Dusa- da li postoji ?

Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Tu smo da razmotrimo da li je krivo. I u starom i u novom zavetu mogu se proaći mesta gde se spominje krv koja viče sa zemlje onih koji su pobijeni i poumirali. Na nekoliko mesta se spominje da je u krvi duša čoveka i to treba ozbiljno uzeti u obzir. U ono vreme nisu znali kako je u krvi život ali mi sada vidimo nešta drugačije kao što će generacije nakon nas videti još bolje od nas o čemu se radi. Naime u našoj DNK otriveni su kodovi koji sačinjavaju nas kakvi jesmo od glave do pete. Prema tim kodovima u ne tako dalekoj budućnosti moći će da se stvori organizam. Sad se postavlja pitanje šta je sa onima koji su davno nestali kako doći do njihove krvi ? Na prvi pogled morali bi da prođemo kroz vreme da bi došli do njihove krvi u kojoj bi otkrili dnk kodove i prema njima izgradili organizam sa sve umom koji takođe ostavlja trag u dnk. Međutim izgleda da to neće biti potrebno jer njihovi kodovi su zapisani u našoj krvi kao što će naši biti zapisani u krvi onih koji tek dolaze. Otkriveno je da samo 5% dnk ima funkciju u našem telu a ostalo smartaju evolucionim otpadom tako tvrde na zapadu. Međutim u Rusiji dolaze do rešenja da to uopšte nije evolucioni otpad vać da će tek imati svoju funkciju u budućnosti. I ne samo to nego da su naši dnk kodovi umreženi poput interneta bez obzira da li neko ostavlja iza sebe potomstvo ili ne. To se uklapa u biblijski koncept jer Isus je položio svoju krv za nas da nismo umreženi to ne bi bilo izvodljivo. Osim toga biblija na nekoliko mesta govori o gradu koji će biti posvećen Bogu u kome simbolično opisuje drveće života. Čak govori i kako će se nazivati " Amona " To će biti grad čudo posvećen Bogu u kome će se vaskrsavati svi koji su poumirali. To je odprilike najnovija slika o duši.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
da li je KRV = MATERIJA?
JE!
da li se KRV raspada?
DA!
_____________________
kako misliš da će nečija KRV koja se raspala
prije 5.000 godina
POTEGNUTI SVE INFO o TOM čovjeku
kod uskrsnuća?
________________________________________
NIKAKO!
-------------
ONO što je VJEČNO je SOFT WARE.
a SW je DUH čovjeka - Osobnost, memorija
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Tu smo da razmotrimo da li je krivo. I u starom i u novom zavetu mogu se proaći mesta gde se spominje krv koja viče sa zemlje onih koji su pobijeni i poumirali. Na nekoliko mesta se spominje da je u krvi duša čoveka i to treba ozbiljno uzeti u obzir.

Peko ovo je tacno: dusa = krv, ali dusa je i komletni covek sa telom.
Dusa je zapravo = zivot.
Ali Dusa je suprotna Duhu u Bibliji.
To nisu isti pojmovi i moramo praviti razliku izmedju njih.
Kao sto Pismo i kaze, postoji nesto sto prezivljava smrt, a to nije 'dusa'(teolozi su ovde napravili zabunu):
''prah se vrati u zemlju, a DUH SE VRATI BOGU KOJI GA JE DAO''

Postoji nesto na osnovu cega Bog moze vaskrsnuti coveka, kao sto je Piramida i rekao ''duh=softwer'', to je nasa licnost i sve ono sto mi jesmo i to se prilikom smrti vraca Bogu , koji nakon toga u ''novo telo stavlja isti duh'' -tako vaskrsava isti covek.

Da je to tacno, i da Bogu ne treba ''dusa'' vec ''duh'' vidimo i po umirucim ljudima koji Bogu ne predaju ''dusu'' vec ''duh'':

''I zasipahu kamenjem Stefana, koji se moljaše Bogu i govoraše: Gospode Isuse! PRIMI DUH MOJ.'' (dela 7:59)

''I povikavši Isus iza glasa reče: Oče! u ruke tvoje PREDAJEM DUH SVOJ.'' (luka 23:46)

Mislim da smo ovo vec elaborirali ovde..
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Bog je prvo oduzeo čoveku život Postanje 3.22 a potom je rekao gde se život nalazi Leviti 17.14. Duši je suprotnost smrt a ne duh. Duh i duša su usko povezani jer duša bez duha ne može da živi, zato nemojte da lupetaete pre nego što razmislite. U duhu je život duše zato telo i ako se raspadne klica života ili sve od života ostaje u duhu zato pojam duša i duh na nekim mestima u pismu mogu da zamene jedno drugo. Ovo što sam naveo je u fazi razmatranja a čini mi se ispravno jer ako verujete u čudo da Bog vaskrsne čoveka onda može da se veruje i u čudo da će to obaviti čovek. Ovo prvo nije ništa manje čudo od ovog drugog. Ako smo se složili da postoji memorija života jasno vidite da je ta memorija pronađena samo je treba dešifrovati.

Psalam 72. 14-15. Od prevare i nasilja iskupiće duše njihove, i skupa će biti krv njihova pred očima njegovim. Oni će oživeti i doneće mu zlato ....kaže psalam
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Bog je prvo oduzeo čoveku život Postanje 3.22 a potom je rekao gde se život nalazi Leviti 17.14. Duši je suprotnost smrt a ne duh. Duh i duša su usko povezani jer duša bez duha ne može da živi, zato nemojte da lupetaete pre nego što razmislite. U duhu je život duše zato telo i ako se raspadne klica života ili sve od života ostaje u duhu zato pojam duša i duh na nekim mestima u pismu mogu da zamene jedno drugo. Ovo što sam naveo je u fazi razmatranja a čini mi se ispravno jer ako verujete u čudo da Bog vaskrsne čoveka onda može da se veruje i u čudo da će to obaviti čovek. Ovo prvo nije ništa manje čudo od ovog drugog. Ako smo se složili da postoji memorija života jasno vidite da je ta memorija pronađena samo je treba dešifrovati.

Psalam 72. 14-15. Od prevare i nasilja iskupiće duše njihove, i skupa će biti krv njihova pred očima njegovim. Oni će oživeti i doneće mu zlato ....kaže psalam

Naravno da je ''u krvi zivot -tj. 'duh'', naravno da je ''dusa - telo'' bez ''duha'' mrtva.
''Dusa'' je kompletni covek. A ''duh'' je licnost.
Telo bez ''licnosti'' je mrtvo!
Taj ''duh'' dobijamo od Boga rodjenjem kao i stvaranjem.
On je deo Boga samog i on je u stvari ''ono sto pokrece zivot'' = ''on je softwer''.

Da li sada shvatas?

Mora da postoji ''nesto sto prezivljava''. Da li je to ''nesto'' svesno ili ne(nakon smrti) sada je nebitno.
Da bi nekoga vaskrsnuo, mora da postoji ''licnost'' sacuvana, kao sto kod racunara sto postoji ''operativni sistem'' - taj ''OS'' mozes da ubacis u drugi ''super kompjuter'' odnosno u ''novo telo'' i on ce funkcionisati isto - i to nece biti ''drugi program'' vec ''isti'' - tako ce i covek biti ''isti covek''.

U suprotnom, ako se ''licnost'' cuva u krvi koja se raspada ili telu ili bilo kojem drugom elementu, onda se ne moze sacuvati.
A ako je ''licnost'' nesto sto je Bog kao ''zapamtio'' pa onda ''stvara istog takvog coveka sa sve istom licnoscu(po pamcenju)'' - onda to vise nije isti covek.

Dakle nesto prezivljava smrt, a to nesto je ''duh'' po Bibliji, i jedino se on ''vraca Bogu'' kao sto sam i pokazao stihovima.
''Dusa'' i ''krv'' - to je ''telo'' - to je jedno isto. To je ''ozivljeni covek sa sve 'duhom'' i nista vise od toga.
''Krv'' moze da vice, ''dusa'' moze takodje jer Bog vidi ''mrtvo telo'' sa zemlje, kao sto ''vice krv Aveljeva'' a odakle vice - ne iz nekog duhovnog podrucja , vec ''sa zemlje''.
Dakle to je ''telo'' na zemlji mrtvo.

Mora se uzimati kompletni kontekst Biblije.
Naravno ova tema je jos uvek u razmatranju.. I ne vidim kako se ono sto ti pises suproti onome sto sam ja rekao, Biblijski je tacno...
Samo ti neke stvari propustas..
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Pa kako je i čovjek i duh ličnost. Jesi ti dvije ličnosti ili jedna????

Da li se 'racunar' moze nazvati tako, ako nema OS?
Racunar nema 'licnost' ako u njega ne ubacis 'OS'

Isto tako ne mozes coveka nazvati 'licnost' ako nema 'duh'.
Telo je bez 'duha' mrtvo.
Covek je bez duha mrtav jer nema licnost!
Racunar je bez OS mrtav.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Da li se 'racunar' moze nazvati tako, ako nema OS?
Racunar nema 'licnost' ako u njega ne ubacis 'OS'

Isto tako ne mozes coveka nazvati 'licnost' ako nema 'duh'.
Telo je bez 'duha' mrtvo.
Covek je bez duha mrtav jer nema licnost!
Pa vidiš da bez duha nema ličnosti, a po tebi ima. Ličnost je samo spoj duha i praha, a ne sam duh. Oboje treba da bude spojeno za ličnost. A po tebi ne treba.
 
Natrag
Top