Default Koliko je za samouvjerenost važan fizički izgled?

Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849
Nesta sam slabo ucio slikati,moras naci nekog drugog da ti makar nacrta ono sta ti nevidis.Ako saznam za nekoga jasvit cu ti.
 
Član
Učlanjen(a)
29.05.2010
Poruka
466
Nije baš.

Znam cure koje fantastično izgledaju pa tripju sebi da moraju smrati sa 55 kg na 53 -.- ili se žale na celulit koji se jedva vidi,
ili da se presvlače po 27 puta prije nego što izađu iz kuće jer im "sve grozno stoji".
 
Član
Učlanjen(a)
24.06.2010
Poruka
18
samodoverbata se gradi, cekor po cekor. Kolku i da e traumaticno ili nepovolno ranoto detstvo ili adolescentniot period postojat licnosti koi uspesno se spravuvaat so toa. I imaat dovolno samodoverba. Iako ziveeme vo vreme kade fizickiot izgled vleva samodoverba toj isto tolku vlijae na samodoverbata ja namaluva-mislam deka vo nekoi slucaevi moze da dojde i do ekstrem me sakaat, pocituvaat vredam se dodoeka sum ubava, posle toa nishto nema. Vo odredeni kulturi mislam deka atraktivnite zeni se na tapet-se etiketiraat kako nemoralni, nedovolno pametni, nesposobni. Kolku shto moze da vlija na samodoverbata da se zgolemi tolku moze i da ja namali, zavisi kako se nosime so toa.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Mozda se neki ljudi jednostavno osecaju samouverenije,a to samouverenje uglavnom zasnivaju na potrebi da izgledaju dobro,iz razloga sto postoje drugi nedostaci...Nikada se ne mozemo svima svideti,ma kako izgledali i mislim da je greska graditi samouverenje iskljucivo na izgledu...Nista u tolikoj meri ne narusava nasu sustinu kao potraga za njom kroz oci drugih...
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Čovek može biti samouveren, imati siguran hod, imati jasan stav, a da pri tome uopšte nije ''fizički lep''. No i pored toga i takav će čovek biti zapažen, pre svega, zbog snažne unutrašnje energije i zbog sigurnosti koju nosi sa sobom.
Samouverenost se ne može ''izgraditi'' samo na fizičkom izgledu...Imamo mnogo lepih ljudi koji svakodnevno prolaze ulicom, potpuno nezapaženi. Unutrašnja energija u spoju sa fizičkim izgledom, čini jednu osobu, kompletnom ličnošću.
Vrlo često se susrećemo sa ružnim ljudima, ali njihov stav, sigurnost, dikcija, njihovu ružnoću ''baca'' u drugi plan i više ih ne posmatramo kao ''fizičku pojavu'' već kao ličnost, osobu...
Pojedine ''debele'' žene svoju debljinu ''nose'' na takav način, da svojom unutrašnjom energiom postižu efekat, da nam je njihova pojava vrlo simpatična..., čak šta, ne bi smo ih mogli zamisliti u drugačijem ''izdanju''.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849
samodoverbata se gradi, cekor po cekor. Kolku i da e traumaticno ili nepovolno ranoto detstvo ili adolescentniot period postojat licnosti koi uspesno se spravuvaat so toa. I imaat dovolno samodoverba. Iako ziveeme vo vreme kade fizickiot izgled vleva samodoverba toj isto tolku vlijae na samodoverbata ja namaluva-mislam deka vo nekoi slucaevi moze da dojde i do ekstrem me sakaat, pocituvaat vredam se dodoeka sum ubava, posle toa nishto nema. Vo odredeni kulturi mislam deka atraktivnite zeni se na tapet-se etiketiraat kako nemoralni, nedovolno pametni, nesposobni. Kolku shto moze da vlija na samodoverbata da se zgolemi tolku moze i da ja namali, zavisi kako se nosime so toa.

Jako dobar komentar u kojem bi se mogla otvoriti i nova tema.
Ima li kulturni i verski milje uticaja na to koliko cenimo sebe i drugoga?
Koliko je taj milje osetljiv na izgled i koliko mu inteligencija ima važnosti u proceni nečije vrednosti?
Kolika je ravnopravnost spolova u tom miljeu?
Da li je u tim miljeima postavka vrednosti kao i mašem okruženju?
Ovo su samo neka od pitanja koja mi se otvaraju pročitavši komentar.
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Samouvjerenost se gradi od malih nogu. To nije nešto s čime smo se rodili . Samopouzdanje se stiče. Fizički izgled je vrlo bitan faktor u godinama kada sazrijevamo, kada se formiramo kao ličnosti, kad stičemo svoja uvjerenja, koja nadograđujemo tokom godina. Ja sam bila jako osjetljiva u mladosti, što su drugi znali lako da iskoriste za provokacije. Samopouzdanje sam baš zato i stekla iz čistog inata, jer više nisam htjela sebi da dozvolim da budem " žrtva ", tako da sam tu " dječiju bolest " jako rano prebolovala. Što ranije to bolje i kada se jednom prekrati , lako je onda raditi na sebi i na samopouzdanju. Kada ga jednom stekneš, niko ti ga više ne može poljuljati.
 
Član
Učlanjen(a)
20.12.2010
Poruka
892
Mislim da samouvjerenost nema nikakve veze sa fizičkim izgledom. Ona nije rezultat čovjekovog izgleda, nego onoga što nosi u glavi. Fizički izgled ne korespondira nužno sa pameću i obrnuto.

Mislim da nisi u pravu. Besherat je to lijepo uočila:

Samouvjerenost se gradi od malih nogu. To nije nešto s čime smo se rodili . Samopouzdanje se stiče.

Samopouzdanje se gradi na temelju naših odnosa s okolinom i manipulacije njome. Ako je naš izgled ispodprosječan (što god to značilo), to nije faktor kojim ćemo nešto postići, pa će prema tome naše samopouzdanje biti narušeno. Tu na scenu stupaju mehanizmi kojima gradimo ili ne gradimo druge tehnike ovladavanja okolinom što dovodi do kompenzacije tog nedostatka. smile3
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Mislim da nisi u pravu. Besherat je to lijepo uočila:



Samopouzdanje se gradi na temelju naših odnosa s okolinom i manipulacije njome. Ako je naš izgled ispodprosječan (što god to značilo), to nije faktor kojim ćemo nešto postići, pa će prema tome naše samopouzdanje biti narušeno. Tu na scenu stupaju mehanizmi kojima gradimo ili ne gradimo druge tehnike ovladavanja okolinom što dovodi do kompenzacije tog nedostatka. smile3
Itekako mislim da sam u pravu. Imam utisak da robuješ stereotipnom pimanju ovog pitanja. Umjesto da ti ja sada obrazlažem zašto mislim da sam u pravu, a da ti nisi, postaviću ti samo jedno pitanje. Odgovori na njega, i sve će ti se samo kazati.
Koliko si do sada srela "normalnih", čak i zgodnih ljudi, koji nemaju ni trunku samopouzdanja? Sigurno mnogo, jer ih mnogo i ima. Šta ti to govori?
 
Natrag
Top