Da li ste za ulazak Srbije u EU?

Da li ste za ulazak Srbije u Evropsku Uniju?

  • Da

    Votes: 49 31,0%
  • Ne

    Votes: 92 58,2%
  • Uzdrzan

    Votes: 17 10,8%

  • Total voters
    158
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Pa ne možemo se mi porediti sa Norveškom koja je prebogata naftom (a pored toga je članica NATO-a). Pa mi da imamo toliko nafte, i nas bi bilo baš briga za EU.Takođe Švajcarska, to je prebogata zemlja koja svoje bogatstvo duguje minulom radu i bankama . Mi smo siromašna zemlja kojoj trebaju investicije i pare , a te pare možemo dobiti samo iz pridružnih fondova, zapravo od te Evrope.
Da, nama trebaju investicije i pare... Jeste. A znaš li šta ćemo dobiti? Kredite! I posle još kredita da vratimo kamate. I na kraju bankrot, kao Argentina... Misliš da će neko dati pare sa Zapada, tek tako? Ima, pa ajd' da pomogne? I kad daju pare, mnogo više uzimaju! Davaće dok im treba da kupuju po Srbiji, da se nameštaju tenderi i pokupuju prirodna bogatstva. Kad više ništa ne bude naše, presušiće česma. Onda su oni gazde, diktiraju cene, ucenjuju...
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Kada sam govorio o investicijama i parama, pre svega sam mislio o stranim ulaganjima. Pošto je naša privreda propala , pošto su naše fabrike zastarele(sad da ne ulazimo u uzroke - mada su i oni interesantni) potrebno je neko da uloži da bi se pokrenula isplativa proizvodnja. A pošto država nema para onda je potrebno privući stranog ulagača koji bi kupio tu fabriku.
Drugo , postoje donacije(ne pozajmice) koje prispevaju iz fondova za pristupanje . Te fondove bih uporedio sa fondovima za nerazvijene u nekadašnjoj SFRJ.
E sad , ako se odreknemo ulaska u EU, naš rejting kao baze za investicije će jako opasti, pa niko neće investirati . A te fabrike su zastarele i sve će biti zastarelije pa će se pitanje isplativosi bilo kakve proizvodnje dovesti u pitanje.
Naravno ako se odreknemo ulaska, nikakve donacije nećemo dobiti.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
22.07.2009
Poruka
1.124
Kakva EU, fuj to. Još nam samo treba NATO da naša djeca idu da ratuju u Irak i da čvaju američke naftne rezerve.
 
Član
Učlanjen(a)
23.03.2010
Poruka
160
Ako budemo ovde imali konsenzus da stvorimo zdravu i funkcionalnu drzavu sasvim ce biti nebitno hocemo li uci u EU ili ne,a oni koji misle da ce EU ili neko drugi da popravlja nase brljotine grdno se vara.
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849
Posalo nekome ili ne ali Srbija jeste U Evropi i to ne od juče ili suta već od Stefan Nemanja sredinom 12 veka ujedinjuje srpska plemena u državu Rašku. Tako ujedinjena postojaće narednih 200 godina. Srbija postaje kraljevina 1219. godine. Srpska crkva se osamosaljuje, dobija autokefalnost na čelu sa patrijarhom Savom, a 1345. godine Srbija postaje carevina. Doba Nemanjića se vezuje i za legende o srpskim vitezovima, kraljevima i carevima. Poznate su i čuvene u svetu Srpske narodne pesme, koje je čuveni nemački pisac i pesnik Gete prevodio na Nemački jezik u 19 veku.
Mnoge članice te Evrope nemaju ovo šta Srbija ima.
Kada je iz Evrope poslat prvi satelitski signal u vasionu u "paketu dostignuća zemljana", a to je ustvari bila poruka eventualnim razumnim bićima u vasioni, bile su slike čovekovog osvajanja Meseca, Kineskog zida i Belog andjela. To govori o značaju tadašnje umetnosti u Srbiji.
To je naša Srbija koja je Evropa bila i bit će a jesmo li mi,narod ta Evropa.
 
Član
Učlanjen(a)
02.07.2009
Poruka
2.908
Apsolutno ne. Razloga ima zaista mnogo.

S druge strane, ionako je to jedna potpuno neodrživa tvorevina i kad krene da puca bolje je da budemo po strani.
 
Natrag
Top