Dusa- da li postoji ?

Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Kako onda objasnjavas to sto neko kaze da je imao licno iskustvo sa Alahom, i siguran je u njegovo postojanje ?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kako onda objasnjavas to sto neko kaze da je imao licno iskustvo sa Alahom, i siguran je u njegovo postojanje ?

Bozje sluge imaju iskustvo sa Bogom, sluge sotone sa demonima, i prenose njihove poruke.

"Јер такви лажни апостоли и преварљиви посленици претварају се у апостоле Христове.
И није чудо, јер се сам сотона претвара у анђела светла.
Није дакле ништа велико ако се и слуге његове претварају као слуге правде, којима ће свршетак бити по делима њиховим" ( 2 Korincanima 11. 13 - 15 )
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Citat iz knjige nije dokaz, nego tvrdnja. Opet te pitam, kako objasnjavas licna iskustva sa Alahom i kako znas da to sa cim si ti imao iskustvo isto nije demon ?
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.322
Citat iz knjige nije dokaz, nego tvrdnja. Opet te pitam, kako objasnjavas licna iskustva sa Alahom i kako znas da to sa cim si ti imao iskustvo isto nije demon ?

Puno ljudi muku muči u iskreni pogled svoje vjere. Većina ljudskog roda je zaražena virusom sumlje u svoju vjeru. Nekako im je prihvatljivije što mogu svojim osjetilom osjetiti , i svojim razumom dokučiti.
Ljudi vrlo lako odlutaju u mitologiju u razno razne priče i tko zna ušto sve ne . Tako se od ljudi može čuti , povjerovali bi u boga kada biga vidjeli. E pa onda po logici stvari tada više ne bi ni trebali vjerovati jer vide. Ali, nije uvijek logika najjača strana nas običnih smrtnika.
Mnogi bi vjernici i danas možda htjeli vidjeti Isusa. Na ovom svijetu, u ovim našim uvjetima možemo ga vjerovati, prepoznavati samo u , molitvi, kroz sveto pismo, i tako ga osjećati kao živog i uskrsnulog Gospodina Isusa. Gledanje je rezervirano za nebo. Tada će i svaki čovjek imati nove mogućnosti komunikacije i bit će sposoban “vidjeti” na nebeski način pravu stvarnost. Treba se dobro razmisliti , štoje rekao Isus Tomi. „Blago onima koji ne vide a vjeruju.“

Ivan 20,24 A Toma, jedan od dvanaestorice, nije bio s njima, kad je došao Isus.ž

Ivan 20,25 I rekoše mu drugi učenici: "Vidjeli smo Gospodina," A on im reče: "Dok ne vidim na rukama njegovim znaka od čavala, i ne metnem prsta svojega u mjesto od čavla, i ne metnem ruke svoje u bok njegov, neću vjerovati."

Ivan 20,26 I poslije osam dana bili su opet učenici njegovi unutra, i Toma s njima. Dođe Isus, kad su bila vrata zatvorena, i stade na sredinu, i reče: "Mir vam!"

Ivan 20,27 Potom reče Tomi: "Metni prst svoj ovamo, i vidi ruke moje, i pruži ruku svoju, i metni u bok moj, i ne budi nevjeran, nego vjeran!"

Ivan 20,28 Tada mu reče: "Gospodin moj i Bog moj!"

Ivan 20,29 Reče mu Isus: "Jer si me vidio, Toma, vjerovao si. Blagoslovljeni su, koji ne vidješe i vjerovaše!"

Prema tome moje osobno mišljenje je , da ovo nepiše dabismo bili nevjerni nego vjerni.


Po mome znači nije potrebno vidjeti tjelesnim očima , dabise vjerovalo.
Isus je rekao: „Ja sam s vama“.
Kakav je čovjek ,ohol, škrt,,bludnik , i svedrugo što nevalja.
Čovjek se brzo navikne na zemaljska dobra, a brzo zaboravlja Boga . A kad se čovjek navikne, zaboravi na Darovatelja, na Boga koji svemu daje život i blagoslov. Unatoč našoj zaboravljivosti, Bog nas nezaboravlja, Bog nas poziva, i nezaboravlja, poziva nas iz sveg srca ,i pozivanas ksebi zbog ljubavi prema čovjeku .BOG SVAMA AMEN.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Ti mi dajes jos citata iz knjiga koji treba da prodju kao dokazi ? Istu snagu ima i citat iz Kurana, ili bilo koje druge knjige, za sve je potrebna vera, jer nije znanje.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.322
Ti mi dajes jos citata iz knjiga koji treba da prodju kao dokazi ? Istu snagu ima i citat iz Kurana, ili bilo koje druge knjige, za sve je potrebna vera, jer nije znanje.

Veliš istu snagu ima i Kuran , u redu to je isto sveta knjiga koju treba svakako poštivat. Islam je nastao u sedmom stoljeću , mislim daje to tu negdje . Njen osnivač Muhamed tvrdio je da ga je posetio anđeo Gavrilo. Tokom tih poseta koje su trajale 23 godine, sve do Muhamedove smrti, anđeo mu je navodno otkrivao Božije reči (Bog se na arapskom kaže “Alah”, Moramo znati daje Muhamed isto bijo i razbojnik i proganjan zbog kriminala dok mu se nije ukazao anđeo, dok nigdje nema dokaza daje itko drugi to sve vidijo i doživijo osim Muhameda.Po njegovim zapisima nastala je sveta knjiga Kuran, koju ja isto izuzetno poštujem.


Cicati iz svetog pisma , to jest iz Biblije novi zavjet,su pisani po istinitom događaju. Isus je postojao , znači rodijose i umro i pokopan i uskrsnijo. Prema tome o Isusu postoje mnoga svedočanstva , koja su zapisana ,i koja su se događala pred mnoštvom naroda.
Znači Katolička vjera postoji od samog početka, Isusova rođenja. Katolička vjera se rascjepila na više strana, sve katoličke vjere su jedno stablo sa više grana. Katolici da ne vjeruju u uskrsnuće nebi ni postojala vjera , znači katolički Bog je hodao p zemlji, dok je muslimanski zasnovan samo na viđenju Muhameda i njegovog anđela kojeg je samo on vidijo .
Pa eto vidiš velka je razlika , i velka je razlika i u vjeri i u istini. Katolička vjera je nastala u uskrslome Kristu, koji je stvarno hodao po zemlji, znači po istinitim događajima.
Dok kod Muslimana neznam dali imaju koga uskrsloga , znači istu snagu citata nemogu imati Kuran i Sveto Pismo to jest Biblija , koja je zasnovana na istinitim događajima.
Bog.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Citati iz biblije nisu istorijske cinjenice,ima onih koje jesu, ali Isusovo ustajanje iz mrtvih to sigurno nije.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Laodikeja, posto ti imas iskustva sa tim..
Postoji jedno pitanje.. Zasto se satanistima, satana i demoni direktno prikazuju uvek(koliko sam ja upoznat iz svedocenja tih ljudi), a hriscanima se Bog otkriva jako retko vidljivo, i to samo ako su izuzetno verni? Ili se otkriva tako da se to opaza po nekim indirektnim dogadjajima u zivotu?

JokerMMA , citati iz biblije jesu istorijske cinjenice i ne postoji nista sto je u suprotnosti sa zvanicnom istorijom. Dakle kada biblija govori o istorijskim okolnostima i dogadjajima koji su vladali u vreme kada je ona pisana nema nicega sto bi se suprotstavilo zvanicnoj istoriji. Cak se pokazalo da je biblija u vise navrata prednjacila poznavnju istorijskih cinjenica i prilika nego sto ih zvanicna istorija danas poznaje.
Kada naidju na nesto sto se suproti zvanicnoj istoriji u bibliji, nazivali su to izmisljotinama, sve dok nakon pronalazenja novih artefakata i dokaza van biblije, nisu utvrdili da je biblija u pravu.
Danas se ni jedan ozbiljan istoricar nece usuditi da kaze da biblija nije istorijska knjiga, ili da lupa gluposti..
Stvar sa kuranom je drugacija..
Sto se tice cuda, naravno za njih se nemoze izneti dokaz, cak i kad bi postojalo nesto opipljivo to naucnicima ne bi bilo dovoljno..
Ali evo ti samo jedan dogadjaj iz biblije. Gora horiv, gde je Mojsije primio 10 zapovesti, u bibliji se kaze da je Bog sisao na planinu i da je ona zbog njegovog prisustva gorela, i da se dim dizao sa nje. Ta planina se danas nalazi u turskoj, pristup nije dozvoljen i ona je ogradjena ogradom, zasto nije dozvoljen? Zato sto je to ipak dokaz(a muslimanima to nije u interesu), ta gora je na vrhu crna i spaljena, samo na vrhu, i dan danas tako stoji. Pristup naucnicima koji su hteli da je ispitaju nije dozvoljen..
Grupa nezavisnih istrazivaca je nekako ipak upala na posed i snimila video, mislim da su cak uzeli i uzorak sa vrha.. U okolini nema vulkana ili necega sto bi uticalo na stvaranje takvog vrha..
Dalje dokaz ti je i sodoma i gomora, u bibliji se kaze da je Bog pustio oganj i sumpor na te gradove, njihova lokacija je pronadjena, a uzorci koji su poslati na ispitivanje u stvari: ''kuglice sumpora'' ,dokazali su da iako u okolini nema nikakvih vulkana i slicnih industrijskih aktivnosti, ovo mesto je prekriveno kuglicama sumpora, i to ne bilo kakvim nego posebnom vrstom sumpora..
Ako ovo nije dovoljan dokaz za cuda o kojima biblija govori, sta onda jeste?
A da budemo posteni, niko ko izucava bibliju ne uzima ove dokaze pojedinacno, nego ih posmatra u globalu sve zajedno, znaci dokaza materijalnih ima dovoljno i ako se oni posmatraju zajedno deluju ubedljivo.
Naucnici danas isto tako formiraju svoje teorije, na skupu dokaza, a ne na pojedinacnim neobjasnjivim fenomenima, kao sto se postojanje crne rupe ne moze dokazati ako ne uzmemo u obzir kompletno dejstvo i na ostale elemente koje ona vrsi, konkretno na planete...
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Laodikeja, posto ti imas iskustva sa tim..
Postoji jedno pitanje.. Zasto se satanistima, satana i demoni direktno prikazuju uvek(koliko sam ja upoznat iz svedocenja tih ljudi), a hriscanima se Bog otkriva jako retko vidljivo, i to samo ako su izuzetno verni? Ili se otkriva tako da se to opaza po nekim indirektnim dogadjajima u zivotu?

Jedan autor je izrekao jednu zanimljivu recenicu - da se Bog otkriva coveku skrivajuci lice svoje, da ne bi pokidao tanane niti ljudske slobode i slobodne volje.
To znaci, da kada Bog zeli da se otkrije coveku - on uvek pita za dopustenje, ujedno osvedocavajuci coveka na razlicite nacine u svoju ljubav i spremnost da ga primi kao otac pun ljubavi.

Nasuprot tome, sotona je nasilnik, i nikada ne pita coveka kada deluje.
Da nema Boga koji svojom silom okruzava coveka i cuva ga svojim andjelima, sotona bi ga definitivno ubio, jer cilj sotone je da ubije coveka i duhovno i fizicki, i on bi to sproveo u delo da mu je dopusteno.

Komunikacija sa Bogom je moguca kroz veru i trazenje da se Bog otkrije, ali danas je malo onih koji stvarno ovu komunikaciju ostvare, cak i oni najposveceniji - odabrani da primaju poruke od Boga i da im on licno govori.

Biblijski nacini kako Bog govori coveku su u bibliji poznati, a to su kroz san, viziju, glasom Duha Svetoga i kroz znakove, od kojih sam i sam imao u licnom iskustvu u vise navrata.

Komunikacija sa sotonom se ostvaruje putem spiritizma, razlicitim metodama prizivanja, sto niko ne treba da cini jer to pogubno deluje na ceo psihofizicki sklop covekove licnosti govoreci iz mog licnog iskustva.

Citat iz knjige nije dokaz, nego tvrdnja. Opet te pitam, kako objasnjavas licna iskustva sa Alahom i kako znas da to sa cim si ti imao iskustvo isto nije demon ?

Islam pa time i Kur`an - su mesavina mnogobozacke filozofije obozavanja sunca i biblijskih elemenata.
Oni nisu proizvod Bozanske istine, vec ljudskih filozofija koje pokrece sam sotona u ljudima koji odbijaju ponudjeni dar spasenja opisan u bibliji.

Biblija je proizvod Bozanskog otkrivenja, istina o Bogu koji je u liku Isusa Hrista dosao na ovaj svet da postane nas spasitelj i da nas svojom smrcu otkupi od greha.
Svojim vaskrsenjem i vaznesenjem - Isus je otisao na nebo i postao novozavetni prvosvestenik u nebeskoj svetinji nad svetinjama gde posreduje za coveka, prilazuci zasluge svoje prolivene krvi na krstu za svakoga ko svojom odlukom prihvati njega za spasitelja i odluci da zivi novim zivotom spremajuci se za njegov dolazak i zivot u carstvu koje ce on uspostaviti prilikom svog drugogdolaska.

Islam ne prihvata ove istine, i smatra da je Isus samo obican covek koji nije poslan od Boga da umre na krstu za covekove grehe, i prema tome on kao pojava u savremenom svetu stavlja sebe u kategoriju antihriscanske organizacije koja propoveda lazna ucenja, odricuci se Hristove misije koju je imao i ostvario svojim dolaskom na ovaj svet, i time sebe stavljaju van Bozanskog spasenja, jer osnovni uslov spasenja je vera u Hrista kao licnog spasitelja, i prihvatanje njegove zrtve kao otkup za licne grehe.

"Децо! Последње је време, и као што чусте да ће доћи антихрист, и сад многи антихристи посташе; по том познајемо да је последњи час.
Од нас изиђоше, али не бише од нас: кад би били од нас онда би остали с нама; али да се јаве да нису сви од нас.
И ви имате помазање од Светога, и знате све.
Не писах вам као да не знате истине, него што је знате, и знате да никаква лаж није од истине.
Ко је лажљивац осим оног који одриче да Исус није Христос? Ово је антихрист, који се одриче Оца и Сина.
Који се год одриче Сина ни Оца нема; а који признаје Сина, и Оца има.
Ви, дакле, што чусте испочетка у вама нека стоји; ако у вама остане што чусте испочетка, и ви ћете остати у Сину и у Оцу.
И ово је обећање које нам Он обећа, живот вечни" ( 1 Jovanova 2. 18 - 25 )
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
I dalje nisi dao ni jedan argument za to da nisi imao iskustva sa demonom, i sam kazes da varaju ljude, otkud znas da nisi prevaren, a znas da drugi jesu ?
Sta je sa ljudima koji su videli Alaha, Krisnu i ostale u vizijama, snovima znakovima i tako dalje, a ima ih koliko hoces ?
To sto kazes da je Kuran od sotone je samo tvoje misljenje, nije dokaz niti argument.
 
Natrag
Top