Da svi budu jedno!

Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
peko daj neki dokaz o tom svemirskom zracenju samo subotom, jel se dogadja i na jos nekim planetama ili samo na ovom zrnu peska ?
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Занимљиво је да се ова тема запоставља и маргинализује да би се пискарало и понављало у круг једно исто. Екуменизам је признавање јереси међусобно, а јединство је поштовање Христосове заповести. Овде нико не одобрава јереси, већ говори о ономе што је карактеристика хриишћанства. Свако ко оспорава Христосову заповест зарад пропагирања своје секте и њених "истина" саблажњава људе. Уместо да тежимо ка љубави и јединству, ми се бавимо препуцавањима.

Тако рецимо, припадник једне секте говори о екуменизму, а сам признаје ауторитет и име паганског бога. Није ли то лицемерје? Тачно се показало да свака добра намера не може проћи због затрованости и мржњи веома ефикасних и организованих секти.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
ja i otac smo JEDNO....Da svi budu JEDNO.....,
To vam je nas DK prevod.
Drugi prevodi govore JEDINSTVO.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Занимљиво је да се ова тема запоставља и маргинализује да би се пискарало и понављало у круг једно исто. Екуменизам је признавање јереси међусобно, а јединство је поштовање Христосове заповести. Овде нико не одобрава јереси, већ говори о ономе што је карактеристика хриишћанства. Свако ко оспорава Христосову заповест зарад пропагирања своје секте и њених "истина" саблажњава људе. Уместо да тежимо ка љубави и јединству, ми се бавимо препуцавањима.

Тако рецимо, припадник једне секте говори о екуменизму, а сам признаје ауторитет и име паганског бога. Није ли то лицемерје? Тачно се показало да свака добра намера не може проћи због затрованости и мржњи веома ефикасних и организованих секти.

Vidis Adriane, slazem se sa tobom.
Sve si ovde zatrovao tom svojom sektom kojoj jos nisi ni ime pronasao.
Zasto ne pokazes kako volis ljude koji drugacije veruju i misle svojom, glsavom.
Mogu ce je da smo mi na pogresnom putu, zato svako treba da bude oprezan i da ispituje istinu, ali sta mislis Adriane da li bi se to i tebi mogloo desiti ili mislis da si ti vec spasen samo su drugi izgubljeni????
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Isus je pokusao da odrzi sve ljude u jedinstvu to je bila njegova najveca zelja!ali koliko vidim sotona je napravio razdor izmedju hriscana tj stotine dominacija koje se prepucavaju izmedju sebe,biblija je jedna!Isus je jedan!i mi treba da budemo jedni,ali tesko da ce se to ostvariti.Sve dok budemo slusali lazne proroke.

Svako ko je otpao od maticne crkve je otpad jer je ucinio raskol crkve jedine! crkve jedine koja je rodjena apostolima a ne savremenim laznim prorocima,propovednicima koji su ne jednom a vise puta lazno prorokovali Hristov dolazak pa vi vidite sad.
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
Hristos ne može doći kada nikada i nikuda nije otišao. On je sveprisutan. Oni koji ga čekaju mi izgledaju kao putnici koji se voze u autobusu misleći da ga još uvek čekaju na autobusnoj stanici.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Hristos ne može doći kada nikada i nikuda nije otišao. On je sveprisutan. Oni koji ga čekaju mi izgledaju kao putnici koji se voze u autobusu misleći da ga još uvek čekaju na autobusnoj stanici.


:roll:

Oprosti što se smijem, rekao si nešto jako lijepo i istinito, ali na smiješan način.

"I nadjenut ćeš mu ime Emanuel- Bog -s -nama", "Ja sam s vama u sve dane do svršetka svijeta!"," Ne boj se...ja sam s tobom!"- eto, to mi sad palo na pamet od evanđeoskih tekstova.

Bog je prisutan u nama, oko nas...ali tako često ne živimo u Njegovoj prisutnosti, a još češće živimo daleko od vlastitog središta i nikako da se sastanemo sami sa sobom ili točnije s Bogom koji prebiva u duši i zove nas k sebi u društvo.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
:roll:

Oprosti što se smijem, rekao si nešto jako lijepo i istinito, ali na smiješan način.

"I nadjenut ćeš mu ime Emanuel- Bog -s -nama", "Ja sam s vama u sve dane do svršetka svijeta!"," Ne boj se...ja sam s tobom!"- eto, to mi sad palo na pamet od evanđeoskih tekstova.

Bog je prisutan u nama, oko nas...ali tako često ne živimo u Njegovoj prisutnosti, a još češće živimo daleko od vlastitog središta i nikako da se sastanemo sami sa sobom ili točnije s Bogom koji prebiva u duši i zove nas k sebi u društvo.

Izabeleta, znam da ces se iznenaditi kad kaze da se slazem sa vim sto si ovde rekla.

Medjutim, da li ti time zelis da kaze da Hristos, ne treba ponovo da dosje, niti ce ponovo doci kao sto je obecao?
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Zar nije on obecao da ce se vratiti pre nego sto tadasnja generacija ne prodje ?
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2010
Poruka
130
Zar nije on obecao da ce se vratiti pre nego sto tadasnja generacija ne prodje ?

Ako se posmatra istorijski, proroštvo se nije ostvarilo. Svet 2000 godina ide svojim zlim putevima i nikom ništa. Oni hrišćani koji su skloni apokaliptičkim idejama, stalno „proriču“ kada će doći kraj sveta i uvek promašuju. „Evo sad će, uskoro će, samo što nije.“ Čekaju „spoljne znake“ koji najavljuju kraj sveta. Međutim, Isus u Luki 17:20- 17:21. kaže da će Carstvo Božje doći da se to neće videti, ili primetiti očima. On na drugom mestu još kaže za sebe da nije kralj od ovoga sveta. Prevod pomenutih stihova iz evanđelja po Luki 17:20-17:21 se razlikuje. Karadžićev prevod kaže „Carstvo božje je unutra u vama“, a hrvatski prevod kaže „među vama“ Suština je da Carstvo može biti tu, a da ga neki ne vide. Očito da fizičke oči ne mogu videti Carstvo, nego unutrašnje, duhovne oči, koje se otvaraju verom. Tako za Isusa, oni koji ne veruju, ne vide ono što slepci koji veruju mogu videti. Dakle, ako se stvar posmatra iz vremenske perspektive, ništa se ne ostvaruje. Ako se posmatra kao parabola, sve se ostvaruje u bilo kom vremenu. Hristos se ovaploćuje u našim telima. Mi smo jedno. Svi oni koji traže spoljne znake, znaci im se neće dati, kao što je Isus i rekao. Spoljne znake traže oni koji nemaju vere, koji su slepi kod očiju.

Svako dobro
 
Natrag
Top