Dijeli li religija ljude i narode?

Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
Šta mislite, da ne postoje religije, da li bi narodi bili podijeljeni kao što su to sada? Ljudi se u suštini ne razlikuju ni po čemu drugome, osim po tome u koga boga vjeruju. A baš ta različitost vjera, često stvara velike anatagonizme među ljudima, - po nekad čak tolike da se međusobno ubijaju zbog toga. To prokletstvo prati ljudski rod od kako postoji, tačnije, od kako su ga religije podijelile.

Kao prvo, prava religija ujedinjuje vjernike jer ih potiče da ljube jedni druge. Isus je objasnio svojim učenicima: “Novu vam zapovijed dajem: Ljubite jedan drugoga! Kao što sam ja ljubio vas, tako i vi ljubite jedan drugoga! Po tome će svi znati da ste moji učenici, ako budete ljubili jedan drugoga.” Među pravim Isusovim sljedbenicima mora vladati ljubav po kojoj će ih promatrači nedvosmisleno prepoznati kao pripadnike prave religije (Ivan 13:34, 35).

yes3
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Pa svaki vernik za svoju veru kaže da je prava a za druge da su lažne. I svako citira svog božanskog pretstavnika ili proroka ili šta već, da je upravo njegova religija prava.
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
34
Ova tema je dokaz da su blizu ispunjenja i poslednja Biblijska proročanstva. Razmišljanje naroda se sve više usmerava u tom pravcu, podstiče se ne odobravanje propovedanja jednog istinitog Boga, a radi se na sjedinjenju svih religija u jednu globalnu gde važi geslo: svi smo jednaki, bez obzira kog (i da li uopšte) boga štuješ, živi svoj život i pusti druge da žive svoj. Ali jednog dana će sve dobiti novo značenje.
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
Pa svaki vernik za svoju veru kaže da je prava a za druge da su lažne. I svako citira svog božanskog pretstavnika ili proroka ili šta već, da je upravo njegova religija prava.

Tačno, ali da li je ono što govore u skladu sa njihovim delima koja pokazuju?

yes3

Dodato posle 3 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Ova tema je dokaz da su blizu ispunjenja i poslednja Biblijska proročanstva. Razmišljanje naroda se sve više usmerava u tom pravcu, podstiče se ne odobravanje propovedanja jednog istinitog Boga, a radi se na sjedinjenju svih religija u jednu globalnu gde važi geslo: svi smo jednaki, bez obzira kog (i da li uopšte) boga štuješ, živi svoj život i pusti druge da žive svoj. Ali jednog dana će sve dobiti novo značenje.

Nisu sve religije ispravne i nemaju sve religije Božje odobravanje! Jedino će se pripadnici prave religije spasti! U prošlosti jedino je jedan, jedini narod bio izabran Božji narod-Jevreji. Jehova je nepromenljiv i ne menja se. I danas Jehova ima svoj narod, narod koji otvoreno i jasno pokazuje poslušnost Jehovi i svojim ddelima to jasno i pokazuje!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
@ Malecki

Daj čoveče okani se već jednom.

Tebi tvoja sekta ni nedozvoljava da diskutuješ na internetu o religiji.

Ima rubrika o JS ali tamo nemožeš da daš odgovore

jer nisi kompetentan da ih daješ.Zato vam i brane da diskutujete .

Zašto ideš po drugim rubrikama i reklamiraš svoju sektu.
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849
Šta mislite, da ne postoje religije, da li bi narodi bili podijeljeni kao što su to sada? Ljudi se u suštini ne razlikuju ni po čemu drugome, osim po tome u koga boga vjeruju. A baš ta različitost vjera, često stvara velike anatagonizme među ljudima, - po nekad čak tolike da se međusobno ubijaju zbog toga. To prokletstvo prati ljudski rod od kako postoji, tačnije, od kako su ga religije podijelile.

Nisam se hteo osvrati na niti jedan komentar i neznam hoću li se preklopiti sa neki ili ne ali me to neintresuje.
Ljudski rod odkada postoji uvek je bio u nekim ratovim i mržnjama a tada na početku nije posojalo vere niti jedne. Postojao je samo interes a on postoji i danas kao glavni motor svih razmirica od komšijskih pa do državnih.Neratuje se zato što se neko krsti pa onom šta klanja to smeta,on ga i nevidi.
Svaki sukob mora imati svoga ideologa koji zbog skrivanja pravih namera izmisli razloge u veri.
To je samo mamac za mase,da im u svest uđe taj detalj "religija" iako njega opet niko ništa nepita nego ga samo kao meso pošalje na neki front.Samo materijalizam donosi sukobe jer je svaki sukob skup i igrati se bez interesa nikme nepada napamet.
Zašto je vera kao takva izabrana?
Razlog je prost-masovnost stoji iza svakevere,zašto noko ne koristi sekte a ima ih gomila.
Tako da moje mišljenje o tvrdnjama u temi je da te tvrdnje nestoje i da je to samo ono šta i jeste motiv ideologije "stvoriti versku pozadinu" i tako sakriti pravi motiv.to je ova tvrdnja:A baš ta različitost vjera, često stvara velike anatagonizme među ljudima, - po nekad čak tolike da se međusobno ubijaju zbog toga.A ima i još jedna koja kaže: Ljudi se u suštini ne razlikuju ni po čemu drugome, osim po tome u koga boga vjeruju. Urazlici među ljudima i jeste bit,ne razlika fizička jer je ona nebitna već mentalna kao razlog svih sukoba.
 
Član
Učlanjen(a)
27.03.2009
Poruka
530
Da li religija deli ljude i narode..?....
Čudi me kako to nije jasno.. naravno da deli.

Potrebna je ljudima religija isto koliko i rečnoj ribi jedan mountain bike.
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Da li religija deli ljude? Ja bi to rekao ovako DELI, ALI I NE DELI. Sve zavisi od religije i ljudi koliko su ustvari religiozni. Imamo ljude koji bi ubili muslimana zato sto nije Hriscanin, a da li je taj covek Hriscanin, ako zeli ubiti coveka, kada je glavna vrlina Hriscanstva LJUBAV-ocigledno da nije Hriscanin. Sad imamo podele u Hriscanstvu. Tako imamo u Katolickoj crkvi Papu koji je javno pozivao na ubijanje ljudi i davao oprostaj svima koji i ubiju, kako Pravoslavne, tako i Muslimane, e sad neko ce reci da iz ovog zakljucujemo da Hriscanstvo DELI i ne samo to nego unistava druge narode, e pa to nije tacno, to radi Papina crkva u kojoj papu smatraju za Boga. Sad imamo Pravoslavne koji veruju, da je UBISTVO greh koji se tesko prasta, zbog toga u je zabranjeno ubijanje, ma ko taj covek bio i ma koje vere. Sa mrznjom je ista stvar. Jasno je da ona religija koji zaista sleduju Boziju rec, odnosno Hristovu rec, NE DELI narode, cak ona spaja sve narode, jer ona propoveda da smo svi BRACA I SESTRE. Dalje Islam DELI i te kako znamo da deli, znamo da u Islamu postoji Dzihad vise vrsta, onaj koji nas trenutno interesuje je dzihad protiv neistomisljenika ili kako nas oni nazivaju nevernicima, znaci da islam poziva na mrznju, na ubijanje, odnosno on DELI narode. Uzeo sam ove tri vere, jer su one najrasprostranjenije na EX YU, a mislim da su ovde 99% clanovi sa ovog prethodno napomenutog prostora.

Sad mnogi ce reci da su i Pravoslavni ubijali, odmah da vam kazem da to nisu bili Pravoslavni, oni sebe mozda jesu nazivali Pravoslavnim, ali oni to nisu (pricam o nacinu sirenja vere). Hocu reci PRAVOSLAVLJE NIKAD NE POZIVA NA UBIJANJE RADI SIRENJA VERE.

@overlord to ti mozda mislis, da nije bilo Pravoslavlja, odnosno vere u Hrista, danas ne bi imali ni jednog Srbina ni ti bi Srbija postojala kao ni jos neke druge drzave-ovo je samo jedan razlog, tebi kao ateisti mozda najprivlacniji, a ima ih na stotine.
 
Član
Učlanjen(a)
27.03.2009
Poruka
530
@overlord to ti mozda mislis, da nije bilo Pravoslavlja, odnosno vere u Hrista, danas ne bi imali ni jednog Srbina ni ti bi Srbija postojala kao ni jos neke druge drzave-ovo je samo jedan razlog, tebi kao ateisti mozda najprivlacniji, a ima ih na stotine.

Nisam ja ateista... Ja sam ti neka vrsta za koju tek treba da smisle kategoriju.... nit' agnostik, niti ateista, niti pravoslavac, niti satanista.... ništa od toga a i šire, pa i dalje....
:)
 
Natrag
Top