Default Koliko je za samouvjerenost važan fizički izgled?

Član
Učlanjen(a)
02.10.2010
Poruka
5
Pozdrav svima.Citao sam vasu diskusiju pa sam hteo i ja da iznesem misljenje na ovu temu.Cvrstog sam ubedjenja da je fizicki izgled i te kako vazan za samopouzdanje.Naravno nije odlucujuci faktor,daleko od toga,ali ipak ima svoju tezinu.To je jednostavno tako,lepota je uvek bila jedan od ideala kojima se tezilo,kao i sreca npr.Dovoljno je pogledati bozanstva Starih Grka ili Rimljana pa uvideti kako ih ljudi dozivljavaju.Uz sve njihove Bozanske osobine neobilazna je i lepota.Samopouzdanje,sama rec kaze,uzdati se u sebe i biti svestan svojih vrednosti.Svakako da je ono sto nosimo u sebi najdragocenije i da je to glavna potpora samopouzdanja sticana kroz iskustvo,ali to nije vidljivo na prvi pogled.Kad se pogledamo u ogledalo prvo sto nam upadne u oci je nas fizicki izgled(haha otkrio sam Ameriku).Kad je covek lep i zadovoljan svojim izgledom,zna da uz jos neke kvalitete automatski ima prodju u drustvu,jer ljudi vole lepotu da se ne lazemo.I to saznanje mu uliva dodatno samopouzdanje.jer nas izgled govori o nama.Ako smo zadovoljni sobom,vodimo raacuna o sebi,pa izmedju ostalog i kako izgledamo nam je veoma bitno.To se lako primeti od strane drugih ljudi i nama ne manjka samopouzdanja.Ako nisam u pravu,onda ne znam ni zasto nam je bitan fizicki izgled?Zasto se stalno trudimo da izgledamo lepi sebi i drugima,zasto se uvek pedantno spremamo za vecernji izlazak?Ako imamo samopouzdanja zasto bi bilo bitno uopste kako izgledamo,mogli bi se pojaviti i aljkavi?Ali ne,upravo ko se tako pojavi odmah stavlja do znanja da ne voli mnogo sebe a samim tim nema ni previse samopouzdanja.Ponovio bih na kraju da ne mislim da je lepota presudna za samopouzdanje,ali da je jedan od stubova,to svakako jeste.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2009
Poruka
148
Ukoliko osoba ima puno para tad fizicki izgled i nije toliko bitan za njeno samopouzdanje.
 
Natrag
Top