Deset Božijih zapovjedi

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja tvrdim da se zakon moze odrzati u potpunosti, odnosno da covek ne mora gresiti ako to ne zeli.
To je naravno jedino moguce ako je covek u Duhu Svetome, ako odrzava stalnu neprekidnu zajednicu sa Bogom i Gospodom Isusom Hristom, jer je covek na to i pozvan - da kroz svakodnevno posvecenje ostvari potpuno moralno savrsenstvo.
To ne znaci da je propast sveta ako sagresi, i naravno desava se da covek padne - ne jednom nego vise puta, ali je lose ako u tom stanju ostane, jer tada rusi ono sto je vec sazidao.
Ako neko padne treba odmah da ustane i nastavi tamo gde je stao, jer Isus upravo zato i posreduje za nas.

Ipak, Bog od nas ocekuje da ne gresimo, i da budemo potpuno sveti i pravedni pred njim.

ZA PEKU71

Kada bih rekao da nisam osvedocen od Boga u ispravnost onoga sto ispovedam - lagao bih.
Takodje, da nisam osvedocen, ne bih ispovedao to sto sada ispovedam, jer mene licno formalna deklarativna vera ne zanima, vec vera koja je prozeta Duhom koji svedoci da sam na pravom putu.
Jos vise, vera koja podrazumeva svakodnevnu zivu zajednicu sa Bogom i prisustvo Svetog Duha u srcu i njegovih rodova - ljubavi, radosti i mira..

To nema veze sa ponosom, jer ponos je nesto subjektivno sto vodi ka samovelicanju i hvalisanju.
Ono o cemu ja govorim je ne sa ciljem da ukazem na sebe, vec na sustinu spoznaje istine - a to je osvedocenje koje daje Bog onima koji su otvoreni da ga prime.
U tom pogledu ja nisam nista poseban, jer ovaj vid spoznaje je dostupan svima, samo je pitanje da li ga trazimo i da li smo smo spremni da ga primimo.

Iz wikipedije


Ponos je emocija ili osjećaj velikoga zadovoljstva samim sobom, te poštovanje samog sebe u "cjelini".
Proizlazi iz (subjektivne) spoznaje, da se učinilo ili sudjelovalo u nečem posebnom ili pohvalnom.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
ZA PEKU71

Kada bih rekao da nisam osvedocen od Boga u ispravnost onoga sto ispovedam - lagao bih.
Takodje, da nisam osvedocen, ne bih ispovedao to sto sada ispovedam, jer mene licno formalna deklarativna vera ne zanima, vec vera koja je prozeta Duhom koji svedoci da sam na pravom putu.
Jos vise, vera koja podrazumeva svakodnevnu zivu zajednicu sa Bogom i prisustvo Svetog Duha u srcu i njegovih rodova - ljubavi, radosti i mira..

Zbog tvoje osvedočenosti slagao si nas da će smak sveta biti, čini mi se u aprilu ove godine i to ne sećem se baš... 27 aprila ako se ne varam ...pa šta bi ? Pričaš o Elen Vajt koja je propovedala dolazak Hrista 1844 g. pa ništa od toga. Da ne nabrajam brdo laži koje ne bi stale ni u savremenu deponiju. U stvari sve te knjige su davno postale obično smeće koje mogu da posluže samo kao dokaz kolike su srazmere zabluda u koje neko može da zapadne. Ako ste nečim osvedočeni onda ste osvedočeni lažima koje su isplivale crno na belo.To je najveće laž kada neko kaže da je osvedočen a u svari nije osvedočen bar ne od Boga. Ja nisam osvedočen i ne mogu ništa da dokazujem bez ARGUMENATA.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pogresio si, 22 marta.
Ja stojim iza svake svoje reci koju sam napisao, i dalje to tvrdim da tu nije bilo greske.
Bozji sudovi su otpoceli u tom periodu.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
O ovome smo pricali skoro Laodikeja, izgleda da se jedino tebi ovde licno obratio Bog.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne tvrdim ja nista, Bog je otkrio sled dogadjaja koji ce se odigrati u ovom vremenu, ukljucujuci i uslovna prorocanstva koja je dao sa cljem da se u njegovoj crkvi sprovede reforma i probudjenje.

Posto se crkva oglusila o ove pozive i nije ih poslusala i time onemogucila Boga da je upotrebi u delu objave jevandjelja ovom svetu, Bog je ova prorocanstva preinacio tako sto je u tacno odredjeno vreme poceo da izliva svoje sudove na ovaj svet u vidu prirodnih katastrofa, i to upravo u proreceno vreme - od 22 marta, ciji je direktni znak bio veliki zemljotres u Japanu, i ovo izlivanje Bozjih sudova ce se okoncati kada Bog bude objavio istinu,, na nacin koji je vec objavio onima koje je podigao u ovom vremenu.

ZA JOKERMU

Nije samo meni, vec odredjenom broju ljudi koji su podignuti u danasnjem vremenu za reformu crkve i objavu jevandjelja ovom svetu neposredno pre drugog Hristovog dolaska
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Cunami u Japanu je ništa prema cunamiju koji se desio 2004 g. u Indijskom okejanu kada je poginulo 200000 ljudi. To je prvo a drugo rekao bih da imaš pogrešno ubeđenje da prirodne katastrofe izaziva Bog.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Zemljotresi u Japanu nisu nista novo, zasto je izabrao takav nacin da potvrdi prorocanstvo kada je to uobicajenio sasvim za Japan ?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Bog izliva svoje sudove u vidu prirodnih katastrofa, to je zapisano na vise mesta u otkrivenju Jovanovom kada govori o izlivanju sudova na zemlju, i to je Bog cinio i u proslosti u dogadjajima kao sto su potop, i neka druga pomenuta.

Kataklizmi je uvek bilo u manjoj ili vecoj meri, ali stvar je u razornosti i ucestalosti, a ne u ljudskim zrtvama, jer Bog ne zeli zrtve vec da zemlja otvori oci pred ovim dogadjajima i shvati da postoji visa sila koja se zove Bog, i da se obrati njemu i pripremi za njegov skori dolazak u slavi.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top