Da li ste psihopata?

Član
Učlanjen(a)
13.03.2010
Poruka
23
E sad posto vidimo iz gore navedenoih raznoraznih odgovora ima vas puno psihica. Pa da znate svi cete biti privedeni na info razgovor........kod mene u rezidenciju.ha ha ha ha:blum3:
 
Član
Učlanjen(a)
13.03.2010
Poruka
23
E ako si mislila na mene ja se samo zezam sto je i poenta zar ne?
 
Član
Učlanjen(a)
26.08.2010
Poruka
5
Da li si psihopat?

Tko god da je promatrao mačku kako se igra s mišem, prije nego što ga ubije i pojede,
vjerovatno je pomislio kako se mačka “zabavlja” mišjim vratolomijama i ne može niti
zamisliti užas i patnju miša. U tom slučaju mačka nije kriva za bilo kakav zli predumišljaj.
Miš umire, mačka je sita i to je priroda.
Meñutim, u najvećem broju slučajeva psihopate na kraju ne pojedu svoju žrtvu.
Naravno postoje i ekstremni slučajevi kada se interakcija završi upravo tako. Kanibalizam u
ljudskom društvu ima dugu povijest. Meñutim, u svakodnevnom životu psihopate ne idu do
kraja da tako kažemo. Ajdemo onda opet pogledati situaciju mačke i miša ali ovaj put
drukčijim očima. Ovaj put se upitajmo: može li biti isuviše jednostavno objašnjenje da se
mačka jednostavno zabavlja gledajući miša kako pokušava pobjeći?
Da li u ovoj dinamici postoji nešto više od onoga što možemo vidjeti? Zašto bi ovakvo
ponašanje bilo evolucijom ugrañeno u mačku? Da li je miš ukusniji nakon što kemijske
molekule straha preplave njegovo malo tijelo? Da li prestravljenost čini miša delikatesom?
Ovo sugerira da moramo pristupiti problemu psihopata iz nešto drugačije perspektive.
Ono što zaista znamo je da većina ljudi nakon interakcije sa psihopatama i narcisodima
poslije toga redovno prijavljuje osjećaj “kao da im je isisana energija,“ zbunjenost a veoma
često prisutno je i pogoršanje zdravlja. Da li u ovome leži objašnjenje zašto se psihopate
upuštaju u “ljubavne odnose” koji ne mogu rezultirati ni u kakvoj materijalnoj koristi?! Da li
ovdje u stvari dolazi do konzumacije žrtvine energije?!
Ovo ne možemo sa sigurnošću odgonetnuti . Možemo promatrati, teoretizirati, špekulirati i
postavljati hipoteze. Ali na kraju, samo žrtva može ustanoviti što je izgubila kroz dinamiku
ovakvog odnosa. A ovo je često mnogo češće nego materijalna korist.
Sve upućuje na to da su psihopate – žderači duša ili psihofagi.


Da li si psihopata?
Procitaj pitanje, razmisli o odgovoru i spusti se na kraj poruke da vidis rezultat.


Zena, na sahrani svoje majke upoznaje nepoznatog muskarca.

Smatra da je muskarac predivan, toliko slican muskarcu iz njenih snova,

da se u trenutku zaljubljuje, ali ne pita za telefonski broj niti vise

moze da ga pronadje.

Nekoliko dana nakon toga ona ubija svoju sestru.





Pitanje: Koji je bio motiv da ubije sestru?



(Dobro razmisli pre nego sto odgovoris!!)








Odgovor:

Nadala se da ce se muskarac ponovo pojaviti na sahrani.




Ako ste tacno odgovorila na pitanje, razmisljate kao psihopata.

Ovo je pitanje koje poznati americki psihijatar postavlja pri testiranju

da li osoba ima mentalitet ubice.



Mnoge uhvacene ubice, koje su ucestvovale u testiranju, odgovorile su tacno.



Ako ste odgovorili pogresno, bravo za Vas.


(ja sam odgovorila točno OMG):vorred:
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
24.09.2010
Poruka
544
Čuo sam za ovu foru još odavno, zanimljiva je ali daleko od istinite. Verovatno postoji korelacija između ovakvog odgovora i psihopatskih karakteristika ali ovo nije ni blizu dovoljno da bismo nekome dali takvu "dijagnozu". U laičkoj javnosti (a često i u stručnoj, nažalost) ljudi misle da su dijagnostički testovi (a i testovi u psihologiji generalno, posebno testovi inteligencije) "magični" i da neki rezultat jasno i neupitno govori o osobi samo na osnovu rezultata koji je ta osoba dobila. To nije tačno jer da bismo nekoga što bolje procenili moramo koristiti različite podatke, od kojih na testove otpada samo jedan deo. Ista stvar je i sa ovim pitanjem i odgovorom - samo po sebi, ne govori gotovo ništa.
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Ma ovo je čista zajebancija. Nisam pogodila, misleći da je taj frajer sestrin novi muž, pa eto razloga, mada bi i to bilo psihopatija. U svakom slučaju priča je smiješna i nije nikakav test, ne bojte se.:)
 
Učlanjen(a)
10.07.2010
Poruka
2.773
Pitanje je lako i logično kao kad gledate film pa neslućujete dalji tok. yes3

Jao, ja sam sad psihopata :lol: :lol: :lol:
Skroz bezveze wacko2 kao i priča sa mačkom i mišem. U prirodi je mačke da lovi, a igranje sa mišem pre nego ga pojede mu je kao tening i naslađivanje pre jela. yes3
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2009
Poruka
434
Кратак тест:
Имате каду пуну воде. Поред каде кофу и кашичицу. Циљ је да што пре испразните каду. Како ће те то урадити?
 
Natrag
Top