Dusa- da li postoji ?

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
To sto kazes da je Kuran od sotone je samo tvoje misljenje, nije dokaz niti argument.

Stvar je u tome sto kuran nema ni jedno prorocanstvo. Dok je biblija prepuna prorocanstva koja su se ispunila. Zato se kuran slobodno moze zavesti pod pesnicku poeziju, jer je zaista pisan lepim arapskim jezikom, ali nista vise od toga.
To ti je u stvari i dokaz da kuran ne treba uzeti ozbiljno, cak ni u razmatranje..
Zato se ti i ne trudis da ga obaras, jer si svestan toga..

Da te pitam nesto, koja je svrha poricati religiju uopste? Onu dobru, koja veruje u dobrog Boga?
Zar ti ne bi trebalo da se boris protiv satanista, koji velicaju zlo?
Zar nisu oni najveci krivci za stanje u svetu?
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Problem je u religioznim fanaticima, ljudima koji su 100% ubedjeni da je njihova sveta knjiga u pravu, i bilo koji ludak koji uzme da ubija ili vrsi genocide i slicno, moze da nadje opravdanje zaa to u svetim knjigama. Tvoj Bog nije dobar, jer dobar Bog se ne bi sakrio znajuci da mnogima nece biti ubedljivo njegovo postojanje i time osudio milijarde na pakao ( ili nestanak ).
Sto se tice prorocanstava, cudi me da ne spominjete ona koja su totalno omasila predvidjanja i masovne kontradikcije u navodno svetim knjigama, samo se spominju ona koja su se "ispunila" ( mada se sve moze objasniti na racionalni nacin ).
 
Poslednja izmena:
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.322
Sta je sa ljudima koji su videli Alaha, Krisnu i ostale u vizijama, snovima znakovima i tako dalje, a ima ih koliko hoces ?
To sto kazes da je Kuran od sotone je samo tvoje misljenje, nije dokaz niti argument.

Mislim da Laodikeja nije tako napisao kako ste vi to izvukli .
On je napisao ovako citiram:" Islam pa time i Kur`an - su mesavina mnogobozacke filozofije obozavanja sunca i biblijskih elemenata.
Oni nisu proizvod Bozanske istine, vec ljudskih filozofija koje pokrece sam sotona u ljudima koji odbijaju ponudjeni dar spasenja opisan u bibliji".
Pa nijemi jasno kako ste došli do ti svoji zaključaka. Da je napisao , Kuran od sotone.
Mire je samo potvrdijo Jokera . dok ja nisam nigdje mogla naći tako nešta, niste nimalo fer.


Alaha nije vidijo ni Mmuhamed , kamoli neko drugi . Ni u jednoj vjeri Bog nije viđen osim Krista.

Kuran kaže: Muhameda moraju slijediti, poštovati i prakticirati sve ono što je on za života radio, Muhamed koji se pravijo prorokom nema apsolutno nikakav autoritet od Boga. NIije činijo ama baš nikakva čuda. Sve što ima to su njegova samo svedočenja.
Drugo : Muhamed se ženijo tko zna koliko puta, u današnje vrjeme mogli bi reći kao daje imao javnu kuću. Negdje sam pročitala daje se zaručijo sa djevojčicom od sedam godina , a kad ju je ženijo djevojčica je imala devet godina , a sam Muhamed je imao oko pedeset godina ako ne iviše , Bogte oslobodi imao je negdje godina ko moj tata sada. Zamislite da moj tatko oženi osmogodišnjakinju , jabiga osobno otrovala. Zamislite da imate kćer pa daje morate udati za takvog starkelju .Kad bi pitali muslimana rekli bi daje to normalno jel to vjera dozvoljava ,e tek sad vidim koliko sam sretna štosam katolkinja , mislim na sve katoličke vjere.
Najnevjerojatnija priča iz Kurana je redak ,(33:50) gdje 'Bog, Sveti Bog', Muhamedu daje pravo da seksualno iskorištava svaku vjernicu koja mu se ponudi . Pa jeli to moguće daje sve ovo gore navedeno sa božje strane ?


Ajmo nešto sada reći o našem (mom) spasitelju Kristu.

Isus nije bijo razbojnik, nije ratovao . Rekao je svome apostolu,
kada je bijo izdan od Jude : „Vrati mač na njegovo mjesto jer svi koji se mača laćaju od mača i ginu“ (Mt 26,52). Znači Krist nas poziva na mir . Muhamed naprotiv , pripovjeda ratove , nasilje i sve požude ovog svjeta.
Drugo: Isus Krist nije žudijo za ženama , niti ijednom ovo zemaljskom dobru .
Jedan hadit pak kaže , hadit znači "ono što je Muhammed, rekao, da je svaka žena na koju je pao njegov pogled ili njegova sjena morala postati njegova žena da ne bi za njom uzalud žudio! Kojeli samo bedastoće!

Treće: Isus Krist je umro na Križu dao svoj život za spasenje ovoga svjeta , oprao nas od greha, umro i uskrsnuo,po svetom pismu .
Muhamed je pak umro otrovan. Kojeli samo velke razlike.Dali se kao takav može uspoređivati sa Isusom , odlučite sami.
Kršćanstvo naučava da ako se onima koje je Krist poslao da propovijedaju Evanđelje dogodi da progutaju otrov, taj im ne će nauditi. Muhameda, apostola Islama, iskušala je jedna žena židovka, ponudila mu janjetinu , misleći da mu se ne će ništa dogoditi ako je doista prorok. Muhamed je umro sa šezdeset godina od otrova.


Dragi prijateli i prijateljice.
Ovdje imamo dvije osobe . Prva osoba: Krist , koji je rođem od Djevice Marije , koji nije ratovao , nije se ženijo, koji nije propovijedao nasilje i ubijanje nego mir, praštanje i ljubav.
Isus koji je učinio mnoga čudesa , umro za spasenje i uskrsnuo p svetom pismu.


Druga osoba : Muhamed koji se rodio od roditelja pogana.Umislijo sije damu je sve to dao anđeo Gabriel. A u svome životu izvlači sve moguće tjelesne užitke i ratne pustolovine te umire otrovan.

Od ove dvojice Božiji izaslanika ,ajmo to tako slobodno reći,Isus koji je osnovao kršćanstvo.
Muhamed koji je osnovao islam, čiju ćemo poruku prihvatiti? Procijenite sami.



Samo bi dodala , dami se ne izvlači iz konteksta kao Laodikeji , za mene je Kuran i dalje sveta knjiga.
Samo što nije možda dobro prevedena.

Svim Katolicima bez obzira kojoj grani pripadaju ,mir Kristov svama.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Problem je to sto Isus nikada nije nista od toga sam zapisao, tako da i ono sto citiras da je rekao moras da verujes ljudima koji su zapisali da je rekao.
Drugo, kako mislis da je Kuran sveta knjiga, a i Biblija isto ?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jokerma.

Bog se ne otkriva na dva polja diametralno razlicito.
On nece u bibliji postaviti kao uslov spasenja veru u Hrista i reci da je on umro na krstu za ljudske grehe, a potom u Kur`anu objaviti da to nije uslov spasenja i da Hristos nije umro na krstu za ljudske grehe, a u nekoj trecoj knjizi nesto trece.

Dakle, ti odaberi kome ces verovati.

Sotona je taj koji ne zeli coveku nikakvo spasenje, vec da ga unisti i onemoguci da bude spasen.

U tom smislu, tu je sve jasno u odnosu na to sta je od Boga a sta od sotone.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Nigde ja nisam napisao da mislim da je Kuran sveta knjiga, to je napisala antonijadz.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da, ti mislis da svu sve knjige proizvod coveka.

Ja ti govorim sa tacke gledista vere.

Bog istinu objavljuje kroz svoje izabrane sluge i u svojoj reci.

Sotona takodje govori kroz svoje sluge koje su tu istinu odbacili, jer kada covek dodje u dodir sa istinom pa je odbaci, tada tu nastupa djavo koji mu otkriva laz.
To je slucaj sa svim nazovi svetim knjigama..osim biblije.

Kako prepoznati da je bas biblija od Boga, prvenstveno po sili reci odnosno nadahnucu da ima moc da menja ljude, onda po ispunjenim prorocanstvima zapisanim u njoj, i u savrsenom skladu svih njenih knjiga koji govori da je njen autor jedna licnost i ako je pisana u periodu od 1500 godina pre Hrista do 100 godine posle Hrista.
Ta licnost je Bog.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Prvo, ja kad citam bibliju deluje mi kao svaka druga bajka, drugo zasto nikada ne spomenes kontradikcije ( greske ) iz biblije u kojima pisci ne mogu da se dogovore oko mnogih prica, sto pobija taj navodni savrsen sklad knjiga ?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Problem je u religioznim fanaticima, ljudima koji su 100% ubedjeni da je njihova sveta knjiga u pravu, i bilo koji ludak koji uzme da ubija ili vrsi genocide i slicno, moze da nadje opravdanje zaa to u svetim knjigama. Tvoj Bog nije dobar, jer dobar Bog se ne bi sakrio znajuci da mnogima nece biti ubedljivo njegovo postojanje i time osudio milijarde na pakao ( ili nestanak ).
Sto se tice prorocanstava, cudi me da ne spominjete ona koja su totalno omasila predvidjanja i masovne kontradikcije u navodno svetim knjigama, samo se spominju ona koja su se "ispunila" ( mada se sve moze objasniti na racionalni nacin ).

Moj Bog je dobar, on nije ucio ljude da vrse genocid ubijaju siluju i muce.. To je tvoje perverzno razmisljanje koje nema veze sa hriscanskom religijom, a niti jednom drugom koja je zasnovana na pozitivnom principu.
To sto neki nalaze opravdanje za svoja dela izvrucuci tekst kao i ti sto izvrces je druga stvar.

Covek je napravio noz za korisnu upotrebu, a opet neki ludak ga moze upotrebiti da ubije nekog.
Isto je sa religijom ili sa politikom..

Ti protiv religioznih fanatika ne mozes nista. Ima ih u judaizmu,islamu,hinduizmu,budizmu.. Uzmi koju god veru hoces.
Nije problem u religiji, nju mozes posmatrati i cisto kao filozofski pravac, ili neku ideju, kao sto su i Platon i Aristotel imali ideje. Ideje mogu biti dobre ili lose. Treba se boriti protiv losih ideja a sve ono sto ujedinjava treba prihvatiti.

Isto tako imas i politicke stranke, koje imaju drugacije programe, a imali smo razlicita drustvena uredjenja, preko kraljevstva,komunizma,socijalizma, demokratije itd.. Verski fanatizam nije nista razlicito od politickog fanatizma, gde neki vrse tiraniju i namecu vlast narodu, muce siluju ubijaju. Ekstremi postoje kada se nesto dobro pretvori i izvrne u lose. Sve je to u umu coveka, i tu pomoci nema..

Zasto se ti ne boris protiv tvoje religije? I ja isto tako mogu da izvrnem tvoju teoriju evolucije i da je prikazem kao nesto lose. I da ona stvara fanatike.
ZAR TVOJA TEORIJA EVOLUCIJE NIJE DOVELA HITLERA NA VLAST?
Vidis mogu i ja da se ponasam kao i ti!
O kojim fanaticima mi onda pricamo?

Ti optuzujuci Mojsija, Isusa ili Muhameda da su im namere bile lose kada su osnivali te vere neces postici nista, jer to naprosto nije tacno, i nemas ni jedan validan dokaz da bi to dokazao.
Ako religija stvara fanatike stvara ih i teorija evolucije jos u vecoj meri!
A snizavajuci i nipodastavajuci bibliju ili bilo koju svetu knjigu mozes samo nauditi sebi i svom intelektu.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Imam par pitanja za ljude koji veruju da dusa postoji.
Sta se desava sa dusom kada se osteti mozak, posto vidimo da ljudi kod ostecenja mozga gube fizicke i psihicke funkcije, neki ostanu na nivou dvogodinjeg deteta, imao sam komsiju koji je pao na glavu i ostao na nivou deteta od 12 godina ceo zivot. Sta tu dusa radi, kada vidimo da je celo bice osteceno, znaci ne moze da se kaze da je on unutra citav samo ne moze to da pokaze, vidi se da sa ostecenjem mozga cela licnost se osteti. Primer je i sa starim osobama, kako su stariji i vise mozdanih celija umire, sve manje vide cuju i razumeju, vidi se da se osoba gasi polako, zato sto se mozak gasi, moja baba na primer ne cuje 80% stvari a i sta cuje ne racume :)
Da li vernici stvarno misle da nakon njene smrti ona ce odjednom odlebdeti kao nova ?


Trebalo bi prvo razdvojiti i objasniti -
ŠTO je Duša, a ŠTO Duh.

Makar se to dvoje u Bibliji miješa.
----------------------------------------

Postanak 2,7Jahve, Bog, napravi čovjeka od praha zemaljskog i u nosnice mu udahne dah života. Tako postane čovjek živa duša.


Propovjednik 12,7
i vrati se prah u zemlju kao što je iz nje i došao, a duh se vrati Bogu koji ga je dao.


Ja vidim u Bibliji da se OSOBNOST čovjeka - DUH čovječji,
po smrti stavlja u mirovanje - "spavanje", do trenutka uskrsnuća.

Tada Bog Jahve daje nova neraspadljiva tijela i u ta tijela
"montira" DUH - osobnost toga čovjeka.
 
Natrag
Top