Da li su tradicije i obicaji dobri i ispravni?

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Od kada ti je Isus Bog!?!?!? Pa tvrdio si da Isus nije pravi Bog.

Bilo bi pošteno da me citiraš konkretno.

Evo, citiram te:

Današnje Trojstvo nije biblijsko. Otac je jedini istiniti Bog, Isus je Sin Božiji, ....

Sad bi bilo pošteno da ti konačno priznaš da o Isusu vjeruješ potpuno jednako kao i Jehovini svjedoci. Ni tebi ni njima Isus nije istiniti Bog. Dakle, i ti i oni kitite se imenom kršćanin, koja s vama nema nikakve veze.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Sad bi bilo pošteno da ti konačno priznaš da o Isusu vjeruješ potpuno jednako kao i Jehovini svjedoci.

A gdje sam ja rekao da Isus nije Bog? Nigdje to nisam rekao.

Ovo nije tema o tome. Naravno da današnje Trojstvo nije biblijsko ja to i sada govorim.

Pa valjda je sin isto što i Otac, ako si ti formalista, ja nisam.

Isto po prirodi. Pošto si formalista moram to da dodam.

Jako je teško odraslim ljudima arg. spuštati na nivo deteta predškolskog uzrasta.

Ti ćeš onda reći da sam ja ispod tog nivoa, samo za razliku od tebe ja moram tebi da spuštam arg. na taj nivo.

Da dodatno objašnjavam uprošćeno usklađeno sa tim nivoom razm.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
A gdje sam ja rekao da Isus nije Bog? Nigdje to nisam rekao.

Na temi o Trojstvu si napisao da je samo Otac istiniti Bog, već sam te citirao. Dakle, ne pravi se mutav.

Ovo nije tema o tome. Naravno da današnje Trojstvo nije biblijsko ja to i sada govorim.

Pa valjda je sin isto što i Otac, ako si ti formalista, ja nisam.

Isto po prirodi. Pošto si formalista moram to da dodam.

Jako je teško odraslim ljudima arg. spuštati na nivo deteta predškolskog uzrasta.

Ti ćeš onda reći da sam ja ispod tog nivoa, samo za razliku od tebe ja moram tebi da spuštam arg. na taj nivo.

Da dodatno objašnjavam uprošćeno usklađeno sa tim nivoom razm.

Smeće neću komentirati.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ajd objasni koja razlika između zdrave tradicije i kada to nije u redu?

Svojim rečima ako možeš.
Pogledaj u Bibliju i procitaj kakvu su tradiciju drzali Isus Hrist i njegovi apostoli.Procitaj i vidi kako su se ponasali njegovi apostoli i ucenici posle njegovog odlaska svome Bogu i Ocu .
Pa ako nadjes primer da su slavili Bozic,uskrs,rodjendane,ikone,kipove ,nosili krstove oko vrata i molili im se ti mi kazi ,meni neznalici,i ja cu da te poslusam,ali jedini uslov je da mi to pokazes da pise u Bibliji.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pogledaj u Bibliju i procitaj kakvu su tradiciju drzali Isus Hrist i njegovi apostol

Očigledno da ne možeš. Potegnuo si temu u kojoj nisi u stanju sam da objasniš razliku.

Opet me upućuješ na Bibliju, pa ja Bibliju čitam odavno, a za razliku od tebe sam svojim rečima mogu da objasnim smisao Biblije.

A ti ne možeš. Ajd navedi barem jedan pozitivan primer tradicije iz Biblije.

Pa ako nadjes primer da su slavili Bozic,uskrs,rodjendane,ikone,kipove ,nosili krstove oko vrata i molili im se ti mi kazi ,meni neznalici,i ja cu da te poslusam,ali jedini uslov je da mi to pokazes da pise u Bibliji.

Opet prepričavaš Bibliju, a ne objašnjavaš.

To i deca mala znaju, prepričati neku priču, usklađenu sa uzrastom naravno.

A smisao opet nisi u stanju da objasniš. Uopšte ne znaš zašto je nekada tradicija loša.

Zašto je Isus farsijima zamerio zbog tradicije.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Opet me upućuješ na Bibliju, pa ja Bibliju čitam odavno, a za razliku od tebe sam svojim rečima mogu da objasnim smisao Biblije.

Ništa ti to ne vrijedi kad još nisi nabavio Bibliju koja ima i Novi zavjet. Ti se po mentalnom sklopu ni milimetar nisi maknuo od farizeja Isusovog vremena.

Opet prepričavaš Bibliju, a ne objašnjavaš.

I tebi si samo prepričali Bibliju, ništa ti nisi pročitao niti o pročitanom razmišljao. Tako su ti prepričavajući ispričali da je Bog Adamu zapovjedio da svetkuje subotu i da je Adam još u raju svetkovao subotu. Da si ti pročitao samo prvih tridesetak redaka iz Biblije, vidio bi da je to laž.

To i deca mala znaju, prepričati neku priču, usklađenu sa uzrastom naravno.

Ti si još gori i nepopravljiviji slučaj. Tebe su egwisti u poodmaklim godinama unesrećili dječijim pričama.

Pa vi slavite ime, a ne karakter Boga.

A vi slavite i klanjate se Ellen White, kako to kod egwista hvali i veliča akademik Miloš, u knjizi "Džordž Najtova kriza identiteta".
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Cudno je da neki osudjuju Hriscane koji postuju subotu za njeno postovanje, koja postoji kao cetvrta zapovest u bibliji, a u svojoj religiji imaju mnostvo nebiblijskih obicaja, rituala, i verovanja, koja se jedino mogu pronacoi u mnogobozackim tradicijama.

To je licemerje najgore vrste.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Cudno je da neki osudjuju Hriscane koji postuju subotu za njeno postovanje, koja postoji kao cetvrta zapovest u bibliji, a u svojoj religiji imaju mnostvo nebiblijskih obicaja, rituala, i verovanja, koja se jedino mogu pronacoi u mnogobozackim tradicijama.

To je licemerje najgore vrste.

Upravo je obrnuto. Vi subotari vrijeđate i optužujete nasljedovatelje apostola koji su u prvoj Crkvi uveli praksu okupljanja kršćana u dan Isusova uskrsnuća, u nedjelju. Još gore, izrugujete se s onima koji su Kristovi, kršćanima, izrugujete se sa slavljenjem Isusova uskrsnuća, dana Isusova rođenja, Božića, a slavili ste Hitlerove rođendane.

Da, licemjerje, još gore, đavolština najgore vrste.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Upravo je obrnuto. Vi subotari vrijeđate i optužujete nasljedovatelje apostola koji su u prvoj Crkvi uveli praksu okupljanja kršćana u dan Isusova uskrsnuća, u nedjelju. Još gore, izrugujete se s onima koji su Kristovi, kršćanima, izrugujete se sa slavljenjem Isusova uskrsnuća, dana Isusova rođenja, Božića, a slavili ste Hitlerove rođendane.

Da, licemjerje, još gore, đavolština najgore vrste.

Nikada praksa prvih Hriscana nije bila da se okupljaju u nedelju, vec kako biblija kaze "SVAKI DAN" sto podrazumeva i nedelju koja je u bibliji nazvana PRVI DAN U NEDELJI ili sedmici.

Nigde u bibliji ne postoji zapovest da se proslavlja dan Isusovog vakrsenja.

To znaci da je crkva to uvela kasnije, to jest - Rimska lokalna crkva koja je uvela nedelju iz mnogobostva, sto Rimokatolicka crkva i sama priznaje, da je promenila subotu na nedelju svojom voljom, a ne Bozjom, kao i da je uvela kao i mnoga druga ucenja i obnicaje,

Dakle, ko zeli rec Bozju on ce je postovati.
Ko zeli da postuje rec ljudsku, moze to da cini slobodno po sopstvenoj volji, ali ne i po Bozjoj.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Nikada praksa prvih Hriscana nije bila da se okupljaju u nedelju,

I ti truješ istinu. Evo što u Bibliji piše:

Dj 20,7: U prvi dan tjedna, kad se sabrasmo lomiti kruh, Pavao im govoraše i kako je sutradan kanio otputovati, probesjedi sve do ponoći.

1 Kor 16,2: Svakoga prvog dana u tjednu neka svaki od vas kod sebe na stranu stavlja i skuplja što uzmogne da se ne sabire istom kada dođem.

Nigde u bibliji ne postoji zapovest da se proslavlja dan Isusovog vakrsenja.

Ne postoji u Bibliji ni zapovijed da se slave Hitlerovi rođendani, pa su adventisti sedmog dana ipak slavili rođendane Adolfa Hitlera.

To znaci da je crkva to uvela kasnije, to jest - Rimska lokalna crkva koja je uvela nedelju iz mnogobostva,

Eno ti ponovo čitaj gore. Apostoli su uveli brojnija i svečanija okupljanja u nedjelju.

Rimokatolicka crkva i sama priznaje, da je promenila subotu na nedelju svojom voljom,

Nedjelja Euharistija nije zamjena za subotnje dangubljenje. Subota je za robove, a nedjeljna Euharistija je kršćansko slavljenje Krista.

Dakle, ko zeli rec Bozju on ce je postovati.
Ko zeli da postuje rec ljudsku, moze to da cini slobodno po sopstvenoj volji, ali ne i po Bozjoj.

Tako je. A stup i uporište istine, i čuvar Božije riječi, piše sveti Pavao, je Crkva, a ne "duh proroštva" proročice koja je govorila u drskosti.
 
Natrag
Top