Elen Vajt i originalno Božje probuđenje

Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
dakle,onošto je sveti Duh ili Duh istine doneo apostolima je krštenje u Ime Isusa za oproštenje greha.

Sveti Duh je na pedestnicu Apostolima donio Božju snagu kojom je Isus Krist radio, propovjedao
primivši Duha Svetoga osnažili su se u poštivanju Božjeg Zakona 10.zapovijedi, u svjedočenju da je Isus Mesija obećani, plameni jezici su bili simbol revnosti kojim če Apostoli širiti istinu
također su primivši Duha Svetoga odmah nakon toga počeli govoriti i stranim jezicima a nikada nisu učili nijedan strani jezik
trebalo im je da nauče strane jezike kako bi mogli govoriti, svjedočiti svim ljudima, narodima do na kraj svijeta
u naše vrijeme, ulazeći u konačnu završnu borbu, Bog če izliti Svog Duha Svetog u nas grešnike u potpunosti
trebaće nam, jer borba u koju ulazimo je bespoštedna, nema povlačenja niti predaje, a ni pregovora sa sotonom
pregovor znači poraz
Duh Sveti vodit če nas kroz borbu, svjedočit če nam da možemo raspoznati istinu od laži
budući da se sam sotona 6000g. sprema za završnu bitku, stekao je silnu lukavštinu i bez prisustva Duha Svetoga čovjek se neče moći odupreti svim silnim prevarama
da bi pobijedili negovu sotonsku lukavštinu, treba nam Božanska mudrost
upravo to če i primiti kršćani u posljednoj borbi, u potpunosti
u finišu velike zadnje borbe ljudi nepokajani grešnici če na čelu imati lik sotonin, biće remek djelo zla
a kršćani će nositi lik Kristov
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
dakle,onošto je sveti Duh ili Duh istine doneo apostolima je krštenje u Ime Isusa za oproštenje greha.

Sveti Duh je na pedestnicu Apostolima donio Božju snagu kojom je Isus Krist radio, propovjedao
primivši Duha Svetoga osnažili su se u poštivanju Božjeg Zakona 10.zapovijedi, u svjedočenju da je Isus Mesija obećani, plameni jezici su bili simbol revnosti kojim če Apostoli širiti istinu
također su primivši Duha Svetoga odmah nakon toga počeli govoriti i stranim jezicima a nikada nisu učili nijedan strani jezik
trebalo im je da nauče strane jezike kako bi mogli govoriti, svjedočiti svim ljudima, narodima do na kraj svijeta
u naše vrijeme, ulazeći u konačnu završnu borbu, Bog če izliti Svog Duha Svetog u nas grešnike u potpunosti
trebaće nam, jer borba u koju ulazimo je bespoštedna, nema povlačenja niti predaje, a ni pregovora sa sotonom
pregovor znači poraz
Duh Sveti vodit če nas kroz borbu, svjedočit če nam da možemo raspoznati istinu od laži
budući da se sam sotona 6000g. sprema za završnu bitku, stekao je silnu lukavštinu i bez prisustva Duha Svetoga čovjek se neče moći odupreti svim silnim prevarama
da bi pobijedili negovu sotonsku lukavštinu, treba nam Božanska mudrost
upravo to če i primiti kršćani u posljednoj borbi, u potpunosti
u finišu velike zadnje borbe ljudi nepokajani grešnici če na čelu imati lik sotonin, biće remek djelo zla
a kršćani će nositi lik Kristov
vidiš to je teologija. ti ne ideš u reč da vidiš šta su bili plameni jezici na apostolima na pedesetnici već ideš ka teologiji i još gore ženi elen vajt da čuješ što je ona donela kojoj je Bog zabranio čak da uči u ckrvi! Pismo samo sebe svedoči. mojsije sa narodom Božjim je bio vođen vatrenim plamenim stupom i oblakom danju (čitaj kor.1.10.gl.) to je bilo krštenje svih njih u oblaku i moru ,prolaskom kroz more krštenje vodom tip,a prolaskom za oblakom kao vidljivim Božjim priustvom krštenje Duhom,odanjem za ognjenim stupom noću,tako Bog je na pedesetnici starozavetni Bog koji se nemenja sada došao kao razdeljeni jezici na mnoge ,jedan vatreni stup se razdelio na mnoge u gornjoj sobi.
to je Pismo,nema simbola,mora biti jednako onome što je već bilo!
tako je i sa daljim teološkim učenjem o sv.duhu. nisu oni trebali tuđe jezike da bi propovedali narodima. kome su propovedali na pedesetnici kadsu tu kaže se bili sve judeji koji su iz dijaspore došli sa jezikom zemlje u kojem su rođeni i koji su zbnali i svoj jezik inače ne bi nikad bili religiozno skupljeni tu,tako petar nije sa ostalima govorio tuiđe jezike da propoveda ,on im je jedan govorio na njihovom judeskom i svedočio.kome i šta je to kornilinije trebaao da svedoči i govori ,zar petru kad je dobio dar jezika,kome su to jovanovih 12.učenika kad su u jezike kršteni svedočili zar pavlu? pa nije li pavle njima svedočio. kome su samarjani svedočili apostolima i filipu nakon su primili krštenje Duhom? vidiš gde te vodi teologija!!! zlatno tele dogme crkvene! pogrešnim putem u hanan tj. nebo,kao grupa koja je izginula od divova i ako je mojsije rekao ne idite preko tog brda,Bog nije sa vama jer vi niste sa Bogom sa Reči. ako nisi jednak reči,što onda seješ i što ćeš žeti,?
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
kolega savkicu pa nemogu vjerovati šta si napisao

sestru Ellen W. je podigao Bog i Krist, preko nje nam je uputio mnoga duhovna blaga od neprocijenjive vrijednosti
a ti kažeš da je njog Bog branio na propovijeda i uči
ne slažem se s tobom
jer
njezine propovijedi su bile jače i snažnije od bilo kojeg propovjednika tada
Ellen G.W. je bila potpuno posvećena istinom, potupuno i bezrezervno predana Bogu i Kristu

da bi Apostoli mogli širiti riječ među sve narode svijeta, MORALI su poznavati druge jezike
jer
kako recimo ga objasni riječ drugom čovjeku iz drugog naroda koji uopče ne razumije hebrejski, niti Apostol židov govori njegovim jezikom
dakle poznavanje jezika i pisma je bilo neophodno da nastave misiju
upravo to su i primili izlijevanjem Duha Svetoga

dragi kolega
radije se ti primi proučavanja Biblije
pa tek kada se utvrdiš u istini, pokažeš se vjeran, primičeš snagu da propovijedaš Krista
danas
svatko želi biti kršćanin, na jeziku naravno, ali bez djela
to nemože tako
dužnost mi je da te upozorim da ne stojiš na putu istine
svaku dušu koju češ zavesti, upropastiti, odgovaračeš za nju pred Bogom i Kristom
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Ovaj komentar je proizvod tvog nemarnog praćenja onoga što je do sada napisano na forumu, a tiče se milosti i zakona.

Naime, ja sam svuda naglašavao da se Hrišćani isključivo spasavaju milošću Božjom, koja se pokazala u žrtvi Isusa Hrista koju je prineo na krstu za palog čoveka, a kojom nas je otkupio od greha i smrti koja je posledica greha.
Spasenje je dakle dar Božje milosti, ono se ne može ničim zaslužiti.

Jedan biblijski tekst kaže sledeće: "JER JE PLATA ZA GREH SMRT, A DAR BOŽJI JE ŽIVOT VEČNI U ISUSU HRISTU GOSPODU NAŠEMU"

Pitanje koje se može postaviti na osnovu ovoga je sledeće: "Da li od trenutka kada smo primili spasenje koje je dato milošću, imamo slobodu da kršimo moralne principe, da se klanjamo drugim Bogovima, krademo, činimo preljube, ne poštujemo roditelje, lažemo, itd..?"

Odgovor je sledeći, i potpuno se zasniva na bibliji, a on glasi, da pasenje milošću i vera kao takva, ne ukida poslušnost, već je poslušnost prirodan rod vere.
Mi nismo poslušni da bi bili spaseni ili tobože time zaradili spasenje, već zato što je Duh Sveti izvršio promenu u nama, i mi živimo jednim novim životom, po principima ljubavi zapisanim u Božjim zapovestima.
Mi čak ni ne mislimo da li će mo ispuniti Božju volju, već se ona prirodno ispunjava u nama jer Duh koji je u nama on čini dela kroz nas.

Raditi i govoriti suprotno ovome je u stvari Sotonski posao, jer on je taj koji se bori da sruši Božju vladavinu kako na zemlji tako i na nebu, navodeći ljude da prekrše makar i jednu najmanju zapovest, jer zna da je tada njegov cilj ostvaren.

Ali hvala Bogu što ima onih koji prepoznaju njegove namere, i teže da svoj život potpuno usklade sa Božjom voljom zapisanom u njegovim zapovestima.
vidišlaodikeja sam sebe potireš.kažeš da si jedino milošću spašen. pa onda zašto se vraćaš na proklestvo.obavezivanje na 10 zapovesti je obavezivanje na nešto kao što si rekao da niko ne može da održi. zašto ne želiš čuti pavla koji kađe,ne dao Bog da mi kažemod a zakon nije svet,on je samo dat kao pedagog da nas osudi i dovede pod milost ali ako ga mi potom opet oćemo pokušati držati ginemo. pod proklestvom smo.pavle to u galatima tako jasno razlučuje ,on kaže da agara i sara su tipovi na dva zaveta na zakon i milost i kada je on to doneo kroz dva tipa onda on daje jasan zaključak on ne kaže ali eto obe će žene primiti blagoslov tj i oni koji drže zakon i milost će biti za nebo pridodati već jasno odvaja kroz Božju objavu avraamu i to citira ,a drži nas u spoznaji da misli na dva zaveta na zakon i milost novi zavet i onda tek jasno daje citat da sin robinje sa majkom bude isteran,i kaže razlog Bog je jasan sin robinje,slika na zakon,sinovi zakona ne mogu naslediti sa sinmom slobodne sa verom u Hrista kroz milost. obe žene sa svojim sinovima nisu mogle skupa dalje,i ako je to avraam žudeo naravno. no Bog zna što čini. tako ako neko oće pored Hrista da se vrati na zakon kao galati koji ne možeš a ne priznati da jasno stoji da su držali do Hrista kao i ti ali su nagovorom one lažne braće iz obrezanja iza pavla i njegovog svedočenja vratili galate da ipak obdrže i zakon i tako su ukoreni od pavla potom da će izgubiti Hrista te im on daje Božje razgledanje toga kroz tip dve žene gde je sin jedne morao van iz zajedništa. to je Božji smisao za spašenje i mi ne možemo Bogu pomagati! niko ne zna zašto je Bog najpre objavio sebe jevrejima,pa rekao da će im zatvoriti milost jedno vreme dok broj pagana ne uđe dovoljan u milost a potom im ponovo otvoriti put milosti na kraju vremena. čudno i skupo kođšta ali što mi znamo Božje planove.ja prvi ne razumem zašto Bog takoodvojeno radi,ali moje je da verujem i slušam.tako je čudno da Bog odvaja vreme zakona od vreme milosti a zašto ne može skupša to on zna. ako siu u Duhu Hristovom živeće Isus u tebi,e ti. to je tačno. ali ako oćešslužiti zakonu opet moraš platu zakona primiti smrt. jer ga ne možešodržati. eto prvi priznaj da imate dva braka unutar,to je kršenje Reči. trojstvo je kršenje Reči. onda koju platu primaš? nije to nehatnost,smrtni gresi idu na sud nepokajani. nepravda jeste greh i proneće Bog a zakon će osuditi ali biti preljubnik,odbaciti ime spašenja to jer već sud. tu ne pomaže jni priča o zakonu ni o milosti. samo sud na žalost.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mrskaviću.

Potpuno si pogrešno shvatio moj odgovor u prethodnom komentaru.

Ja sam napisao sam da se mi spasavamo verom u Hrista, ali da nam to ne daje slobodu da kršimo moralne primcipe zapisane u Božjim zapovestima koji su temelj Božje vladavine.
Takođe sam napisao da je prirodan rod vere poslušnost.

Što se tiče apostola Pavla, on je sam zakon postavio na svoje mesto koje mu pripada, i neistina je da je on govorio protiv zakona, već upravo protiv greha koji zakon osuđuje, svuda uzdizajući zakon.
On na više mesta napominje da je zakon svet, pravedan i dobar, da se on raduje Božjem zakonu i da mu služi, da je zakon merilo pravde, itd.


Evo samo nekoliko Pavlovih izjava iz 2 i 7 poglavlja Rimljanima poslanice:


PAVLE VELIČA ZAKON

"Тако је дакле закон свет и заповијест света и праведна и добра"

UPUĆUJE NA SVRHU ZAKONA


"Шта ћемо дакле рећи? Је ли закон гријех? Боже сачувај! него ја гријеха не познах осим кроз закон; јер не знадох за жељу да закон не каза: не зажели"

PAVLE RADOSNO SLUŽI ZAKONU BOŽJEM

"Јер знамо да је закон духован; а ја сам тјелесан, продан под гријех:
Јер не знам шта чиним, јер не чиним оно шта хоћу, него на што мрзим оно чиним.

Ако ли оно чиним шта нећу, хвалим закон да је добар.
А ово више ја не чиним него гријех који живи у мени.
Јер знам да добро не живи у мени, то јест у тијелу мојему. Јер хтјети имам у себи, али учинити добро не налазим.
Јер добро шта хоћу не чиним, него зло што нећу оно чиним.

А кад чиним оно што нећу, већ ја то не чиним него гријех који живи у мени.
Налазим дакле закон, кад хоћу добро да чиним, да ме на зло нагони.
Јер имам радост у закону Божијему по унутрашњему човјеку;

Али видим други закон у удима својима, који се супроти закону ума мојега, и заробљава ме законом грјеховнијем који је у удима мојима.
Ја несрећни човјек! Ко ће ме избавити од тијела смрти ове?
Захваљујем Богу својему кроз Исуса Христа Господа нашега. Тако дакле ја сам умом својијем служим закону Божијему а тијелом закону грјеховноме" ( Rimljanima 7 glava )


KARAKTERIŠE ZAKON KAO IZRIČITO MERILO PRAVDE


"Јер који без закона сагрешише, без закона ће и изгинути; и који у закону сагрешише, по закону ће се осудити
Јер пред Богом нису праведни они који слушају закон, него ће се они оправдати који га творе" ( Rimljanima 2. 12 - 13 )



 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
kolega savkicu pa nemogu vjerovati šta si napisao

sestru Ellen W. je podigao Bog i Krist, preko nje nam je uputio mnoga duhovna blaga od neprocijenjive vrijednosti
a ti kažeš da je njog Bog branio na propovijeda i uči
ne slažem se s tobom
jer
njezine propovijedi su bile jače i snažnije od bilo kojeg propovjednika tada
Ellen G.W. je bila potpuno posvećena istinom, potupuno i bezrezervno predana Bogu i Kristu

da bi Apostoli mogli širiti riječ među sve narode svijeta, MORALI su poznavati druge jezike
jer
kako recimo ga objasni riječ drugom čovjeku iz drugog naroda koji uopče ne razumije hebrejski, niti Apostol židov govori njegovim jezikom
dakle poznavanje jezika i pisma je bilo neophodno da nastave misiju
upravo to su i primili izlijevanjem Duha Svetoga

dragi kolega
radije se ti primi proučavanja Biblije
pa tek kada se utvrdiš u istini, pokažeš se vjeran, primičeš snagu da propovijedaš Krista
danas
svatko želi biti kršćanin, na jeziku naravno, ali bez djela
to nemože tako
dužnost mi je da te upozorim da ne stojiš na putu istine
svaku dušu koju češ zavesti, upropastiti, odgovaračeš za nju pred Bogom i Kristom
mislišli spedy da valam prorok nije govorio velike stvari? možda veće nego neki drugi proroci . a ipak ga je Bog ubio jer je naučio valaka kako da zavede narod izraela da ode od Reči i da dobije veliku pogibao da je oko 27 ooo Božjeg naroda u pomoru stradalo.
mislišli da je Bog rekao zabranu za žene osim za oine koje su jake u propovedanju? mislim da onda govriš veliko bezumlje.pa Bog je mojsiju zamerio,i rekao što je rekao,nema gledanja ko je ko,a ti oćeš izostaviti elen vajt van tog promera.
kako možeš isprasvljati Boga zarasdi jedne žene kojoj si se podaopod posluh?!ona je toliko toga donela pogrešnog da čovek bi trebao da se zabrine. problem dva braka nikad nije prošao u bibliji ,a ona ga je smatrala legalnim. brask je u Bibliji jedna velika zapreka sotoni upravo da prodre unutar tela crkve,ne samo sotoni kroz brak koji on ruši već svakom proroku koji uči laž. zapovest je Gospodnja i to je kraj priče. ko ima duha svetoga razumeće kaže pavle.
pavle je bio najposle propovednik i apostol neznabožaca. on je govorio grčki ,rimski i jevrejski,dakle ta tri jezika su bila u imperiji dominantna tako da njemu nikako nije bio potreban jezik druge vrste. rekaos am ti da si zamenuo teze ,i da je to tvoja loša odbrana od onoga što sam na žalost nemaš,krštenje svetim Duhom.najbizarnija teološka priča je ta da su navodno tuđi jezici strani jezici.onda svaki akademik je primio svetoga duha neka je najgori nevernik i ateista čak jer eto naučio je pet deset stranijh jezika! dragi moj prijatelju kao što rekoh ti oćeš reći da kad je neznabožac kornilije primio krštenje duhom u jezicima da je on to propovedao petru apostolu istinu?!!!!ili samarjani da su vrsnim apostolima propovedali istinu u samariji kad su primili svetog duha ?!!!! ili pak jovanovi ulčenici pavlu da su jezicima propovedali kad su dobili dar nakon je pavleim govorio reč i položio ruke na njih?!!!! to su kako pavle kaže najšećđe nepoznati jezici,on sam je govorio neznanim jezikom i zato i sam i druge savetuje da se taki ne oglašava unutar većine ako nema dar tumačenja nepoznatih jezika. dar tumačenja jezika nije dar prevođenja kao danas u nekoj administraciji ili konzulatu već dar kao i dar proroštva.
ne znam kako to ja mogu zavesti nekoga ako propovedam i učim isto krštenje apostolsko vodom i Duhom? misliš da su apostoli zaveli komplet vernike prve crkve?!!!! ovo su vrlo čudesne tvoje reči....

Mrskaviću.

Potpuno si pogrešno shvatio moj odgovor u prethodnom komentaru.

Ja sam napisao sam da se mi spasavamo verom u Hrista, ali da nam to ne daje slobodu da kršimo moralne primcipe zapisane u Božjim zapovestima koji su temelj Božje vladavine.
Takođe sam napisao da je prirodan rod vere poslušnost.

Što se tiče apostola Pavla, on je sam zakon postavio na svoje mesto koje mu pripada, i neistina je da je on govorio protiv zakona, već upravo protiv greha koji zakon osuđuje, svuda uzdizajući zakon.
On na više mesta napominje da je zakon svet, pravedan i dobar, da se on raduje Božjem zakonu i da mu služi, da je zakon merilo pravde, itd.


Evo samo nekoliko Pavlovih izjava iz 2 i 7 poglavlja Rimljanima poslanice:


PAVLE VELIČA ZAKON

"Тако је дакле закон свет и заповијест света и праведна и добра"

UPUĆUJE NA SVRHU ZAKONA


"Шта ћемо дакле рећи? Је ли закон гријех? Боже сачувај! него ја гријеха не познах осим кроз закон; јер не знадох за жељу да закон не каза: не зажели"

PAVLE RADOSNO SLUŽI ZAKONU BOŽJEM

"Јер знамо да је закон духован; а ја сам тјелесан, продан под гријех:
Јер не знам шта чиним, јер не чиним оно шта хоћу, него на што мрзим оно чиним.

Ако ли оно чиним шта нећу, хвалим закон да је добар.
А ово више ја не чиним него гријех који живи у мени.
Јер знам да добро не живи у мени, то јест у тијелу мојему. Јер хтјети имам у себи, али учинити добро не налазим.
Јер добро шта хоћу не чиним, него зло што нећу оно чиним.

А кад чиним оно што нећу, већ ја то не чиним него гријех који живи у мени.
Налазим дакле закон, кад хоћу добро да чиним, да ме на зло нагони.
Јер имам радост у закону Божијему по унутрашњему човјеку;

Али видим други закон у удима својима, који се супроти закону ума мојега, и заробљава ме законом грјеховнијем који је у удима мојима.
Ја несрећни човјек! Ко ће ме избавити од тијела смрти ове?
Захваљујем Богу својему кроз Исуса Христа Господа нашега. Тако дакле ја сам умом својијем служим закону Божијему а тијелом закону грјеховноме" ( Rimljanima 7 glava )


KARAKTERIŠE ZAKON KAO IZRIČITO MERILO PRAVDE


"Јер који без закона сагрешише, без закона ће и изгинути; и који у закону сагрешише, по закону ће се осудити
Јер пред Богом нису праведни они који слушају закон, него ће се они оправдати који га творе" ( Rimljanima 2. 12 - 13 )



tošto pavle govori srtoji,ali zašto stalno kidaš konačnu pavlovu zaključnu namisao o tom istom zakonu. pavle zapravo govori svojim protivnicima kojinsu stalno tvrdili da on odbacuje zakon i krivili suštinu zakona kojega je on odbacivao,ali on ga nije odbacivao a da nije najpre jasno napominjao da zakon je istekao u Hristu,ispunio se u Njemu. da bi to pobio on koristi jasne Biblijske izraze,da bi pobio tebi slične dakle on kaže o tome da oni koji bez zakona sagrešiše,i dalje jasno kaže na koga mksli na pagane ,koji kako veli su bez zakona ,oni nikad nisu držali zakona ali to ne znači da su bez zakona jer i njima je zakon upisan u mislima,takod a ćepo savesti biti suđeni,misleć na one koji čak nikad neće uzeti Hrista kao spasitelja i nikad nisu čuli poruku spašenja da i oni imaju savest sa upisanim zakonom po kome će bitii suđeni,jer čovek za razhliku od životinje ima savest a savest ima upisan moralni kodeks zakona i stoga pavle kaže istinu zakon nije nesvet,kakobi mogao biti,on je svet čim je došaood svetoga Boga.ali isti sveti Bog je u svom namislu zakon koristio kao pedagoga dok ne dođe naslednik u snagu misli se na Hrista,a kad dođe naslednik onda tutor zakon više nema ovlast jer je došao naslednik.
kada oćeš ulaziti u zakon moraš najpre biti iskren u njegovom tumačenju bez vrdanja teološkog! prvo jasni stav Božji o zakonu da je on dat tako da ga niko ne može održati. dakle to nama ljudima možda deluje ne fer,recimo Bog kaže ako sagrešišu jednome,samo jednu zakonsku zapovednost ti si kriv svem zakonu. to nam se čini nefer,zar ne? imaš krasnih devet zapovesti održanih,a eto jednu kako je Bog uredio ne možeš i da oćeš održati,jedino akosi Mesija,i sadBog ti kaže na dan suda da si kriv svem zakonu svih deset zapovesti,čak i onih devet i ako tu nisi ništa sagrešio!zašto je Bog tako postavio stvar? pa to je njegova promisao,ne naša. on želi time da nam jasno dade do znanja da smo neminovno kroz zakon dobili proklestvo,da smo grešnici i da nam je spasenje samo u Hristu. kako se onda možeš vraćati nazad na smrt? a Isus ti nudi zakon slobode u Hristu. ako živi u tebi Hristos onda nema problema,taki hriđćani znaju da ne mogu kurvati ,lagati,preljubu činiti jer Duh Božji to ne može doneti u srcu takih. na druigoj strani ti možda održiš devet od deset stavki zakona i kriv si. Isus ti tu ne može ništa pomoći kaže pavle ,izgubiste Hrista. deca zakona (agara i sin) ne mogu naslediti sa decom slobodne decom vere u hrista skupa obećanje,jer se avraamu Bogobratio u jednini,obećanje je semenu ,ne semenima. to je čudesno i neki puta nama nerazumljivo ali Bog je tako postavio suštinu spašenja,mi tu ne možemo reći ništa.
 
Poslednja izmena od urednika:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
[WARNING]Ne postavljajte uzastopne postove. Biće vam brisani.[/WARNING]
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
pogresno, i suvise kontradiktorno.
Zakon nije prokletstvo, vec greh koga zakon osudjuje. i Pavle nigde nije govorio protiv zakona, vec na njegovu potpunu primenu Duhom Svetim koji menja ljudsko srce koji cini u coveku dela.
Tvrdnju da se zakon ne moze odrzati moze izneti samo covek koji nije dopustio Bogu da ga menja i oslobodi ropstva greha.
U tom slucaju, neumesno je govoriti o spasenju miloscu ako mi ne mozemo postici moralno savrsenstvo, vec ce mo uvek gresiti, kako ti tvrdis.
Spasenje miloscu upravo dovodi do promene u nama Duhom Svetim koji nam je dat, a proizvod te promene je poslusnost.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
@msavkic
blatiš i klevečeš sestru White a za to nemaš nikakav dokaz,
niti potrebu
ne samo da ne govoriš istinu o njoj nego pišeš debele neistine
zato znaj
u dan sudnji svi oni koji su izvrtali istinu, krivokletnici, primiče nastrožu osudu od Boga i Krista

ne klanjam se ja sestri Ellen White,i nisam njoj pokoran,
nego Božjem Zakonu 10.zapovijedi

teško tebi dragi kolega ako ne odbaciš bezakonje od sebe
i ne pokaješ se na vrijeme
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
pogresno, i suvise kontradiktorno.
Zakon nije prokletstvo, vec greh koga zakon osudjuje. i Pavle nigde nije govorio protiv zakona, vec na njegovu potpunu primenu Duhom Svetim koji menja ljudsko srce koji cini u coveku dela.
Tvrdnju da se zakon ne moze odrzati moze izneti samo covek koji nije dopustio Bogu da ga menja i oslobodi ropstva greha.
U tom slucaju, neumesno je govoriti o spasenju miloscu ako mi ne mozemo postici moralno savrsenstvo, vec ce mo uvek gresiti, kako ti tvrdis.
Spasenje miloscu upravo dovodi do promene u nama Duhom Svetim koji nam je dat, a proizvod te promene je poslusnost.
sadi ti laodikeja ćeš reći da sam ja izmislio pavlove reči da zakon rađa smrt i da on osuđuje greh ali da rađa i smrt. jer niko ne može održati zakona,nema niti jednog čoveka koji to može. tako stoji. pavle upravo zato i opominje da niko zakona ne odbacuje,već ga samo nadomestava kroz veru u hrista i životm u Duhu. ali je pavle jasan da pokušaj da se stavimo pod zakon je naše novo proklestvo. vi koji hoćete zakon da držite izgubiste Hrista.šta tu ima nejasno? sin ropkinje,sinovi zakona ne mogu naslediti sa sinovima ,decom obećanja,misli se na milost . deca zakona ne nasležuju skupa sa decom slobodne nebo. jednostavno Bog je to tako uredio. dakle niko ne živi nemoralno naprotiv. vi koji se kunete zakonom pavle kaže i za vas sami ga prvi kršite jer držite dva braka i ostalo što ne ispunjavate oko vere u jednog Boga. onda ko krši zakon ovde? vi ste tu samo da se zakonom hvalite ali daleko ste od Božjeg zakona.
ZA SPEDY:
TI goivoriš kao iza jezdre i nemije što su govorili samaritanci da bi zaustavili Božju napoisao najmivši one koji su lažno prorokovali i plašili Božje sluge,ali su namere takih bile prozrene.
gde to ja kršim reč? pitao sam te ko je učio krštenje u ime Isus apostoli ili ja? ko je rekao da su dva braka preljuba Bog ili ja? ako je elen vajt toliko puta promašila ai bila neposlušna zapovesti Gospodnjoj da joj je zabranjeno učiti onda koje bezakonje meni prepisuješ.ko je tu kršio zapovest ona ili ja? kako onda ne služiš ne robuješ duhu take osobe i takom učenju? malo se preispitaj prijatelju moj. ja ti ne pretim,već te iz ljubavi upućujem sve vreme na reč ne na crkvu,teologiju ,moju priču neku.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top