Elen Vajt i originalno Božje probuđenje

Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
dragi moj kolega mrsavkicu
zašto si ti sam sebe postavio za propovjednika ??
zašto ti učiš ljude krivo da nije od potrebe poštivati Božji Zakon i držati subotu,
kakvo krštenje u ime Isusovo su Apostoli naučavali kada to nije Biblijski nauk
zbog čega krivo svjedočiš o Ellen White ?
zašto govoriš da joj je Bog zabranio da radi kada to nije istina ??
upozorio sam te nekoliko puta već da nisi na putu istine, dokazati na silu to nemogu niti ne želim
vidim da si unatoč svemu i dalje tvrd, zaslijepljen i ne raspoznaješ istinu od zablude
jedino tvoje oružje je da se moliš Bogu i Kristu da ti se otvore oći po Duhu Svetome i da te vodi kroz istinu
prvo da upoznaš istinu i da znaš razlikovati, da naučiš odvajati sveto od nesvetog, čisto od nečistog, istinu od laži
tek tada se možeš krstiti u Ime Oca i Sina i Duha Svetoga, postati pravi kršćanin,poštivanjem Božjeg Zakona i držanjem subote bičeš posvećen istinom, nakon toga slijedi obred poniznosti i Euharistijsko slavlje Gospodina
i
onda nakon nekog vremena, kada Krist vidi da si dovoljno ojačao, da čvrsto stojiš u istini možeš postati propovjednik Evanđelja ljubavi
a
ti prvo počeo propovjedati bez da uopče poznaješ istinu
napravio si veliku grešku
moli se za oprost i biće ti oprošteno
nema tog grijeha kojeg Gospodin nemože oprostiti, pružiti odrješenje
osim kada netko huli na Duh Sveti
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
dragi moj kolega mrsavkicu
zašto si ti sam sebe postavio za propovjednika ??
zašto ti učiš ljude krivo da nije od potrebe poštivati Božji Zakon i držati subotu,
kakvo krštenje u ime Isusovo su Apostoli naučavali kada to nije Biblijski nauk
zbog čega krivo svjedočiš o Ellen White ?
zašto govoriš da joj je Bog zabranio da radi kada to nije istina ??
upozorio sam te nekoliko puta već da nisi na putu istine, dokazati na silu to nemogu niti ne želim
vidim da si unatoč svemu i dalje tvrd, zaslijepljen i ne raspoznaješ istinu od zablude
jedino tvoje oružje je da se moliš Bogu i Kristu da ti se otvore oći po Duhu Svetome i da te vodi kroz istinu
prvo da upoznaš istinu i da znaš razlikovati, da naučiš odvajati sveto od nesvetog, čisto od nečistog, istinu od laži
tek tada se možeš krstiti u Ime Oca i Sina i Duha Svetoga, postati pravi kršćanin,poštivanjem Božjeg Zakona i držanjem subote bičeš posvećen istinom, nakon toga slijedi obred poniznosti i Euharistijsko slavlje Gospodina
i
onda nakon nekog vremena, kada Krist vidi da si dovoljno ojačao, da čvrsto stojiš u istini možeš postati propovjednik Evanđelja ljubavi
a
ti prvo počeo propovjedati bez da uopče poznaješ istinu
napravio si veliku grešku
moli se za oprost i biće ti oprošteno
nema tog grijeha kojeg Gospodin nemože oprostiti, pružiti odrješenje
osim kada netko huli na Duh Sveti
dakle sad još ja huilim na Duha? kako? tako što govorim ono što je Duh istine doneo kao punu istinu upravo kroz apostole. opet kao da nikad nisi čitao kako su krštavaliapostoli Hristovi,u ime Isusa. nađi jednoga koji je kršten drugačije i ja ću reći da sam ja taj bezakonik?!
da li si ti pod vođstvom Duha onda. je si li kršten svetim Duhom? gde ti je dokaz,ko ti je dao svetoga Duha,crkva ili Isus,koji jedini pisano je ima vlast? kako onda možeš razumeti ako nemaš duha svetoga da te vodi? subota je rotacioni odmor. možeš je držati nije problem,ali ako se osloniš na taj odmor kao jevreji na pedesetnici a promašiš večni pokoj kojidolazi samo kroz krštenje svrtim Duhom,onda je žalosno vreme spedy za tebe kojemu ideš.pitaš gde je napisano ovo,gde onopa rekao sam ti lepo. zapovest za žene je jasna kao dan,izbi oči. samo da nije teologije koja premazuje oči.
Man of God-Teško vama bezbrižni (Part.1.) - YouTubeMan of God-Teško vama bezbrižni (Part.2.) - YouTube
mir tebi.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
hajde ovako kolega
pročitaj još jednom gore što sam napisao
pa zaključi
da li te je igdje optužujem da huliš na Duh Sveti
ili
upozoravam da se takav grijeh neče oprostiti
pametan si, shvatičeš
siguran jesam 100% da me vodi Duh Sveti kroz istinu, kroz život
da mi je Isus pomočnik, branitelj kada pogriješim
Duh Sveti se može primiti rukopoloaganjem drugog brata kršćanina, Duh Sveti možemo svakodnevno primati od Anđela Kristovih, od samog Boga ili Spasitelja
subota nije nikakav rotacioni odmor nego Sveti dan odmora
i od potrebe je da se svetkuje jer se tim Svetim danom i mi posvećujemo
Bog je Svet i zajednica s Njim, u zajednici sa Bogom i Kristom jesmo u punini kada Svetkujemo subotu, i ne samo da držimo do te 4.zapovijedi nego do svih 10
lažna teologija, i religija koja se zasniva na nepoštivanju Božjeg Zakona i ne držanju subote premazuje i oći i duh i tijelo, i vodi u vječnu propast iz koje nema povratka
za tvoje je dobro da proučiš detaljno Božji zakon 10.zapovijedi
tada češ shvatiti da je obavezan za sva stvorenja i na Nebu i na zemlji, također i da je vječan i neprolazan
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Opet kontradiktorno.

Ne rađa zakon smrt, nego greh, a zakona ga osuđuje, i prema tome, ta osuda ako čovek ne odbaci greh spoznavši pravdu zakonsku vodi čoveka u smrt.
Čovek koji je doživeo iskustvo spasenja u ličnom životu, on se ne hvali zakonom već Hristom, a zakon veliča kao odraz Božje ljubavi.

Zakon ne može da održi čovek koji se nije odrekao greha i nije dopustio Bogu da ga promeni i da mu silu kojom može da uskladi svoj život sa Božjom voljom.

Ako čovek ne može da održi zakon kako ti kažeš, već će do kraja ostati u grehu, kako misliš da će taj čovek stati pred svetim i prečistim Bogom prljav, prethodno ne očistivši sebe od greha, i ne uzrastavši u visinu mere rasta Hristova.

Da bi neko mogao da stane pred Boga, on mora uzrasti u veri kroz posvećenje i izgradnju karaktera, a to je jedino moguće kroz poslušnost zapovestima, i stalnim neprekidnim predanjem sebe i svoje volje u Božje ruke, koji u čoveku čini dela.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
hajde ovako kolega
pročitaj još jednom gore što sam napisao
pa zaključi
da li te je igdje optužujem da huliš na Duh Sveti
ili
upozoravam da se takav grijeh neče oprostiti
pametan si, shvatičeš
siguran jesam 100% da me vodi Duh Sveti kroz istinu, kroz život
da mi je Isus pomočnik, branitelj kada pogriješim
Duh Sveti se može primiti rukopoloaganjem drugog brata kršćanina, Duh Sveti možemo svakodnevno primati od Anđela Kristovih, od samog Boga ili Spasitelja
subota nije nikakav rotacioni odmor nego Sveti dan odmora
i od potrebe je da se svetkuje jer se tim Svetim danom i mi posvećujemo
Bog je Svet i zajednica s Njim, u zajednici sa Bogom i Kristom jesmo u punini kada Svetkujemo subotu, i ne samo da držimo do te 4.zapovijedi nego do svih 10
lažna teologija, i religija koja se zasniva na nepoštivanju Božjeg Zakona i ne držanju subote premazuje i oći i duh i tijelo, i vodi u vječnu propast iz koje nema povratka
za tvoje je dobro da proučiš detaljno Božji zakon 10.zapovijedi
tada češ shvatiti da je obavezan za sva stvorenja i na Nebu i na zemlji, također i da je vječan i neprolazan
pa dobro,Duh istine kojega je Isus navestio naučio je apostole svoj istini tako piše u jovanu 16. sad ko je u svoj istini,ti ili apostoli? koga to vodi sveti duh a koga duh laži? apostoli uče da se svi krste na ime Isusa jer nema drugog imena za spašenje pod nebom dato,a ti odbijaš krštenje apostolsko u ime Isusa i čak me optužuješ u neku ruku da sam ja to krštenje ovde na forumu izmislio?
kakoto misliš da primaš duha od crkve,od anđela od Gospoda,odluči se od koga? jovan je jasan,duha svetoga niko ne može dati osim Isusa. onda crkva ti ne daje duha niti može.osim crkvenog duha prevarnosti kroz učenje. petar jasno kaže kada je duh Božji spušten da je on dat svima koji god budu pozvani.kornilije isti znak istu manifestaciju vidljivu prima sa društvom,jovanovi učenici takođe pavle takođe. onda kako sad ti zamišljaš da imaš svetoga Duha ako ne priznaješ manifestaciju istog tog duha danas kao u delima apostola?
ruko polaganjem kažeš primaš. pa kako ti neko može dati to pre nego Isus donese to sa neba? šta ti se dogodilo nakon si rukopoložen verovatno od onih koji ni sami nemaju duha svetoga?
subota je rekoh rotacioni odmor,tj. kao što znaš što mislim,da je to odmor koji se kreće od subote do subote,i to nije večni pokoj o kome pavle govori ,u jevrejima,4.gl. da ne odocni koji od nas dok je još vreme primanja tog odmora ostavljeno,tj. svetog Duha kojega ti očito nemaš na žalost. Bog te neće osuditi za držanje ili nedržanje subote ali ako nemaš večni pokoj krštenje Duhom,ostaješ sa pet ludih devojaka u nevolji na Gospodnji dan.
svih deset zapovesti Bog jasno kaže da niko ne može održati. onda ti menjaš suštinu zakona kojega je Bog poslao u izrael,da bude pedagog do Hrista,tj. da nas sve stavi pod greh i smrt kao platu za greh. ti oćeš opravdati se nečim što je Bog posvetio za osudu da bi kroz pedagoga došli ka spasitelju.
ne brini se,ja govinama uz ovce i koye hodam i dan noć u molitvi i postu ispitujem Pismo,čekam na Gospodnje vođstvo,čekam na Božje otkrivenje Reči i kada to dođe,onda tek govorim,tako da oko zakona sam dobro upoznat i njegova suština se ne može razumeti bez svetoga Duha na žalost,to je jako teška stvar i mnogi se tu kližu na žalost. mnogi misle da drže zakon a ne vide da ga prvi krše. rekaos am ti ,već samo oko preljubnog braka,to je direktno povezano sa Hristom i crkvom,ako to ne možeš videti teško da ćeš Hristu moći objasniti zašto nisi to uzeo
ZA LAODIKEJU:

ZAKOPN RAĐA greh ali plata za taj greh je smrt,zato pavle i kaže dobra li meni bi smrt? pitaš kako to može biti da čovek drži zakon a da on biva kriv Bogu? pa svetost zakona je upravo u tome,da nas sve stavi pod greh,da greh odveć bude grešan.da bi smo tražili spašenje u Hristu i opravdanje samo verom.pavle pita da li je avraam opravdan delima zakona ili verom? ili da,li je obećanje primio kad je bio obrezan ili pre obrezanja,što je jasno simbolisalo dolazeći zakon,da bi i mi pagani i jevreji bili jednog dana u obećanju ali samo kroz Hrista,jer je upravo pavle kaže Bog zato i "požurio" da mu obećanje pošalje pre obrezanja ,dok je bio pod verom,verovao je Bogu i to mu se uračuna u pravednost. on kaže dalje da onome ko ne radi računa se u platu a ne onome ko radi,misleć na one koji drže zakon da nemaju platu večni život ,jer je plata smrt kroz zakon,a onaj ko ne radi,ko ne drži zakona njemu se uračunava to u pravenost kroz Hrista i veru u njega i prima večni život. jasno kao dan. doduše Bog kaže kroz pavla da se avraam mogao hvaliti svojom pravednošću ali ne pred Bogom,plate nema za to kod Boga,već pred ljudima samo. sad da li bi se vi čak i pred ljuidima mogli hvaliti držanjem zakona kad ga prvi kršite?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
kolega mrsavic, prvo dobro prouči ovo plavo što sam ti pripremio

Budući da je »Zakon Gospodnji savršen«, svako udaljavanje od njega mora da bude zlo. Krist osuđuje one koji su neposlušni Božjim zapovijedima i uče i druge da tako čine. Spasiteljev život poslušnosti ispunjavao je sve zahtjeve Zakona; On je dokazao da se u ljudskoj prirodi može držati Zakon i pokazao savršenstvo karaktera koju poslušnost razvija. Svi koji su poslušni, kao što je i On bio poslušan isto tako objavljuju da je Zakon »svet i pravedan i dobar«. (Rimljanima 7:12) S druge strane, svi koji krše Božje zapovijedi podržavaju sotoninu tvrdnju da je Zakon nepravedan i da se ne može slušati. Na taj način oni podržavaju prevare velikog protivnika i obeščašćuju Boga. Oni su djeca zloga koji je bio prvi pobunjenik protiv Božjeg Zakona. Dopustiti im pristup na Nebo značilo bi ponovo unijeti klice nesloge i pobune i ugroziti blagostanje svemira. Nijedan čovjek koji svojom voljom zanemaruje jedno načelo Zakona neće ući u nebesko carstvo.

zatim kad to savladaš ideš dalje
Djela Apostolska glava 9

kako je Pavao primio Duha Svetoga ? (to je samo jedan od načina)
rukopolaganjem brata Ananije ili ??
piše li u Bibliji jasno i glasno da je Ananija položio ruke na Pavla ili ne ??
i šta je pritom izrekao ??

eto sada imaš materijal vrlo korisno štivo za duhovni rast
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mrsavkicu, znaci po tebi krivac za pojavu greha pa time i smrti koja je posledica greha je zakon, a ne Sotona i greh koji je on doneo na svet.
Ja ipak smatram da ti nisi dobro shvatio o cemu Pavle govori u Rimljanima poslanici.

Naime, Pavle govori o osudi koju mu je zakon doneo zatekavsi ga u stanju greha, pa time i smrt kao posledicu krsenja zakona.
Da je Pavle kojim slucajem spoznavsi zakon bio ravnodusan prema svom grehu i zakonu koji ga osudjuje, i ostao u stanju greha, ta smrt bi uzela svoj danak, ali Pavle se obratio Bogu, primio spasenje miloscu i verom u Hrista, i poceo da ispunjava svaku zapovest zakona a ne da je krsi, i prema tome, taj zakon koji ga je nekada osudjivao i donosio mu smrt jer ga je krsio, sada mu donosi rod posvecenja, i on se sada raduje zakonu, jer mu je on nekada donosio osudu, a sada kroz veru u Hrista poslusnost i zivot vecni.

Dakle, zakon ne donosi smrt, on donosi osudu zbog greha.
Oni koji spoznaju moralne principe, a opet ostanu u stanju greha, njima zakon ne donosi nista dobro, vec osudu, i ako se ne pokaju ta osuda na kraju prouzrokuje smrt.
Ako se pokaju i odbace greh i pocnu da zive po moralnim principima, tada ih zakon vise ne osudjuje, a gde nema osude nema ni smrti, i takvi ljudi se tada raduju zakonu, i njima je prioritet da ispune Bozju volju u svemu.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Mrsavkicu, znaci po tebi krivac za pojavu greha pa time i smrti koja je posledica greha je zakon, a ne Sotona i greh koji je on doneo na svet.
Ja ipak smatram da ti nisi dobro shvatio o cemu Pavle govori u Rimljanima poslanici.

Naime, Pavle govori o osudi koju mu je zakon doneo zatekavsi ga u stanju greha, pa time i smrt kao posledicu krsenja zakona.
Da je Pavle kojim slucajem spoznavsi zakon bio ravnodusan prema svom grehu i zakonu koji ga osudjuje, i ostao u stanju greha, ta smrt bi uzela svoj danak, ali Pavle se obratio Bogu, primio spasenje miloscu i verom u Hrista, i poceo da ispunjava svaku zapovest zakona a ne da je krsi, i prema tome, taj zakon koji ga je nekada osudjivao i donosio mu smrt jer ga je krsio, sada mu donosi rod posvecenja, i on se sada raduje zakonu, jer mu je on nekada donosio osudu, a sada kroz veru u Hrista poslusnost i zivot vecni.

Dakle, zakon ne donosi smrt, on donosi osudu zbog greha.
Oni koji spoznaju moralne principe, a opet ostanu u stanju greha, njima zakon ne donosi nista dobro, vec osudu, i ako se ne pokaju ta osuda na kraju prouzrokuje smrt.
Ako se pokaju i odbace greh i pocnu da zive po moralnim principima, tada ih zakon vise ne osudjuje, a gde nema osude nema ni smrti, i takvi ljudi se tada raduju zakonu, i njima je prioritet da ispune Bozju volju u svemu.
slažem se sa tobomzakon je donosio osudu na greh ,da bude odveć greh učinjen na nama grešnim,a plata za to je smrt. ako pavle sve vreme govori da je zakon donosio osudu na greh,a da niko ga održati ne može onda nema druge plate osim smrti kroz zakon. pavle je jasan ako pravednost dolazi kroz držanje zakona onda Hristos za badava je umro na krstu.
sliči da si ti logikom u pravbu ali pavle i drugi jasno uče da je zakon vetho. korinćanima poslanica jasno kaže da ono što je na kamenu ispisanoi a na kamenu su dekalog dakle,da je to vetho i da presatje u Hristu. ne pišeli tako. može li se ne videti kada pavle jasno uspoređuje agaru i saru kao dva tipa u Bibliji decu yakona i decu obećanja ili slobodne tj. milosti. izričito pavle citira događaj uspordebu i kaže da je rečeno da sin robinje neće naslediti obećanje. pavle jasno uči da je obećanje avraamu dato u jedini ne semenima. dakle obećanje Božje u toj usporedbi na zakon i milost ne mogu kako ti kažeš i zakonom i milošću jer se tgo jedno drugom suproti ,kao što i obećanje jasno stoji semenu ne semenima,ne ismailu i isaku većsamo isaku ,ismailo je sin ropkinje slika na decu pod zakonom a isak na decu obećanja,takold a kaže se da samo semenu ,dakle isaku tj. deci obećanja se uračunava nebo. jasno da jasnije ne može biti. sve ostalo može ličiti da je tako,logikom,ali Duh Božji prekopavla na tolko mesta jasno ukazuje na suštinu zakona. najveći problem što vi idete iz krajnosti u krajnost da navodno neko nipodaštava Božji zakon. on je svet ali njegova smisaonost je da sudi ne da daje blagoslov., dat je kao profilaksa do Hrista i tu je kraj pričeo zakonu. oni koji prime Hrista u njima živi Hristos i ne greše.niti su pod osudom.ako nas Isus oslobodi ko će nas osuditi? ne dajte se opet zakonom zarobiti,kaže galatima pavle. galati su jasno je iz sveg govora pavla imali problem da se nagovorom vraćaju na zakon.ma kako ti to želeo izvrnuti svakom iskrenom čitaču Biblije je to savršeno jasno.
tako ne bi trebao slobodno i grkoprevoditi moje razgledanje da ja tvrdimd a je uzročnik greha zakon a ne sotona. sotona je uzročnik greha naravno,a zakon nas pedagoški udara u savest ne bi li iskali milost Hristovu. do te granice on je pedagog.tutor,ali samo dok naslednik Issu ne dođe u čpvekov život,tutorstvo zakonsko više ne vlada nad slobodnima. na kraju i vama se događa isto ako ne i gore ,jer galati su primili bili Duha krštenje i vodeno oproštenje greha u ime Isusa a vi ni to ne možete videti od držanja ili vraćanja na osudu. jer pod zakonom koji je osuda ne može se primiti jednostavno blagodat sveti Duh. niti milost niti pečat za večnost.
za SPEDY:
rukopolaganjem ananija je kažeš dao pavlu šta? Duha? ko može dati duha,niti jedan apostol spedy! rukopolaganje od ananije je normativa ali svetoga Duha daje Isus i pavle svedoči da ga je doista dobio,kaže sam svedočanstvo da je govorio jezike ,nepoznate višeod drugih. imaš li ti apostolski znak svetoga Duha kad su te takozvana braćarukopoložila,ili su ti samo obeaći stavljanjem ruku da si primio,onda su ti oni i dali ali crkvenog ne svetog Duha jer ko ga može dati osim Isusa.
o zakonu čitaj gore.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Spasavamo se poslusnoscu zapovestima U Hristu, nikako bez njega, i u Hristu smo opravdani njegovom zrtvom koju je prineo na krstu, a poslusnost je rod tog opravdanja, jer nelogicno je da je Hristos nekoga opravdao od greha koji je posledica krsenja zapovesti, a onda mu dao slobodu da taj zakon opet krsi.
Cemu onda opravdanje verom u Hrista ako se mi opravdavsi opet krsimo isti zakon radi cijeg krsenja nas je Hrist i opravdao.

To bi bilo kao kada bi jedan ubica otisao na zemaljski sud, i sudija mu oprostio to delo, a potom mu rekao da kada izadje iz suda, da slobodno i dalje ubija jer ga je on opravdao i dao mu slobodu.

Opravdanje upravo znaci da nas je Hrist svojom zrtvom i svojim pravednim zivotom opravdao od greha koji je posledica naseg krsenja zapovesti, a potom nam daje silu da ga vise ne krsimo, vec da uskladimo svoj zivot sa njegovom voljom zapisanom u njegovom zakonu.

Zato apostol Jovan kaze sledece "DECICE, SAVETUJEM VAM DA NE GRESITE, ALI AKO KO SAGRESI, IMAMO ZASTUPNIKA KOD OCA ISUSA HRISTA PRAVEDNIKA, I ON OCISCA GREHE NASE"

Dakle, Htristos nas opravdava od greha krsenja zapovesti, daje nam Silu da od tog trenutka drzimo zapovesti, i desi se ponekad da neko sagresi jer nismo u startu savrseni ljudi, ali Jovan napominje da ako ko sagresi bilo koju zapovest, da imamo zastupnika koji nam prasta i ociscava od greha.

A da pravednost dolazi i kroz zakon, apostol Pavle potvrdjuje:

"Јер који без закона сагрешише, без закона ће и изгинути; и који у закону сагрешише, по закону ће се осудити
Јер пред Богом нису праведни они који слушају закон, него ће се они оправдати који га творе" ( Rimljanima 2. 12 - 13 )
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Spasavamo se poslusnoscu zapovestima U Hristu, nikako bez njega, i u Hristu smo opravdani njegovom zrtvom koju je prineo na krstu, a poslusnost je rod tog opravdanja, jer nelogicno je da je Hristos nekoga opravdao od greha koji je posledica krsenja zapovesti, a onda mu dao slobodu da taj zakon opet krsi.
Cemu onda opravdanje verom u Hrista ako se mi opravdavsi opet krsimo isti zakon radi cijeg krsenja nas je Hrist i opravdao.

To bi bilo kao kada bi jedan ubica otisao na zemaljski sud, i sudija mu oprostio to delo, a potom mu rekao da kada izadje iz suda, da slobodno i dalje ubija jer ga je on opravdao i dao mu slobodu.

Opravdanje upravo znaci da nas je Hrist svojom zrtvom i svojim pravednim zivotom opravdao od greha koji je posledica naseg krsenja zapovesti, a potom nam daje silu da ga vise ne krsimo, vec da uskladimo svoj zivot sa njegovom voljom zapisanom u njegovom zakonu.

Zato apostol Jovan kaze sledece "DECICE, SAVETUJEM VAM DA NE GRESITE, ALI AKO KO SAGRESI, IMAMO ZASTUPNIKA KOD OCA ISUSA HRISTA PRAVEDNIKA, I ON OCISCA GREHE NASE"

Dakle, Htristos nas opravdava od greha krsenja zapovesti, daje nam Silu da od tog trenutka drzimo zapovesti, i desi se ponekad da neko sagresi jer nismo u startu savrseni ljudi, ali Jovan napominje da ako ko sagresi bilo koju zapovest, da imamo zastupnika koji nam prasta i ociscava od greha.

A da pravednost dolazi i kroz zakon, apostol Pavle potvrdjuje:

"Јер који без закона сагрешише, без закона ће и изгинути; и који у закону сагрешише, по закону ће се осудити
Јер пред Богом нису праведни они који слушају закон, него ће се они оправдати који га творе" ( Rimljanima 2. 12 - 13 )
[/QUOTEponovo izvrćeš smisao dole navedenog,togovori za grešnike,suđeni će biti i pagani i akosu bez zakona jer imaju zakon upisan u savsti. opetradiš ono što su radili pavlu gogoreć da oni uče otpadanje od zakona te da se tako umnožava blagodat ako grešiš Isus je onaj koji nas je otkupio i opravdao,apavlekaže ne dao Bog da neko potom uči savetuje da se greši,već naprotiv da se živi po Duhu hristovom. ti ne razumeš da je Bog zakon dao za osudu svetu ne za opravdanje kroz zakon. izgubiste Hrista koji oćete da se zakopnom i dalje pojovo opravdavate. Isus nS JE OSLOBODIO ZAKONSKE kletve ali to ne znači da sad grešimo. sve se izvršava u ljubi bližnjega kao sebe. sav zakonpavle govori o onima kojisu u Duhu da oni nipošto neće tek tad grešiti reči. ne radi se o tome da neko pod zakonom ne greši,a van zakona da greši,o kako ti to ideš u ekstrem i bezumlje. pa pagani imaju sebi zakon savest a kamoli hrišćanin koji živi po Reči u Duhu. oni koji sad žive u duhu ne mogu grešiti. suština je da je Bog zakon odredio po meri i za rok,kao i pedesetnicu,pashu. akoti oćeš pak ponovo ići nazad kroz taj kodeks da se obavezuješ na ono što niko nije mogao obdržati i čemu je plata smrt,jer ne održati zbači sagrešiti a sagrešenje ima platui samo greh. ne možemo mi ispravljati Božju nakanu okoplana spašenja. niko dakle od nas ne greši,i dalje važi da ako ljubimo u Duhu nećemo ,ne ne smemo nego nećemo ubiti,kakobi? nećemo krastzi,lagati da ne povredimo Hristove rane. jedini smisao sad vere u hrista iznad zakonskog je što i ako sagreši ko,imasmo zastupnika Hrista da nam oprosti. ali u zakonu nema zastupnika,jer je plata za nemogućnost izvršenaj zakona samo smrt. u tome je razlika biti pod milošću i biti u Duhu iyvršitelj zapovesti Božjih i dobiti oprost od Hrista i biti u pokušaju da zakonom dobijemoopravdanje,jer opravdanje kroz zakon ne ide već smo pod sudom pod proklestvom. samo to moraš uhvatiti,da bi shvatio da ti verom u Hrista tek ispunjavaš i jedino moguće tako ispunjavaš zakon koji ne možeš ispuniti ako se na njega obavezuješ.plasta je razlika onde je smrt a ovde je praštanje ako li neko sagreši. u zakonu praštanja nema
no lako bi ti ovo uhvatio i mi ne bi smo bili u problemu ovde,da nije odbrane nauke žene kojoj je zabranjeno bilo da uči,vidi se zašto ,jer je sve odvela u haos.
mi bi smoovderadije raspravljaliorečima večnog života a ne o zakonu. zakon je tema jer ti od njega ne možešprimiti spašenje i svetoga Duha kao pečat tog spašenja.
 
Natrag
Top