Dijeli li religija ljude i narode?

Učlanjen(a)
10.07.2010
Poruka
2.773
Šta mislite, da ne postoje religije, da li bi narodi bili podijeljeni kao što su to sada? Ljudi se u suštini ne razlikuju ni po čemu drugome, osim po tome u koga boga vjeruju. A baš ta različitost vjera, često stvara velike anatagonizme među ljudima, - po nekad čak tolike da se međusobno ubijaju zbog toga. To prokletstvo prati ljudski rod od kako postoji, tačnije, od kako su ga religije podijelile.

Religija bi trebala da bude najmanji razlog za podeljenost ljudi, ako su ljudi zaista vernici.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Religija bi trebala da bude najmanji razlog za podeljenost ljudi, ako su ljudi zaista vernici.
Da li je baš tako? Stvarnost nam govori nešto sasvim drugo, a istorja ljudskog roda nedvosmisleno to potvrđuje. Čak su i najveći vjernici bili ubice i zločinci, upravo u ime vjere i radi vjere.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kao odgovor na ovu temu, citirao bih Isusove reci iz Jevandjelja. koje potvrdjuju da je sam Isus predvideo da ce u svetu doci do podela i sukoba radi vere, odnosno, da ce ti sukobi biti izazvani time sto ce svet u svojoj verskoj iskljucivosti progoniti svoje verske neistomisljenike.
Isus se u ovim tekstovima direktno obraca onima koji imaju istinu, i veruju u njega kao spasitelja, i tu istinu objavljuju ovom svetu, sto u sustini i dovodi do podela.

`A vi se čuvajte; jer će vas predavati u sudove i po zbornicama biće
vas, i pred kraljeve i careve izvodiće vas mene radi za svedočanstvo njima.
I u svim narodima treba da se najpre propovedi jevanđelje.
A kad vas povedu da predaju, ne brinite se unapred šta ćete govoriti,
niti mislite; nego šta vam se da u onaj čas ono govorite; jer vi
nećete govoriti nego Duh Sveti.
I predaće brat brata na smrt i otac sina, i ustaće deca na roditelje i
pobiće ih.
I svi će omrznuti na vas imena mog radi. Ali koji pretrpi do kraja
blago njemu. ( Jevandjelje po Marku 13. 8 - 13 ).

Ovo je i jedan od vidljivih obelezja, odnosno linija razdvajanja izmedju onih koji sluze Bogu, i onih koji mu ne sluze, odnosno, svaka crkva ili institucija koja je u istoriji progonila Bozje sluge, i koja to danas cini ili ce to ciniti u buducnosti, je u bibliji okarakterisana kao neprijateljska, odnosno kao ona koja nije deo Bozjeg naroda, vec koja stoji nasuprot Bogu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Dakle, pitanje sa pocetka teme je "DELI LI RELIGIJA LJUDE I NARODE?"

Odgovor na ovo pitanje je pozitivan, ali iskljucuje Boga kao krivca za tu masovnu globalnu pojavu, jer Bog nije tvorac "RELIGIJA" jer religije su stvorili ljudi, a ne Bog.
Bog ako je i stvorio odredjeni religijski sistem, on ne zeli da svet bude podeljen, vec da svi ljudi na planeti zemlji prihvate njega kao zivog Boga tvorca, i istinu koja je sadrzana u tom religijskom sistemu koji je spasonosan.

Da bi se objasnio razlog ove religijske podeljenosti, mora se sagledati biblijsko istorijski kontekst.

Bog je stvorio prve ljude Adama i Jevu, i usled njihovog pada zbog neposlusnosti - ljudi su se tokom vremena toliko udaljili od Boga, da oni vise nisu mogli odrzavati licnu vezu sa njim kao u pocetku.
Iz tog razloga Bog je stvorio plan spasenja coveka iz stanja greha u kome se nalazi, i taj plan je objavio kroz svoje predstavnike, proroke i apostole, koji su prenosili Bozje poruke, i one su danas sadrzane u reci Bozjoj bibliji.

Naravno, Bog odrzava vezu sa ljudima koji ovu rec Bozju i njene principe usvoje i sprovedu u licni zivot, i putem vere ostvare zivu prisnu zajednicu sa Bogom.

Oni koji su jos u pocetku odbacili ovaj plan spasenja, navedeni od sotone palog andjela - stvorili su bogove koje su poceli da obozavaju.
Tako je nastalo mnogobostvo, koje je slavilo lazne izmisljene bogove koje je stvorio covek.

Bog tvorac je zapovedio svom narodu da se ne mesa sa mnogobozackim narodima, iz pomenutog razloga - jer se oni svesno odvajaju od Boga, i postuju lazne izmisljene bogove, i upraznjavaju mnogobozacku, okultno ritualnu praksu.

Prema tome, sam Bog savetuje one koji njemu sluze - da se ne mesaju sa onima koji ne postuju principe zapisane u njegovoj reci, i po njima ne zive.
To ne znaci da je Bog uzrok podela, vec ljudi koji su se jos u pocetku odrekli Boga tvorca i njegovog plana spasenja, i izmislili mnostvo laznih religija i religijskih sistema, i koji to danas cine.

Bog samo savetuje da se sa njima ne mesamo, i to je neizbezna, ali i nuzna potreba, dok smo ovde u svetu koji odbacuje Boga i sluzi laznim bogovima.

Ipak, kada se pogleda danadnji sekularni svet, on ne moze da se uporedi sa Bozanskom religijom koja veruje u zivog Boga tvorca, jer svet je opste globalno diskriminatorski podeljen po mnogo cemu, izmedju bogatih i siromasnih, lepih i ruznih, elite i obicnog naroda, navijaca jednog i drugog kluba, nacionalne podele, feministicke zensko - musko, seksualne..itd.

Bozja religija ne pravi razlike medju ljudima, i ona tezi da svi ljudi upoznaju Boga koji ljubi sve ljude, i koji zeli da svi ljudi upoznaju principe zivota i spasenja.
I kada to ucine, sve ono sto ih naizgled odvaja medjusobno - postace nebitno, i spoznace da su deo jedne porodice, i da ih je stvorio jedan Bog tvorac.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
To ne znaci da je Bog uzrok podela, vec ljudi koji su se jos u pocetku odrekli Boga tvorca i njegovog plana spasenja, i izmislili mnostvo laznih religija i religijskih sistema, i koji to danas cine
Nece biti, druge religijske pravce je izmislio satana, a covek je zaveden da ih praktukuje misleci da su ti sistemi obozavanja ispravni!

Upravo takvi verski sistemi stvaraju fanatike koji su spremni da ubiju zbog svoje vere!

Zato i razlog za religijsku podeljenost, i sve zlo koje je pocinjeno u njeno ime, ne treba traziti u pravoj religiji koja je osmisljena tako da ujedini ljude gradeci mir!

Neko ce reci, 'ali i Bog je ubijao neistomisljenike', jeste ubijao je narode drugih verskih opredeljenja, ali preventivno je to cinio, jer su ti narodi bili spremni da ih napadnu kasnije. Da su oni bili miroljubivi, jevreji ih ne bi dirali, i cesto su trazili od drugih naroda da im dozvole da samo prodju kroz njihovu zemlju, ali im nisu dozvolili, tek tada su dejstvovali silom.. Judaizam i Hriscanstvo su dakle miroljubive religije, i niko ih ne moze optuzivati za ubijanje!

Naravno, u svakoj religiji postoje fanatici, pa tako i u Hriscanskoj! Ali taj fanatizam ne uzrokuje prava religija, vec satana, koji pobrka ljudima razum, i navede ih da zbog svojih uverenja ubijaju druge ili nasilno namecu veru..

Treba se svakako stideti onoga sto su neki cinili i dalje cine u ime religije! Ali Hristos nema nista sa tim niti Bog!

Da odmah napomenem da su i "protestanti ubijali u ime vere", da ne bude odmah napad na tradicionalne u tom pogledu!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Eto Mire.
Ti pises o drugima, a mene napadas i izvrces moje reci kako sam ja nesto lazno tvrdio, odnosno "da su ljudi stvorili religije"

Ja Mire jesam to napisao, ali si ti tu moju izjavu prekrojio, jer vi u religijama koje ste stvorili nadahnuti sotonskim duhom - imate stalnu neprestanu potrebu da izvrcete tudje reci sa ciljem da nekoga diskreditujete, jer je tvorac vasih religija nazvan "otac lazi" pa nije cudo sto ste nadahnuti takvim duhom.

Dakle, ja sam napisao sledece : "NAVEDENI OD SOTONE PALOG ANDJELA LJUDI SU STVORILI BOGOVE KOJE SU POCELI DA OBOZAVAJU"

Nije sotona sisao sa neba pa sam od sebe stvorio bogove, vec ljudi navedeni od njega.

Sto se tice tvoje ode Protestantima, mracni srednji vek je sam po sebi dokaz koga je vodio sam sotona u cilju unistenja Hriscana, da su to religije koje je on stvorio posredstvom ljudi, a koje vi danas podrzavate.

Linija vasih religija seze do samog Vavilona, jer su sva obelezja koja su prisutna u Vavilonskoj religiji duboko ukorenjena i u vasim religijama pod plastom Hriscanske obojenosti.

I mnogi protestanti su slicni vama, jer su pravili i prave kompromis sa vasim religijama, i biblija to otkriva kada kaze za otpale protestantske crkve - da su to "KCERI BLUDNICE" koja predstavlja otpalu religiju obucenu u Hriscansko ruho.

Dobro kazes, Hriscanstvo jeste miroljubivo, i niko ga ne moze optuziti za ubijanje, ali Hriscanstvo koje cini pojedince okupljene oko Hristovih nogu.

Svi ostali, a posebno otpalo tradicionalno Hriscanstvo - na svojim rukama nosi krv Hristovih sledbenika, a u sebi duh svoga oca satane.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Sto se tice tvoje ode Protestantima, mracni srednji vek je sam po sebi dokaz koga je vodio sam sotona u cilju unistenja Hriscana, da su to religije koje je on stvorio posredstvom ljudi, a koje vi danas podrzavate.

Srednji vijek nije uopće mračan. :) To još jedna gnjusna podvala protestanata.

I mnogi protestanti su slicni vama, jer su pravili i prave kompromis sa vasim religijama, i biblija to otkriva kada kaze za otpale protestantske crkve - da su to "KCERI BLUDNICE" koja predstavlja otpalu religiju obucenu u Hriscansko ruho.

Ovo ti ne piše u Bibliji, nego u spisima one tvoje "bogohulnice i plagijatorice".

Ovo vam je najbolji dokaz u kakvo "ludilo" ljude vodi klanjanje Ellen White. Ti ljude više nisu u stanju raspospoznati i razlikovati što su vidjeli u Bibliji a što pročitali u Jeleninim knjigama. Čuvajte se "ludila".
 

501

Učlanjen(a)
29.08.2012
Poruka
89
Da. Bar je to moje mišljenje. Religije su se podelile, zašto ne bi i narod. Čovek ima potrebu da veruje. Tu potrebu su neki ljudi (sveštenici) iskoristili.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Srednji vijek nije uopće mračan. :) To još jedna gnjusna podvala protestanata.

Ovo ti ne piše u Bibliji, nego u spisima one tvoje "bogohulnice i plagijatorice".

Ovo vam je najbolji dokaz u kakvo "ludilo" ljude vodi klanjanje Ellen White. Ti ljude više nisu u stanju raspospoznati i razlikovati što su vidjeli u Bibliji a što pročitali u Jeleninim knjigama. Čuvajte se "ludila".


Da, mracni srednji vek je podvala protestanata, samo sto nisu svi neobrazovani kao sto ti mislis, vec to u vezi mracnog srednjeg veka i vrapci znaju, i o tome su napisani tomovi knjiga.
A svojevremeno se i sam papa Jovan Pavle II izvinio svetu za ono sto je cinila Rimokatolicka crkva tokom srednjeg veka.

Da vidimo da li o bludnicama pise Ellen White, ili biblija.

"I VIDEH ZENU PIJANU OD KRVI SVETIH, I OD KRVI SVEDOKA ISUSOVIH, I ZACUDIH SE CUDOM VELIKIM KAD JE VIDEH" ( otkrivenje 17. 6 ).

Ovde Jovan vidi jednu zenu pijanu od krvi Isusovih sledbenika, sto znaci da ih je ubijala.

Samo jedan stih ranije Jovan karakterise ovu zenu na sledeci nacin "I NA CELU NJENOM NAPISANO IME, TAJNA VAVILON VELIKI, MATI KURVAMA I MRZOSTIMA ZEMALJSKIM" ( otkrivenje 17. 5 ).

Molim sve koji imaju bibliju da procitaju sami, ako mogu cela poglavlja 13 i 17 otkrivenja Jovanovog, jer ona govore o Rimokatolickoj crkvi, i njenom surovanju sa carevima Evrope u progonstvu Hriscana tokom mracnog srednjeg veka.

Sam izraz "VAVILON VELIKI" predstavlja istorijsku cinjenicu da je Rimokatolicka crkva nastala na temelju Vavilonske misterijske religije, i da su njeni osnivaci kao i oni koji su doneli Vavilonsku religiju u Italiju nakon propasti Vavilonskog carstva - bili ucenici u jezaveljinoj skoli Vavilonske religije.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top