Dusa- da li postoji ?

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Postanak 46,18 To su bili potomci Zilpe, koju je Laban darovao svojoj kćeri Lei. Ona je tako rodila Jakovu šesnaest duša.---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Sigurno je po Slapu rodila duhove.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja tvrdim da to što ti pišeš pogrešno interpretirajući izjave Ellen White, da su to sve laži.

Upravo si napisao jednu od njih i ako sam ja na nju u više navrata odgovorio.

Bog je 22.10.1844. odbacio sav pokvareni svijet i tada je završilo vrijeme pokajanja za grešnike!!!???

Ovo je gnusna laž.

Ona nikada nije izjavila ovo što ti tvrdiš, već je u kontekstu govorila o onim ljudima koji su tada 1844 godine odbacili svetlost o očišćenju Svetinje i počeli da se bore protiv Adventista, i time odbacili Boga.
Ona govori o toj grupi ljudi, a ne o čitavom svetu i navodnom završetku vremena pokajanja za grešnike.

U ovim lažima se vidi tvoj karakter i koji duh te vodi u tome..tu je sve jasno.

Prema tome, ti Bogohuliš, a ne Ellen White koja je pisala o Božjoj ljubavi.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ja tvrdim da to što ti pišeš pogrešno interpretirajući izjave Ellen White, da su to sve laži.

Ja tvrdim da je ona pisala laži, i još gore, bogohulila je, a ti uzimajući od nje te laži širiš i dalje.

Upravo si napisao jednu od njih i ako sam ja na nju u više navrata odgovorio.

Bog je 22.10.1844. odbacio sav pokvareni svijet i tada je završilo vrijeme pokajanja za grešnike!!!???

Ovo je gnusna laž.

Upravo ćemo vidjeti da nije laž, nego je tvoja obrana Ellen White smiješna i šuplja, pogledajmo:

Ona nikada nije izjavila ovo što ti tvrdiš, već je u kontekstu govorila o onim ljudima koji su tada 1844 godine odbacili svetlost o očišćenju Svetinje i počeli da se bore protiv Adventista, i time odbacili Boga.
Ona govori o toj grupi ljudi, a ne o čitavom svetu i navodnom završetku vremena pokajanja za grešnike.

Pogledaj koliko ti je smiješna i šuplja obrana Ellen White. Kako se to moglo odnositi na one koji su 1844. odbacili istinu o očišćenju Svetinje, kad su adventisti "istinu o očišćenju Svetinje" primili 1847. godine (tri godine kasnije). Kako se nešto može odbaciti prije nego što se to primi???

U ovim lažima se vidi tvoj karakter i koji duh te vodi u tome..tu je sve jasno.

Ipak se ovdje otkriva komičnost i šupljina tvoje obrane Ellen White.

Prema tome, ti Bogohuliš, a ne Ellen White koja je pisala o Božjoj ljubavi.

I je li onda Bog iz ljubavi 22.10.1844. odbacio sav pokvareni svijet?

P.S. Ne očajavaj što ne možeš obraniti gluposti Ellen White, to naprosto nije ni moguće.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ja tvrdim da je ona pisala laži, i još gore, bogohulila je, a ti uzimajući od nje te laži širiš i dalje.



Upravo ćemo vidjeti da nije laž, nego je tvoja obrana Ellen White smiješna i šuplja, pogledajmo:



Pogledaj koliko ti je smiješna i šuplja obrana Ellen White. Kako se to moglo odnositi na one koji su 1844. odbacili istinu o očišćenju Svetinje, kad su adventisti "istinu o očišćenju Svetinje" primili 1847. godine (tri godine kasnije). Kako se nešto može odbaciti prije nego što se to primi???



Ipak se ovdje otkriva komičnost i šupljina tvoje obrane Ellen White.



I je li onda Bog iz ljubavi 22.10.1844. odbacio sav pokvareni svijet?

P.S. Ne očajavaj što ne možeš obraniti gluposti Ellen White, to naprosto nije ni moguće.
Osoba bez dokaza ima potrebu da uništi raspravu i da skrene sa teme.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Osoba bez dokaza ima potrebu da uništi raspravu i da skrene sa teme.

Kako bez dokaza? Evo što tvrdi Laodikeja:

Ona nikada nije izjavila ovo što ti tvrdiš, već je u kontekstu govorila o onim ljudima koji su tada 1844 godine odbacili svetlost o očišćenju Svetinje i počeli da se bore protiv Adventista, i time odbacili Boga.
Ona govori o toj grupi ljudi, a ne o čitavom svetu i navodnom završetku vremena pokajanja za grešnike.

A evo od kada datira "adventistička istina" o "očišćenju Svetišta":

Gospodin mi je pokazao u viđenju, prije više od godinu dana, da je brat Crosier imao istinsko svjetlo o čišćenju Svetišta, ...... i da je bila Njegova volja da brat Crosier treba napisati prikaz koji nam je dat u Day Star (dodatak), 7. veljače 1846. Ja se u potpunosti osjećam ovlaštena od Gospodina da preporučim taj dodatak svim svetima. ("A Word to the Little Flock ", 21. travanj 1847.)

Evo, Ellen White svjedoči kako je "istinu o očišćenju Svetišta" primila 1847. godine, a gore smo vidjeli Laodikejinu tvrdnju kako su "odbačeni" oni koji su odbacili "istinu o očišćenju Svetišta" iz 1844. godine!!!??? Kako se može odbaciti nešto 1844. što će se pojaviti tek 1847.??? Nikako, Laodikeja nema drugog izlaza pa u očaju piše ovakve nebuloze.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Postanak 46,18 To su bili potomci Zilpe, koju je Laban darovao svojoj kćeri Lei. Ona je tako rodila Jakovu šesnaest duša.---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Sigurno je po Slapu rodila duhove.


А да је родила шеснаест мушких глава? Значи само је главе рађала, без тела? Не можеш тако буквално гледати када треба да се подржи та глупост адвентизма и јеховизма. Мери поштено, реци правилно. Ако твој садашњи колега захтева да се гледа у контексту, зашто тако не чините? Једно се прича, друго се ради.

"Хиљаде гласова је истоветно певало и лебдело над крововима."

Значи, само су гласови били тамо присутни? Нема људи, само њихови гласови? Гласови лебде? Не вреди, видим ја докле је то дошло. Нема смисла ни трошити речи када неко свесно не жели или не може да види. У праву је апостол Павле за једно или два саветовања, све након тога је мучење и губљење времена.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
А да је родила шеснаест мушких глава? Значи само је главе рађала, без тела? Не можеш тако буквално гледати када треба да се подржи та глупост адвентизма и јеховизма. Мери поштено, реци правилно. Ако твој садашњи колега захтева да се гледа у контексту, зашто тако не чините? Једно се прича, друго се ради.

"Хиљаде гласова је истоветно певало и лебдело над крововима."

Значи, само су гласови били тамо присутни? Нема људи, само њихови гласови? Гласови лебде? Не вреди, видим ја докле је то дошло. Нема смисла ни трошити речи када неко свесно не жели или не може да види. У праву је апостол Павле за једно или два саветовања, све након тога је мучење и губљење времена.
Pa zna se da je rodila ljude.

A ti svoje dokaži, dokaži da je duša duh. I ne piše GLAVA.

E argument ti je baš jak.

Vidiš da je duša čovjek, a ne duh.


Postanak 46,27 I k tome dva sina Josipova što su mu se rodila u Egiptu. Prema tome, sve čeljadi Jakovljeva doma što se naseli u Egiptu bijaše sedamdeset duša.--------------------------------------------------------------------------------------------------------------Da se nisu naselili duhovi po tebi i Slapu????

Ovo napisa monah na FB.

Dusa nije ceo covek-------------



Brojevi 31,35 a ljudskih duša - žena koje nisu poznale muškarca - bijaše u svemu trideset i dvije tisuće.

Brojevi 31,40 Ljudskih je duša bilo šesnaest tisuća, a njihov ujam za Jahvu trideset i dvije osobe.

Brojevi 31,46 a ljudskih duša šesnaest tisuća.

Djela apostolska 27,22 Sada vas pak opominjem: razvedrite se jer ni živa duša između vas neće stradati, nego samo lađa.

Djela apostolska 27,37 A svih nas je u lađi bilo dvjesta sedamdeset i šest duša.

Rimljanima 13,1 Svaka duša neka se podlaže vlastima nad sobom. Jer nema vlasti doli od Boga: koje postoje, od Boga su postavljene.

E ovakva vam je 95% nauka, nebiblijska.

Vi jedno a Biblija drugo.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
:gl_sigh:

То је начин изражавања. Просто не могу да верујем да неко то не разуме или не жели да разуме.

Како да убедим човека да је душа у њему? Нема силе. И анђели су духови, немају тело као ми. Бог је Дух и Он нема тело као ми. Вама је душа материјална (телесна), потпуно супротно од хришћанске вере. Ја ту не могу ништа да помогнем, очигледно.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
:gl_sigh:

То је начин изражавања. Просто не могу да верујем да неко то не разуме или не жели да разуме.

Како да убедим човека да је душа у њему? Нема силе. И анђели су духови, немају тело као ми. Бог је Дух и Он нема тело као ми. Вама је душа материјална (телесна), потпуно супротно од хришћанске вере. Ја ту не могу ништа да помогнем, очигледно.
Koji način, pa to su potpuno jasni stihovi.

Pa naravno da je duša materijalna. Postanak 2,7 čovjek nije dobio dušu ngo postao duša. To jeste suprotno od vaše vjere ali nije od Biblije. A vi zastupate pagansko učenje starih Egipćana, Grka (Platona).

„Egipćani su prvi koji su tvrdili da je duša besmrtna … Ovo mišljenje su neki među Grcima u različitim periodima vremena, usvojili kao svoje“ (citat iz „Euterpa“, druga knjiga Herodotove „Istorije“).

Pa šta ćeš ti mene ubjeđivati, mene ubjeđuju 30 godina i ništa. A zatvorio si se za istinu, pa kao tebe ne treba ubjeđivati u ništa ti svu bitnu istinu znaš.

Duša je smrtna. Stihovi koji dokazuju da je duša SMRTNA.

Djela apostolska 3,23 I svaka duša koja ne posluša toga proroka, neka se iskorijeni iz naroda.

Djela apostolska 27,22 I evo sad vas molim da budete dobre volje: jer nijedna duša od vas neće propasti osim lađe;


5. Mojsijeva 20,16 A u gradovima ovijeh naroda, koje ti Gospod Bog tvoj daje u našljedstvo, ne ostavi u životu nijedne duše žive

Isus Navin 2,13 Da ćete sačuvati život mojemu ocu i mojoj materi i mojoj braći i mojim sestrama i svjema njihovijem, i da ćete izbaviti duše naše od smrti.

Isus Navin 10,30 Pa i nju predade Gospod u ruke Izrailju i cara njezina; i isiječe sve oštrijem mačem, sve duše koje bijahu u njoj, ne ostavi u njoj nijednoga živa; i učini s carem njezinijem kao što učini s carem Jerihonskim.
Isus Navin 10,32 I Gospod predade Lahis u ruke Izrailju, i on ga uze sjutradan, i isiječe sve oštrijem mačem, sve duše što bijahu u njemu, isto onako kako učini s Livnom.
Isus Navin 10,35 I uzeše ga isti dan, i isjekoše sve oštrijem mačem; sve duše što bijahu u njemu pobi taj dan isto onako kako učini s Lahisom.-

Isus Navin 10,40 Tako pobi Isus svu zemlju, gore i južnu stranu i ravnice i doline, i sve careve njihove; ne ostavi nijednoga živa, nego sve duše žive zgubi, kao što bješe zapovjedio Gospod Bog Izrailjev.

1. Carevima 15,29 A kad se zacari, pobi sav dom Jerovoamov, i ne ostavi ni jedne duše od roda Jerovoamova dokle sve ne istrijebi po riječi Gospodnjoj, koju reče preko sluge svojega Ahije Silomljanina.

Isaija 53,12 Zato ću mu dati dio za mnoge, i sa silnima će dijeliti plijen, jer je dao dušu svoju na smrt, i bi metnut među zločince, i sam nosi grijehe mnogih, i za zločince se moli.


Jezekilj 18,4 Gle, sve su duše moje, kako duša očina tako i duša sinovlja moja je, koja duša zgriješi ona će poginuti.


Jezekilj 18,20 Koja duša zgriješi ona će umrijeti, sin neće nositi bezakonja očina niti će otac nositi bezakonja sinovljega; na pravedniku će biti pravda njegova, a na bezbožniku će biti bezbožnost njegova.

A da opet način izražavanja, nije njih pobio Isus Navin nego je tako napisano. Piše da će poginuti, ali neće poginuti.

Pa u tom načinu izražavanja jasno je da je duša čovjek.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top