Dusa- da li postoji ?

Član
Učlanjen(a)
28.04.2013
Poruka
114
Zasto mislis da je 3,8 milijardi godina evolucije malo da se proizvede jedna vrlo inteligentna vrsta dvonoznog sisara ?
Ove price da neziva materija ne daje zivot je jednostavno tvoje misljenje, i nije neka slucajnost ako pogledamo koliko postoji planeta u svemiru, ne samo da je verovatno, nego se verovatno desilo par puta, i verovatno nismo jedini zivot u svemiru.

Ti naravno pucaš na zakon velikih brojki,ali ja ti govorim o tome da neznam koji veliki broj godina staviš ili veliki broj planeta iz slučajnosti nikad nećeš dobiti novu stvarnost u odnosu na prijašnju,samo novu verziju stare stvarnosti...to su činjenice.
Koliko god puta vrtio kuglice na lotu 1- 50, nikad,ali ama baš nikad nećeš dobiti kuglicu brojem 51.
Jedino,ako neka izvanjska stvarnost ne ubaci tu kuglicu.

Ono što meni ima smisla jest evolucija vođena Duhom Svetim ili Bogom,kao vanjskim faktorom koji ubaciva novu stvarnost iz ničega u materiju,iz neživog i živo...na kraju krajeva iz materijalnog života u kojem egzistira životinja u duhovni život u kojem egzistira jedina postojeća vrsta,čovjek....
U ovakvom kontekstu mi ima smisla razvoj u 3,8 milijardi godina u kojima nauka tvrdi da se život razvija.

Nadalje,fasciniran sam Isusom Kristom i njegovim uskrsnućem,taj događaj za mene ruši sve čisto materijalističke stereotipove nasumične evolucije.Povijest pokaziva da svaka stvarnost nastoji zadržati status quo,ali događaju se bljeskovi u povijest,kao big bang,kao nastanak života,kao nastanak čovjeka i kao za mene konačni bljesak uskrsnuće.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Vecina vernika i veruje u takvu verziju evolucije, vodjenu Bogom.
Problem je sto ne postoje dokazi da je Isus vaskrsnuo, tako da taj dogadjaj ne rusi nista.
 
Član
Učlanjen(a)
28.04.2013
Poruka
114
Vecina vernika i veruje u takvu verziju evolucije, vodjenu Bogom.
Problem je sto ne postoje dokazi da je Isus vaskrsnuo, tako da taj dogadjaj ne rusi nista.
E moj prijatelju,onaj koga zanimaju dokazi naći će ih!
Koliko god postoji arheoloških artefakata za teoriju evolucije,toliko je to spor proces da će dugo,dugo trebati vremena da bi se moglo dokazati.
Međutim,uskrsnuće isto ima svoje artefakte i dogodio se jednom i možda nijedan događaj u staroj povijesti nije toliko dobro evidentiran...

I naravno,ja ne tvrdim da uskrsnuće ista ruši,dapače donosi novu stvarnost...
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Okacio sam link gde imas slucajeve posmatrane evolucije.
Koji su dokazi za vaskrsnuce Isusa ?
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Bog je tačno naveo gde se nalazi duša čoveka i život rekao bih večni život ali ljudi to nisu razumeli ili nisu dovoljo ozbiljno shvatili reči Boga. Postoji mesto gde se nalaze duše svih onih koji su do sada poumirali, nisu izgubljeni. Nikad ne biste očekivali da se tu nalaze. Svi su na tom mestu. o_O
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
DUH čovjeka - TO je ONO što je vječno.
DUH je memorija, soft ware, osobnost,...

==========================
Po smrti -

DAH života se vraća Bogu Ocu Jahvi Koji Ga je i dao.

TIJELO se raspada.

DUH čovjeka - po Bibliji - "spava" i čeka uskrsnuće.
DUH je u stanju hibernacije, on stand by
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Memorija ?! soft ware ? A gde se nalazi ta memorija ? Evo malo ću pomoći.
-----------------------------------------------------------------------------
Levitska 17.14. Jer je krv život svakog tela ; u krvi je njegov život.
-----------------------------------------------------------------------------
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Memorija ?! soft ware ? A gde se nalazi ta memorija ? Evo malo ću pomoći.
-----------------------------------------------------------------------------
Levitska 17.14. Jer je krv život svakog tela ; u krvi je njegov život.
-----------------------------------------------------------------------------
KRIVO!
jer - ako nemaš krvi ne živiš!
jer - KRV je TIJELO - a tijelo se raspada
KRV se raspadne
 
Natrag
Top