Dusa- da li postoji ?

Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Moj Bog je dobar, on nije ucio ljude da vrse genocid ubijaju siluju i muce.. To je tvoje perverzno razmisljanje koje nema veze sa hriscanskom religijom, a niti jednom drugom koja je zasnovana na pozitivnom principu.

http://wwwyu.com/biblija/044mo031.htm

"7 I zavojštiše na Madijane, kako zapovedi Gospod Mojsiju, i pobiše sve muškinje.

8 Pobiše i careve madijanske, s drugima koje im pobiše, Evina i Rokoma i Sura i Ura i Rovoka, pet careva madijanskih, i Valama sina Veorovog ubiše mačem.

9 I zarobiše sinovi Izrailjevi žene Madijanke i decu njihovu, i zapleniše svu stoku njihovu, krupnu i sitnu, i sve blago njihovo.

10 A mesta njihova u kojima življahu i gradove njihove sve popališe ognjem.

11 I sve roblje i sav plen, ljude i stoku, uzeše;

14 I Mojsije se razgnevi na vojvode, na hiljadnike i stotinare, koji se vraćahu s vojske;

15 I reče im Mojsije: A što ostaviste u životu sve žene?

17 Zato sada pobijte svu decu mušku, i sve žene pobijte, koje su poznale čoveka."


"And we took all his cities at that time, and utterly destroyed the men, and the women, and the little ones, of every city, we left none to remain.Deuteronomy 2:34

And we utterly destroyed them, ... utterly destroying the men, women, and children, of every city. Deuteronomy 3:6

And when the LORD thy God shall deliver them before thee; thou shalt smite them, and utterly destroy them; thou shalt make no covenant with them, nor shew mercy unto them. Deuteronomy 7:2

And thou shalt consume all the people which the LORD thy God shall deliver thee; thine eye shall have no pity upon them. Deuteronomy 7:16

Thou shalt surely smite the inhabitants of that city with the edge of the sword, destroying it utterly, and all that is therein, and the cattle thereof, with the edge of the sword. Deuteronomy 13:15

But of the cities of these people, which the LORD thy God doth give thee for an inheritance, thou shalt save alive nothing that breatheth. Deuteronomy 20:16-17

And they utterly destroyed all that was in the city, both man and woman, young and old, and ox, and sheep, and ass, with the edge of the sword. Joshua 6:21"


So smote all the country ... he left none remaining, but utterly destroyed all that breathed, as the LORD God of Israel commanded. Joshua 10:40

Thus saith the LORD of hosts ... go and smite Amalek, and utterly destroy all that they have, and spare them not; but slay both man and woman, infant and suckling, ox and sheep, camel and ass. 1 Samuel 15:2-3

Samo treba da otvoris bibliju i procitas :)

Sto se tice ovoga da je hitlera evolucija dovela na vlast, lepo si me nasmejao, hitler nije razumeo osnove evolucije, zato je i verovao da jedna rasa ljudi moze da bude superiorna ( visa ) od drugih.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
http://wwwyu.com/biblija/044mo031.htm

"7 I zavojštiše na Madijane, kako zapovedi Gospod Mojsiju, i pobiše sve muškinje.

8 Pobiše i careve madijanske, s drugima koje im pobiše, Evina i Rokoma i Sura i Ura i Rovoka, pet careva madijanskih, i Valama sina Veorovog ubiše mačem.

9 I zarobiše sinovi Izrailjevi žene Madijanke i decu njihovu, i zapleniše svu stoku njihovu, krupnu i sitnu, i sve blago njihovo.

10 A mesta njihova u kojima življahu i gradove njihove sve popališe ognjem.

11 I sve roblje i sav plen, ljude i stoku, uzeše;

14 I Mojsije se razgnevi na vojvode, na hiljadnike i stotinare, koji se vraćahu s vojske;

15 I reče im Mojsije: A što ostaviste u životu sve žene?

17 Zato sada pobijte svu decu mušku, i sve žene pobijte, koje su poznale čoveka."


"And we took all his cities at that time, and utterly destroyed the men, and the women, and the little ones, of every city, we left none to remain.Deuteronomy 2:34

And we utterly destroyed them, ... utterly destroying the men, women, and children, of every city. Deuteronomy 3:6

And when the LORD thy God shall deliver them before thee; thou shalt smite them, and utterly destroy them; thou shalt make no covenant with them, nor shew mercy unto them. Deuteronomy 7:2

And thou shalt consume all the people which the LORD thy God shall deliver thee; thine eye shall have no pity upon them. Deuteronomy 7:16

Thou shalt surely smite the inhabitants of that city with the edge of the sword, destroying it utterly, and all that is therein, and the cattle thereof, with the edge of the sword. Deuteronomy 13:15

But of the cities of these people, which the LORD thy God doth give thee for an inheritance, thou shalt save alive nothing that breatheth. Deuteronomy 20:16-17

And they utterly destroyed all that was in the city, both man and woman, young and old, and ox, and sheep, and ass, with the edge of the sword. Joshua 6:21"


So smote all the country ... he left none remaining, but utterly destroyed all that breathed, as the LORD God of Israel commanded. Joshua 10:40

Thus saith the LORD of hosts ... go and smite Amalek, and utterly destroy all that they have, and spare them not; but slay both man and woman, infant and suckling, ox and sheep, camel and ass. 1 Samuel 15:2-3

Samo treba da otvoris bibliju i procitas :)

Sto se tice ovoga da je hitlera evolucija dovela na vlast, lepo si me nasmejao, hitler nije razumeo osnove evolucije, zato je i verovao da jedna rasa ljudi moze da bude superiorna ( visa ) od drugih.

Opet ti isto, na ovo gore sam ti dao odgovor hiljadu puta, ti nista ne znas, samo da ponavljas isto.
Ja te nasmejao u vezi Hitlera, O cemu ti pricas?
Da on nije poznavao osnove evolucije, koje svako dete u osnovnoj skoli razume, sta pricas to?
Da nije verovao u evoluciju, nikada ne bi napisao Majan Kamf, nikada ne bi ni pomislio da jedna rasa moze biti bolja i superiornija od druge, nikada ne bi bio nacista. Jer evolucija se na tome i zasniva, odrzanju i opstanku sposobnijih i jacih. O plemenskom uredjenju, o nacijama, o drzavama.. Verovao je da je njegova rasa naprednija i u evolutivnom razvoju superiornija od drugih, zato je ubijao sve druge, hrome kljaste, cigane jevreje, pa i svoje nemce koji su imali neku defektnu manu.. jer je verovao da su svi drugi niza rasa, i da treba pobiti sve one koji nisu sposobni da zive i koji su na teretu drustvu i drugima.

A ti da si imalo razuman, shvatio bi da tvoja evolucija stvara najvece fanatike, dok religija uci pomoci slabijem.. Evolucija uci da treba ubiti slabijeg. Ko meni brani da ja ubijem onog koji mi se nadje na putu u ostvarenju mog cilja, jel mi to moze zabraniti drzava? Ko meni brani da ja verujem da sam evolutivno napredniji i da treba da pobijem sve druge narode, recimo crnce jer su niza rasa? Ko meni brani da ja prolivam krv. Ima li neka kazna za to? Ko mi brani da ubijem i majku i oca? Niko!
Mogu da radim sta hocu ako je teorija evolucija tacna, niko me ne moze spreciti.
E vidis zato je ovaj svet u krvi, zato imas pijanice, koji ne mare za svoj zivot, zato imas narkomane koji se fiksaju, zato imas genetski modifikovanu hranu koja truje ljude, zato imas industrijsko zagadjenje jer ne mare za druge nego samo za sebe, zato imas sebicnost, zato imas mrznju, zato imas sataniste, zato imas skin-hedse i naciste, zato imas prolivanje krvi na sve strane i gradjanske ratove, zato imas nestasicu hrane i vode jer misle na sebe dok drugi gladuju, zato imas kemtrejlse(zaprasuju nas kao komarce), jer veruju da su ljudi samo visi majmuni, i da treba pobiti sve one koji ti se nadju na putu, a i jesu majmuni kad tako veruju!

Pa bre i ti nama pricas ovde da evolucija ne stvara fanatike, jesi ti slep?
Ceo svet je prepun fanatika evolucionista, i oni su ti koji pretvaraju ovu zemlju u klanicu. Osvesti se!
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Citaj Mein Kamf, jel ovde prica o evoluciji ili bogu ?

I believe today that my conduct is in accordance with the will of the Almighty Creator.

- Adolf Hitler, Mein Kampf, Vol. 1 Chapter 2


What we have to fight for is the necessary security for the existence and increase of our race and people, the subsistence of its children and the maintenance of our racial stock unmixed, the freedom and independence of the Fatherland; so that our people may be enabled to fulfill the mission assigned to it by the Creator.

- Adolf Hitler, Mein Kampf, Vol. 1 Chapter 8


Anyone who dares to lay hands on the highest image of the Lord commits sacrilege against the benevolent creator of this miracle and contributes to the expulsion from paradise.

- Adolf Hitler, Mein Kampf Vol. 2 Chapter 1


To do justice to God and our own conscience, we have turned once more to the German Volk.

- Adolf Hitler in speech about the need for a moral regeneration of German, February 10, 1933

Mogu da ti nadjem jos desetine ovakvih citata.

Naucne cinjenice ne stvaraju fanatike, jer one ti govore kako si nastao, ne sta treba da radis. Ovi citati iz bibije koje sam ja izneo su jasni pozivi na genocid od strane boga kojeg ti nazivas dobrim.
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Opet ti isto, na ovo gore sam ti dao odgovor hiljadu puta, ti nista ne znas, samo da ponavljas isto.
Ja te nasmejao u vezi Hitlera, O cemu ti pricas?
Da on nije poznavao osnove evolucije, koje svako dete u osnovnoj skoli razume, sta pricas to?
Da nije verovao u evoluciju, nikada ne bi napisao Majan Kamf, nikada ne bi ni pomislio da jedna rasa moze biti bolja i superiornija od druge, nikada ne bi bio nacista. Jer evolucija se na tome i zasniva, odrzanju i opstanku sposobnijih i jacih. O plemenskom uredjenju, o nacijama, o drzavama.. Verovao je da je njegova rasa naprednija i u evolutivnom razvoju superiornija od drugih, zato je ubijao sve druge, hrome kljaste, cigane jevreje, pa i svoje nemce koji su imali neku defektnu manu.. jer je verovao da su svi drugi niza rasa, i da treba pobiti sve one koji nisu sposobni da zive i koji su na teretu drustvu i drugima.

A ti da si imalo razuman, shvatio bi da tvoja evolucija stvara najvece fanatike, dok religija uci pomoci slabijem.. Evolucija uci da treba ubiti slabijeg. Ko meni brani da ja ubijem onog koji mi se nadje na putu u ostvarenju mog cilja, jel mi to moze zabraniti drzava? Ko meni brani da ja verujem da sam evolutivno napredniji i da treba da pobijem sve druge narode, recimo crnce jer su niza rasa? Ko meni brani da ja prolivam krv. Ima li neka kazna za to? Ko mi brani da ubijem i majku i oca? Niko!
Mogu da radim sta hocu ako je teorija evolucija tacna, niko me ne moze spreciti.
E vidis zato je ovaj svet u krvi, zato imas pijanice, koji ne mare za svoj zivot, zato imas narkomane koji se fiksaju, zato imas genetski modifikovanu hranu koja truje ljude, zato imas industrijsko zagadjenje jer ne mare za druge nego samo za sebe, zato imas sebicnost, zato imas mrznju, zato imas sataniste, zato imas skin-hedse i naciste, zato imas prolivanje krvi na sve strane i gradjanske ratove, zato imas nestasicu hrane i vode jer misle na sebe dok drugi gladuju, zato imas kemtrejlse(zaprasuju nas kao komarce), jer veruju da su ljudi samo visi majmuni, i da treba pobiti sve one koji ti se nadju na putu, a i jesu majmuni kad tako veruju!

Pa bre i ti nama pricas ovde da evolucija ne stvara fanatike, jesi ti slep?
Ceo svet je prepun fanatika evolucionista, i oni su ti koji pretvaraju ovu zemlju u klanicu. Osvesti se!
Neke pojmove o evoluciji si pobrkao, ili nisi dobro upoznat sa tom naukom. Evolucija je nauka o porijeklu vrsta, a ne o superiornosti rasa. Prema tome, teorija evolucije nije nikako mogla inspirisati Hitlera. To je mogao socijal-darvinizam, koji opet nema nikakve veze sa teorijom evolucije, sem što je ta teorija poslužila Herbertu Spenseru (za koga se vezuje pojam socijl-darvinizma), koji je Darvinovu teoriju evolucije primjenio na ljudsko društvo i društvene odnose, preuzevši glavne pojmove iz teorije evoluicije: prirodnu selekciju i borbu za opstanak. Drurgim riječima, Spenser je Darvinovu teoriju o prirodnoj selekciji pokušao primjeniti na društvenu vitalnost nacije i države.
Dakle, ova Spenserova teorija je mogla inspirisati Hitlera i njemu slične, pa čak i Ničeova (Friedrich Wilhelm Nietzsche) teorija o natčovjeku, a nikako Darvinova teorija o porijeklu vrsta.
Uzgred, ovo je tema o duši, a ne o evoluciji!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Neke pojmove o evoluciji si pobrkao, ili nisi dobro upoznat sa tom naukom. Evolucija je nauka o porijeklu vrsta, a ne o superiornosti rasa. Prema tome, teorija evolucije nije nikako mogla inspirisati Hitlera. To je mogao socijal-darvinizam, koji opet nema nikakve veze sa teorijom evolucije, sem što je ta teorija poslužila Herbertu Spenseru (za koga se vezuje pojam socijl-darvinizma), koji je Darvinovu teoriju evolucije primjenio na ljudsko društvo i društvene odnose, preuzevši glavne pojmove iz teorije evoluicije: prirodnu selekciju i borbu za opstanak. Drurgim riječima, Spenser je Darvinovu teoriju o prirodnoj selekciji pokušao primjeniti na društvenu vitalnost nacije i države.
Dakle, ova Spenserova teorija je mogla inspirisati Hitlera i njemu slične, pa čak i Ničeova (Friedrich Wilhelm Nietzsche) teorija o natčovjeku, a nikako Darvinova teorija o porijeklu vrsta.
Uzgred, ovo je tema o duši, a ne o evoluciji!

Ja nisam hteo da kazem da je evolucja nauka o superiornosti rasa, vec da pojedinci izvlace takav zakljucak(vecinom je tako), i hteo sam da pokazem, da evolucija isto kao i religija moze stvoriti fanatike i ubice. I to je cinjenica, kada neko uzme odredjeno ucenje ideologiju, politicku ili religioznu ideju i onda je izvrne(kao sto to radi Joker), onda dobijamo fanatike.
Niko ne moze reci da Hitler nije bio pod uticajem evolucije u odredjenoj meri, i da je zato vrsio genocide..
To sto je on imao odredjene religiozne aspekte u svojoj dogmi ne znaci nista, on je sam izvrsio miks evolucije i religije u svom ucenju.
Niko ne moze da porekne, da evolucija pogresno shvacena, isto kao i religija stvara fanatike.
A vidimo da ovde Joker pogresno shvata hriscansku religiju, tj. izvlaci iz konteksta, kao sto i ja mogu da ucinim sa evolucijom i iznesem samo lose aspekte, tako i on radi sa hriscanstvom, i to sam hteo da pokazem...

Ja licno smatram da evolucija, bila ona dokazana ili ne naucnim cinjenicama, donosi sebicnost i nasilje. Jer ako je covek samo visi majmunov predak, i ako se evolucija zasniva na opstanku sposobnijih i jacih, onda svako od nas moze da radi sta mu se svidja zarad opstanka, i tu nastaje totalni haos i anarhija..
Zato su drevni narodi i uspostavili religiju kao temelj drustvenog uredjnja, jer ona ipak u sebi ima moralne aspekte, dok evolucija to u sebi nema.. Niti nudi bilo kakvu buducu perspektivu, zivot je nastao slucajno, isto tako moze i da nestane slucajno..

Skrenuli smo sa teme, ali nismo daleko, jer upravo evolucija tvrdi da covek nema dusu. Ako je covek nastao igrom slucaja, koji je smisao zivota, zasto ziveti, zasto nesto ciniti, kad sve sto ce ostati iza tebe je prah? U nekoj dalekoj buducnosti zemlja ce doziveti tragediju.. I zasto mi ne bi zagadjivali planetu, zasto ne bi bili sebicni, zasto ne bi cinili zlodela, kada ce sve jedno za par hiljada ili miliona godina zemlja svakako zavrsiti tragicno.. Jedimo i pijmo jer cemo sutra umreti! To vodi sebicnosti..
Upravo ucenje da covek nema dusu, dovodi mnoge do ocaja, zato imamo samoubistva, ubistava, ljudi koji su nezadovoljni zivotom ili ne vide u njemu nikakav smisao, zato sto veruju u evoluciju i da su proizvod slucaja. Pored toga ljudi verujuci u evoluciju, nemaju u sebi ljubavi, niti je iskazuju drugima, vec egoisticno idu preko mrtvih da stignu do cilja i zadovoljenja svojih sebicnih sklonosti, jer ih tako uci teorija evolucije. Zato je svet pun gladne dece, zato imamo nestasicu vode i hrane, zato imamo industrijsko zagadjenje..
Ako neko ne vidi sta evolucija nosi sa sobom, ja onda stvarno ne razumem te ljude. Nase drustvo je upravo u krizi zbog te teorije.
Mozete vi meni reci, ''nisi dobro shvatio evoluciju'' , ali mnogi ljudi je ovako shvataju, i to je ono sto vodi destrukciji.
Dok religija nema takvu destruktivnu crtu...
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Ja ne izvlacim nista iz konteksta, ti kazes da tvoj Bog nije naredjivao genocide, ja ti kopiram citat iz biblije u kojem on to radi, kazes da je Mojsije bio dobar, ja kopiram citat u kojem naredjuje masovna ubistva, to sve pise u tvojoj svetoj knjizi.
Teorija evolucije ne uci o sebicnosti, niti o dusi, zato je i prihvata veliki broj vernika, covek koji je jedan od najodgovonijih za mapiranje ljudskog genoma je hriscanin.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Pogrešno je tražiti i insistirati na moralnim aspektima nauke. Nauka se bavi činjenicama i dokazivanjem tih činjenica, bez obzira kakve one bile i kakvu moralnu ili estetsku težinu imale. Isto tako, ne bih rekao da nauka negira postojanje duše, kako ti tvrdiš. Sve zavisi sa koga aspekta taj problem posmatramo. Ono što danas podrazumijevamo pod tim pojmom, nauka (Psihologija) itekako izučava, s tom razlikom u odnosu na religijski pojam duše, što ona (nauka) pod tim pojmom uglavnom podrazumijeva cjelokupni mentalni sklop čovjeka.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Pogrešno je tražiti i insistirati na moralnim aspektima nauke. Nauka se bavi činjenicama i dokazivanjem tih činjenica, bez obzira kakve one bile i kakvu moralnu ili estetsku težinu imale.

Stvar je u tome sto nauka cesto gresi, a ja ne insistiram da ona treba da ima moralne aspekte. Samo kazem da nauka o evoluciji nije nauka, vec teorija, to nije posmatran proces kao sto se tvrdi. Zato i mislim da zagovarati nesto sto je u sustini nepovoljno po drustvo, i nije dokazano, kao jedinu istinu, i propagirati kao da je to reseno pitanje, ne dozvoljavati religiji da iznese svoje tvrdnje, biti evolucionisticki zatucan, a ne dozvoljavati ljudima da donesu sopstvenu odluku, je slicno zagovarati apsolutizam i religijski fanatizam.
Obe strane i religija i evolucija kao teorije treba da budu podjednako zastupljene i razmatrane u drustvu. Ja se za to zalazem..



Ja ne izvlacim nista iz konteksta, ti kazes da tvoj Bog nije naredjivao genocide, ja ti kopiram citat iz biblije u kojem on to radi, kazes da je Mojsije bio dobar, ja kopiram citat u kojem naredjuje masovna ubistva, to sve pise u tvojoj svetoj knjizi.
Teorija evolucije ne uci o sebicnosti, niti o dusi, zato je i prihvata veliki broj vernika, covek koji je jedan od najodgovonijih za mapiranje ljudskog genoma je hriscanin.

Recimo da kazemo da i jeste naredjivao genocide, to nije nista suprotno onome sto tvoja teorija evolucije nudi..
Kazi mi kako ona ne uci o sebicnosti i genocidu, kada je jos Darvin govorio o ''prirodnoj selekciji'' i prezivljavanju sposobnijih. Covek lako iz tog moze da zakljuci da treba da bude sebican i da gazi po drugima da bi preziveo..

Pogotovo ako me neko ugrozava, napada moje pleme i moju teritoriju ja imam prava da ga ubijem. Ne vodi li to ratovima?
Citava prica o evoluciji je ratovanje za opstanak, borba plemena, ubijanje zivotinja radi ishrane, ubijanje drugih ljudi zbog prelazenja plemenske granice na tvoj posed, ubijanje zbog udvaranja zenkama,obelezavanje teritorije, neprestana borba i ubijanje radi opstanka!
Objasni posto kazes da ja to ne razumem?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Ne moram ja da objasnim nista, sam pokazujes nepoznavanje ove teme.

Еволуција подразумева промену наследних особина популације кроз генерације. Ове особине су експресија гена који се током размножавања преносе на потомство. Мутације и друге случајне промене у генима могу довести до појаве нових или промене већ постојећих особина, имајући за последицу разлике између ћелија, организама и генерација. Нове особине се у популацију могу унети и протоком гена - на пример, миграцијама. Еволуција постоји онда, када се промени учесталост старих и нових особина, било природном селекцијомили генетичким дрифтом.



структура ДНК[1]
Природна селекција је процес који описује опстајање током генерација наследних особина које се могу окарактерисати као „корисне“ за репродукију или само преживљавање, а губитак оних особина које се могу окарактерисати као „штетне“. Ова промена у учесталости гена се дешава јер организми носиоци „корисних“ особина преносе више копија ових особина у следећу генерацију [2][3][4].

Врста је група организама који могу ступати у репродуктивне односе. Међутим, ако је врста подељена у популације између којих постоји репродуктивна изолација, мутације и генетички дрифт, заједно са различитим срединским селекционим притисцима, резултују у акумулирању разлика у овим популацијама. Током низа генерација, ово повећавање разлика доводи до стварања нових врста - специјације. Сличности између организама упућују на заједничко порекло свих врста постепеним процесом специјације[2][5].

Gde ti u ovim naucnim definicijama vidis pozive na genocid ?
Citati iz Biblije koje sam ja izneo ne pozivaju na genocid iz samoodbrane, nego istrebljenje celih naroda, i njihove dece.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Ne moram ja da objasnim nista, sam pokazujes nepoznavanje ove teme.

Еволуција подразумева промену наследних особина популације кроз генерације. Ове особине су експресија гена који се током размножавања преносе на потомство. Мутације и друге случајне промене у генима могу довести до појаве нових или промене већ постојећих особина, имајући за последицу разлике између ћелија, организама и генерација. Нове особине се у популацију могу унети и протоком гена - на пример, миграцијама. Еволуција постоји онда, када се промени учесталост старих и нових особина, било природном селекцијомили генетичким дрифтом.



структура ДНК[1]
Природна селекција је процес који описује опстајање током генерација наследних особина које се могу окарактерисати као „корисне“ за репродукију или само преживљавање, а губитак оних особина које се могу окарактерисати као „штетне“. Ова промена у учесталости гена се дешава јер организми носиоци „корисних“ особина преносе више копија ових особина у следећу генерацију [2][3][4].

Врста је група организама који могу ступати у репродуктивне односе. Међутим, ако је врста подељена у популације између којих постоји репродуктивна изолација, мутације и генетички дрифт, заједно са различитим срединским селекционим притисцима, резултују у акумулирању разлика у овим популацијама. Током низа генерација, ово повећавање разлика доводи до стварања нових врста - специјације. Сличности између организама упућују на заједничко порекло свих врста постепеним процесом специјације[2][5].

Gde ti u ovim naucnim definicijama vidis pozive na genocid ?
Citati iz Biblije koje sam ja izneo ne pozivaju na genocid iz samoodbrane, nego istrebljenje celih naroda, i njihove dece.

Naravno da poznajem sve ovo i te mutacije(ti ne razumes ni sta ja pricam), ''opstanak sposobnijih'' kako god hoces, je poziv(iako ne direktan), i podstice vecinu ljudi na nacizam i rasnu netrpeljivost, na sebicnost. Premda se ovo eksplictno ne kaze. Ja u tome vidim neprestanu borbu za opstanak, ''veca riba jede manju'' i sl.. Kada citas evoluciju to je neprestana borba i ubistva na sve strane zarad opstanka.. Cak ni kanibalizam nije iskljucen.. Mozes ti ovo razumeti kako hoces, ali drugi ljudi nece..
Jer ja mogu ubiti nesposobnijeg i slabijeg od sebe, zasto on da koristi resurse hrane, kad ona teba da pripadne meni koji sam jaci? Zasto da mu to dozvolim i da imam samilosti, kad dusa ne postoji?
 
Natrag
Top