eBay - kako, šta?

Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
pozdrav drugovi.listam taj ebay i vidim mnogo zanimljivih stvari za male pare.
nemam jos napravljena account na ebay,imam paypal account.
ugrubo znam kako to otprilike funkcionise,pa me interesuju vasa misljenja savjeti.
kako ide ta posta,koliko se placa,kako,koja je procedura i sve sto se tice ebay
molim vas da mi date par savjeta bio bih vam zahvalan
 
Član
Učlanjen(a)
13.12.2011
Poruka
980
za sad koliko ja znam preko ebay mnogi kupuju postarina pise i vrijednost.I dosad sto sam narucio uvjek je stiglo.ai na vrijeme uplatit se mora unaprijed da se otvori accont i da imas na njemu uvjek novca i naravno u onoj vrijednosti sve zavisi sto kupis..
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
napravio sam accaunt.novac imam na paypal.tj na kartici sa kojom je povezan paypal.nisam jos kontaktiro s nikim na ebay.jeli se mogu pisati poruke da se pita nesto sto vas zanima u vezi artikla ili kako ide sama kupovina.
kako ide carina i posta
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
992
eBay - lično iskustvo

Moje iskustvo kupca na eBay

Do sada nisam imao negativno iskustvo kao kupac, a roba se može vratiti ukoliko stigne nešto drugo od onoga što je poručeno. Tu čak i PayPal daje garanciju za povraćaj novca u slučaju prevare ili sličnog (što je vrlo retko). Koliko sam uspeo da shvatim, svi korisnici-prodavci na eBay gledaju da budu maksimalno korektni radi daljeg obavljanja trgovine i radi pozitivne preporuke jer od nje i zavisi poverenje potencijalnih kupaca.

Za Italiju postoji tolerancija da roba dospela poštom izvan granica EU do 80$ vrednosti (mislim da je 80$) ne podleže carini...(eBay prodavac mora navesti vrednost robe prilikom slanja kada je reč o međunarodnoj pošiljci).
Verovatno ima nekakva slična praksa u poštanskim carinarnicama i na našim prostorima...

Iz USA sam jedne prilike poručio nešto u vrednosti od 250$ cca. Prodavac je bio ljubazan i naveo da se radi o poklonu - "gift" i time sam izbegao plaćanje carine.

Ukoliko to prodavac hoće, može pri slanju navesti da je roba/pošiljka poklon i tom prilikom nije obavezno navesti realnu vrednost paketa pa se time može izbeći plaćanje carine, ali u slučaju gubitka pošiljke prodavac snosi svu štetu i dužan je vratiti novac na PayPal račun kupca.


Preporučeno je plaćanje PayPal nalogom i vrlo su retki prodavci-cepidlake koji zahtevaju drugačiji način plaćanja da bi izbegli neku sitnu proviziju posredniku plaćanja.
Kao što možete i sami videti, PayPal se takođe obavezuje na Money Back Guarantee u mnogo slučajeva kada i ako dođe do nepredviđenog ukoliko plaćanje vršite njihovim posredstvom.

Nikako ne šaljite novac putem Western Union-a jer tada nemate garanciju da novac bude vraćen u slučaju prevare koje su vrlo retke ili bar ja nisam nikada imao loše iskustvo, a naručivao sam od kurte i murte...

Troškovi slanja su navedeni i unapred određeni.

Može se pitati prodavac o svemu što vas interesuje oko proizvoda i obično svi odgovaraju u vrlo kratkom roku...

Ukoliko niste zadovoljni proizvodom ili se smatrate oštećenim, pre nego što ostavite negativan feedback, kontaktirajte prodavca. 99% njih će vam izaći u susret da rešite problem radije nego da dobiju negativnu ocenu, koja se shvata vrlo ozbiljno na eBay-u, kako prodavcu tako i kupcu!
(Nisam još čuo da je nekom stigla cepanica umesto top-lapa, šmirgl umesto toalet papira ili sl. s0401.gif )
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
pokusacu da kupim nesto sitno pa da vidim kako ce to da unkcionise,jer znam da sam onako bezveze par puta nasao neke artikle koji su jako jeftiniji nego kod nas.pa me interesovalo o cemu se radi.u sustini sam razumeo,paypal account vec imam od prije,a account na ebay sam napravio samo,nisam jos adresu unosio ni paypal meil.ali uradicu to cim prije.ako nesto zaskripi javicu vam,i naravno ostavicu svoje utiske ovde ,kako bi olaksali svim ljudima kojima je ovo nepoznanica.
hvala jos jednom, nebih bilo lose da svako napise svoje neko iskustvo.....
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
evo uprAvo sam sam kupio 2 artikla.isao sam samo buy it now. potvrdio na paypal . i sta sad?
 
Učlanjen(a)
25.11.2013
Poruka
6
Ja sam imao pozitivna iskustva. Pazis samo da je proveren prodavac i sve je uredu.
Nemoras imati paypal, dovoljno je da preko kartice direkt platis.
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
imam paypal.evo upravo sam kupio par artikala pise u kom periodu treba da stigne.
sta trebam kad stigne,pise da je free sipphing, sto znaci da je posta besplatna,znaci samo placam artikal koji je narucen.
hocel mi to donet postar na kucnu adresu ili ?
sta trebam raditi jos,nzm koje su moje obaveze kao kupca?
gledao sam da su svi prodavci 98-99% i sa par hiljada prodanih artikala to je onaj br u zagradi ako se nevaram
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
992
Ako je free shipping to je onda obično nešto što staje u malo veći i deblji koverat ili ponuda free shipping važi za matičnu zemlju samo. Jesi li išao na opciju ispod oglasa da vidiš u koje zemlje šalju? Ukoliko država u koju naručuješ ima na spisku zemalja u koje kupac šalje robu u padajućem meniju nađi tu zemlju i cena prevoza će se automatski generisati.

I ovde je recimo free shipping 1 (spedizione gratuita)

XRY0nGSyvV.png


...ali važi samo za matičnu zemlju i ne vrše slanje u druge zemlje 2.

o5V2Qa7G.png
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
ja msm da sam sve uradio kako treba.to ce mi postar donijeti jel da ?
evo slika
1.jpg2.jpg

malo imam nejasnoca jer recimo narucio sam oklop za kljuc koji kosta oko 5$, neznam kako se njima isplai to samo poslati za 5$ do mene,a pise da je free za bosnu?zato me to brine bojim se da nemoradnem ja platit svu postu kada mi donesu artikal.jer neznam kako to funkcionise.
jer razmisljam da ja saljem neko pismo obicno u kinu msm da bi me izaslo toliko para posta
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top