Elen Vajt i originalno Božje probuđenje

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Bozanstvo je svetost i savrsena cistota, i njegov zakon je odraz te savrsene moralne cistote.

Ja imam samo jedno pitanje.

Da li krstenje Duhom Svetim o kojima ovde neki govore, vodi coveka da bude savrseno moralan, ili mu pak daje slobodu da cini suprotno moralu.

Pre nego sto neko odgovori na ovo pitanje, zamolio bih ga da pazljivo procita deset Bozjih zapovesti.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Izvinjavam se, to je ipak bio ovaj grugi komentar sa pitanjem

Naravno da su milost i prastanje bitni, slazem se sa tobom, s time sto je tvoj stav da ce mo svaki dan krasti, okretati se za zenama, lagati, ne postovati roditelje, itd, itd.
Gde je tu duhovni napredak odnosno izgradnja karaktera i postizanje savrsenstva na koje upucuju Hrist i apostoli?

Izvini, ja takvog coveka ne bih smeo da ostavim samog u svojoj kuci sa svojom zenom i u pogledu materijalnih stvari, a kako mislis da ce Bog takvog coveka pustiti u svoje carstvo.

Dovoljno je o ovome napisano, milost Bozja se upravo ispoljila iz razloga da nas ocisti od greha koji je posledica krsenja moralnih principa zapisanih u njegovim zapovestima, od nasih preljuba, strasti koje se raspaljuju u gresnom telu, od nasih kradja, samoljublja i egoizma, neverstva, laznih reci, psovki, i svega sto nosimo u sebi samim rodjenjem na ovoj grehom uprljanoj zemlji, i da nam pomogne da vise ne cinimo nista od ovoga, da budemo moralni, da postujemo bracnu zajednicu, da ne krademo vec da postujemo tudju imovinu, da ne lazemo, da sluzimo Bogu i bliznjima iz ciste ljubavi, da budemo milostivi i pozrtvovani.
Uzalud je Hristova zrtva ako ona ne proizvede u nama rodove posvecenja, vec ostanemo isti, sto je ne moguce ako se covek potpuno predao Bogu.
Onaj ko ostane isti a smatra da je doziveo obracenje i krstenje Duhom, on zasigurno laze da se ikada obratio Bogu, jer prirodan rod obracenja i krstenja Duhom Svetim je potpuna promena u coveku koja dovodi do radjanja Duhovnih plodova.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Izvinjavam se, to je ipak bio ovaj grugi komentar sa pitanjem

Naravno da su milost i prastanje bitni, slazem se sa tobom, s time sto je tvoj stav da ce mo svaki dan krasti, okretati se za zenama, lagati, ne postovati roditelje, itd, itd.
Gde je tu duhovni napredak odnosno izgradnja karaktera i postizanje savrsenstva na koje upucuju Hrist i apostoli?

Izvini, ja takvog coveka ne bih smeo da ostavim samog u svojoj kuci sa svojom zenom i u pogledu materijalnih stvari, a kako mislis da ce Bog takvog coveka pustiti u svoje carstvo.

Dovoljno je o ovome napisano, milost Bozja se upravo ispoljila iz razloga da nas ocisti od greha koji je posledica krsenja moralnih principa zapisanih u njegovim zapovestima, od nasih preljuba, strasti koje se raspaljuju u gresnom telu, od nasih kradja, samoljublja i egoizma, neverstva, laznih reci, psovki, i svega sto nosimo u sebi samim rodjenjem na ovoj grehom uprljanoj zemlji, i da nam pomogne da vise ne cinimo nista od ovoga, da budemo moralni, da postujemo bracnu zajednicu, da ne krademo vec da postujemo tudju imovinu, da ne lazemo, da sluzimo Bogu i bliznjima iz ciste ljubavi, da budemo milostivi i pozrtvovani.
Uzalud je Hristova zrtva ako ona ne proizvede u nama rodove posvecenja, vec ostanemo isti, sto je ne moguce ako se covek potpuno predao Bogu.
Onaj ko ostane isti a smatra da je doziveo obracenje i krstenje Duhom, on zasigurno laze da se ikada obratio Bogu, jer prirodan rod obracenja i krstenja Duhom Svetim je potpuna promena u coveku koja dovodi do radjanja Duhovnih plodova.
mislim da je odgovoreno. dakle duhovni darovi su najpre ljubav. ljubav ne čini zla bližnjemu. dakle o tome se izvršava sav zakon i proroci. tako piše.a to je rod duha ljubav. onda ko je u duhu ne greši. on ljubi,kako ću ja ukrasti bilo kome što ako me vodi duh Hristov. tajna je samo da ti pod zakonom ne možeš "zajmiti " od milosti jer se to drži odvojenim,a ja mogu,jer nisam se vezao zakonom,tj. pod proklčestvo. već sam rekao,da prvi vi kršita zakon. kad je kazanoda Bog zapoveda đena da ne uči ti kažeš ma ne to je za korint. a pismo kaže da kao što i ZAKON GOVORI,NALAŽE. dakle ko ovde od nas krši onda zakon? onaj ko dozvoljava sebi da tumači i dozvoljava ženi da može učiti ili onaj ko izvršuje? ko drži preljub dva braka ovde? a kažeš da je to zakon i da ga ti držioš a svesno ipak rušiš. ili prva zapovest Bog jedan jedini,a ti kršiš zakonni kažeš trojedini. subotu oćeš održati recimo kao lekari mnogi od vas idu za lekare i onda rade subotom kao leče. pa ono što se prima u platu je rad. Isus je lečio isceljivao to nije rad. ko krši onda sve ovo?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Covek ne moze sam odlucivati sta ce drzati od zakona a sta ne, biblija upucuje da covek mora ispuniti svaku zapovest.
Ako je Duh Bozji u coveku, on ce tako izgraditi covekovu licnost, da ce coveku greh biti mrzak, a pravda ce mu omiliti, i on ce je tako prirodno ispunjavati jer ce ga na to navoditi Duh koji je u njemu, i ljubav Bozja koja je u njegovom srcu.

Ti zelis da prikazes kako su prirodna dela poslusnosti Bozjim zapovestima, nesto lose.
Zar je nesto lose ne ukrasti, ne ciniti preljube, biti posten, voleti sve ljude da im neces uciniti nista sto ne bi ni sebi, i Boga da ces samo njega slediti i slaviti ga.

U ovome se nalazi sva lepota Hriscanskog zivota i etike.
Ko to ne vidi ili osudjuje one koji se ovako ponasaju pod uticajem Duha, ima problem koji mora resiti sa sobom i sa Bogom.

Jos nesto bih primetio u vezi sa ovim.
Ti me osudjujes da ja krsim prvu zapovest time sto smatram da je Isus Bog jednak Ocu, a sa druge strane govoris da ne trebamo drzati cetvrtu zapovest o postovanju Subote.
Zar ne vidis u tome dozu tvog licemerstva.
Zar je tebi odjednom bitna prva zapovest, a druge ne, u tom slucaju zar je bitno koju zapovest krsimo a koju ne, jer po tvom tumacenju sav zakon je ukinut, i prema tome mozemo imati i izmisljene Bogove, i klanjati se idolima, i krasti, i ubijati, itd, itd..

Razmisli o ovome, odnosno da mi ne odredjujemo koju zapovest trebamo odrzati a koju ne, zakon je celovit i ne sme se prekrajati po sopstvenoj volji.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
Isus

Da bi opisao stanje u kom se čovek nalazi kad dođe Carstvo Gospodnje, Isus pokazuje na dete pa kaže: ljudi će biti kao mala deca.
A koja je karakteristika malog deteta? Da je nevino i da ne razlikuje dobro od zla. Ako će takvo stanje biti, jedini oslonac vernicima je Bog koji je u njima, a ne 10 zapovesti. Ako ponovo počnu da proučavaju i slede Zakon, odeljuju se od Boga i Carstva. Zato su Jevreji otpali od Boga, jer su proučavajući Zakon spoznali dobro i zlo i usput postali licemeri. Kad ponovo postanu kao mala deca vratiće se Carstvo. Nije li ovo kristalno jasno?
dragi naš kolega
ovo što si napisao nije Biblijaki nauk
to ti sam od sebe tumačiš, izokrečeš istinu
židovski narod je poznavao Zakon ali ga nije držao, pravio se izvana da ga poštuje
ali iznutra nisu uopće držali do zakona
promašili su i samu bit zakona, zato su postali licemnjeri
o blagoslivljanju male djece i zašto njima pripada Kraljevstvo nebesko, jer Krist je rekao
ako ne postanate kao mala djeca nečete u Kraljevstvo nebesko,
dakle iz toga jasno vidimo da odrastao čovjek mora postati kao dijete
odbaciti sve loše crte karaktera jer dijete to nema
dijete brzo zaboravlja zlo koje mu je učinjeno
dijete ne vrača zlo na zlo
malo dijete ne nosi u svome srcu ideju, misao, da se osvečuje
ono je u svome srcu čisto i to se traži i od čovjeka
Krist nam je govorio o karakteru malog djeteta a ne o tome kako dijete nije sposobno razlikovati dobro od zla
upamti
Bog najviše gleda i cijeni karakter čovjeka
i onaj koji bude imao karakter kao Isus Krist taj če biti primljen u Nebeski Kanaan
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Covek ne moze sam odlucivati sta ce drzati od zakona a sta ne, biblija upucuje da covek mora ispuniti svaku zapovest.
Ako je Duh Bozji u coveku, on ce tako izgraditi covekovu licnost, da ce coveku greh biti mrzak, a pravda ce mu omiliti, i on ce je tako prirodno ispunjavati jer ce ga na to navoditi Duh koji je u njemu, i ljubav Bozja koja je u njegovom srcu.

Ti zelis da prikazes kako su prirodna dela poslusnosti Bozjim zapovestima, nesto lose.
Zar je nesto lose ne ukrasti, ne ciniti preljube, biti posten, voleti sve ljude da im neces uciniti nista sto ne bi ni sebi, i Boga da ces samo njega slediti i slaviti ga.

U ovome se nalazi sva lepota Hriscanskog zivota i etike.
Ko to ne vidi ili osudjuje one koji se ovako ponasaju pod uticajem Duha, ima problem koji mora resiti sa sobom i sa Bogom.

Jos nesto bih primetio u vezi sa ovim.
Ti me osudjujes da ja krsim prvu zapovest time sto smatram da je Isus Bog jednak Ocu, a sa druge strane govoris da ne trebamo drzati cetvrtu zapovest o postovanju Subote.
Zar ne vidis u tome dozu tvog licemerstva.
Zar je tebi odjednom bitna prva zapovest, a druge ne, u tom slucaju zar je bitno koju zapovest krsimo a koju ne, jer po tvom tumacenju sav zakon je ukinut, i prema tome mozemo imati i izmisljene Bogove, i klanjati se idolima, i krasti, i ubijati, itd, itd..

Razmisli o ovome, odnosno da mi ne odredjujemo koju zapovest trebamo odrzati a koju ne, zakon je celovit i ne sme se prekrajati po sopstvenoj volji.
tebe sve vreme muču subota,kaod aje subota sve izvšenje zakona.ti si rekao da si držatelj zakona u starozavetnom kontekstu,ja sam držatelja istog tog zakona u duhu tj. u novozavetno mslovu. tako ja verujem da prva zapovest ne ghlasi Bog tvoj jedan je trojedini već jedan je jedini. ostavi sad priču da ja verujem Isus je ovo a ti isus je ono,većreč je kako glasi prva zapovest. drugo ja ne držim preljub ti držiš. ja držim subotu jer sam primio večni pokoj krštenje duhom,noti to nemaš otkriveno i ostao si na rotacionoj suboti. no to je tvoj izbor i Bog nema ništa protiv po rimljanima 14. a niti ima protiv mene koji ne držim subotu već sve dane jednakim,jer imam otkrivenje večnog pokoja u pentekostu. ti za subotu nećeš biti orkrivljen ali ćeš izgubiti večnost ,večni pokoj jer si zamenuo rotacioni dan za večni dan. subotom Isus navin nije uveo decu izraela u taj večni pokoj ,jer nije mogao. zašto bi Bog ako je zakon savršen i dat za večnost kao i subota unutar njega davao drugi dan za večni pokoj nakon toga ili donosio spašenje kroz žrtvu na krstu,ako je zakon već zadat za život kako ti misliš. kaka je svrha da Bog šalje dva puta ka spašenju? zar jedan nije dovoljan? samo zakon. no Bog ima samo jedan put spašenja Isus Hristos i pečat toga sveti Duh i posvećenu crkvu.
jednom sam ti većpisao,da zakon nikog ne može izgraditi jer zakon gradi samo spoznaju greha i platu smrt,stavlja nas pod proklestvo. kako nas proklestvo može izgraditi?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sve su zapovesti bitne, ne samo Subota, krseci jednu krsi se ceo zakon, to jasno pise u novom zavetu u poslanici Jakovu "JER KO SAV ZAKON ODZI A SAGRESI U JEDNO KRIV JE ZA, SVE, JER JER ONAJ KOJI JE REKAO NE UBI REKAO JE I NE UCINI PRELJUBE, AKO NE UBIJES A UCINIS PRELJUBU POSTAO SI PRESTUPNIK ZAKONA"

Nas izgradjuje Bozji Duh koga svakoga novoga dana svakog trenutka moramo primati, poslusnost je rod ovog procesa izgradnje koji se u bibliji naziva posvecenje.
Postoji jedan princip koji sigurno svi poznajemo, a to je da "ONO U STA GLEDAMO U TO SE PRETVARAMO"

S tim u vezi, gledajuci u Hrista koji je svetlost sveta i vecna pravda, mi postajemo pravednici koji cine pravdu, i time radjamo Duhovne rodove, i rod poslusnosti.
Za razliku od toga, gledajuci u greh, mi se pretvaramo u bezboznike, i radjamo rodove smrti, i kroz krsenje Bozanskih moralnih principa mi sve vise duhovno tonemo, postajemo nemoralni, krademo, lazemo, nemamo postovanje ni prema sebi ni prema drugima, umesto blagog Hristovog Duha ljubavi mi ispoljavamo egoizam, oholost, gnev, i u sebi razvijamo sve druge negativne osobine.

Zato je zakon merilo naseg zivota, jer i jedna svetovna izreka moze posluziti ovoj slici, a ona glasi "KOLIKO PARA TOLIKO I MUZIKE"

U duhovnom smislu to znaci, koliko smo otvoreni za Boga i dopustamo da nas on menja, toliko ce se to i pokazati u nasem zivotu, jer na to upucuje sam Gospod Isus Hristos koji kaze:
"NE MOZE SE GRAD SAKRITI KAD NA GORI STOJI, I NE UZIZE SE SVECA DA SE STAVI POD SUD, NEGO NA SVECNJAK DA SVETLI SVIMA U KUCI.
TAKO NEKA SVETLI VASE VIDELO PRED LJUDIMA, DA VIDE VASA DOBRA DELA I SLAVE OCA VASEGA KOJI JE NA NEBESIMA"
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
@laodikeja
misliš li ti da poštuješ subotu tako da ovdje pišeš na forumu ??
smatraš da je to u skladu sa 4.om zapovijedi

obuhvaća li to pisanje po forumu subotom pravo probuđenje ili griješiš ??
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Danas kada sam poslao ovaj komentar nije bila Subota vec Petak.
osim toga, Isus je propovedao rec Bozju i Subotom.

Ovo je za neku drugu vrstu diskusije, sta sme da se radi Sbotom a sta ne.

Ako covek ima dobru organizaciju, u svakom trenutku moze da ispuni Bozju volju na pravi nacin u pogledu Subote.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
joooooj ta prokleta subota, vi ste bre izgoreli svi, ubiste sa subotom vise ste i bogu dojadili
znas laodikeja, nisu svi u mogucnosti da ispunjavaju boziju volju "subote" zato sto nece taj bog da mu sidje sa neba i da mu nahrani porodicu, nego on mora da se muci kao crnac da bi prehranio.
i ako taj mucenik sto mora daradi itd kao krsi neku boziju zapovest zbog toga, onda se ja javljam dobrovoljno da idem u pakao ili gde god vec, meni takav bog i takav raj ne trebaju
 
Natrag
Top