Da li su tradicije i obicaji dobri i ispravni?

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Inace, tradicija nije losa ako nije u suprotnosti sa Pismom a nasa nije!

Samo PIsmo je nastalo kao zapis viševekovne oralne - usmene tradicije - predanja. Tako da tradicija i te kako ima veze sa Pismom, i nikako ne može biti u suprotnosti sa istim, čak naprotiv.

Uostalom, teologija, tačnije "teologija" koja Boga zaključava u Knjizi, koja nakaradno tumači zapisano, i nije teologija, nego sotonska prevara, blasfemija i u najboljem slučaju debilnost, maloumništvo i ludilo.

Dakle, obična ljudska izmišljotina posednutog uma.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
A ti mozes, ti si brilijantan! :)
Ti sve objasnis i kako 'bog' ubija koronom!

Naravno i već sam objasnio.

Inace, tradicija nije losa ako nije u suprotnosti sa Pismom a nasa nije!

Opet formalno iznošenje stavova. Baš nije, a ljudi usmereni kao samom obredu, umesto da su usmereni preko obreda ka Bogu.

Ako si len onda priznaj, ne da ti se dati šire objašnjenje ili ga nemaš uopšte.

Dakle mora biti jedno ili drugo.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Naravno i već sam objasnio.
Taj tvoj bog je vise protestanata pobio koronom nego nevernika i katolika zajedno!

A trebalo mu je da covek napravi virus u laboratoriji, jer nije mogao sam!

Tako ste vikali da bog ubija poplavom kad je bila poplava u srbiji, a sutra kad bude zemljotres i to ce biti "sud bozji".

Danas vam koristi Mila Djukanovica da rusi srpske crkve, a sutra ce koristiti ko zna sta..

Da ne pricam o pobrkamom hronoloskom redosledu, jer ne moze Bog da unistava veliku bludnicu pre objave evandjelja! Ne mogu sudovi da se izlivaju pre toga!

Teologija za maloumne!

Ako si len onda priznaj, ne da ti se dati šire objašnjenje ili ga nemaš uopšte.
Dao sam, u nebrojeno tema na ovom forumu i pokazao da u tradiciji nema nista lose. Da je u skladu sa biblijom, svugde gde ste vi tvrdili da je suprotna.

Ja tebi da objasnjavam, pa ne pada mi na pamet! Takvim nezahvalnim, nevernima i drskima, oduzece se i ono sto imaju!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Da ne pricam o pobrkamom hronoloskom redosledu, jer ne moze Bog da unistava veliku bludnicu pre objave evandjelja! Ne mogu sudovi da se izlivaju pre toga!

Teologija za maloumne!

Misliš one što su poverovali Mileru pa posle kmečali i kukali dok ih Ellen Gould Harmon White nije "utešila" svojim lažima, pa nastavljaju njenim putem? Na te "umne" misliš?

Ja tebi da objasnjavam, pa ne pada mi na pamet! Takvim nezahvalnim, nevernima i drskima, oduzece se i ono sto imaju!

Njemu i njemu sličnim se rečima i ne može objasniti. Njima nisu mogli da objasne ni pištoljima, niti batinama, a mi trebamo da im rečima objašnjavamo... Nema od toga ništa, ovde smo samo da ovi drski, nasrtljivi nevernici ne bi zavodili druge svojom "slatkorečivošću" i "pacifizmom", ovde smo samo da spašavamo duše od kandži kulta.

U nedostatku meta, tripo će pljuvati i po sebi. To je karakteristično za trovatelje istine. Pljuvačka im se refleksno luči, pa svako malo moraju pljunuti, makar i na same sebe.

Lyssa Spiritualis Ellenitis, u svom najvidljivijem obliku. Posle pljuvanja po drugima i sebi, sledi kreveljenje, bacakanje, padavičarski napadi i tome slično uz obavezno "delim dalje".....
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
I pije se "sok"! :)
Fali vam jos samo Mister Bin..

Pije se tradicionalno pice koje su Jevreji pili tokom cele godine, takozvano vino DIBOS.

To vino je Isus pio sa ucenicima na veceri Gospodnjoj, a ne alkohol koji je u bibliji simbol greha i propasti.
Nikada alkohol nije i nece biti simbol Hristove preciste krvi i spasenja.

A ti mozes, ti si brilijantan! :)
Ti sve objasnis i kako 'bog' ubija koronom!

Sudovi Bozji su razliciti, pa bili oni prirodne katastrofe ili bolesti.

Inace, tradicija nije losa ako nije u suprotnosti sa Pismom a nasa nije!

Pravoslavna tradicija je u potpunosti mnogobozacka, i to i u najmanjim pojedinostima.

Svako nek pogleda dokaze na mojoj internet stranici "duhovni vavilon blogspot"
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Pije se tradicionalno pice koje su Jevreji pili tokom cele godine, takozvano vino DIBOS.

To su totalne gluposti! DIBOS nije vino vec prirodni sok od grozdja! Nigde se rec DIBOS ne upotrebljava za euharistiju, niti za pashu koja je na nju ukazivala! Za pashu se uvek ALI UVEK koristilo alkoholno vino!

Sta vise, za Hriscane Pavle kaze da koriste alkoholno vino prilikom euharistije:

"Jer svaki svoju večeru uzme najprije i jede, i tako jedan gladuje drugi se opija. Eda li nemate kuća da jedete i pijete?" >>> ne moze Hriscanin biti pijan ako vec nije pio alkoholno vino pre euharistije!

Druga stvar, biblija nigde ne brani vernicima niti svestenicima da piju vino. Pili su u Starom Zavetu a isto tako im je dozvoljeno i u Novom:

"Đakoni isto tako treba da su časni, ne dvojezični, koji se ne odaju mnogom vinu, ne lakomi na sraman dobitak... " (1. Timoteju 3)

Ovde upucuje na 'umerenost', a sigurno ih nije savetovao da se "ne odaju mnogom soku" (jer sok je zdrav za telo)!

I Pavle Timotija upucuje da koristi alkoholno vino zbog bolesti (stomaka)! Sigurno mu sok nece pomoci kod varenja i dr. bolesti!

Nikada alkohol nije i nece biti simbol Hristove preciste krvi i spasenja.

Kako alkohol nije bio simbol Hristove krvi kad su jevreji koristili alkoholno vino za pashu? (apsolutno uvek su koristili alkoholno vino). Koje ti nebuloze pises!

Sudovi Bozji su razliciti, pa bili oni prirodne katastrofe ili bolesti.

Sudovi ne mogu da se izlivaju mimo redosleda otkrivenja, pa upotrebljavao Bog i ljude da ih izlije! A vama je sve mimo redosleda!

Pravoslavna tradicija je u potpunosti mnogobozacka, i to i u najmanjim pojedinostima.

Rekao Hislop i Rivera!

Nikakve veze sa mnogobostvom, osim fiktivnih prica i slicnosti, koje koriste cak i hindusi kada hoce dokazati da je od hinduizma nastalo Hriscanstvo! Isti princip koristi i Zeitgaist!

Svako nek pogleda dokaze na mojoj internet stranici "duhovni vavilon blogspot

To su teorije nestrucnih osoba poput Hislopa i Rivere. Ako i navedes nekog ucenog da tvrdi isto, onda je on ovima zarazen!

Sve se zasniva na "slicnostima". Argumentacija ti je tipa "Laodikeja ima dugacak nos i buljave oci, sigurno je lopov"! Nidje DOKAZI! Samo "slicnosti" koje ne dokazuju apsolutno nista, jer sve religije imaju slicnosti!

To je pisac knjige Vavilonska Misterijska Religija i shvatio pa je povukao knjigu. Koju vi, o gle cuda i dalje prodajete! Ignorisuci volju pisca da se ta knjiga povuce iz prodaje i cita njegova druga knjiga, koja je demanti prve!

Nista vam se ne zasniva na cinjenicama vec samo na "slicnostima", nikakve istorijske podloge. I to je pisac dokazao, pa su ga adventisti i slicni optuzili da se prodao za pare, da mu je vatikan platio! Cak su mu i pretili.. Optuzuju coveka za nista! A on je licno diskutovao sa citateljima na forumu i tvrdio da ga niko nije potplatio nego da je bio u krivu, da je sve naknadno proverio i da se ne moze tvrditi nikakvo mnogobostvo niti povezanost crkve sa paganizmom, jer dokaza za to nema!

I stvarno dokaza nema! Onih pravih materijalnih dokumenata koji ce to potvrditi. Sve je 'fikcija'!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, ne poznajes bibliju.

Izraz "OINOS - VINO" u bibliji se koristi i za alkoholno vino, i za sva druga nealkoholna vina kojih ima oko 100 vrsta.

Tako u starom zavetu za "TIROSH" ili cist grozdjani sok Bog kaze "Ovako veli Gospod: kao kad ko nađe vina u grozdu ( TIROSH ), pa reče: ne kvari ga, jer je blagoslov u njemu, tako ću učiniti radi sluga svojih, neću ih potrti svijeh" ( Isaija 65. 8 )

Takodje se spominje slatko vino:


"Jer koliko će biti dobro njegovo i kolika lepota njegova! Od žita će rasti momci, a od slatkog vina devojke" ( Zaharija 9. 17 )

Alkoholno vino je gorko i kiselo, a ne slatko, tako da se radi o vinima "TIROSU, JAJINU, ili DIBOSU" sto su grozdjani sokovi, za koje se koristi izraz OINOS - VINO.

Dakle, Isus je na veceri pio takozvano vino "DIBOSH" koje se spravljalo posebnim metodama kuvanja, i stajanja u zemljanim sudovima da se spreci fermentacija, i u koje se dodavalo maslinovo ulje.

Ovo vino je moglo da stoji celu godinu i da se ne pretvori u alkohol, i ono je bilo omiljeno kod Jevreja.

Sto se tice ostalog u vezi tradicije, ja te koje si naveo nisam ni pomenuo, vec su ovo sve istorijske informacije koje upucuju na istorisko mesanje jednog dela otpalog Hriscanstva sa mnogobozackim filozofijama.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
To su teorije nestrucnih osoba poput Hislopa i Rivere. Ako i navedes nekog ucenog da tvrdi isto, onda je on ovima zarazen!

Ne samo nestručnih, nego i neobrazovanih osoba. Ujedno, mogu da zamislim kako bi ovi američki "genijalci" samom Mojsiju skresali u lice (ako već Bogu ne mogu), rasturili šator od sastanka, a Kovčeg Zaveta (ako bi uspeli da ga dotaknu) rasturili u komade, jer "zaboga to je idolatrija, u Bibliji (Holly Bible) piše i ovo i ono".

I baš zato njima i njima sličnim sledbenicima suludih "teologija" treba reći ono što je C. S. Lewis stavio u usta Lavu od Narnije:

"Ne pominji mi, veštice, tu staru magiju. Ja sam je pisao"

Jer, Crkva je Sveto Pismo pisala, očuvala i tumačila, vođena Duhom Svetim, a oni koji je napadaju, koji se navodno tom Pismu klanjaju su otpad i ne samo da ih ne treba slušati, nego ih i sprečavati da tim svojim suludim "idejama" ne zaraze druge i odvedu ih od Boga, pravo u kandže palom serafu, u čijoj sinagogi služe.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top