Elen Vajt i originalno Božje probuđenje

Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
put u nebeski Kanaan je samo jedan
njega je odredio sam Bog, i tu nema nikakvog filozofiranja
pravda je uz ljubav načelo vladanja Svemogučega
a milost je oprost koji Nebeski otac udjeluje u svojoj preuzvišenosti
pravda i milost idu jednim putem, probaj to shvatiti
milost je ta koja cijelo vrijeme prati Božju pravednost
buduči da smo mi sagriješili, prekršili Božji Zakon nemožemo ni živjeti nikako u pravdi nego pod milošću
ali to što živimo pod milošću ne daje nam nikakavo pravo da bi i dalje prestupali Božji Zakon,
nego ga trebamo poštivati, i ako ponekad pogriješimo zastupnika pred Bogom imamo
nema teorije a ni prakse da bi se mogli ikako spasiti, ući u Kraljevstvo Nebesko učestalim prestupanjem Božjeg Zakona, pogotovo danas kada se toliko o tome govori i poznat je svima
jer kršenjem Božjeg Zakona se udaljavamo od Boga, izgrađujemo karakter sotone
a poštivanjem Božjeg Zakona izgrađujemo kararkter Isusov
važno je znati da če nas Bog primiti u Kraljevstvo Nebesko kao što prima Sina Jedinorođenog, znači primit če nas kao da NIKADA NISMO PREKRŠILI BOŽJI ZAKON
ai samo one ljude koji se pokaju i odbace od sebe svako bezakonje
dakle MILOST Isusa Krista da nas opere od grijeha svakoga se može i mora zaraditi poslušnoču Božjeg Zakona 10.zapovijedi
što se više bude filozofiralo da netreba više poštivati Božji Zakon, veča je opasnost da čovjek bude potpuno izgubljen
braća i sestre u duhu je 100x veća i jača veza od bilo koje rodbinske zemaljske krvne veze
stari zavjet je ukinut da, ali imamo novi zavjet u Krvi Kristovoj koja pere i čisti od svakog grijeha
novi zavjet je neizmjerno veči i jači od starog zavjeta
zaboravio si da je u starom zavjetu Božji Zakon bio na kamenim pločama
a
u novom zavjetu je Božji Zakon u ljudskim srcima
nema mudrosti, nema razuma a nema ni spasenja prestupajuči Božji Zakon
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2010
Poruka
130
Neki se možda pitaju: "Ako ne držimo 10 zapovesti, na šta da se oslonimo?"

Pa oslonite se na Boga živoga, na Hrista, koji je u vama. Apostol Pavle kaže na jednom mestu: „Živim, ali ne više ja, nego Hristos živi u meni..“
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
bravo kolega
čitaj da li je Pavao tvrdio da treba poštivati Božji Zakon ili ??
i ako je Krist u tebi, teži li On da vrši volju Božju, da nosi jaram ??

(volja Božja i jaram je poštivanje 10.zapovijedi i držanje subote)
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
bravo kolega
čitaj da li je Pavao tvrdio da treba poštivati Božji Zakon ili ??
i ako je Krist u tebi, teži li On da vrši volju Božju, da nosi jaram ??

(volja Božja i jaram je poštivanje 10.zapovijedi i držanje subote)
čovek ti je dobro odgovorio,Hristos živi u onome ko ima obrezanje srca.obrezanje srca je krštenje svetim Duhom. obrezanje srca nije pisanje Božjeg zakona na srcu sa kamenih ploča već krštenje Duhom i život po Duhu.
pavle je dobro prorokovao za vas današnje "galate",koji se hvalite zakonom,a prvi ga kršite. zašto dozvolavate preljubne brakove unutar crkve?
koji stavak Božje Reči ja kršim,ako sam u trudu u Duhu živeć? za mene je dvobračnost greh. pa ko onda ispunjava čak kodeks zakona,vi ili ja i meni slični? da li vi učite da žena može da uči,a pavle kaže kao što I ZAKON GOVORI,dakle i zakon govori da žena ne može da uči u crkvi. pa ko onda krši kodeks zakona,vi ili ja? da li vi starozavetnu reč kod mojsija da je Bogu gad da žena mušku odeću nosi vi ne poštujete ili ja? da li adventisti krštavaju u trojičnost ili ja? pa ko krši Reč Bog je jedan jedini onda? ko odbacuje večni pokoj krštenje Duhom obrezanje srca Duhom,vi ili ja? ja sam kršten svetim Duhom,a adventisti hule na njega,ko onda je u reči,vi ili ja? znam mnoge da kod vas jedu idolsko,pa ko onda krši zapovest ne služi đavolskim stvarima,vi ili ja? koliko već zapovesti ste bacili pod noge vaše teologije i danima ovde zagovarate priču o zakonu koga prvi kršite. što ga kršite ,nego i druge učite i dozvoljavate da ga krše i još se ne kajete a očekujete milost od Hrista(od zakona ste već osuđeni čak i da ga najbolje oćete održati),onda kako da je dobijete?!
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2010
Poruka
130
bravo kolega
čitaj da li je Pavao tvrdio da treba poštivati Božji Zakon ili ??
i ako je Krist u tebi, teži li On da vrši volju Božju, da nosi jaram ??

(volja Božja i jaram je poštivanje 10.zapovijedi i držanje subote)


Pavle je govorio o Zakonu sa Sinaja da je svet i dobar, ali da Zakon nije dat radi opravdanja nego radi tačne spoznaje greha. Opravdanje dolazi verom, a vera hrišćanska se ispoljava kao ljubav prema Bogu i prema bližnjem, a ne kao držanje 10 zapovesti. I Isus kaže da je u ovima dvema zapovestima, dakle ljubavi prema Bogu i ljubavi prema bližnjem sadržan sav Zakon i svi Proroci. Apostol Jovan kaže da je Bog ljubav. Ako u tebi nema ljubavi Božje, nisi spoznao Hrista. Ljubav gradi u tebi to novo duhovno telo o kome govori Pavle a koje je Hristos. Evo, da bih objasnio suštinu vere, počinjem da udvajam pojmove. Ljubav je čudo što je više daješ više je imaš. Ako je nemaš, džabe ti sav Zakon i proroci. Ako li pak imaš ljubavi Božje u sebi koja je svrha Zakona?

Svako dobro
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Bozanstvo je svetost i savrsena cistota, i njegov zakon je odraz te savrsene moralne cistote.

Ja imam samo jedno pitanje.

Da li krstenje Duhom Svetim o kojima ovde neki govore, vodi coveka da bude savrseno moralan, ili mu pak daje slobodu da cini suprotno moralu.

Pre nego sto neko odgovori na ovo pitanje, zamolio bih ga da pazljivo procita deset Bozjih zapovesti.
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2010
Poruka
130
Bozanstvo je svetost i savrsena cistota, i njegov zakon je odraz te savrsene moralne cistote.

Ja imam samo jedno pitanje.

Da li krstenje Duhom Svetim o kojima ovde neki govore, vodi coveka da bude savrseno moralan, ili mu pak daje slobodu da cini suprotno moralu.

Pre nego sto neko odgovori na ovo pitanje, zamolio bih ga da pazljivo procita deset Bozjih zapovesti.

Onaj ko je kršten Duhom svetim postane milostiv. Gotovo izvesno da će takav biti popljuvan od moralnih., a možda mu se desi još šta gore od toga. I takav sigurno neće druge učiti o moralu nego o ljubavi i praštanju. I da, takav je savršeno slobodan, jer više nije u kušnji. Milost donosi veliko smirenje..

Svakodobro
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
Ako li pak imaš ljubavi Božje u sebi koja je svrha Zakona?

nisi me shvatio što sam rekao
ili
ne želiš shvatiti pa se praviš tošo

držanjem Zakona se izgrađuje čist i besprekoran Kristov karakter
(čitaš u Bibliji da ništa nečisto neće ući u Kraljevstvo nebesko, ni misli ni riječi ni djela, sve nečisto mora izgorjeti u vatri nevolja i postati čisto, sve zemaljsko se preobražava u nebesko, sve tjelesno u duhovno, smrtno u besmrtno)
poštivanjem Zakona češ zavrijediti milost u oćima Spasitelja i bičeš primljen u Kraljevstvo Nebesko

nisi jedini koji misli da netreba više držati i poštivati Božji Zakon
ali znaj da je to ograda (jaram), koja je za naše dobro

onaj koji ne poštuje Božji Zakon ljubavi u njemu nema, ni prema Bogu ni prema čovjeku
jer
nije ljubav perom i jezikom, več djelima i iskreno
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Onaj ko je kršten Duhom svetim postane milostiv. Gotovo izvesno da će takav biti popljuvan od moralnih., a možda mu se desi još šta gore od toga. I takav sigurno neće druge učiti o moralu nego o ljubavi i praštanju. I da, takav je savršeno slobodan, jer više nije u kušnji. Milost donosi veliko smirenje..

Svakodobro


Naravno da su milost i prastanje bitni, slazem se sa tobom, s time sto je tvoj stav da ce mo svaki dan krasti, okretati se za zenama, lagati, ne postovati roditelje, itd, itd.
Gde je tu duhovni napredak odnosno izgradnja karaktera i postizanje savrsenstva na koje upucuju Hrist i apostoli?

Izvini, ja takvog coveka ne bih smeo da ostavim samog u svojoj kuci sa svojom zenom i u pogledu materijalnih stvari, a kako mislis da ce Bog takvog coveka pustiti u svoje carstvo.

Dovoljno je o ovome napisano, milost Bozja se upravo ispoljila iz razloga da nas ocisti od greha koji je posledica krsenja moralnih principa zapisanih u njegovim zapovestima, od nasih preljuba, strasti koje se raspaljuju u gresnom telu, od nasih kradja, samoljublja i egoizma, neverstva, laznih reci, psovki, i svega sto nosimo u sebi samim rodjenjem na ovoj grehom uprljanoj zemlji, i da nam pomogne da vise ne cinimo nista od ovoga, da budemo moralni, da postujemo bracnu zajednicu, da ne krademo vec da postujemo tudju imovinu, da ne lazemo, da sluzimo Bogu i bliznjima iz ciste ljubavi, da budemo milostivi i pozrtvovani.
Uzalud je Hristova zrtva ako ona ne proizvede u nama rodove posvecenja, vec ostanemo isti, sto je ne moguce ako se covek potpuno predao Bogu.
Onaj ko ostane isti a smatra da je doziveo obracenje i krstenje Duhom, on zasigurno laze da se ikada obratio Bogu, jer prirodan rod obracenja i krstenja Duhom Svetim je potpuna promena u coveku koja dovodi do radjanja Duhovnih plodova.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
bravo laodikeja
krasno si to napisao

kako ti možeš tvrditi ovdje javno na forumu da si potpuno preobraćen i vršiš volju Gospodara
a
i dalje vjeuješ, ispovijedaš trojstvo??

jako dobro znaš da trojstvo nije Biblijski nauk

gore pišeš:
jer prirodan rod obracenja i krstenja Duhom Svetim je potpuna promena u coveku koja dovodi do radjanja Duhovnih plodova.

koje to dobre duhovne plodove donosi vjera u trojedinog koji korijene vuče iz idolopoklonstva ??
osim što se gazi prva Zapovijed zakona uz to se još i obeščaščuje ime JEHOVA

pa kako da to donese blagoslov ljudima ??
NIKAKO



 
Natrag
Top