Dali se treba klanjati ikonama ? I idolima u crkvi?

Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
dragi moj kolega, razočarao si me
ja se poveselio napokon si shvatio
kod nas kršćana če Bog Jehova uvijek biti Jedan Jedini
pa čak onda i kada nam država zabrani tu vjeru Kristovu
ćitaš što kaže sestra White

Kada Kristova religija bude progonjena, kada Njegov zakon bude najprezreniji, tada naša revnost treba da bude najvatrenija, i naša hrabrost i naša čvrstina najpostojaniji. Stati u odbranu istine i pravednosti kada nas većina bude odbacila, voditi bitke Gospodnje kada bude bilo malo boraca – to će biti naša proba. U to vrijeme mi treba da prikupljamo svoju toplinu iz hladnoće drugih, svoju hrabrost iz njihovog kukavičluka, a svoju vjernost iz njihovih izdajništva.” (5T 136, 1882)

tko če biti kolovđa zla pred sami drugi dolazak Spasitelja
pa znaš i sam - adventisti

sestra White je bila svjesna budučih događaja pije 131.g
tada je to izgledalo nemoguče
ali danas, je sve kristalno jasno, tko su adventisti, što su oni , u šta vjeruju
i šta spremaju pravim kršćanima

dakle kršćani se ne klanjaju ikonama, idolima, trojstvu ni po cijenu života
vjeruj, treba velika snaga Duha Svetoga da bi vjernik ostao uspravan kada če cijeli svijet odbaciti istinu
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
tko če biti kolovđa zla pred sami drugi dolazak Spasitelja
pa znaš i sam - adventisti

Samo se sramotis ovakvim izjavama, jer suudo je reci da ce danasnjih 20 miliona Adventista progoniti 6 milijardi i 980 miliona pripadnika drugih religija i onih koji nisu vernici.
Tvoja je licna stvar sta imas licno protiv Adventisticke crkve, ali ovakve izjave su i smesne i zalosne, i ne zasnivaju se na nikakvom pisanom otkrivenju.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Naravno da se treba klanjati. Svi neznabošci to čine. Neko novcu, neko zlatnom teletu, neko saobraćajki da bi dobio novo srce, a neko presvetoj ikoni jer njiov Bog je Ikona svjeta, tako mi bogova Odina i Tora.
Inače hteo sam da dodam da se neki klanjaju praznoj reči sestre Wajt koja je "čvrsto verovala" (citirano doslovce iz neke njene knjige) da će Hristos doći, a kada nije došao nije im bilo dosta dva oka za plakanje. Dok neki kao moja tetka adventista i sinovi njezini u propovednika se klanjaju jer nije to kako ja citiram apostola Paju već je to kako "propovednik" to protumači. E to je zapovest koju oni izvršavaju šta brat pastor kazuje tako mi Alaha.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
DALI SE TREBA KLANJATI IKONAMA ? I IDOLIMA U CRKVI?

2 Mojsijeva 20:4,5


20,3Nemoj imati drugih bogova uz mene.
Izlazak 20,4Ne pravi sebi lika ni obličja bilo čega što je gore na nebu, ili dolje na zemlji, ili u vodama pod zemljom.
Izlazak 20,5Ne klanjaj im se niti im služi. Jer ja, Jahve, Bog tvoj, Bog sam ljubomoran. Kažnjavam grijeh otaca - onih koji me mrze - na djeci do trećeg i četvrtog koljena,
Izlazak 20,6a iskazujem milosrđe tisućama koji me ljube i vrše moje zapovijedi.


Koja je kazna za nepokoravanje gornjoj zapovijedi?
 
Učlanjen(a)
06.07.2013
Poruka
9.091
Moje mišljenje je da su vjerske vođe nametnule pravila kao i Farizeji u Isusovo vrijeme. Ponekad kad pogledam njihovo obraćanje vjernicima imam dojam da je i njima samima teško od tih svih nametnutih pravila je teško slijediti i učestovati u svim tim suvišnim bezbožnim pravilima. A što se se tiče ikona ja imam osječaj da su vjerske vođe nametnule takav po meni poganski obred da sačuvaju svoj visok standard. Slažem se sa piramida4 što je napisao,zamislite da vjerske vođe sada objave ISTINU koju nam je Bog dao u Bibliji,da li bi od vjernika koji vole da im se "škakljaju" uši dobivali potporu i lagodno živjeli.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Da li je klanjanje Isusu direktno idolopoklonstvo,ako JHWH kaže da se treba klanjati samo njemu?

Nisam te baš dobro razumio.
Što to znači - DIREKTNO Idolopoklonstvo?

Isus kaže da se treba klanjati SAMO Bogu Ocu - Jahvi - KAO BOGU.

Klanjanja je bilo i običnim ljudima, kraljevima, iz poštovanja.
TO klanjanje nije isto kao i klanjanje - Bogu Jedinome Jahvi..
 
Natrag
Top