Dusa- da li postoji ?

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
mire procitaj neku knjigu molim te to sto pises apsolutno nema smisla, mi smo homo sapiensi tako da imamo vise dokaza od jednog zuba za tu vrstu, sto se tice neanderstalaca imamo stotine fosila jer su ziveli do relativno skoro.
Ovde jos jednom dokazujes da religija truje ljudski um, kopirao sam ti citate iz biblije u kojem Mojsije naredjuje masakr dece, i ti si to upravo nazvao opravdanim cinom.
Nigde nisam napisao da je Isus zvao na genocid, taj deo si halucinirao.

Ako Isus nije pozivao na genocid, a on je bio Bog starog zaveta, onda ti haluciniras!
Kako je moguce da ne vidis pozitivne stvari iz biliblije nego samo ratove?
A da, pa tvoj evolucionisticki um je naucen da vidi samo ubistva!

Sve ti je ovo objasnjeno, sve do detalja to sto navodis, ali ne vredi, jer ti mislis da ces dokazati nesto ponavljanjem istog. To moze da prodje samo kod biblijski neobrazovanih.

Sto se tice ''homo-sapiensa'' kada sam to rekao, a to znaci ''razuman-covek'' , i neandertalac je isto bio razuman-covek ili njegov predak(razum je imao), tako da ja nisam rekao nista pogresno. Ne treba meni da ja citam knjigu.
Dokazi koje spominjes ne postoje, jer je rec ili o svinjskim zubima, a u jednom se cak radi o kosti slona itd..
Ni jedan validan dokaz nemas.
Na osnovu jedne kosti, ili zuba formirate rekonstrukciju citavog neandertalca. Jer ako znas kakav mu je zub, mozes da zakljucis kakva mu je bila vilica, ako znas kakva mu je vilica znas kakva mu je bila lobanja, ako znas kakva mu je lobanja znas i kakav mu je bio ostatak tela. Pa citava naucna fantastika s vama. :)
Ako i postoje celi skeleti onda su to ili skeleti zivotinja, neke vrste izumrlog majmuna ili je rec o degenerisanim ljudima, koji su patili od isjasa pa su hodali pogureno :) .
Vi nikakve dokaze i prelazne forme nemate.
Prelazna forma bi bila da ima karakteristike polu majmuna-polu coveka. A to ni jedan od njih nema..
Ako je nauka o evoluciji tacna, danas bi sve trebalo da vrvi od prelaznih formi u segmentima, medjutim medju fosilima mi samo nalazimo kompletne i vec formirane zivotinje, isto tako i kompletnog coveka.
A da ne pricam o tome da su otisci stopala coveka i dinosaurusa pronadjeni zajedno u sedimentima, tako da vam i ta vasa teorija da su dinosaurusi izumrli pre nastanka coveka pada u vodu...
''Na reci Peloksi, u blizini Glen Rouza u Teksasu, velika poplava 1900. godine sprala je naslage mulja i otkrila krecnjacki sloj ispod, star 120 miliona godina.U njemu su pronadjeni otisci ljudskih stopala i nogu dinosaurusa!
Dalje, Kada su u pitanju geoloski slojevi, po nekoj logici, oni slede jedan drugog po starosti odozdo navise. Medjutim postoje brojni lokaliteti sirom sveta gde su navodno stariji i jednostavniji fosili natalozeni tako da su vertikalno iznad mladjih slojeva.
Dalje biljni ostaci u tom sloju krecnjaka ispitani pomocu ugljenikovog izotopa C-14, pokazali su starost izmedju 38.000 i 39.000 godina, sto namece zakljucak da ni otisci coveka ali ni dinosaurusa ne mogu biti stariji od toga!
Prava je komedija kada se pronadje ziv i zdrav primerak zablude evolucionista.
Guster Tuatara izumro je pre 135 miliona godina, bruka se dogodila kada je nedavno na nekim ostrvima u blizini Novog Zelanda Tuatara pronadjen ziv i zdrav! Gde su fosilni ostaci ovog gustera u poslednjih 135 miliona godina?

Fosili ne nastaju u danasnjim uslovima! Vec samo u uslovima kataklizme i brzog zatrpavanja!
Sto ide u prilog dokazima o katastrofi koja se dogodila davno u buducnosti i unistila sav zivot na planeti zemlji, sve fosile koje imamo su posledica toga.

U podzemlju Britanskog prirodnjackog muzeja nalazi se jedan fosil ljudskog skeleta, iskopan na Grande Teri. On jos lezi cvrsto uglavljen u bloku krecnjaka teskom dve tone. Uglavio se tu dok je taj krecnjak jos bio tecan, a njegovo pokopavanje bilo je iznenadno, izazvano katastrofom, cemu su dokaz sklop kostiju i visoki organski sadrzaj stene neposredno oko njega. Telo se jos nije raspalo kad je pocelo njegovo zatrpavanje, sto znaci da su te kosti iste starosti kao i stena. Nista tu ne bi bilo cudno da moderna geologija nije odredila da ta stena potice iz miocena, perioda od pre 12 - 25 miliona godina, kada, po teoriji evolucije, na Zemlji ne samo da nije bilo ljudi, vec ni njihovih navodnih majmunolikih predaka!
I to niposto nije usamljen primer..
Nauka cuti o mnogobrojnim nalazima fosilizovanih ljudskih skeleta u geoloskim slojevima koji se smatraju milionima godina starijim od onih u kojima se nalaze covekovi navodni preci. To se krije!
Evo ti samo neki: kod Geli Hila, Ipsvica i Svanskomba u Engleskoj, u Kastenedolou i Olmou u Italiji, Abevilu, Fontesevadu i Klisiju u Francuskoj, Kanjeri u Juznoj Africi, Keiloru u Australiji i Nacezu u SAD, zatim fosilizovane ljudske tragove iz perioda kembrija (pre 570 miliona godina), karbona (345 miliona godina) i jure (195 miliona godina) ..., kao i razna ljudska orudja iz tih perioda.

U Evropi su pronadjeni novi ostaci u slojevima ispod onih u kojima je nadjen neandertalac, a pripadale su coveku koji je bio mnogo blizi savremenom coveku nego neandertalac.
Zastupnici evolucije neandertalca od majmunolikih predaka bili su toliko zaprepasteni da su negirali autenticnost nalaza.
Posebno je jedno nalaziste bilo tako uverljivo da se vise nije moglo proveravati.Pecina u Fontsevadu u juznoj Francuskoj pokazivala je tipicne oznake prebivalista neandertalaca.Ispod tog sloja bio je krecnjacki talog, a ispod njega, na dubini od oko dva metra, pronadjeno je mnogo zivotinjskih kosiju i dve ljudske lobanje.Lobanje su imale obim savremenih, a nedostajali su im i teski ocni lukovi neandertalca.Orudja pronadjena oko njih pripadala su periodu pre pojave neandertalca.Fluorni test definitivno je pokazao da su lobanje starije od neandertalskih.
U prakticno svim obelezjima lobanje iz Fontsevada bile su jednake danasnjim, a ipak nije bilo nikakve sumnje da su pripadale ljudima koji su ziveli pre neandertalaca.
Istu zbrku izazvao je i slucaj Australopithicena iz juzne i istocne Afrike.Dva metra ispod Zinjantropusa pronadjene su kosti vilica, fragmenti lobanje, kljucnjace, rebara i stopala.Najcudnije kod tih kostiju je to sto su potpuno slicne kostima savremenog coveka, a ipak se nalaze nekoliko metara ispod ostataka coveka za kojeg se smatralo da je najraniji primerak ljudske vrste. Odkud covek pre pracoveka?''
To ti nama objasni!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.04.2013
Poruka
114
Neandertalci su nasi rodjaci, ali nisu homo sapiensi, mada nije pogresno reci da su ljudi.
Problem je u tome sto nikada nije postojao prvi covek, promene koje su dovele do nase vrste su bile suvise postepene za tako nesto, nikada na primer nije zena homo erectusa rodila homo sapiensa, svako dete je bilo ista vrsta kao i njegova majka, ali kroz stotine generacija dosli smo do trenutka da potomak ne bi mogao da ima potomke sa vrstom 100 generacija unazad na primer, ne znam da li me razumes ? Po meni razmisljanje da zivot traje vecno cini ovaj ovde zivot nebitnim, a ako mislis da je ovo sve sto ces dobiti, onda ne postoji nista bitnije od ovog zivota.
Razumijem na koji način funkcionira princip evolucije.Samo starost svemira,a da ne govorim o starosti zemlje je prekratka da bi iz nezamislivog broja slučajnosti dobili ovo što imamo danas.Ja sam svjestan čovjekove genetske bliskosti sa životinjama,ali to ne može napraviti skok iz materijalne evolucije u duhovnu dimenziju koju čovjek posjeduje.
Ako je evolucija samo skup slučajnosti i okolnosti,onda kao prvo "Big Bang" se nikad nebi dogodio,jer nešto iz ničega slučajno se nikad neće dogoditi,nadalje beživotna materija sama od sebe slučajno nikad neće postati živa i naravno živa nikad duhovna u sebi ili bolje rečeno čovjek.

Ako govorimo o Bogu kao uzroku ova tri prijelaza iz ništa u nešto,iz nešto u živo i iz živoga u čovjeka koji je duhovan,dakle vječan...onda iz jednadžbe nestaje X koji nazivamo slučajnost i govorimo o Povijesti u kojoj Bog stalno intervenira...

Pošto je ovo tema o duši,možda bi bilo dobro raspraviti da li je duša princip života ili je nešto drugo.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Ako Isus nije pozivao na genocid, a on je bio Bog starog zaveta, onda ti haluciniras!
Kako je moguce da ne vidis pozitivne stvari iz biliblije nego samo ratove?
A da, pa tvoj evolucionisticki um je naucen da vidi samo ubistva!

Sve ti je ovo objasnjeno, sve do detalja to sto navodis, ali ne vredi, jer ti mislis da ces dokazati nesto ponavljanjem istog. To moze da prodje samo kod biblijski neobrazovanih.

Sto se tice ''homo-sapiensa'' kada sam to rekao, a to znaci ''razuman-covek'' , i neandertalac je isto bio razuman-covek ili njegov predak(razum je imao), tako da ja nisam rekao nista pogresno. Ne treba meni da ja citam knjigu.
Dokazi koje spominjes ne postoje, jer je rec ili o svinjskim zubima, a u jednom se cak radi o kosti slona itd..
Ni jedan validan dokaz nemas.
Na osnovu jedne kosti, ili zuba formirate rekonstrukciju citavog neandertalca. Jer ako znas kakav mu je zub, mozes da zakljucis kakva mu je bila vilica, ako znas kakva mu je vilica znas kakva mu je bila lobanja, ako znas kakva mu je lobanja znas i kakav mu je bio ostatak tela. Pa citava naucna fantastika s vama. :)
Ako i postoje celi skeleti onda su to ili skeleti zivotinja, neke vrste izumrlog majmuna ili je rec o degenerisanim ljudima, koji su patili od isjasa pa su hodali pogureno :) .
Vi nikakve dokaze i prelazne forme nemate.
Prelazna forma bi bila da ima karakteristike polu majmuna-polu coveka. A to ni jedan od njih nema..
Ako je nauka o evoluciji tacna, danas bi sve trebalo da vrvi od prelaznih formi u segmentima, medjutim medju fosilima mi samo nalazimo kompletne i vec formirane zivotinje, isto tako i kompletnog coveka.
A da ne pricam o tome da su otisci stopala coveka i dinosaurusa pronadjeni zajedno u sedimentima, tako da vam i ta vasa teorija da su dinosaurusi izumrli pre nastanka coveka pada u vodu...
''Na reci Peloksi, u blizini Glen Rouza u Teksasu, velika poplava 1900. godine sprala je naslage mulja i otkrila krecnjacki sloj ispod, star 120 miliona godina.U njemu su pronadjeni otisci ljudskih stopala i nogu dinosaurusa!
Dalje, Kada su u pitanju geoloski slojevi, po nekoj logici, oni slede jedan drugog po starosti odozdo navise. Medjutim postoje brojni lokaliteti sirom sveta gde su navodno stariji i jednostavniji fosili natalozeni tako da su vertikalno iznad mladjih slojeva.
Dalje biljni ostaci u tom sloju krecnjaka ispitani pomocu ugljenikovog izotopa C-14, pokazali su starost izmedju 38.000 i 39.000 godina, sto namece zakljucak da ni otisci coveka ali ni dinosaurusa ne mogu biti stariji od toga!
Prava je komedija kada se pronadje ziv i zdrav primerak zablude evolucionista.
Guster Tuatara izumro je pre 135 miliona godina, bruka se dogodila kada je nedavno na nekim ostrvima u blizini Novog Zelanda Tuatara pronadjen ziv i zdrav! Gde su fosilni ostaci ovog gustera u poslednjih 135 miliona godina?

Fosili ne nastaju u danasnjim uslovima! Vec samo u uslovima kataklizme i brzog zatrpavanja!
Sto ide u prilog dokazima o katastrofi koja se dogodila davno u buducnosti i unistila sav zivot na planeti zemlji, sve fosile koje imamo su posledica toga.

U podzemlju Britanskog prirodnjackog muzeja nalazi se jedan fosil ljudskog skeleta, iskopan na Grande Teri. On jos lezi cvrsto uglavljen u bloku krecnjaka teskom dve tone. Uglavio se tu dok je taj krecnjak jos bio tecan, a njegovo pokopavanje bilo je iznenadno, izazvano katastrofom, cemu su dokaz sklop kostiju i visoki organski sadrzaj stene neposredno oko njega. Telo se jos nije raspalo kad je pocelo njegovo zatrpavanje, sto znaci da su te kosti iste starosti kao i stena. Nista tu ne bi bilo cudno da moderna geologija nije odredila da ta stena potice iz miocena, perioda od pre 12 - 25 miliona godina, kada, po teoriji evolucije, na Zemlji ne samo da nije bilo ljudi, vec ni njihovih navodnih majmunolikih predaka!
I to niposto nije usamljen primer..
Nauka cuti o mnogobrojnim nalazima fosilizovanih ljudskih skeleta u geoloskim slojevima koji se smatraju milionima godina starijim od onih u kojima se nalaze covekovi navodni preci. To se krije!
Evo ti samo neki: kod Geli Hila, Ipsvica i Svanskomba u Engleskoj, u Kastenedolou i Olmou u Italiji, Abevilu, Fontesevadu i Klisiju u Francuskoj, Kanjeri u Juznoj Africi, Keiloru u Australiji i Nacezu u SAD, zatim fosilizovane ljudske tragove iz perioda kembrija (pre 570 miliona godina), karbona (345 miliona godina) i jure (195 miliona godina) ..., kao i razna ljudska orudja iz tih perioda.

U Evropi su pronadjeni novi ostaci u slojevima ispod onih u kojima je nadjen neandertalac, a pripadale su coveku koji je bio mnogo blizi savremenom coveku nego neandertalac.
Zastupnici evolucije neandertalca od majmunolikih predaka bili su toliko zaprepasteni da su negirali autenticnost nalaza.
Posebno je jedno nalaziste bilo tako uverljivo da se vise nije moglo proveravati.Pecina u Fontsevadu u juznoj Francuskoj pokazivala je tipicne oznake prebivalista neandertalaca.Ispod tog sloja bio je krecnjacki talog, a ispod njega, na dubini od oko dva metra, pronadjeno je mnogo zivotinjskih kosiju i dve ljudske lobanje.Lobanje su imale obim savremenih, a nedostajali su im i teski ocni lukovi neandertalca.Orudja pronadjena oko njih pripadala su periodu pre pojave neandertalca.Fluorni test definitivno je pokazao da su lobanje starije od neandertalskih.
U prakticno svim obelezjima lobanje iz Fontsevada bile su jednake danasnjim, a ipak nije bilo nikakve sumnje da su pripadale ljudima koji su ziveli pre neandertalaca.
Istu zbrku izazvao je i slucaj Australopithicena iz juzne i istocne Afrike.Dva metra ispod Zinjantropusa pronadjene su kosti vilica, fragmenti lobanje, kljucnjace, rebara i stopala.Najcudnije kod tih kostiju je to sto su potpuno slicne kostima savremenog coveka, a ipak se nalaze nekoliko metara ispod ostataka coveka za kojeg se smatralo da je najraniji primerak ljudske vrste. Odkud covek pre pracoveka?''
To ti nama objasni!

Ja vidim dobre stvari u Bibliji, ali vidim i lose, vi ste ti koji vidite samo dobre a kad vidite lose i njih objasnite kao dobre.
Opet ponavjam imamo stotine fosila neandertalaca, ne samo zube, citave fosile, jer su ziveli do relativno skoro.

Sto se tice prelaznih formi, kreacionisti su neverovatno dosadni, jer koiko god da im pokazes komada, oni zatvore oci i usi i nastave da se ponavljaju.

Kod reke Peloksi ne postoje ljudski otisci pomesani sa otiscima dinosaurusa, ovaj argument ne koriste vise ni kreacionisti.
Slika otisaka: http://paleo.cc/paluxy/tsiteovr3b.jpg

Imamo vrlo detaljan fosilni zapis nasih predaka, ev ti klip u kojem ih naucnik pokazuje kreacionistima, detaljno povecanje mozga kao i adaptacija za hodanje na 2 noge.


premotaj na 44:00

Nabrajanje poznatih anomalija u datiranju kamenja ne dokazuje kreacionizam, te anomalije poznaju naucnici i ne koriste ta datiranja.
Tutara gusteri se nazivaju zivi fosili jer dug su jedina prezivela vrsta reda Sphenodontia, niko nije mislio da su izumrli pre 135 miliona godina, vazi za ugrosenu vrstu jos d 19 veka.
Cak i da fosili nastaju u sucajevima brzog zatrpavanja, takve stvari se desavaju redovno u prirodi.
Sto se tice coveka pre pracoveka, ta tvrdnja jednostavno nije tacna, ne mogu da nadjem nigde tu tvrdnju, mada sa obzirom da sve ostalo sto si nabrojao su klasicne lazi i argumenti stariji od 100 godina, jasno mi je i kakav je ovaj.
Evolucija je cinjenica, i ti je sam prihvatas, jer ako verujes da su sve desetine miiona vrsta koje postoje danas nastale od svega nekoliko desetina na barci pre 4000 godina, ti verujes u super brzu evoluciju, i to da su kinezi i crnci nastali u zadnjih par hiljada godina, e to je prava komedija.

Razumijem na koji način funkcionira princip evolucije.Samo starost svemira,a da ne govorim o starosti zemlje je prekratka da bi iz nezamislivog broja slučajnosti dobili ovo što imamo danas.Ja sam svjestan čovjekove genetske bliskosti sa životinjama,ali to ne može napraviti skok iz materijalne evolucije u duhovnu dimenziju koju čovjek posjeduje.
Ako je evolucija samo skup slučajnosti i okolnosti,onda kao prvo "Big Bang" se nikad nebi dogodio,jer nešto iz ničega slučajno se nikad neće dogoditi,nadalje beživotna materija sama od sebe slučajno nikad neće postati živa i naravno živa nikad duhovna u sebi ili bolje rečeno čovjek.

Ako govorimo o Bogu kao uzroku ova tri prijelaza iz ništa u nešto,iz nešto u živo i iz živoga u čovjeka koji je duhovan,dakle vječan...onda iz jednadžbe nestaje X koji nazivamo slučajnost i govorimo o Povijesti u kojoj Bog stalno intervenira...

Pošto je ovo tema o duši,možda bi bilo dobro raspraviti da li je duša princip života ili je nešto drugo.

Zasto mislis da je 3,8 milijardi godina evolucije malo da se proizvede jedna vrlo inteligentna vrsta dvonoznog sisara ?
Ove price da neziva materija ne daje zivot je jednostavno tvoje misljenje, i nije neka slucajnost ako pogledamo koliko postoji planeta u svemiru, ne samo da je verovatno, nego se verovatno desilo par puta, i verovatno nismo jedini zivot u svemiru.
 
Poslednja izmena od urednika:
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.322
Pošto je ovo tema ,(DALI DUŠA POSTOJI) ja predlažem dase promjeni u , (EVOLUSIJA DUŠE)
Ako ništa drugo čućemo nešto novo.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Ma jasam to predložila samo tak. U ovoj se temi svi bave o evoluciji čovjeka, bilja, životinja, čak i dinosaura, i majmuna . Kakva je razlika nebi znala , otom nisam nikad razmišljala . Jel vi možda znate
Nisam baš temeljito proučavao,
ali - miješa se jedno sa drugim.

Postanak 2,7
Jahve, Bog,
napravi čovjeka od praha zemaljskog
i u nosnice mu udahne dah života.
Tako postane čovjek živa duša.
..................................................

Čovjek = prah + dah = duša
----------------------------------
Udahne
---------
H5301
נפח
nâphach
naw-fakh'
,,,,,,,,,,,,
Primitivni korijen, napuhati, u raznim aplikacijama (doslovno, napuhati, puhati teško, raspršiti, zapaliti, isteći, figurativno, da ne poštovati): - Udarac, dah, odustati, uzrok izgubiti život [], kuhalo, duhan.
------------------------------------------------

Dah
-----
H5397
נשׁמה
neshâmâh
nesh-aw-maw'
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Od H5395, napuhati, to jest, vjetar, ljuti ili životni dah, božansko nadahnuće, intelekt ili (konkretno) životinja: - Eksplozija, (koji) dah (-et), inspiracija, duša, duh.
------------------------------------------------------------

Duša
------
H5315
נפשׁ
nephesh
neh'-fesh
,,,,,,,,,,,,,,
Od H5314; ispravno stvorenje disanja, koji je, životinja ili (apstraktno) vitalnost, koristi vrlo široko u doslovnom, smješteni ili prenesenom smislu (tjelesno ili mentalno): - bilo, apetit, zvijer, tijelo, dah, stvorenje, X mrtvih (-ci), želja, X [dis-] zadovoljan, X ribe, duh, + pohlepni, on je, srce (-y), (tko ima, X ugroženosti) života (X u opasnosti), požuda, čovječe, ja, um, smrtnost, jedan, vlastiti, osoba, užitak, (njezin-, on-moja-, tvoj-) samouprave, njih (svoje)-sebe, + pobijte, soul, + tableta, oni, stvar, (X ona) će, X bi ga imati.
-------------------------------------------------------------

Kako ti se čini?
Meni je sve to - jako slično jedno drugome.

Normalno - jer je SVE OD Boga Jahve.
Kaj ti veliš na to?
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Ja ne velim ništa , nekme Bog zvužgi aksam ikaj razumila
hihihi - ni ja - hihihi
-----------------------
Smrt:

Propovjednik 12,7
i vrati se prah u zemlju kao što je iz nje i došao, a duh se vrati Bogu koji ga je dao.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Duh
,,,,,,
H7307
רוּח
rûach
roo'-akh
,,,,,,,,,,,,,,
Od H7306, vjetar, po sličnosti daha, koji je, pametan (ili čak i nasilni) izdah, figurativno život, ljutnja, unsubstantiality; time regiji neba, po sličnosti duha, nego samo racionalno biće (uključujući i njegovu izrazu i funkcionira): - zrak, ljutnja, eksplozije, dah, X cool, hrabrost, um, X četvrtine, X strana, duh ([-sljedno]), nevrijeme, X uzalud, ([koloplet-]) vjetar (-y) .
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Sve je nekak tak jako slično!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Ne mogu sad da pogledam video, nemam ton posto sam na poslu, pogledacu drugi put. Sve jedno, za evoluciju ima isto toliko dokaza kao i za religiju. Postoji segment gde dokazi prestaju i ne mozes nista drugo nego verovati...
Ove lobanje sastavljene od ko zna kojih koscica, nasli ih negde u pecini gde ih pojeli vukovi, ajd molim te :p
Odkud ti znas da to nisu vrsta majmuna?

Nismo se mi udaljili od teme, tema je dusa, a ako je evolucija tacna onda duse nema, bar ne onako kako je shvata hriscanstvo...
 
Natrag
Top