Da svi budu jedno!

Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
[TABLE]
[TR="bgcolor: transparent"]
[TD="bgcolor: transparent"][/TD]
[/TR]
[TR="bgcolor: transparent"]
[TD="bgcolor: transparent"]"Ne molim samo za ove nego i za one koji će na njihovu riječ vjerovati u mene:
da svi budu jedno kao što ti, Oče, u meni i ja u tebi, neka i oni u nama budu jedno da svijet uzvjeruje da si me ti poslao." (Iv. 17, 20)

Svi poznajemo ovu Isusovu molitvu koju je uputio Ocu prije svoje muke.
Kako vi shvaćate, tumačite i živite ove Isusove riječi?
Da li je moguće da Otac ne usliša molitvu svoga Sina?
Što to za nas kršćane znači? Na što nas obavezuje?

Ova Isusova molitva je često citirana u ekumenskim nastojanjima, ali molim vas, suzdržite se od negativnih kometara o ekumenizmu. To je već sve rečeno i zapisano na forumu.
Mene samo zanima što mislite i osjećate kad pročitate Isusove riječi: da svi budu jedno!

Da li želite da se Isusova molitva ostvari ili ne?




[/TD]
[TD="bgcolor: transparent"]

[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
fali kopmpletan citat DA SVI BUDU JEDNO KAO I MI ŠTO SMO JEDNO OČE NEBESKI,OSVEĆENI ISTINOM DA BUDU JEDNO! AKO JEDAN VERUJE U OVO,A DRUGI U ONO,JEDAN VERUJE U SVETLO,DRUGI U TAMU,ONDA ISUS NIKAD TU NIJE MOLIO TAKU MOLITVU. NAJVEĆA MAHINACIJA JOVANA 17. JE IZOSTAVLJANJE reči da je rekao u molitvi da budu osvećeni rečju! bez osvećenja vere ui svu reč Bog je protiv jedinstva jer je izričit ,Bog i đavo ne mogu skupa svetlo i tama,crkva Božja i crkva idola ne mogu skupa!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jedinstvo u istini i Duhu istinski Bogu predanih i posvećenih ljudi koji rade na širenju Hristovog Jevanđelja, usko povezanih u ljubavi i požrtvovanosti za one koji ne poznaju Boga.

Takvo jedinstvo će se ostvariti u vremenu pred sam kraj istorije sveta u zajednici vernih koji drže zapovesti Božje i veru Isusovu i imaju dar Duha Proroštva a koju biblija naziva ostatak, i kroz koju ce Bog u vreme velike nevolje silom Svetoga Duha i ljubavlju i istinskom zalaganju za spasenje drugih objaviti istinu ovom svetu.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
26.08.2013
Poruka
39
Pozdrav, zanimljiva tema. I to veliko pitanje sto nas ceka na kraju. Ili je raj prevara za kraj gdje cemo svi biti skupa. Malo mi je to neshvatljivo. Da dobri ljudi budu zajedno s zlocincima? Ili ce se ti zlocinci bezboznici nekao obratiti preko podsredstvom Boga. I svi zajedno uci u milost i ljubav Bozju.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
fali kopmpletan citat DA SVI BUDU JEDNO KAO I MI ŠTO SMO JEDNO OČE NEBESKI,OSVEĆENI ISTINOM DA BUDU JEDNO! AKO JEDAN VERUJE U OVO,A DRUGI U ONO,JEDAN VERUJE U SVETLO,DRUGI U TAMU,ONDA ISUS NIKAD TU NIJE MOLIO TAKU MOLITVU. NAJVEĆA MAHINACIJA JOVANA 17. JE IZOSTAVLJANJE reči da je rekao u molitvi da budu osvećeni rečju! bez osvećenja vere ui svu reč Bog je protiv jedinstva jer je izričit ,Bog i đavo ne mogu skupa svetlo i tama,crkva Božja i crkva idola ne mogu skupa!
mrsavkicu, da li ti stavljaš primjedbe radi samih primjedbi ili radi toga što su one potrebne? Ova tvoja primjedba je potpun promašaj. Sasvim je irelevantno da li je stavljen kompletan citat Isusove molitve, jer je jasno rečeno o čemu se radi i u kontekstu uvoda koji je postavljen, sasvim dovoljno.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
mrsavkicu, da li ti stavljaš primjedbe radi samih primjedbi ili radi toga što su one potrebne? Ova tvoja primjedba je potpun promašaj. Sasvim je irelevantno da li je stavljen kompletan citat Isusove molitve, jer je jasno rečeno o čemu se radi i u kontekstu uvoda koji je postavljen, sasvim dovoljno.
priomedba je i te kako ovde bila potrebna. rečenica onako kako je glasila podvučena je bila kao medenjak u kojoj je bila teška trokraka kost od koje se svaki čovek čitaoc može 99 . posto zadaviti! od te i take mislenosti danas milioni ekumenskih vernika su u putu ka sopaljivanju tj. paklu! da napišem i krupnim slovima, KA PAKLU! SVAKO SECKANJE SMISLA CITATA U BIBLIJI JE NAZVANA,IDI OD MENE SOTONO! ČAK JE TO ISUS KAZAO OKRENUT KA PETRU,TOM DUHU KOJI JE DELOVAO iza petra i reči koje je rekao tog dana Isusu!
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Jedinstvo u istini i Duhu istinski Bogu predanih i posvećenih ljudi koji rade na širenju Hristovog Jevanđelja, usko povezanih u ljubavi i požrtvovanosti za one koji ne poznaju Boga.

Takvo jedinstvo će se ostvariti u vremenu pred sam kraj istorije sveta u zajednici vernih koji drže zapovesti Božje i veru Isusovu i imaju dar Duha Proroštva a koju biblija naziva ostatak, i kroz koju ce Bog u vreme velike nevolje silom Svetoga Duha i ljubavlju i istinskom zalaganju za spasenje drugih objaviti istinu ovom svetu.

Ti brate ne propovedas Jevandjelje to je jasno! a vesc Mojsija SZ-et koji je namenjen samo Jevreima u znak oslobodjenja iz misira.

Toliko za sada.

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
[TABLE]
[TR="bgcolor: transparent"]
[TD="bgcolor: transparent"][/TD]
[/TR]
[TR="bgcolor: transparent"]
[TD="bgcolor: transparent"]"Ne molim samo za ove nego i za one koji će na njihovu riječ vjerovati u mene:
da svi budu jedno kao što ti, Oče, u meni i ja u tebi, neka i oni u nama budu jedno da svijet uzvjeruje da si me ti poslao." (Iv. 17, 20)

Svi poznajemo ovu Isusovu molitvu koju je uputio Ocu prije svoje muke.
Kako vi shvaćate, tumačite i živite ove Isusove riječi?
Da li je moguće da Otac ne usliša molitvu svoga Sina?
Što to za nas kršćane znači? Na što nas obavezuje?

Ova Isusova molitva je često citirana u ekumenskim nastojanjima, ali molim vas, suzdržite se od negativnih kometara o ekumenizmu. To je već sve rečeno i zapisano na forumu.
Mene samo zanima što mislite i osjećate kad pročitate Isusove riječi: da svi budu jedno!

Da li želite da se Isusova molitva ostvari ili ne?




[/TD]
[TD="bgcolor: transparent"]

[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
Ja pokusavam sve vreme to da objasnim da smo svi mi jedno kao i Otac i Sin i Sv Duh,ali je to jako tesko jer koliko vidim oni koji su otpali od crkve veruju nekim tamo Milerima,EGW,Raselu itd a apostolu pavlu niko neveruje iako je on zaduzen bio samo za neznabosce.

Pozdrav od Gere.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
priomedba je i te kako ovde bila potrebna. rečenica onako kako je glasila podvučena je bila kao medenjak u kojoj je bila teška trokraka kost od koje se svaki čovek čitaoc može 99 . posto zadaviti! od te i take mislenosti danas milioni ekumenskih vernika su u putu ka sopaljivanju tj. paklu! da napišem i krupnim slovima, KA PAKLU! SVAKO SECKANJE SMISLA CITATA U BIBLIJI JE NAZVANA,IDI OD MENE SOTONO! ČAK JE TO ISUS KAZAO OKRENUT KA PETRU,TOM DUHU KOJI JE DELOVAO iza petra i reči koje je rekao tog dana Isusu!
Primjedba apsolutno nije bila potrebna, kao ni ove jezičke egzibicije koje nemaju nikakvog smisla. Tema je namijenjena vjernicima, dakle onima koji poznaju Isusovu molitvu i čak je to eksplicitno i rečeno u uvodu teme. mrsavkicu, pokazuješ "sitnu dušu".
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
16-od svijeta nisu(nisu od svijeta-svet je od zloga!),kao ni ja što nijesam od svijeta.(Isus je Reč,sva Reč) 17.OSVETI IH ISTINOM SVOJOM;RIJEČ JE TVOJA ISTINA!
i onda tek ide,da budu svi jedno kao i mi što smo jedno,da pozna svet....
dakle da budemo najpre ,pre nego bi smo mogli u opšte biti jedno kao i Isus što je bio jedno sa Rečju jer je bio sva Reč ,moramo biti osvećeni istinom Božjom,a ta istina je Božja Reč. bez ovoga nema jedinstva ni međusob,a kamoli tek sa Bogom!
 
Natrag
Top