Elen Vajt i originalno Božje probuđenje

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Spedy.

Ne mogu poslusati ljudske tvrdnje da bi odbacio Bozju rec i svedocanstvo Duha Svetoga koji mi licno svedoci istinu.
A ti se moli, pa neka ti on licno posvedoci da li si u pravu ili ne, ja to svedocanstvo imam.
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2010
Poruka
130
Ako li pak imaš ljubavi Božje u sebi koja je svrha Zakona?

nisi me shvatio što sam rekao
ili
ne želiš shvatiti pa se praviš tošo

držanjem Zakona se izgrađuje čist i besprekoran Kristov karakter
(čitaš u Bibliji da ništa nečisto neće ući u Kraljevstvo nebesko, ni misli ni riječi ni djela, sve nečisto mora izgorjeti u vatri nevolja i postati čisto, sve zemaljsko se preobražava u nebesko, sve tjelesno u duhovno, smrtno u besmrtno)
poštivanjem Zakona češ zavrijediti milost u oćima Spasitelja i bičeš primljen u Kraljevstvo Nebesko

nisi jedini koji misli da netreba više držati i poštivati Božji Zakon
ali znaj da je to ograda (jaram), koja je za naše dobro

onaj koji ne poštuje Božji Zakon ljubavi u njemu nema, ni prema Bogu ni prema čovjeku
jer
nije ljubav perom i jezikom, več djelima i iskreno

Budi korektan pa svoj tekst formatiraj tako da ne dovodiš čitaoce u zabunu. Prva rečenica koju si zaplavio je moja, a plavi tekst na kraju nije moj,a što bi površan čitalac mogao zaključiti, na osnovu boje.
Izvinjavam se što malo kasnim sa odgovorom, gledam dokumentarac o Staljingradskoj bitki na youtubu..


Držanje Zakona ne čini čoveka bezgrešnim, savršenim karakterom. To nije svrha Zakona. Upravo obrnuto, svrha Zakona je da spozna da je grešan.I to je sve. Bezgrešnost i čistota moraju imati neku referencu izvana koja bi označavala greh i nečistotu. A čim vidiš sebe kao čistog i beprekornog a drugog grešnog i nečistog, znaj da si postao licemer. Ako spoznaš greh i nečistotu u sebi, automatski si spreman da praštaš drugome, i tada je milost blizu.

Drugi stupanj bilo bi pokajanje, koje znači čišćenje, Treći stupanj je milost. koja je novi zakon po kome čovek živi.

Svakodobro
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Budi korektan pa svoj tekst formatiraj tako da ne dovodiš čitaoce u zabunu. Prva rečenica koju si zaplavio je moja, a plavi tekst na kraju nije moj,a što bi površan čitalac mogao zaključiti, na osnovu boje.
Izvinjavam se što malo kasnim sa odgovorom, gledam dokumentarac o Staljingradskoj bitki na youtubu..


Držanje Zakona ne čini čoveka bezgrešnim, savršenim karakterom. To nije svrha Zakona. Upravo obrnuto, svrha Zakona je da spozna da je grešan.I to je sve. Bezgrešnost i čistota moraju imati neku referencu izvana koja bi označavala greh i nečistotu. A čim vidiš sebe kao čistog i beprekornog a drugog grešnog i nečistog, znaj da si postao licemer. Ako spoznaš greh i nečistotu u sebi, automatski si spreman da praštaš drugome, i tada je milost blizu.

Drugi stupanj bilo bi pokajanje, koje znači čišćenje, Treći stupanj je milost. koja je novi zakon po kome čovek živi.

Svakodobro
teško da oni pod zakonom mogu o ralučiti.oni oće svoju pravdu preko Božje.sve su pobrkali preko lažni učitelja,još misle da ih Duh vodi.
za LAODIKEJU: pa sveti Duh u čoveku nadjačava telo proizvodi ljubav i savršenu moralnost zaona.pod milošću imaš praštanje,pod zakonom ne. u tome je suština. ti kršiš zakon,ahvališ se istim.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
@rango343
kolega nisi me shvatio
na kraju sam ti plavim napisao jer je to i odgovor na tvoju izjavu
nemam ja kome šta podvaljivati, iskrivljavati

tko ne poštuje Božji Zakon taj ne ljubi ni Boga ni čovjeka

Zakon imamo da se usavršujemo, da na njemu gradimo čvrst besprekoran karakter

ovdje pišeš:
A čim vidiš sebe kao čistog i beprekornog a drugog grešnog i nečistog, znaj da si postao licemer.

nijedan kršćanin nemože sebe vidjeti kao čistog besprekornog jer mi to nismo
ali čemo to postati poštivanjem Božjeg Zakona
kroz poštivanje Božjeg Zakona izgrađujemo karakter Kristov
On je bio čist savršen i bez mane

također tvrdiš:
Ako spoznaš greh i nečistotu u sebi, automatski si spreman da praštaš drugome, i tada je milost blizu.
nije točno kolega
da bi mogao raspoznati grijeh i nečistoću čovjek mora savršeno dobro poznavati Božji Zakon jer nepoznanvanjem Zakona uopče neznamo što li je dobro što li je zlo
kako češ znati RASPOZNATI što je grijeh u Božjim oćima bez poznavanja Zakona ??
to je nemoguće

čovjek sve više oprašta kada sve više pozna i Boga i Krista i ljubav koju nam iskazuju
tek tada se možemo nadati milosti

SVE što se ne temelji na Božjem Zakonu 10.zapovijedi, propast će
svaka kuća koja nije utemeljena na vječnoj stijeni-Isusu Kristu također propada

@laodikeja
dragi kolega
jednostavno nikako nemogu da shvatim kako ti koji toliko poznaš istinu ne razumiješ da je trojstvo od pogana idolopoklonika
toliko malo ti treba da se usavršiš i budeš kao naš Spasitelj
zar češ stati sada na pola puta i pustiti zloga da ti zapriječi ulazak u Kraljevstvo Nebesko
nadam se da če milost Božja i Kristova sići na tebe uskoro da te Duh Sveti osvjedoči u istinu, pravu istinu koja širom otvara um i oći
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2010
Poruka
130
Isus
@rango343

da bi mogao raspoznati grijeh i nečistoću čovjek mora savršeno dobro poznavati Božji Zakon jer nepoznanvanjem Zakona uopče neznamo što li je dobro što li je zlo
kako češ znati RASPOZNATI što je grijeh u Božjim oćima bez poznavanja Zakona ??
to je nemoguće

Da bi opisao stanje u kom se čovek nalazi kad dođe Carstvo Gospodnje, Isus pokazuje na dete pa kaže: ljudi će biti kao mala deca.
A koja je karakteristika malog deteta? Da je nevino i da ne razlikuje dobro od zla. Ako će takvo stanje biti, jedini oslonac vernicima je Bog koji je u njima, a ne 10 zapovesti. Ako ponovo počnu da proučavaju i slede Zakon, odeljuju se od Boga i Carstva. Zato su Jevreji otpali od Boga, jer su proučavajući Zakon spoznali dobro i zlo i usput postali licemeri. Kad ponovo postanu kao mala deca vratiće se Carstvo. Nije li ovo kristalno jasno?

Svako dobro
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Isus

Da bi opisao stanje u kom se čovek nalazi kad dođe Carstvo Gospodnje, Isus pokazuje na dete pa kaže: ljudi će biti kao mala deca.
A koja je karakteristika malog deteta? Da je nevino i da ne razlikuje dobro od zla. Ako će takvo stanje biti, jedini oslonac vernicima je Bog koji je u njima, a ne 10 zapovesti. Ako ponovo počnu da proučavaju i slede Zakon, odeljuju se od Boga i Carstva. Zato su Jevreji otpali od Boga, jer su proučavajući Zakon spoznali dobro i zlo i usput postali licemeri. Kad ponovo postanu kao mala deca vratiće se Carstvo. Nije li ovo kristalno jasno?

Svako dobro
tebi da,njima ne. ako ne mogu videti galatima poslanicu pavla gde jasno pavle predstavlja dva zaveta tj. kroz dve žene i njihov rod i jasno odeljuje i kaže da oboje ne mogu skupa naslediti carstva .čak šta više da je avraamu Bog obećanje dao u jednini,ne semenima,već semenu. obećano seme ili deca obećanja idu u nebo,a to je rečeno semenu,ne semnima. a pavle počinje usporedbom oko zakona i Hrista i milosti. oni to ne mogu shvatiiti da se to jedno drugom suproti u Božjem promislu spašenja i ne mogu to uzeti jer su tako naučeni.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Posto nisam dobio odgovor na pitanje koje sam postavio u prethodnom komentaru, mogu zsakljuciti da pojedini namerno izbegavaju istinu, jer ne zele da ispune kriterijume jevandjelja.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Isus

Da bi opisao stanje u kom se čovek nalazi kad dođe Carstvo Gospodnje, Isus pokazuje na dete pa kaže: ljudi će biti kao mala deca.
A koja je karakteristika malog deteta? Da je nevino i da ne razlikuje dobro od zla. Ako će takvo stanje biti, jedini oslonac vernicima je Bog koji je u njima, a ne 10 zapovesti. Ako ponovo počnu da proučavaju i slede Zakon, odeljuju se od Boga i Carstva. Zato su Jevreji otpali od Boga, jer su proučavajući Zakon spoznali dobro i zlo i usput postali licemeri. Kad ponovo postanu kao mala deca vratiće se Carstvo. Nije li ovo kristalno jasno?

Svako dobro

Nije loš primer koji je naveden mada nije baš najbolje definisan pa bih dodao nešta. Zamisli dete koje smatra da nije dete nego odrasla osoba. Neje svesno svog pravog stanja i u očima posmatrača ispada samo smešno jer dete ne može biti odrasla osoba. Svi smo prošli kroz detinjstvo i postali uglavnom zrele i odrasle osobe ali iz jednog drugog ugla mi smo u fazi ranog detinjstva. Ako gledamo fraktalnu strukturu stvarstva jedno detinjstvo smo prošli ali ono drugo koje se tiče kompletnog čovečanstva još nismo i u fazi smo ranog detinjstva. O tome je govorio apostol Pavle.
1. Kor. 13.11. Kad sam bio dete govorio sam kao dete, mislio sam kao dete zaključivao sam kao dete . A kad sam postao čovek prestao sam sa detinjarijama. 12. Jer sad gledamo kao pomoću ogledala u zagonetki a onda ćemo licem u lice. sad znama delimično a onda ćemo znati podpuno .....

Kada se sagledaju okolni stihovo oko ovog navedenog može se videti da je Pavle doslovno detinjstvo naveo kao primer globalnog detinjstva čovečanstva u kom se nalazi. Zato je važno da znamo i razumemo da smo kao deo svega toga još uvek nezrela deca u stvari to je pravo stanje koje treba da razumemo a ne da mislimo da smo podpuno zrele osobe jer to nije pravo stanje.
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2010
Poruka
130
Nije loš primer koji je naveden mada nije baš najbolje definisan pa bih dodao nešta. Zamisli dete koje smatra da nije dete nego odrasla osoba. Neje svesno svog pravog stanja i u očima posmatrača ispada samo smešno jer dete ne može biti odrasla osoba. Svi smo prošli kroz detinjstvo i postali uglavnom zrele i odrasle osobe ali iz jednog drugog ugla mi smo u fazi ranog detinjstva. Ako gledamo fraktalnu strukturu stvarstva jedno detinjstvo smo prošli ali ono drugo koje se tiče kompletnog čovečanstva još nismo i u fazi smo ranog detinjstva. O tome je govorio apostol Pavle.
1. Kor. 13.11. Kad sam bio dete govorio sam kao dete, mislio sam kao dete zaključivao sam kao dete . A kad sam postao čovek prestao sam sa detinjarijama. 12. Jer sad gledamo kao pomoću ogledala u zagonetki a onda ćemo licem u lice. sad znama delimično a onda ćemo znati podpuno .....

Kada se sagledaju okolni stihovo oko ovog navedenog može se videti da je Pavle doslovno detinjstvo naveo kao primer globalnog detinjstva čovečanstva u kom se nalazi. Zato je važno da znamo i razumemo da smo kao deo svega toga još uvek nezrela deca u stvari to je pravo stanje koje treba da razumemo a ne da mislimo da smo podpuno zrele osobe jer to nije pravo stanje.

Da slažem se. Zato se i kaže kao mala deca, a ne bukvalno mala deca. Čovek nije kompletan ako ne spozna dete u sebi.

EDIT: To je paradoks: da bi dostigao punu zrelost, čovek mora otkriti dete u sebi.
EDIT2: Pročitao sam negde da reč Aba, kako Isus zove Boga, ne znači otac, nego tata. Zove ga kao dete.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top