eBay - kako, šta?

Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
nista nema FREE.
to samo pise da bi u psihi ljudi tako izgledalo, da narod vise kupuje.
sve to sto pise Free shipping to se sve placa ,ali tako sto taj minimalni shippping prodavac uracuna u cijenu artikla. tako da dodje na isto.
jeeftina posta jeste zato sto u postama u kini te stvari sa malom postom se ubacuju u kontener za europu, i sve dok se taj kontener ne napuni on nece krenuti prema nama, iz tog razloga se neki artikal ceka 20 dana , a nekad dodje za 40, isti artikal od istog prodavca.
ovo je praksa u vecini slucajeva, ja narucujem cesto, i mnogo sam izstrazivao, jer me zanimalo bas to.
u svakom slucaju dobijete povrat novca , a artikla dodje za pola godine, a mozda i nikad :D
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2009
Poruka
105
Bogme meni je u zadnje vreme dosta brzo stizalo sve sa Free Shipping-om, i one najmanje koverte dok pre nove godine se vuklo po 40+ dana, mozda je nasa carina pocela da radi kako treba (da radi a da se ne piju kafe po ceo dan :D). Registrovan paket sa pracenjem mi je stigao za manje od 15 dana sa sve pregledom na carini.
 
Učlanjen(a)
01.01.2014
Poruka
125
Ako je tako, onda skoro da brze stize kod nas nego ovde u nemackoj.
Na kojim sajtovima sve narucujes?
 
Učlanjen(a)
02.11.2009
Poruka
134
Razmisljam stalno oko kupovine sa ebaya jeduno sto me brine jeste, koliko nasi ocarine datu robu ustvari od čega to zavisi? Ne bih da kupim nesto pa da mi nasi udare carinu i ispadne me skuplje nego kod nas da sam to kupio.
 
Učlanjen(a)
30.04.2013
Poruka
3.249
Nezahvalno je govoriti o cenovnom rangu naše carine, obavezno naplaćuju 100 din za otvaranje paketa i obavezni pdv, sad sve zavisi šta piše u otpremnici prodavca koju je cenu naveo, najbolje je kontaktirati prodavca i dogovoriti se o označivanju cene i načinu slanja npr. USPS Economy class delivery je za naš region najpovoljniji. Što se carine tiče, sve mi se čini da oni to odredjuju bez nekog reda. Necarinjena roba do 50 evra, dostiže i dažbine do 700 din, govorim iz iskustva. Dešava se da dažbine budu skuplje iz Evrope i UK nego iz USA, sve zavisi i od službenika koji vam pregleda i carini pošiljku.
 
Učlanjen(a)
13.11.2015
Poruka
73
ih pa to nije puno, u BiH se samo carinski pregled naplacuje 10km+carina+pdv. Ali sa dobrim kinezima se sve moze dogovoriti, pa i to da jednostavno smanje cijenu artikla kojeg ste kupili pa i da na samoj posiljci stavi manju vrijednost nego sto u stvari i jeste!
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
992
ih pa to nije puno, u BiH se samo carinski pregled naplacuje 10km+carina+pdv. Ali sa dobrim kinezima se sve moze dogovoriti, pa i to da jednostavno smanje cijenu artikla kojeg ste kupili pa i da na samoj posiljci stavi manju vrijednost nego sto u stvari i jeste!
Najbolje je, ukoliko je moguće, dogovoriti s pošiljaocem/prodavcem da označi pošiljku kao poklon/GIFT, tada roba nema vrednost i ne podleže carinjenju ali, u tom slučaju, ukoliko se pošiljka prilikom transporta izgubi odnosno nestane, tada prodavac nema pravo na nadoknadu štete od osiguranja dok će vama novac biti refundiran (u slučaju neprimljene pošiljke) samo u slučaju ako ste platili putem PayPal-a!
Iz ličnog iskustva: poručio sam iz USA moto-jaknu vrednosti 300$ i prodavac je samovoljno označio pošiljku kao "GIFT" tako da nisam platio carinu... (isporuka je bila u EU/Italija).
Kod nas (Srbija) ne znam kako ide, ali poznavajući naše glodare... svašta može da se desi
 
Učlanjen(a)
13.11.2015
Poruka
73
u zadnje vrijeme ih i ne kontaktiram, a roba koja stize i jeste u glavnom oznacena kao gift, vjerovatno iz gore navedenih razloga.
 
Učlanjen(a)
13.11.2015
Poruka
73
Da, svi imamo korist! U zadnje vrijeme roba iz Hong Kong-a stize bas brzo, 7-10 danaa. Dok iz kine malo duze putuje!
 
Natrag
Top