Default Koliko je za samouvjerenost važan fizički izgled?

Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849
http://www.cockeyed.com/photos/bodie..._KarenP_L1.jpg


Dama na slici je prihvatila sebe onakvu kakva je, ne libeći se navući ni seksi crvenu haljinu na svoje tijelo. Zlo mi je od ljudi koji prosuđuju druge na osnovu njihovog izgleda. Isto tako, žalim one koji podležu zapadnjačkom kultu tela, koji od miliona, ponajpre devojaka, čini opsesivne bolesnike koji tragaju za vanjskom lepotom i trunkom samopoštovanja i samouverenosti, uključujući izgladnjivanje do smrti. Lako je biti samouveren ako izgledaš ovako...


http://image.dnevnik.hr/media/images...008/123873.jpg

Pobjednik u samouverenosti je ipak dama na prvoj slici.
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2010
Poruka
968
da se ne varamo fizicki izgled je bitan ... ali svaka cast onom ko nije lep da zna da se nosi sa tim i da nema komplexa ...
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Svaka čast dami sa prve slike, tako i treba i tako i jeste.
Oni koji imaju samo NA sebi, retko su i samouvereni. Mnogo njih glumi samouverenost, ali je nema stvarno.
Upoznala sam mnogo ljudi koji su bili ono što se kaže "orah iz ruke da im ne uzmeš", ali kad progovore, zasene sve oko sebe. Svojom inteligencijom, šarmom, energijom koja pleni. Zbog toga što nose u sebi, ni samouverenosti im ne manjka. Svesni su svog izgleda, čak se i šale na svoj račun baš po tom pitanju, ali kompleksa nemaju.
Odlična tema, dragi prijatelju, hvala! :)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Slazem se da je u nekoj meri i fizicki izgled bitan da bi se osecali samouvereno.Ali postoji mnogo stvari gde bi mogli da izgradimo samouverenost,ne samo na polju fizickog izgleda.Ako samouverenost gradimo samo na jednom podrucju,u ovom slucaju fizicki izgled,mislim da mnogo teze podnosimo neminovne neuspehe,koji sve nas vise-manje prate,na svim ostalim podrucjima...
Elem,opet ja sve "kao lopatom",nadam se da je bar neko shvatio :)
 
Član
Učlanjen(a)
22.10.2009
Poruka
688
Ovo bi moglo da pređe u filozofsku raspravu - a šta je to lepo...

Mislim da je smouverenost - ili je imaš ili nemaš (slično onome da se dama ne postaje, dama se rađa)... Ljudi koji nemaju to fizičko savršenstvo, moraju da budu samouvereni! Ali ljudi sa nekim fizičkim nedostatkom po pravilu su šarmantniji, zanimljiviji - "lepi" se ni ne trude, dovoljno je što su lepi (e, a onda razmazana šminka, koji zimski kilogram ili zub vremena čuda naprave)...
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Ne znam bas,mislim da se samouverenost takodje i godinama gradi...
Sto se tvoje poslednje recenice tice,zato sam i napisala da samouverenost trebamo da sticemo i gradimo na mnogim podrucjima...Kad se "lepima" razmaze sminka da ostane inteligencija,duhonost...:)


"Samouverenost i posledice

Iskustva oblikuju našu samouverenost, ali mogu da dovedu i do pogrešnih ubeđenja. Bečki psiholog Julia Umek govori o opasnostima koje u tome vrebaju. Naša samouverenost je krajnje kompleksna tvorevina našeg mozga. Izgrađuje se na osnovu mnogih iskustava u toku života od počeka našeg bivstvovanja. Iskustva našeg detinjstva mogu da dovedu do pogrešnih ubeđenja koja umanjuju našu samouverenost.

Mnogima od nas su roditelji prečesto govorili rečenice poput „Ne umeš ti to“, „Nesposoban /na si“, „Niko te ne voli“ ili „Nespretan/na si“. Takva pogrešna ubeđenja mogu da nas prate ceo život i da potkopaju našu samouverenost.
Svakom čoveku je dodeljeno ponašanje koje mu omogućava da bude voljen i cenjen. Takvi ljudi imaju veliku samosvest o simpatiji i znaju kako da ojačaju svoje pozitivne vrednosti. Ali može i da se desi da su mnoga ranjavanja u detinjstvu povredila psihu i da ljudima zato ne uspeva da kroz život idu samouvereno i sa samosvešću o simpatiji.
Psiholog Umek navodi pet ranjavanja koja su odgovorna za pogrešna ubeđenja.


1. Zašto se ljudi kače za druge
Ljudi koji su u ranom detinjstvu bili ostavljani sami sa svojim strahovima od odvajanja, koji nisu imali utehu kada bi majka ili otac otišli, kasnije će se kačiti za druge.
2. Razlog za smetnje u ishrani
Ljudi koje su drugi u ranom detinjstvu terali iz sobe kada su bili gladni mimo vremena obroka, doživljavaće glad kao nešto što je vredno kazne i učiniće sve da ne budu gladni. Tako mogu da nastanu smetnje u ishrani.
3. Nesposobnost da se prihvati pohvala
Ljudi koji u svom ranom detinjstvu nikad nisu dobijali priznanje, kasnije neće moći da prihvate pohvalu. Biće im neprijatno kada neko želi nešto dobro da im kaže.
4. Manjak sigurnosti u sebe
Ljudi koji u ranom detinjstvu nikad nisu znali kada su dobrodošli imaće poteškoća sa sigurnošću u sebe, kao u primeru kada se roditelji jednom obraduju kada se pojavi dete, a drugi put ne obraćaju pažnju na njega, pa se ono osetilo suvišnim.
5. Ljubav kao nagrada
Ljudi koji u ranom detinjstvu nisu bili voljeni zbog samih sebe, nego su pažnju i ljubav dobijali samo onda kada su postizali dobar uspeh, kasnije će naginjati ka perfekcionizmu. To može da bude bolno shvatanje života koje čak može da dovede do izgaranja."


Izvor: Danas.rs
 
Član
Učlanjen(a)
28.05.2010
Poruka
89
Lepota je često velika potpora samouverenosti- ali daleko je od istine da lepota osobe automatski donosi samopouzdanje.
Iako veoma važan za osećaj lične vrednosti, lep izgled je samo jedan od stubova temeljaca samouverenosti- tu se potpuno slažem sa sendijem.
Samopouzdanje definitivno jeste nešto što se gradi na mnogo područja i u dugim vremenskim periodima, a ne isključivo u večernjim časovima pred ogledalom i kratkotrajnim izletima u skupe prodavnice izazovne odeće.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Mislim da samouvjerenost nema nikakve veze sa fizičkim izgledom. Ona nije rezultat čovjekovog izgleda, nego onoga što nosi u glavi. Fizički izgled ne korespondira nužno sa pameću i obrnuto.
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849
Jurivaka sta mislis koliko telesni nedostaci povlace za sobom kompekse i kakve.
Koliko je osoba sa kompeksima samouverena.
 
Natrag
Top