu.
Ova volja je otkrivena prvim ljudima, i oni su imali moralnu savest, a to mozemo videti iz dogadjaja u kome je Kain ubio svog brata Avelja, gde je Bog osudio ovo Kainovo delo kao greh.
Greh je uvek bio ono sto jeste, a to je prekrsaj Bozjeg moralnog zakona.

Sto se tice krstenja Duhom, ono se prima onoga trenutka kada covek poucen recju Bozjom i upoznavsi njegovu ljubav koja se ispoljila u zrtvi Isusa Hrista za pali ljudski rod, i njegovu volju zapisanu u njegovoj reci, podstaknut Duhom Svetim donese potpunu odluku da mu se preda i da od tog trenutka zivi jednim novim zivotom u zajednici sa njim.
Vidljivi cin ovog krstenja Duhom ili novorodjenja je krstenje u vodi, kojim covek ispoveda veru u Hrista, priznaje ga za svog licnog spasitelja i Gospoda, i daje zavet da ce od tog trenutka ziveti jednim potpuno novim zivotom.
Gospod tada cini u coveku promenu koju on sam za sebe nikada ne bi mogao da ostvari, covek radja duhovne rodove, i ide putem posvecenja ka savrsenstvu karaktera u visinu mere rasta Hristova.
izvini laodikeja,ali ti si sam izabrao sebi ovde naziv laodikeja. znaš li što je simbol laodikejske crkve? ubeđenje da sve zna da je obučena ,krštena vodomi Duhom,a Isus kaže d a nije,da je siromah da je gola dakle još uvek sa grehom na sebi,jer ako nismo kršteni za oprost greha u ime Isusa mi smo goli,greh je još na nama.

vidiš ,ovde se pokazuje jasno seme ckrve i to laodikejske na tebi. seme crkve. voleo bih da pažljivo pogledaš ovaj video dole. da ne bi posebice otvarao temu. ti spominješ ovde ponos! ponos donosi oholost ,oholos tvrdoću srca.
ti ne može dati seme Reči jer si seme crkve,koju je podtakla ljudskim umom elen vajt. evo još jednom. ti znaš zakon ili ne znaš? oćeš naučiti nekoga zakonu,a sam ne možeš videti osnovicu zakona,da niko zakon nije mogao održati,niko.ako tonije tačno,onda Isus nije trebao dolaziti. ali kako ćeš ti sam progutati ovde sopstvene reči,kad si sve vreme potvrdio d a zakon nije moguće održati osim da je Isus morao doći i da bi tako mogli biti opravdani. pa onda ako je to i tvoja propoved ovde bila,onda kako sada moraš se držati crkvenog semena vidiš,jer moraš sam sebi skočiti u usta da je zakon bio pre postanja čak u edemu itd. ako je zakon koga niko održati nije mogao,i koji je apsolutno donosio spoznaju grešnosti i osudio sve pod greh i jevreje i pagane (kojima je bio upisan u savesti) onda kako je moguće da u edemu Bog tvrdi da je smrt bila eliminisana dok sotona nije došao. kako je moguće to? jedino ako su ipak adam i eva mogli održati zakona? ali Bog kaže da ga niti jedno stvorenje ne može održati.
tvoj dokaz zakona u događaju sa kajinom je totalni znak da nemaš uvid u svetoga Duha promisao. kajin je šta uradio? gde je odbijen? je li on ubio prvo, prekršio zakon pa onda Bog odbio njegovu žrtvu ili obratno? jasno je d a je gnev došao nakon je prineo žrtvu i uvideo da Bog nije to primio. kako Bog može ne primiti nešto što je čovek spreman voljom prineti na oltar? šta je falilo u toj žrtvi. da si seme Reči vrlo lako bi uhvatio suštinu greške kod kajina koju i sam činiš! jasno stoji prva stvar,kajin je prineo žrtvu. gnev još nije bio ukazan na licu ovoga. sada što je prineo na oltar? jasno piše što, od plodova zemnih. sada pogledaj na žrtvu kajina i primdeti da je ova žrtva odmah bila primljena od Boga. onda laodikeja dođi u um Hristov i pogledaj samo na različitost žrtvi i dobiješ gde je izbio problem. kajin zemaljski rodovi,avelj krvna žrtva.vrlo jednostavna lekcija. ti tvrdiš da poznaješ zakon. pa što je Bog rekao onda? da BEZ KRVI NEMA OPROŠTENJA GREHA. I DA NITI JEDAN SAVEZ SA BOGOM NE MOŽE BITI POTVRĐEN BEZ PROLIVENE KRVI. je li tako laodikeja? ajde ako u tebi i malo ima Božjeg semena Reči,onda reci je li tako ili ne? onda što je falilo na kajinovoj žrtvi? zakon ili slika na Hrista kao jedinog spasitelja?!
pa falila je krvna žrtva. jeli to Isus navešćivan kroz simbole, tipove kao što je kajin i avelj,ili kroz tip da Bog odbija evinu lisku za pokrivenu golost što je greh i donosi kože prolivene nevine životinje koja je morala biti žrtvovana. dakle da li ti imaš krvnu žrtvu za svoje oproštenje greha? nemaš.jer je pisano d a se samo imenom Isus praštaju gresi. gde ti je apostolsko krštenje? nemaš ga. zašto ? zato što imaš krštenje ili seme crkve i ti možeš biti samo sin crkve ,sin dogme,trojičarske ovog puta bez imena spašenja unutar.
kada je Bog pokazivao to sa original svojim semenom Isus onda on je to jasno pokazao kako se postaje Božji sin. o tome je dugo,postaviću to na video pa ako ti je do duše i daha u nosu pogledaj.
to sa krštenjem svetim Duhom to je ta stara priča zmije iz edema ,izvrtanje smisla Pisma. Duh sveti se ne dobija laodikeja pričom da si u pravoj nauci već molitvom Hristu da te krsti svetim Duhom.je li su jovanovi učenici bili vernici u efesu kad ih je pavle sreo. jesu? je su li bili kršteni čak u jovanovo krštenje? jesu. pa zašto pavle pita iste ,je li su primili svetoga Duha od kad su poverovali Hrista? po tebi oni su već bili kršteni Duhom,ali Pismo kaže da nisu.je li samarija sva uzverovala čak primila krštenje(tvoja verzija) a ipak piše da duh sveti nije bio na njima i da su tek potom polaganjem ruku kršteni svetim Duhom. onda gde ti je sveti Duh laodikeja? vreme je za buđenje laodikeja ,ako u tebi nestane gordosti crkvenog semena i ako daš šansu da Božje seme padne na to tvoje tlo.
Man of God-Hristos Božje seme (Part 1.) - YouTubeMan of God-Hristos Božje seme(Part 2) - YouTubeMan of God-Hristos Božije seme (Part 3.) - YouTube
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Prijatelju, ostavi se filozofija i dugih komentara bez ikakvog smisla.
Vrati se na moje odgovore i ponovo ih procitaj, jer vidim da ih nisi pazljivo citao, jer upucujes osude za nesto na sta sam ja vec odgovorio.

A ovo je odgovor na tvoj poslednji komentar, sa naglaskom na bitne pojedinosti radi lakseg razumevanja.

Krstenje Duhom Svetim se prima od Boga onoga trenutka kada covek poucen recju Bozjom kroz koju deluje Duh Sveti, i upoznavsi njegovu ljubav koja se ispoljila u zrtvi Isusa Hrista za pali ljudski rod, i njegovu volju zapisanu u njegovoj reci, podstaknut Duhom Svetim donese potpunu odluku da mu se preda i da od tog trenutka zivi jednim novim zivotom u zajednici sa njim.
Vidljivi cin ovog krstenja Duhom ili novorodjenja je krstenje u vodi, kojim covek ispoveda veru u Hrista, priznaje ga za svog licnog spasitelja i Gospoda, i daje zavet da ce od tog trenutka ziveti jednim potpuno novim zivotom.
Gospod tada cini u coveku promenu koju on sam za sebe nikada ne bi mogao da ostvari, covek radja duhovne rodove, i ide putem posvecenja ka savrsenstvu karaktera u visinu mere rasta Hristova.

Ovo je najjednostavniji put spasenja kojim svaki covek koji iskustveno zeli da dozivi Boga u svom zivotu i ostvari zajednicu sa njim - treba da krene.
U ovome gore se ostvaruje saradnja Boga i coveka, gde covek dolazi Bogu sa verom i cini odredjene korake, a Bog potom u skladu sa covekovom verom deluje u coveku i otkriva mu se, i ostvaruje prisnu zajednicu sa covekom, svakodnevno kroz molitvu i proucavanjem Bozje reci i radu sa bliznje, ispunjavajuci se Bozjim Duhom i svakodnevno primajuci novu silu Duha kako bi rastao u milosti ka savrsenstvu karaktera, dok ne postane slican Isusu i zapecacen Bozjim Duhom koji ce mu omoguciti spremnost za ulazak u Bozje carstvo.

Sve ostalo sto ti iznosis na ovom mestu je prazna filozofija, sa ciljem da ponistis ove jednostavne istine koje su hiljde i hiljade iskrenih Hriscana doziveli iskustveno u svom zivotu, i moja malenkost.

Sud koji upucujes drugima je pred tvojim vratima, a ja se molim Bogu da te ne stigne ono sto ne zelis, vec da spoznas silu jevandjelja u licnom zivotu, i dozivis Boga onako kako ti on i zeli dati.

Pozdrav i sve najbolje u Gospodu Isusu.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251

doista koliko danas možemo razumeti šta je i kako izgleda originalno Božje probuđenje koje je pokazano najbolje u delima,5.gl. naspram ljudskih faličnih probuđenja. probuđenje Božje nakon povratka iz vavilona izraela pod jezdrom pokazuje kako je princip Božji uvek isti. takođe pod mojsijem izlaskom iz misira kuće ropstva takođe Bog pokazuje kako izgleda njegovo slavno probuđenje,izaći iz greha iz kuće ropstva, ali onda dolaze datani teolozi i moćni evangelizatori elen vajt,beni hin,bili grem,branham kardinali,pape i slični odbacuju Božji original i donose misirsko probuđenje vraćanje u svet ,igranku probuđenje i onda neka se ne čudi neko ako bog otvori zemlju da žive guta nepokajane do kraja od takih laži. jer i danas su teolozi napravili u probuđenju- falšu, zlatnu telad crkvene dogme sa ogromnim biznisom i sistemom i onda ljudi ginu.
Isus zato kaže sa njim u nebu biće na večeri ko pobedi to što je vikao laodikeji,ti kažeš bogata sam ,obučena sam,vidim,a ne vidiš. slepa,jadna gola ...crkva koja pravi svoju zlatnu telad ,crkvenu dogmu, sa datanima- teolozima, doktorima, magistrima itd...mir svima.

Mrsavkicu,

vec ranije sma rekao da ne postoji lazno Bozje probudjenje. Prema tome naslov ove teme je pogresan. Svako Bozje probudjenje je originalno i istinito a ako je lazno onda ne moze biti Bozje.

Drugo, ti govoris protiv sistema bogosluzenja, U starom zavetu je Bog uspostavio sistem bogosluzenja i predvideo svaki detalj.
Prema tom sistem bogosluzenja je potreban, samo treba da se zasniva na Bozjoj Reci a ne ljudskim predpostavkama.

PS. DEDA u filmu JE ORIGINALNO OTKACEN. Pokosao da glumi Jovana Krstitelja pa nije mu uspelo.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691

Mrsavkicu,

vec ranije sma rekao da ne postoji lazno Bozje probudjenje. Prema tome naslov ove teme je pogresan. Svako Bozje probudjenje je originalno i istinito a ako je lazno onda ne moze biti Bozje.

Drugo, ti govoris protiv sistema bogosluzenja, U starom zavetu je Bog uspostavio sistem bogosluzenja i predvideo svaki detalj.
Prema tom sistem bogosluzenja je potreban, samo treba da se zasniva na Bozjoj Reci a ne ljudskim predpostavkama.

PS. DEDA u filmu JE ORIGINALNO OTKACEN. Pokosao da glumi Jovana Krstitelja pa nije mu uspelo.

pusti miko jovane krstitelje,važno je šta se govori,sam Isus je rekao da su jedni rekli jovan ide u kožama i jede skakavce i divlji med,zašto je takav a drugi oipet za njega Isusa da ide u skerletu i pije i jede izobilno sa svima! tako i ti daješ zaključak svom postu sa akcentom na obuku mesto na poruku.
poznato je da je bogosluženje na mestu. akcenat je da je Bog ta bogosluženja imao strogo locirana naročito ako oćeš u starom zavetu. da bi se od toga naučili danas. kad već tvrdiš da nema lažnih probuđenja,kao kod elen vajtove i dalje. ne samo kod nje naravno ,posvuda,toga ima kao kokica danas,teško je naći pravo probuđenje,lažnih ima na svakom ćošku,kao kod pijačara.
gde si mogao naći u starom zavetu da je iko smeo prineti oltarsku žrtvu osim hrama ,gde si video da je jerovoam bio blagoslovljen kad je odbio narod od jerusalima i sačinio sebi oltare?
ako je jedno probuđenje istinsko,onda nakon toga ljudi će ostati u Reči,a ne u grehu. naslov teme je sasvim u redu. opominje ljude da olako ne ulaze u taku vrstu igranki već da se okrenu reči umru starom čoveku i krste se u original ime Isusa i svetim Duhom. valaam je nagovorio izrael na tako jedno lažno probuđenje pa ih je Bog pohodio strašnim pomorom,datan je pokušao lažno probuđenje oko zlatnog teleta i što se zbilo? onda miko malo mudrije proveru izjave.mir tebi.

za LAODIKEJU:

ne boj se laodikeja za mene,ja verujem Reči, ne elen vajt. imam dobre oči i kad čitam vidim šta piše u delima apostola. to samo prekopiram ne tumačim i greške nema. ja se ne bavim tumačenjem,filozofijom,već samo preslikam ispisano,i imam poverenje ne u leen vajt već na duha svetoga koji je sve dobro doneo preko apostola. to je moje iskustvo svega i krštenja vodom i Duhom. tvoje iskustvo kad uporediš to je totalno kontra od originala.
još da dodam da ja svaki tvoj i drugi post jako pažljvo čitam,čak neki put i dva puta. jasno s e vidi iz mog odgovora da sam ti precizno dao odgovor iz Reči,otkuda ovakav komentar sad ne znam.
onda da i ja tebi ponovim ,a ti samo pažljivo čitaj.
kazao si da čovek koji se želi posvedočiti da je primio krštenje svetim Duhom to dobija osećajem. dok spoznaješ ponudu spašenja kroz Hrista ti se tome predaješ ,odlučuješ ići za Hristom i to si nazvao krštenje svetim Duhom? onda kornilije je već to ima.a koliko su tek jovanovi učenici pa apolos to imali a onda ih pavle sreće,zar ne i šta radi,insistira na krštenju vodomm a potoim i Duhom,prvo ih pita je su li primili Duha svetoga od kad? OD KAD SU UZVEROVALI! kako sad pavle ne zna ono iskustvo koje ti znaš da su oni po tebi već logično kršteni bili svetim Duhom,jer su ti ljudi verovali čvrsto Hrista kad ih je pavle sreo,kao i apolo kad se sreo sa akilom i priskilom?! je li tvoje i pavlovo iskustvo slično? očito da nije.
imao s i samariju ona je kod filipa čak sva bila krštena u ime Isusa. sad ti kažeš to je znak da je neko primio svetoga Duha. onda apostoli najstariji među njima nisu znali ono što ti znaš pa su došli polagati ruke za Duha svetoga na samarjane,i još jasno stoji zapis da oni nisu još BILI PRIMILI SVETOGA DUHA NEGO SAMO BEHU KRŠTENI U ISUSA HRISTA!!!!
SAD NEKO OVDE MAŠA ILI APOSTOLI ili ti LAODIKEJA? vidiš ja ne verujem tebi i eleni adventu već Bogu i Reči. u tome se mi razlikujemo. PO SEMENIMA. seme koje je posjao Bog u mateju 13 je samo Reč. seme kukolja koje je noću posejao satana lukavo ,je seme crkvi,koje daju preko elen vajtove adventiste ali ne i sinove Božje,decu za nebo. oni dolaze samo od obećanog posejanog semenas koje se zove Isus. moja porodica nosi sva prezime po mom prezimenu. Isusova porodica onih pod zemljom,na zemlji i na nebu,sve kako piše u reči nosi ime po Isusu Hristu,jel piše tako. apostoli su nosili naziv hriščani po Hristu ne po adventističkoj ckrvi adventisti ili po crkvi pentekostnih pentekostalci,uili pak katolici pravoslavni ,jehovini svedoci. kako neko može reći da je svedok jedinog Boga Jehove a oni idu goili ,seku kose,nose mušku odeću šminkaju se greše dva braka. i oni to zovu Jehovom,reč Rasela? ili vi reč elen vajtove? ne to nije Božja Reč,to je lažno probuđenje ,seme crkve koje mora doneti samo rod crkvenog čoveka kao ti na žalost. ti nikada ne možeš uzeti istinu jer si ta vrsta semena.Bog je to od početka u stvaranju jasno rekao da svako seme mora dati svoj rod svoju vrstu. jedino što čovek može to je da donese hibrid ali to nije orgiinal!! tako crkve su jedan hibrid,uzimaju sebi privilegiju da se zovu hrišćani što je originalni naslov crkve ali su hibridizirali sa učenjem elern vajt ,rasela,papa,generalnih konferencijas dodali oduzeli i to se zove hibrid,unutar nema originalnog života već ljudski život ljudka nauka! unutar je smrt laodikeja i sud. ko čuje pobediv tog duha taj će večerati u nebu sa Hristom viče Isus poslednjem dobu laodikeje! ti čuješ ali ne možeš prihvatiti poziv još uvek, jer si seme crkve ne seme reči,to je i sa mikom i drugima ovde,spedujem ,elisabelitom itd.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Opet insinuiras.
Ja ovde nisam izneo ni jednu rec Ellen White, vec cistu rec Bozju.
Ti kazes da verujes jedino Bogu i njegovoj reci, da je tako ti bi prihvatio tako jasne i nedvosmislene biblijske istine koje sam ti ovde izneo.
Ali ti se lazno predstavljas, ti ne verujes Bogu i njegovoj reci, vec ih sramotis, jer istinu i Boga prikazujes kao kontradiktornue, time sto na istine koje su ti iznete iznosis druge tekstove koje si pogresno protumacio i nametnuo kao kontradikciju vec iznetom, i time predstavljas kao da je Bog na jednom mestu rekao jedno, a na drugom to porekao i izneo nesto drugo.

Jedan od primera je taj, da se na nekoliko mesta u bibliji govori da je zakon Bozansko merilo pravde, i da covek treba da odrzi sve zapovesti, i da one ostaju do kraja istorije sveta, i da milost i prtavda ne ukidaju jedno drugo vec da se podupiru, a ti potom postavljas neke tekstove koje si pogresno predstavio kao da oni govore suprotno ovome.

Takodje, izneo si neistinu da sam ja rekao da se krstenje Svetim Duhom ostvaruje kroz osecanja.
Ja to nigde nisam rekao, vec o zivom iskustvu koje covek dozivljava u kome on pravi odredjene korake, a Bog deluje na coveka i vodi ga putem spasenja i zajednice sa sobom.

Evo sta sam napisao:

Krstenje Duhom Svetim se prima od Boga onoga trenutka kada covek poucen recju Bozjom kroz koju deluje Duh Sveti, i upoznavsi njegovu ljubav koja se ispoljila u zrtvi Isusa Hrista za pali ljudski rod, i njegovu volju zapisanu u njegovoj reci, podstaknut Duhom Svetim donese potpunu odluku da mu se preda i da od tog trenutka zivi jednim novim zivotom u zajednici sa njim.
Vidljivi cin ovog krstenja Duhom ili novorodjenja je krstenje u vodi, kojim covek ispoveda veru u Hrista, priznaje ga za svog licnog spasitelja i Gospoda, i daje zavet da ce od tog trenutka ziveti jednim potpuno novim zivotom.
Gospod tada cini u coveku promenu koju on sam za sebe nikada ne bi mogao da ostvari, covek radja duhovne rodove, i ide putem posvecenja ka savrsenstvu karaktera u visinu mere rasta Hristova.

Sledecim tekstovima ne treba tumacenje, oni sami sebe tumace, i govore tako jasno i nedvosmisleno.

DRZANJE ZAPOVESTI USLOV SPASENJA:

`I zapita ga jedan knez govoreći: učitelju blagi! šta da učinim da naslijedim život vječni?
A Isus reče mu: što me zoveš blagijem? niko nije blag osim jednoga Boga.
Zapovijesti znaš: ne čini preljube; ne ubij; ne ukradi; ne svjedoči lažno; poštuj oca i mater svoju.
A on reče: sve sam ovo sačuvao od mladosti svoje.
A kad to ču Isus reče mu: još ti jedno nedostaje: prodaj sve što imaš i razdaj siromasima; i imaćeš blago na nebu; i hajde za mnom.
A kad on ču to postade žalostan, jer bješe vrlo bogat.
A kad ga vidje Isus gdje postade žalostan, reče: kako je teško ući u carstvo Božije onima koji imaju bogatstvo!
Lakše je kamili proći kroz iglene uši negoli bogatome ući u carstvo Božije.
A oni koji slušahu rekoše: ko se dakle može spasti?
A on reče: što je u ljudi nemoguće u Boga je moguće. ( Jevandjelje po Mateju 19. 16-26 ).

DRZANJE ZAPOVESTI DOKAZ LJUBAVI PREMA ISUSU:

Po tom znamo da ljubimo djecu Božiju kad Boga ljubimo i njegove zapovijesti držimo.
Jer je ovo ljubav Božija da zapovijesti njegove držimo; i zapovijesti njegove nijesu teške. (1 poslanica Jovanova 5. 2-3 )

DRZANJE ZAPOVESTI DOKAZ POZNANSTVA SA ISUSOM:

I po tom razumijemo da ga poznasmo, ako zapovijesti njegove držimo.
Koji govori: poznajem ga, a zapovijesti njegovijeh ne drži, laža je, i u njemu istine nema; (1 poslanica Jovanova 2. 3-5 ).

DRZANJE ZAPOVESTI USLOV USLISENJA MOLITVE:

Ljubazni! ako nam srce naše ne zazire, slobodu imamo pred Bogom;
I što god zaištemo, primićemo od njega, jer zapovijesti njegove držimo i činimo što je njemu ugodno.
I ovo je zapovijest njegova da vjerujemo u ime sina njegova Isusa Hrista, i da ljubimo jedan drugoga kao što nam je
dao zapovijest. ( 1 poslanica jovanova 3. 21-23 ).

DRZANJE ZAPOVESTI DOKAZ ISUSOVOG PRISUSTVA U SRCU POSREDSTVOM SVOGA DUHA:

I koji drži zapovijesti njegove u njemu stoji, i on u njemu. I po tom poznajemo da stoji u nama, po Duhu koga nam je dao. ( Jovanova poslanica 3. 24. ).

JEDINSTVO SVIH 10 ZAPOVESTI-NAZVAN ZAKON SLOBODE KOJIM CE SE SUDITI SVETU:

Jer koji sav zakon održi a sagriješi u jednome, kriv je za sve,
Jer onaj koji je rekao: ne čini preljube, rekao je i: ne ubij. Ako dakle ne učiniš preljube a ubiješ, postao si prestupnik
zakona.
Tako govorite i tako tvorite kao oni koji će zakonom slobode biti suđeni; ( Jakovljeva poslanica 2. 9-11 ).

DRZANJE ZAPOVESTI OBELEZJE BOZJE CRKVE POSLEDNJEG VREMENA:

Ovdje je trpljenje svetijeh, koji drže zapovijesti Božije i vjeru Isusovu. ( Otkrivenje Jovanovo 14. 12 ).

ISUS NIJE DOSAO DA UKINE ZAKON- ZAPOVESTI ZAKONA OSTAJU DO KRAJA SVETA:

Ne mislite da sam ja došao da pokvarim zakon ili proroke: nijesam došao da pokvarim, nego da ispunim.
Jer vam zaista kažem: dokle nebo i zemlja stoji, neće nestati ni najmanjega slovca ili jedne title iz zakona dok se sve ne
izvrši.
Ako ko pokvari jednu od ovijeh najmanjijeh zapovijesti i nauči tako ljude, najmanji nazvaće se u carstvu nebeskome; a
ko izvrši i nauči, taj će se veliki nazvati u carstvu nebeskome. ( Jevandjelje po Mateju 5. 17-19 ).

NE MENJATI PROROSTVO I ZAKON:

Jer svjedočim svakome koji čuje riječi proroštva knjige ove; ako ko dometne ovome, Bog će nametnuti na njega zla
napisana u knjizi ovoj;
I ako ko oduzme od riječi knjige proroštva ovoga, Bog će oduzeti njegov dijel od knjige života, i od grada svetoga, i od
onoga što je napisano u knjizi ovoj. ( Otkrivenje Jovanovo 18-19 ).
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
za LAODIKEJU:
OVO JE LAODIKEJA treći puta da me držiš da ne razumem što pišeš, rekao si da je krštenje svetim Duhom kada čovek"donese konačnu odluku i to čvrsto rešiv da ide za Hristom" je li to suština tvog posta?
sada ja sam ti jasno rekao da je to antireč da to nije Reč Božja. nisi ni jedan čas doneo reč protiv onoga štos am izneo i da bi rekao ne piše tako. gomilanje tekstova iz poslanice jovana ili otkrivenja zapravo govori o Božjoj zapovesti ljubavi u kojojs e sav zakon izvršuje. ja sam ti jasno kazao da dokaz krštenja svetim Duhom nije to što ti uporno oćeš nametnuti ljudima na forumu. to je seme crkve ne seme Reči. evo ti jasno još jednom. je li 12.učenika jovanovigh kod pavla u efeyu verovalo ili nije verovalo Hrista? ti znašda jeste. onda po tebi oni su već bili kršteni Duhom. išli su u veri sigurno i što sad. pavle greši kad im iska dokaz krštenja Duhom?
samarija je li čak bila krštena u ime Isusa ,onda zašto se kaže da još ni na jednom nije bio znak da su kršteni da su primili krštenje svetim Duhom? je li piše laodikeja? onda zašto izvrćeš i tvrdiš da je samim krštenjem na samarjanima bio znak da su kršteni svetim Duhom. daj već jednom bar reci ne razumem a ne uporno se kriti iza priče da ja ne znam što si ti napisao!
i stara taktika,navodno ja ne držim zakon svih deset zapovedi. pa najpre ja jasno znam da piše da niko ne može od ljudi održati deset zapovedi. ili si veći od Isusa? od mojsija od apostola,proroka? neki nadgenije? onda potom sam si ovde dokazao da ti prvi kršiš zapovedi,jedan Bog,sedmu preljub odobravaš,jer tako je seme u tebi,seme crkve koja tako seme seje i gotovo,ali to nije seme Reči i to je to.
ja sam te pitao koju zapovest ja negiram da ne treba činiti pred Bogom. gde sam ja ikad ovde zagovarao stanje bezvlašća. drugo je reći zakon niko održati ne može,a drugo slobodno ga kršite. onda dokle ćeš manipulisati ljudskim ušima koje ovo slušaju i čitaju. budi čovek. ja ne kažem da znam sve ali ti oćeš ipak nametnuti da sve znaš da ćeš nas uvesti u tajnu zakona kojega mi kršimo a ti ga tri puta više kršiš. mir tebi.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
pusti miko jovane krstitelje,

poznato je da je bogosluženje na mestu. akcenat je da je Bog ta bogosluženja imao strogo locirana naročito ako oćeš u starom zavetu. da bi se od toga naučili danas.

U starome Zavetu Noje je prineo zrtvu na planini tamo gde se zaustavuo njegov brod podle potopa.
Avram je podigao oltar na svakom mestu gde je razapao sator.
Istina je daje kasnij podignut samo jedan hram u Jerusalimu gde se boizji narod sastajao sa Bogom.
Pripadas li ti tom hramu?

--------------
kad već tvrdiš da nema lažnih probuđenja,

Ali, ja to NIKAD NISAM tvrdio. kADA SAM JA REKAO DA NEMA LAZNIH POROBUDJENJA? nikad I niugde.
zASTO IZVRCES ONO STO SAM REKAO? rEKAO SAM DA "Ne postoji lazno Bozje probuidjenje".
A to uopste ne znaci da ne postoje lazna probudjenja.
Pazi ne brkaj pojmove.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
pusti miko jovane krstitelje,

poznato je da je bogosluženje na mestu. akcenat je da je Bog ta bogosluženja imao strogo locirana naročito ako oćeš u starom zavetu. da bi se od toga naučili danas.

U starome Zavetu Noje je prineo zrtvu na planini tamo gde se zaustavuo njegov brod podle potopa.
Avram je podigao oltar na svakom mestu gde je razapao sator.
Istina je daje kasnij podignut samo jedan hram u Jerusalimu gde se boizji narod sastajao sa Bogom.
Pripadas li ti tom hramu?

--------------
kad već tvrdiš da nema lažnih probuđenja,

Ali, ja to NIKAD NISAM tvrdio. kADA SAM JA REKAO DA NEMA LAZNIH POROBUDJENJA? nikad I niugde.
zASTO IZVRCES ONO STO SAM REKAO? rEKAO SAM DA "Ne postoji lazno Bozje probuidjenje".
A to uopste ne znaci da ne postoje lazna probudjenja.
Pazi ne brkaj pojmove.
Božjih lažnih probuđenja nema,ali ti si mislio na probuđenje crkvenih dogmi koliko sam ja razumeo akcenat. rekao si da tema nije dobra u naslovu,kako bi se to moglo tumačiti?
sve si dobro rekao,ali akcenat je na hramskoj službi,a u novom zavetu akcenat je na Reči,tako sve je isto,bio avram noje,nije problem gde je digao oltar već da je služio Bogu. nije problem dići adventističku crkvu na samoj moriji ili u srcu hrama nekoć gde je bio,ali ako tako budete imali veru i probuđenje to ćebiti isto jedna gnusoba pustoši! mir tebi
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
ako je netko lažna proročica ona si to ti
a ne Ellen G White
zašto ?
jer sestra White je poštivala Božji zakon i držala subotu
a ti ne poštuješ ni Boga ni čovjeka
nije točno da je Ellen G White osnivač adventista, nego jedan od susosnivača
također nije točno da je njezina povreda glave, lica, utjecala na njezinu promjenu osobnosti
pretpostavljam da namjerno izokrečeš istinu o sestri White
zašto?
jer je preko nje Spasitelj raskrinako sva đavolska djela papstva-RIMOkatoličke crkve
i
sad jedina vam je šansa da je proglasite neuravnoteženom
ali
uzalud, nemožete uspjeti u tome
svi oni koji žele služiti Bogu i Kristu če se preobratiti ma šta god vi pisali
elen vajt osnivač? adventista!da.odgovor je tačan . a Isus je postavljač crkve Isusa hrista u mateju 16. test je jasan. razlike ogromne. ovde sve doista počinje,ispitati duhove rečju. imamo više tema koje se ovim bave ,vizija koje idu pod molitvu za konačno otkrivenje ko je od istine,zar nije vreme,kraj je tu?
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
elen vajt osnivač? adventista!da.odgovor je tačan . a Isus je postavljač crkve Isusa hrista u mateju 16. test je jasan. razlike ogromne. ovde sve doista počinje,ispitati duhove rečju. imamo više tema koje se ovim bave ,vizija koje idu pod molitvu za konačno otkrivenje ko je od istine,zar nije vreme,kraj je tu?
Lisica je lisica,skuns je skuns-tvor koliko god da se trudis iz njih neces napraviti Bozje celjade,oni ce pre da postuju Milera,Elen wajt nego tvoje miosljenje.Laodikeja kako vidim vec propoveda da je Bozji sluga kao i Elen vajt,samo sto se iz njegovih postova vidi djavo a nikako Bog.Ali to je njegovo misljenje on ne prizna Marko 16,zato prizna svoje nekakvo prorocestvo,,Laodikeja nevidi dalje od nosa,to mu i razni forumasi govore,Faky ga je prosto razbio!nije imao petlju da odgovori Faky,vec je prosto ignorisao njegove postove i izvrnuo tako kako adventisti rade na svim forumima.

Pozdrav od Gere.
 
Natrag
Top