Dusa- da li postoji ?

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
Ovo se odnosi i na Gr;ke tekstove u kojima nisu postojali ta;ke i yareyi, tako da su prepisiva;i menali smisao teksta po svom naho]enju.

Prevod novog zaveta sa Jevrejskog na rčki .

Prepisivači mijenjali tekst, a onda se 18 stoljeća kasnije pojavili adventisti i oni sve razumijeli!? Laodikeja, na forumu je zabranjeno i vrijeđanje zdravog razuma.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Upravo je ovo tvoje objašnjenje vrijeđanje zdravog razuma.

To jeste vređanje, ali tvog ličnog subjektivnog razuma kojeg nisi spreman da se odrekneš da bi ti Bog dao razumevanje koje proizilazi iz zajednice sa njim.

Osim toga, samo gledajući po razumu samostalnim proučavanjem reči - tu je sve jasno.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
To jeste vređanje, ali tvog ličnog subjektivnog razuma kojeg nisi spreman da se odrekneš da bi ti Bog dao razumevanje koje proizilazi iz zajednice sa njim.

Zašto bih ga se odrekao kad mi ga je Bog dao.

Osim toga, samo gledajući po razumu samostalnim proučavanjem reči - tu je sve jasno.

Gore mene nagovaraš da se odreknem razuma, a ovdje tvrdiš da je razum sasvim dovoljan!? Što se to s tvojim razumom događa?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Namerno izvrćeš moje reči.

Napisao sam da se odrekneš svojih ličnih subjektivnih mišljenja.

"Uzdaj se u Gospoda svim srcem svojim, a na svoj razum ne oslanjaj se.
Na svim putevima svojim imaj Ga na umu, i On će upravljati staze tvoje" ( priče Solomunove 3. 5 - 6 )

Potom sam napomenuo - da samo gledajući po razumu, sve je jasno po pitanju konteksta u vezi razbojnika na krstu - što znači da tu istinu može da shvati i neuk čovek ako je sagleda u celini.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
Namerno izvrćeš moje reči.

Napisao sam da se odrekneš svojih ličnih subjektivnih mišljenja.

Hvala Bogu da si konačno priznao, makar nesvjesno. Ja čitavo vrijeme tvrdim da ti ne iznosiš neko svoje subjektivno mišljenje nego Jelenino, i ti sada indirektno prizna da je baš tako.

"Uzdaj se u Gospoda svim srcem svojim, a na svoj razum ne oslanjaj se.
Na svim putevima svojim imaj Ga na umu, i On će upravljati staze tvoje" ( priče Solomunove 3. 5 - 6 )

Potom sam napomenuo - da samo gledajući po razumu, sve je jasno po pitanju konteksta u vezi razbojnika na krstu - što znači da tu istinu može da shvati i neuk čovek ako je sagleda u celini.

Ali Solomon gore ne reče da se na umu ima Jelena nego Bog.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ove reči su proizvod tvoje opsesije da se boriš i pišeš protiv Ellen White.

Ja u diskusijama Jelenu ni ne spominjem, niti su mi na umu njeni spisi, već se koristim isključivo biblijom.

Kada bi ti bio pošten, ti bi priznao da tvoje ideje nisu tvoje, već usvojeni dogmati pokupljeni tu i tamo sa dodatkom tvojih ličnih mišljenja.

Takvo što meni nije potrebno.
Ja im reč Božju i svedočanstvo Duha Svetoga, to mi je sasvim dovoljno, reč kojom se pridržavala i Ellen White i Duha koji joj je bio dat u obilnoj meri, i svi drugi pravi iskreni Hrišćani.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
Ove reči su proizvod tvoje opsesije da se boriš i pišeš protiv Ellen White.

Ako je ona mogla pisati protiv Boga, zašto ja ne bih pisao protiv nje? Ako je ona svoje gluposti pripisivala Bogu, zašto ja na to ne bih ukazivao? Dapače, smatram svojom dužnošću raskrinkavati laži.

Ja u diskusijama Jelenu ni ne spominjem, niti su mi na umu njeni spisi, već se koristim isključivo biblijom.

U Bibliji ne nađoh gluposti i bogohuljenja, a u njenim spisima nađoh. Što da činim?

Kada bi ti bio pošten, ti bi priznao da tvoje ideje nisu tvoje, već usvojeni dogmati pokupljeni tu i tamo sa dodatkom tvojih ličnih mišljenja.

Ništa nije moje. Sve gluposti i bogohuljenja pronašao sam u spisima Ellen White i drugih pionira ASD. Ja sam ih samo citirao i ljudima na njih ukazao.

Takvo što meni nije potrebno.
Ja im reč Božju i svedočanstvo Duha Svetoga, to mi je sasvim dovoljno, reč kojom se pridržavala i Ellen White i Duha koji joj je bio dat u obilnoj meri, i svi drugi pravi iskreni Hrišćani.

Bog je 22.10.1844. odbacio sav pokvareni svijet i tada je završilo vrijeme pokajanja za grešnike!!!??? Je li ovo primila od Duha Svetoga?
 
Natrag
Top