Da li su tradicije i obicaji dobri i ispravni?

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Kao nekada davno tako i sada preovladavaju obicaju i tradicija nasih oceva.
Da li su ti obicaju i tradicija ispravni???Sta se desavalo kroz vekove?

IsusNavin 24:2 I reče Isus svom narodu: Ovako veli Gospod Bog Izrailjev: S one strane reke živeše nekada oci vaši, Tara otac Avramov i otac Nahorov, i služiše drugim bogovima.
14 Zato sada bojte se Gospoda i služite Mu verno i istinito; i povrzite bogove, kojima su služili oci vaši s one strane reke i u Misiru, pa služite Gospodu.
15 Ako li vam nije drago služiti Gospodu, izaberite sebi danas kome ćete služiti: ili bogove kojima su služili oci vaši s one strane reke, ili bogove Amoreja u čijoj zemlji živite; a ja i dom moj služićemo Gospodu

Zaharija 1:4 Ne budite kao oci vaši, kojima vikahu pređašnji proroci govoreći: Ovako veli Gospod nad vojskama: Vratite se sa zlih puteva svojih i od zlih dela svojih; ali ne poslušaše niti paziše na me, govori Gospod.
Amos 2:4 Ovako veli Gospod: Za tri zla i za četiri što učini Juda, neću mu oprostiti, jer prezreše zakon Gospodnji i uredbe Njegove ne držaše, i prevariše se lažima svojim, za kojima hodiše oci njihovi.
Ovo su samo neki stihovi koji pokazuju da Bog kaznjava u svoje vreme i da svako treba da razmislja svojom glavom,a ne da bez pogovora sledi pu svojih oceva.
Da li je Bog odobrio tradiciju i obicaje Jevrejskog naroda koji su se ugledali na druge narode ,pa postali jos gori od tih naroda.
Da li vise verujete Bogu Svemogucem ,ili pak svojim ocevima???
Proverite sta pise u Bibliji,da se sami uverite.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Kao nekada davno tako i sada preovladavaju obicaju i tradicija nasih oceva.
Da li su ti obicaju i tradicija ispravni???Sta se desavalo kroz vekove?

Šta fali kršćanskoj tradiciji naših očeva? Bar je kršćanska. A tvoj običaj pravljenja lika kojem se klanjaš je poganština najgore vrste. Evo tog lika kojem se klanjaš:

1587480640601.png
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Šta fali kršćanskoj tradiciji naših očeva? Bar je kršćanska. A tvoj običaj pravljenja lika kojem se klanjaš je poganština najgore vrste. Evo tog lika kojem se klanjaš:

Pogledajte prilog 123867

Nasim ocevima i njihovoj tradiciji i obicajima fali odobrenje I Boga Oca i Sina Bozjega.
Kao sto su Jevreji odbaceni zbog prestupa njihovih oceva i nisu vise Bozji narod,tako ce isto biti i sa ovim danasnjim takozvanim hriscanstvom
Rimljanima 11:
17 Ako li se neke od grana odlomiše, i ti, koji si divlja maslina, pricepio si se na njih, i postao si zajedničar u korenu i u masti od masline;
18 Ne hvali se granama; ako li se, pak, hvališ, ne nosiš ti korena nego koren tebe.
19 A reći ćeš: Odlomiše se grane da se ja pricepim.
20 Dobro! Neverstvom odlomiše se, a ti verom stojiš; ne ponosi se, nego se boj.
21 Jer kad Bog rođenih grana ne poštede, da i tebe kako ne nepoštedi.
22 Gledaj, dakle, dobrotu i nepošteđenje Božije: nepošteđenje na onima što otpadoše, a na sebi dobrotu Božiju, ako ostaneš u dobroti; ako li pak ne, i ti ćeš biti odsečen.
23 A i oni, ako ne ostanu u neverstvu, pricepiće se; jer ih je Bog kadar opet pricepiti.
24 Jer kad si ti odsečen od rođene masline, i pricepio se na nerođenu pitomu maslinu; a kamo li ovi koji će se pricepiti na rođenu svoju maslinu!
25 Jer vam, braćo, neću zatajiti tajnu ovu (da ne budete ponositi), slepoća Izrailju pade u deo dokle ne uđe neznabožaca koliko treba.
Dakle da li danasnje tvoje hriscanstvo pretstavlja primer dobrote???
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
hahaha,slatko si me nasmejao.
Pa zasto se katolici ne nazivaju hriscanima?,nego katolicima???
A kom Bogu su se molili apostoli 30 godina pre nego je Isus dosao kao Mesija???
Kako se zvao taj Bog kome su se apostoli i ceo Izrael molili???
A jel se nesto promenilo tada?
Kao mali ,kome se Isus molio?kome su se molili Marija i Josip??? Kom Bogu???
Kome se Isus molio zajedno sa svojim apostolima i tako 33 ipo godine???
Znas li ,kako se zvao taj Bog???
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
hahaha,slatko si me nasmejao.

Ti opet nisi dokazao da su JS kršćani. Rekoh ti, kršćani su oni koji vjeruju da je Isus pravi Bog.

Pa zasto se katolici ne nazivaju hriscanima?,nego katolicima???

Biti katolik znači nasljedovati Isusa i apostole. A to znači biti kršćanin. :)

A kom Bogu su se molili apostoli 30 godina pre nego je Isus dosao kao Mesija???
Kako se zvao taj Bog kome su se apostoli i ceo Izrael molili???

Evo, sam si dokazao moju tvrdnju da vi JS niste kršćani. Sugeriraš kako se vi JS molite istom Bogu kojem su se moli i Židovi prije Isusa. E vidiš, baš od tih Židova bijahu i oni koji su urgirali da se Isusa objesi. I također, oni i ne postadoše kršćani. Dakle, da rezimiramo, vi JS niste kršćani. :)

A jel se nesto promenilo tada?

Bog čovjekom postade, ako to tebi što znači. Kršćani su zaista "ludost ovom svijetu". Na ovom svijetu samo kršćani vjeruju u "ludost" da je Bog postao čovjekom.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ti opet nisi dokazao da su JS kršćani. Rekoh ti, kršćani su oni koji vjeruju da je Isus pravi Bog.
To sto ti kazes ne pije vodu.Ako svi skacu u bunar ,hoces li i ti da skaces?
Isus je ubijen jer je priznao da je Sin Bozji ,a ne Pravi Bog.,ili nesto trece?

Biti katolik znači nasljedovati Isusa i apostole. A to znači biti kršćanin. :)
A gde to pise u Bibliji??? Nije li papa proglasio sam sebe namesnikom Isusa Hrista na zemlji?

Evo, sam si dokazao moju tvrdnju da vi JS niste kršćani. Sugeriraš kako se vi JS molite istom Bogu kojem su se moli i Židovi prije Isusa. E vidiš, baš od tih Židova bijahu i oni koji su urgirali da se Isusa objesi. I također, oni i ne postadoše kršćani. Dakle, da rezimiramo, vi JS niste kršćani. :)
Pitanje je jednostavno.Kome se Isus Hrist molio 33 ipo godine dok je bio na zemlji. I On i njegova porodica i apostoli???Jel samom sebi ili svome Bogu i Ocu?I kome su apostoli nastavili da se mole cak i nakon Isusovog odlaska svome Bogu i Ocu na nebo???

Bog čovjekom postade, ako to tebi što znači. Kršćani su zaista "ludost ovom svijetu". Na ovom svijetu samo kršćani vjeruju u "ludost" da je Bog postao čovjekom.
Pravi hriscani veruju u to sta pise u Bibliji,a to je da je Bog poslao svoga sina na zemlju.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
To sto ti kazes ne pije vodu.Ako svi skacu u bunar ,hoces li i ti da skaces?
Isus je ubijen jer je priznao da je Sin Bozji ,a ne Pravi Bog.,ili nesto trece?

U Bibliji piše drugačije. Ovako: Iv 10,32-33: Za koje me od tih djela kamenujete?" Odgovoriše mu Židovi: "Zbog dobra te djela ne kamenujemo, nego zbog hule: što ti - čovjek - sebe Bogom praviš."

A gde to pise u Bibliji???

Traži sam.

Pitanje je jednostavno.Kome se Isus Hrist molio 33 ipo godine dok je bio na zemlji. I On i njegova porodica i apostoli???Jel samom sebi ili svome Bogu i Ocu?I kome su apostoli nastavili da se mole cak i nakon Isusovog odlaska svome Bogu i Ocu na nebo???

Evo, sam si dokazao moju tvrdnju da vi JS niste kršćani. Sugeriraš kako se vi JS molite istom Bogu kojem su se moli i Židovi prije Isusa. E vidiš, baš od tih Židova bijahu i oni koji su urgirali da se Isusa objesi. I također, oni i ne postadoše kršćani. Dakle, da rezimiramo, vi JS niste kršćani. :)

Pravi hriscani veruju u to sta pise u Bibliji,a to je da je Bog poslao svoga sina na zemlju.

I da je Sin pravi Bog, i da je umro na križu kako bi spasio ljude. :)
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Kao nekada davno tako i sada preovladavaju obicaju i tradicija nasih oceva.
Da li su ti obicaju i tradicija ispravni???Sta se desavalo kroz vekove?

A što je onda Isus ušao u subotu u zbornicu po običaju? Što je onda Isus držao neke običaje, a neke je kritikovao?

Šta sada znači da ne trebamo prati ruke jer jednom apostoli nisu oprali ruke pre jela?

A fariseji su uvek prali. E to već izlazi iz domena objašnjavanja JS.
 
Natrag
Top