Dusa- da li postoji ?

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Kada adventistima paše da je danas, onda je danas, a kada vam treba bilo što drugo onda može biti što god vama treba. Vi uz Bibliju dobijete i komplet "džokera" koji vam omogućavaju biblijski tekst protumačiti kako god zatreba.



Hoćeš reći da je Bog ležao i spavao u grobu!?
Pa naravno da je kontekst jasan, "Ne dotači me se...

Ivan 20,17Kaže joj Isus: "Ne zadržavaj se sa mnom jer još ne uziđoh Ocu, nego idi mojoj braći i javi im: Uzlazim Ocu svomu i Ocu vašemu, Bogu svomu i Bogu vašemu

Dakle nije bio u raju.

Pa kontekst i određuje kada je danas bukvalno danas, a kada ti kažem danas, a nije danas.

Pa Isus nije samo Bog nego i čovjek, zato je i ležao u grobu.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Hoćeš reći da je Bog ležao i spavao u grobu!?
očito je tvoje ne znanje da ne znaš
=======================
ILI
namjerno iznosiš NEISTINU
?????????????????????????
================================================
1.
Bog ne umire
Isus UMRO
2.
Isusa je Oživio Odmah PO smrti
BOG JEDINI OTAC JAHVE
3.
Isusa je USKRSNUO 3. dana
Bog Jedini Otac Jahve.

Isus je TJELESNO BIĆE SADA
ISUS NIJE DUHOVNO BIĆE

BOG je DUH
Isus je TIJELO.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Naravno da postoji. Kako bi Isus onom razbojniku obećao da će još toga petka biti u raju? Nije Isus šaljivdžija kao ti.
Pa nije mu ni obećao taj dan, nego po vaskrsenju.


Ivan 20,17 Kaže joj Isus: "Ne zadržavaj se sa mnom jer još ne uziđoh Ocu, nego idi mojoj braći i javi im: Uzlazim Ocu svomu i Ocu vašemu, Bogu svomu i Bogu vašemu
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ipak su i Isus i razbojnik onog petka bili u raju. Još nije uzišao Ocu kao Uskrsli.
Nisu, Isus je bio u grobu, a ne u raju.

Ivan 20,6 Uto dođe i Šimun Petar koji je išao za njim i uđe u grob. Ugleda povoje gdje leže


Ivan 20,12
Zaplakana zaviri u grob i ugleda dva anđela u bjelini kako sjede na mjestu gdje je ležalo tijelo Isusovo - jedan kod glave, drugi kod nogu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Raj postoji na nebu gde je Božji grad Jerusalim nov i stakleno more.
Stvar je u tome - da ljudi nisu danas u raju - već će oni tamo otići zajedno sa Hristom prilikom vaskrsenja o Hristovom drugom dolasku.

Nakon 1000 godina ili milenijuma i suda - Bog će stvoriti novu rajsku zemlju na kojoj će pravedni večno živeti.

"Нећу вам пак затајити, браћо, за оне који су умрли, да не жалите као и остали који немају нада;
Јер ако вјерујемо да Исус умрије и васкрсе, тако ће Бог и оне који су умрли у Исусу довести с њим.
Јер вам ово казујемо ријечју Господњом да ми који живимо и останемо за долазак Господњи, нећемо претећи онијех који су помрли.
Јер ће сам Господ са заповијешћу, са гласом арханђеловијем, и с трубом Божијом сићи с неба; и мртви у Христу васкрснуће најприје;
А потом ми живи који смо остали, заједно с њима бићемо узети у облаке на сусрет Господу на небо, и тако ћемо свагда с Господом бити.
Тако утјешавајте један другога овијем ријечима"
( 1 Solunjanima poslanica 4. 13 - 18 )

"И много онијех који спавају у праху земаљском пробудиће се, једни на живот вјечни а други на срамоту и пријекор вјечни" ( Danilo 12. 2 )
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
GDJE je sada TAJ RAJ?
GDJE je prije BIO RAJ?
Da li je već bilo USKRSNUĆE PRVO za RAJ?
Da li je već bio SUD?

Pitaj Isusa, on je onom razbojniku obećao da će još toga dana biti u raju.

Nisu, Isus je bio u grobu, a ne u raju.

Znači, opet tvrdiš da je Bog ležao u grobu i spavao.

Ivan 20,6 Uto dođe i Šimun Petar koji je išao za njim i uđe u grob. Ugleda povoje gdje leže

Ivan 20,12
Zaplakana zaviri u grob i ugleda dva anđela u bjelini kako sjede na mjestu gdje je ležalo tijelo Isusovo - jedan kod glave, drugi kod nogu.

Evo, baš kako sam ti i ja rekao. U grobu je ležalo Isusovo tijelo.

Raj postoji na nebu gde je Božji grad Jerusalim nov i stakleno more.
Stvar je u tome - da ljudi nisu danas u raju - već će oni tamo otići zajedno sa Hristom prilikom vaskrsenja o Hristovom drugom dolasku.

Znači, i ti misliš i tvrdiš da je Isus lagao onom razbojniku na križu!?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pitaj Isusa, on je onom razbojniku obećao da će još toga dana biti u raju.



Znači, opet tvrdiš da je Bog ležao u grobu i spavao.



Evo, baš kako sam ti i ja rekao. U grobu je ležalo Isusovo tijelo.



Znači, i ti misliš i tvrdiš da je Isus lagao onom razbojniku na križu!?


Pa to tvrdi Biblija.

Pa to je Isus. Hoćeš reći da je ležao u grobu i da nije ležao.
 
Natrag
Top