eBay - kako, šta?

Član
Učlanjen(a)
27.02.2011
Poruka
10
dosao je i drugi artikal, njega sam cekao oko mjesec dana.cekam i ostale jos trebaju doci 2 artikla koje sam narucio 29,novembra 2013.ali kontam da su praznici pa da zato nije jos doso
Sačekaj još dan-dva, samo pazi da ti ne iscuri rok za reklamaciju (i eventualni povrat novca), ako si kupovao preko Paypal.....45 dana od dana kada je poslana pošiljka....
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2012
Poruka
18
Ako pise da je postarina besplatna onda ne trebas da brines da ce ti naplatiti postarinu, moze samo da se desi da ti naplate carinu u posti i to u slucaju da narucujes nesto skuplje, za sitnice od par dolara samo sjedi u kuci i cekaj da ti postar donese za Dž. ;)
 
Član
Učlanjen(a)
27.03.2011
Poruka
266
Planiram da kupim nešto preko ebay-a. Šta treba prvo da izvadim, koju karticu to za internet ili šta već ? i u kojim bankama?
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
prvo moras da odes u banku da otvoris racun i da izvadis debit karticu,visa ili maestro ili nesto trece nebitno, bitno je samo da je debit kartica.
(mene su u banci savjetovali da recimo racun gde dobijas platu nekoristis za kupovinu na internetu)
podrazumeva se da napravis nalog na ebay, to je jednostavno uneses podatke i meil adresu i to ti je to.
neke artikle mozes platiti direktno unosenjem broja kartice ali nije toliko sigurno.
vecina kupaca placanje vrsi putem paypal , to ti je platni procesor na internetu,nesto poput banke na internetu.
napravis nalog na paypal i uneses broj kartice i ona ostane sacuvana tamo,i kad ti recimo nesto kliknes da kupis na ebay, oni ti ispostave racun na paypal,i ti samo potvrdis transakciju na paypal i novac ti se automatski skine sa racuna tj kartice koju imas.

udju na ebay cackaj malo, ako poznajes engleski bar malo skontaces kako ide.
u slucaju da ti artikal nedodje mozes da se zalis,ako se radi o manje vrednom artiklu oni ti posalju ponovo isti, jer se desi da se zagubi u transprtu,.
ja sam narucivao prvo sitnice da vidim kako to funkcionise,artikle koji kostaju po 2-3-5 $.
probas prvo s tim da vidis kako ide,
meni je doslo do sad oko 10 artikala, 2 nisu dosla, i za jedan o njih su mi vratili novac a drugi su poslali ponovo, tako da mislim da je prilicno sigurno,ima izuzetaka ali msm da nema potrebe za brigu.
ako nesto treba pojasniti,samo pitaj
 
Član
Učlanjen(a)
27.03.2011
Poruka
266
kupio bih ovu bateriju, vidim da košta 1€ a vidim da piše i dostava 3,65€ i each additional item 1,48.
šta znači ovo posslednje? i kada plaćam dostavu, jel kad mi stigne ili se odmah skida sa kartice?
Kod:
http://www.ebay.com/itm/Original-Sony-Ericsson-Battery-Bst-33-/271429263546?pt=LH_DefaultDomain_205&hash=item3f3271e0ba
 
Član
Učlanjen(a)
22.11.2010
Poruka
11
To ti znači da kada kupiš više od jedne, za ostale plaćaš po 1.48 dostavu po komadu. I artikl i dostava se pkaćaju odmah. Tek onda šalju.
 
Član
Učlanjen(a)
27.03.2011
Poruka
266
e ovako, kupio sam je
koliko treba da stigne, nigde ne piše a kod nekih artikala piše
 
Član
Učlanjen(a)
27.03.2011
Poruka
266
šta mi znači ovo kad uđem na moj intesa online nalog

stanje, raspoloživo stanje i nedospele obaveze

2jagc41.jpg
 
Učlanjen(a)
23.05.2010
Poruka
8
Ako piše free onda je free nemoj brinuti ja već 4 god. trgujem preko ebay-a i sve je super.
 
Natrag
Top