Elen Vajt i originalno Božje probuđenje

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Pitanje je zasto stalno ponavljas da ja verujem da se opravdavamo kroz zakon?

Ja sam vec vise puta objasio da se mi opravdavamo verom u Hristovu zrtvu prinesenu za nase grehe na krstu, i njegovom pravednoscu.

Poslusnost je rod tog opravdanja, i mi tako opravdani verom vise ne gresimo, nego ispunjavamo sve zapovesti, ne da bi bili opravdani, vec zato sto smo opravdani, i zato sto smo ocisceni od greha krsenja zapovesti radi kojeg je Hristos i umro, i mi od tog trenutka nastavljamo da zivimo u pravdi ispunjavajuci sve zapovesti.

Ono sto ti tvrdis bilo bi isto kao kada bi covek stavio ves u masinu i oprao ga, a potom ga osusio, obukao ga, izasao napolje i skocio u blato.
Zasto ga je prao ako ce nakon toga odmah isprljati skocivsi u prljavstinu?

Zato je Jovan napisao:

"DECICE, SAVETUJEM VAM DA NE GRESITE.

O kom grehu je ovde rec o kome govori Jovan?
Greh od koga nas je Isus i opravdao i ocistio, a to je krsenje Bozjih zapovesti.

Dalje Jovan nastavlja:


ALI AKO KO SAGRESI, IMAMO ZASTUPNIKA KOD OCA ISUSA HRISTA PRAVEDNIKA, I ON OCISCA GREHE NASE"


Dakle, ako ko ponovo sagresi neku od zapovesti kao pre opravdanja, imamo zastupnika koji cisti nas greh, bilo koju zapovest da smo prekrsili.


Pavle napominje:

"Јер који без закона сагрешише, без закона ће и изгинути"

Bez zakona sagresiti znaci ne upoznati Bozju volju zapisanu u zapovestima i ostati u grehu, cega je proizvod smrt, jer na drugom mestu stoji "JER JE PLATA ZA GREH SMRT"

Pavle dalje nastavlja:

"и који у закону сагрешише, по закону ће се осудити"

On ovde postavlja zakon kao merilo po kome ce se suditi ljudima na poslednjem Bozjem sudu, i to na kraju potvrdjuje sledecim recima
"Јер пред Богом нису праведни они који слушају закон, него ће се они оправдати који га творе" ( Rimljanima 2. 12 - 13 )
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691

Pitanje je zasto stalno ponavljas da ja verujem da se opravdavamo kroz zakon?

Ja sam vec vise puta objasio da se mi opravdavamo verom u Hristovu zrtvu prinesenu za nase grehe na krstu, i njegovom pravednoscu.

Poslusnost je rod tog opravdanja, i mi tako opravdani verom vise ne gresimo, nego ispunjavamo sve zapovesti, ne da bi bili opravdani, vec zato sto smo opravdani, i zato sto smo ocisceni od greha krsenja zapovesti radi kojeg je Hristos i umro, i mi od tog trenutka nastavljamo da zivimo u pravdi ispunjavajuci sve zapovesti.

Ono sto ti tvrdis bilo bi isto kao kada bi covek stavio ves u masinu i oprao ga, a potom ga osusio, obukao ga, izasao napolje i skocio u blato.
Zasto ga je prao ako ce nakon toga odmah isprljati skocivsi u prljavstinu?

Zato je Jovan napisao:

"DECICE, SAVETUJEM VAM DA NE GRESITE.

O kom grehu je ovde rec o kome govori Jovan?
Greh od koga nas je Isus i opravdao i ocistio, a to je krsenje Bozjih zapovesti.

Dalje Jovan nastavlja:


ALI AKO KO SAGRESI, IMAMO ZASTUPNIKA KOD OCA ISUSA HRISTA PRAVEDNIKA, I ON OCISCA GREHE NASE"


Dakle, ako ko ponovo sagresi neku od zapovesti kao pre opravdanja, imamo zastupnika koji cisti nas greh, bilo koju zapovest da smo prekrsili.


Pavle napominje:

"Јер који без закона сагрешише, без закона ће и изгинути"

Bez zakona sagresiti znaci ne upoznati Bozju volju zapisanu u zapovestima i ostati u grehu, cega je proizvod smrt, jer na drugom mestu stoji "JER JE PLATA ZA GREH SMRT"

Pavle dalje nastavlja:

"и који у закону сагрешише, по закону ће се осудити"

On ovde postavlja zakon kao merilo po kome ce se suditi ljudima na poslednjem Bozjem sudu, i to na kraju potvrdjuje sledecim recima
"Јер пред Богом нису праведни они који слушају закон, него ће се они оправдати који га творе" ( Rimljanima 2. 12 - 13 )
izvini laodikeja,ali pokazuje se istinitom tvrdnja mnogih da ste vi majstori da seckate mesta oko zakona i da tako prikazujete sasvim pogrešan kontekst rečenog.
lepo si sročio u početku,mi ako pogrešiko Issu može da nam oprosti,recimo ja danas na paši sam viknuo malo prekoviše na moje ovce i koze,i to već nije Božja volja. on mito može proneti .ako pak ja ubijem nakon sam primio pomilovanje kroz Hrista ili ako konstantno mrzim na nekoga onda sma kao ubica isto,ili ako pogledam sa željom na neku ženu onda kao da sam preljubnik.ili ne daj Bože dačak to učinim da sam izgubio um da pogledam sa željom ili da recimo kurvam,uzmem drugu ženu onda ja moram najpre da se pokajem,da to otpustim ,pa da molim Boga ,jkoji može da mioprosti ali ako bi to učinio pre suda na nebu morao bi doći sa proroštvom da mi je proneo,ali može kažem. to si mođda mislio i to je ovako kako sam izneo malo bliže Pismu da se razumemo. ali to može ako ja držim do Hrista i time živim po Duhu Hristovom nakon sam ga uzverovao i krstio se za oprost greha i primio svetoga Duha krštenje. no ako se ja vraćam na zakon i kažem da ću držati zakon plus,u tom slulčaju pavle jasno kaže izgubh Hrista. zašto? pa ako sagrešim jednom a nema šanse da mi se to ne desi,ja nema sad prava da iskam milost jer sam je već jednom dobio i dobrovoljno se vratio na proklestov i sud. zakon ne možeda mi pronese,on nema tu akciyu,on samo je dat da nas osudi stavi pod proklestvo i smrt! tako ja zakonu umreh da živim Hristu. samo tako dok žudim da mu ugodim u Duhu ja mogu očekivati da me zakonska promisao ne dotiče smrću.sve dok sam odrežen od zakona kroz Hrista mogu na čas pasti Isus je tu da me digne,ali ako se vratim na zakon ,onda moram primiti platu po zakonu smrt. u tom kontekstu je zakon nama smrt. ne da mi sad živeć Hristov život unutar sebe možemo reći idem slobodno kurvati,jer nisam višepod zakonom,o čemu pavle ukoreva one što su držeć zakon govorili na njega kao ti ovde,naprotiv mi to nećemo činiti. moralnost zakona je upisana nama u srce, zakon je dat posle avraama tolko i tolkogodina kaže Reč da bi nas stavila po ozvaničenje kao grešnike,da bi greh u nama učinio odveć grešnim da se spasemo kroz Hrista ištuć milost u veri u njega.
no ja razume da je vama srce okupirano tom naukom koja vas robuje i da vi ne možete to videti olako. ja sam zato jasan bio. ovde je pitanje dali ti imaš život ,da li si pokajan i kršten za oprost greha u ime Isusa,da li si primio Duha svetoga od kad si uzverovao i dali imaš posvećenje,da bi bio slavna crkva bez mane i mrštine,da li imašprobuđenje srca. ja sam jasno stavio do znanja gde mašaš i da nema posvećenja unutar vas ,te da nemate ni krštenje Duhom ni vodom,i stoga meni vaše držanje zakona ne smeta ,niti udi,ali vama će zasmetati na dan Hristov. ti drži zakon do mile volje meni rekoh ne smeta. samo kako ćeš pred Hrista stati kršeć sopstveni uvid u potrebu držanja tog istog zakona?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sad je tvoj propust jasniji jer si ga sam obelodanio, a radi se o tome, da smo mi nakon opravdanja verom u Hristovu zrtvu i njegovom pravednoscu, i te kako duzni da drzimo zapovesti, ali ako se desi da sagresimo bilo koju od zapovesti, Isus je taj koji nas zastupa na nebu kao novozavetni prvosvestenik pred kovcegom zaveta u kome se nalaze ploce sa ispisanih deset zapovesti u nebeskoj Svetinji nad Svetinjama.
Skoro cela Jevrejima poslanica se bavi Hristovom prvosvestenickom sluzbom na nebu u nebeskoj svetinji nad svetinjama, posebno 8 i 9 poglavlje.
To je sustina Jovanove izjave "DECICE, SAVETUJEM VAM DA NE GRESITE, ALI AKO KO SAGRESI, IMAMO ZASTUPNIKA KOD OCA ISUSA HRISTA PRAVEDNIKA, I ON OCISCA GREHE NASE"
U starom zavetu neko ko prekrsi yapovesti morao je da prinese jagnje na zrtvu da bi mu taj greh bio oprosten.
U novom zavetu Hristos je postao jagnje Bozje kojim se brisu ljudski gresi.
Danas ako neko sagresi neku od zapovesti, on ne prinosi krvnu zrtvu, vec dolazi Hristu u molitvi i trazi oprostaj, i tada Hrist prinosi zasluge svoje prolivene krvi pred kovcegom zaveta u Svetinji nad Svetinjama, i taj greh koji je covek pocinio biva izbrisan.
To je jasna simbolika starozavetne sluzbe u svetinji koja se ostvaruje u novom zavetu i posrednickoj ulozi Isusa Hrista u Svetnji nad Svetinjama.

Ko ima razum, razumece ovo u potpunosti.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Ko ima razum, smejace se tome :) Tvorcu kosmosa je bitno da zakoljes jagnje ako si radio na zabranjeni dan ili razmisljao o tudjoj zeni, komedija.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Sad je tvoj propust jasniji jer si ga sam obelodanio, a radi se o tome, da smo mi nakon opravdanja verom u Hristovu zrtvu i njegovom pravednoscu, i te kako duzni da drzimo zapovesti, ali ako se desi da sagresimo bilo koju od zapovesti, Isus je taj koji nas zastupa na nebu kao novozavetni prvosvestenik pred kovcegom zaveta u kome se nalaze ploce sa ispisanih deset zapovesti u nebeskoj Svetinji nad Svetinjama.
Skoro cela Jevrejima poslanica se bavi Hristovom prvosvestenickom sluzbom na nebu u nebeskoj svetinji nad svetinjama, posebno 8 i 9 poglavlje.
To je sustina Jovanove izjave "DECICE, SAVETUJEM VAM DA NE GRESITE, ALI AKO KO SAGRESI, IMAMO ZASTUPNIKA KOD OCA ISUSA HRISTA PRAVEDNIKA, I ON OCISCA GREHE NASE"
U starom zavetu neko ko prekrsi yapovesti morao je da prinese jagnje na zrtvu da bi mu taj greh bio oprosten.
U novom zavetu Hristos je postao jagnje Bozje kojim se brisu ljudski gresi.
Danas ako neko sagresi neku od zapovesti, on ne prinosi krvnu zrtvu, vec dolazi Hristu u molitvi i trazi oprostaj, i tada Hrist prinosi zasluge svoje prolivene krvi pred kovcegom zaveta u Svetinji nad Svetinjama, i taj greh koji je covek pocinio biva izbrisan.
To je jasna simbolika starozavetne sluzbe u svetinji koja se ostvaruje u novom zavetu i posrednickoj ulozi Isusa Hrista u Svetnji nad Svetinjama.

Ko ima razum, razumece ovo u potpunosti.
ako smo mi nešto dužni Hristu onda on nije morao izlaziti na krst. biti u tom kontekstu dužan kako si ti to predstravio,znači da mi trebamo održati sav zakon da bi njemu vratili nešto. ali zakon nas je optuživao o osuđivao i mi taj dug nikad ne bi mogli vratiti,da on uredbe i pismo nije prikovao na krst upravo da bi nas oslobodio toga. mi smo dužni sebe samo njemu.Isus je tu da nas opravdava tačno,ali samo se to postiže verom,ne zakonom. zakon je odvojen od vere. ono što je on srušio svojim telom mi ne možemo ponovo zidati.palve je tu jasan. plata se ne uračunava onom ko radi,već onomko ne radi,a veruje. zakon je u Božjem promioslu apsolutnoodvojen od milosti,kakopavle jasno opisuje kroz simbol agare i sare,gde je rečeno da deca slobodne samo ulazer u obećanje neba a deca robinje ne. jer obećanje je Bog jasno kazao u jednini,ne semenima ne uzakonu plus Hristos već samo verom u Hrista. dokaz da ti veruješjeste da logično ljubeć ne grešiš. zakonom to jebilo nemoguće. nije do nas većdo Boga. zakon je imao svoju profilaktivnu uilogu jasno stoji dopk je naslednik bio mlad,dok Isus nije došao u smislu punolestva naslednika kad se navršilo proročko vreme,potom uloga tutora prestaje. kao štopavle kaže kroz zakon braka da je žena svezana za muža za zakon samo dok je muž živ potom je slobodna. to su temeljni principi zakona. no ti možeš držati zakon jer to je tvoj izbor,ali pisano je da kao onda tako i sad telesni(čovek pod zakonom) stalno će goniti duhovnoga (čoveka vere u Hrista) a goniti znači optuživati da nemna spasenja ako krši zapovesti Božje.međutim zapovesti Božje tek imaoju svoje ispunjenje verom u Hrista.jer smao je Isus ispunio zakon i samo on ima vlast da danas pronese ,ako se u njega uzdamo.
rekao sam ti davašeuzdanje u zakon vas je odvojilo od Hrista od samog spasenja jer ste ga izgubili,jer ne tražite verom,niti možete jer čitate kao kroz pokrivalo starozavetno Pismo i ne možete videti Hrista,spasonosno ime niti krštenje Duhom da bi ste primili. ostali ste u zakonu iao i jevreji izgubivđi Hrista. to je problem vašeg pouzdanja u zakon.ali istotako morase reći da vi to videti ne možete dok godstojite u tom duhu. tu se ne može puno. vi dobrovoljno oćetebiti roblje i služiti tome duhu.najposlekaošto sam višeputa pomenuo vi prvi ne ispunjavate zakon koga namećete kao suštinski i temeljno bitno za spas duše.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Hristos nas je na krstu oslobodio od greha a ne od zakona.
Biti oslobodjen od sebe samoga, od svoga starog gresnog ja koje vuce na greh, i imati Bozansku silu i ljubav datu od Boga da covek u potpunosti zivi moralno i u skladu sa Bozjom voljom, to je istinska sloboda.

Ako ja volim Boga do te mere da cu samo njega postovati i slaviti u svim aspektima onako kako nalazu prve cetiri zapovesti, i svog bliznjeg da necu krasti, zeleti sto je tudje, da cu postovati roditelje, bracnu zajednicu, da necu lagati vec biti istinoljubiv, blag, ponizan, krotak, itd, to je sloboda o kojoj govori Bozja rec.
Krsenje zapovesti nije sloboda, to je prokletstvo koje coveka vodi u propast.

Hristos je u potpunosti ispunio Bozju volju na ovaj nacin, i slediti njegov primer znaci biti slican njemu i uci u savrseno Bozje carstvo slave.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Laodikeja ne mogu da verujem da zivis u 21 veku i pises to, kako mozes da volis nekoga ko te ucenjuje za ljubav, sta se desava ako odbijes da ga volis ? Tebi je sloboda da izigravas poniznu ovcu za jednog diktatora koji je postavio zakone koje ako prekrisis goreces zauvek ?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Laodikeja ne mogu da verujem da zivis u 21 veku i pises to, kako mozes da volis nekoga ko te ucenjuje za ljubav, sta se desava ako odbijes da ga volis ? Tebi je sloboda da izigravas poniznu ovcu za jednog diktatora koji je postavio zakone koje ako prekrisis goreces zauvek ?


Suprotni principi onima koji su zapisani u Bozjem zakonu su mrznja, egoizam, nemoral, ne postovanje drugih, ubistvo i zlocin, kradja, laganje, itd, jednom recju Anarhija.
Nisi valjda od onih koji podrzavaju ovako nesto?
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Nije bitno to, on ce da te kazni ako ga odbacis od sebe i ako budes samo razmisljao o losim stvarima, o tudjim stvarima, znaci kazna za razmisljanje.
Svi koji veruju u druge bogove su automatski prekrsili zapovesti jer su se rodili na pogresnom mestu.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Hristos nas je na krstu oslobodio od greha a ne od zakona.
Biti oslobodjen od sebe samoga, od svoga starog gresnog ja koje vuce na greh, i imati Bozansku silu i ljubav datu od Boga da covek u potpunosti zivi moralno i u skladu sa Bozjom voljom, to je istinska sloboda.

Ako ja volim Boga do te mere da cu samo njega postovati i slaviti u svim aspektima onako kako nalazu prve cetiri zapovesti, i svog bliznjeg da necu krasti, zeleti sto je tudje, da cu postovati roditelje, bracnu zajednicu, da necu lagati vec biti istinoljubiv, blag, ponizan, krotak, itd, to je sloboda o kojoj govori Bozja rec.
Krsenje zapovesti nije sloboda, to je prokletstvo koje coveka vodi u propast.

Hristos je u potpunosti ispunio Bozju volju na ovaj nacin, i slediti njegov primer znaci biti slican njemu i uci u savrseno Bozje carstvo slave.
biti oslobođwn od greha,a kako? koga je Isus prikovao na krst?pismo uredbe koje jebilo protiv nas. jer pavle upravo o tome govori,da on ne sazna za greh da ne dođe zakon koji ga učini grešnim. to je svrha zakona. Isus te ne može osloboditi onoga što ti ponovo oićeš sazidati,a on je srušio., zakonske kletve.-jer pokušajem da se obavežeš pod zakon znači da ga moraš sveg održati,a to je nenmoguće. takoti se opozivaš onda na milost a oćeš nazad pod zakon. milostpomaže samoako se nađemo u zakonu slobode u Hristu. ostalo je u redu,mi možemo imati pogreške i Isus ih odnosi svojom krvlju,ali ako smopod zakonom moramo zakonsku platu primAti. utome je razlika. te dve stvari su odvojene. niko ne ruši time zakon. zakon je upisan u naša srca u naše misli,mi moramo se povinovati Reči i živeti jedan smeran život u Duhu.kolioko možemo Božjom pomoći. niko ne kaže e ,sad mopgu napokon da živim koovaj svet,ma naprotiv. samo sada ja mogu da očekujem milost ako negde posrnem. a ako se vraćam obevezujem da držim starozavetno slovo zakona onda moram samo jednu platu imati,zakonsku platu,ne i platu milosti,moram se obavezati i na plaću po zakonu a to je na žalost smrt. Isus nas je toga oslobodio,da sad budemo u zakonuslobode ali ako dobrovoljno oćemopod zakon nema onda čovek prava i mogućnosti iskati i blagodat od milosti,.to je Bog odelio jasno stoji u posl.galatima,zašto bežiš od te reči. sara i agara sa porodom nisu mogli skupa u blagodat,zašto,u čemu je bioproblem.pavle je jasan deca zakona ne nasleđuju neba sa decom milosti,jednostavno toje Božji promisao. ili pravda zakona i plata zakona ili plata po veri i milosti Hristovoj. ako bi zakon mogaodoneti milost čemu bi Issu dolazio onda da to raskopa ,taj greh kojega je zakon doneo i da pribije uredbe i pisma koja su bila ne za nas već protiv nas piše jasno. niko tu zakonu ništa ne oduzima od svetosti,već mu samo dodaje. on je učinio delo dobrote stavio nas u grešnost da spoznamo ko smo i koga trebamo. kad je došla milost nastavimo živeti svet život. tako ja ne vidim što ti meni onda možeš zameriti po pitanju moje vere u hrista i navodno da ja tako ne držim zakon? a ja sam tebi jasno rekao da ti koji oćeš zakon drž+ati ipak ga ne držiš. ne znam kaku platu onda očekuješ od Hrista ako podržavaš greh unutar? bio pod zakonom ili pod Hristom verom,nebitno? kako čekaš Hrista neoprostenih greha ,bez večnog pokoja kojega si upravo zbog pogrešno rastumačenog slova zakonskog odbacio držeć da ti je držanje subote večni pokoj i akos mo zborili o tome zašto to nije večni pokoj i ne može biti,a što jeste večni Božji pokoj,krštenje Duhom kao na dan pedesetnice. jer krštenje Duihom i vodom jeste upravo pedesetnica ali ne u crkvenoj prepravljenoj dopisanoj objašnjenoj verziji,već kako je jednom zauvek dato svetima jevanđelje i pedesetnica.
 
Natrag
Top