Da li ste psihopata?

Član
Učlanjen(a)
20.12.2010
Poruka
892
Nemoj me pogrešno shvatiti, ali internet je prepun lažnih istraživanja, rezultata, nalaza i sličnog; zbog toga me i zanimaju reference.

O bez brige, moja prva pomisao kad vidim na tv-u ili net-u rezultate "istraživanja" je: koliki je uzorak i statistička značajnost. :)
 
Član
Učlanjen(a)
24.09.2010
Poruka
544
O bez brige, moja prva pomisao kad vidim na tv-u ili net-u rezultate "istraživanja" je: koliki je uzorak i statistička značajnost. :)

Ako ćemo baš statistički, onda bi trebao pomisliti - KAKAV je uzorak:) jer ako nije reprezentativan onda mu ništa ne vredi veličina..
 
Član
Učlanjen(a)
11.01.2010
Poruka
5
Latentni psihopata!!!???

Bas me zanima sta mislite...

Zaludela sam se ovih dana za neku seriju, obicna glupost, gubljenje vremena.... Nebitno... U toj seriji ima mnoooogo negativnih likova, ne zna se ko je gori. Na forumima i drustvanim mrezama pronalazim komentare ljudi koji su bukvalno zgrozeni postupcima tih likova, a posebno bacaju akcenat na, po njihovom misljenju, glavnog negativca. Buni me to sto ja ne osecam gnusanje i osudu vec sazaljenje, razumevanje...
Te banalnosti su me podstakle na razmisljanje koliko sam se puta u zivotu osecala bespomocno, napusteno, odbaceno... Koliko puta sam progutala ono sto sam zelela da kazem, koliko sam puta bila nezadovoljna sobom (i drugima), koliko puta sam u afektu rekla i ono sto ne mislim, koliko sam puta vristala u sebi i zamisljala da datoj osobi, objektu moga besa i nezadovoljstva, radim nesto jako ruzno sa telom i koliko su me samo puta takve misli cinile zadovoljnom, bar na trenutak.
Pomalo me plasi pomisao da je to sazaljenje rezultat moje identifikacije... Da li sam ja potencijalni psihopata??
Meni se cini da je prilicno pozitivno to sto sam uspela sama sebi da postavim to pitanje. Ne valja kad poznajes psihologiju... Padaju ti raznorazne fiks-ideje na pamet.:)))
 
Član
Učlanjen(a)
24.09.2010
Poruka
544
Osnovne karakteristike psihopata jesu nesposobnost za razvijanje empatije i ne briga za osećanja i dobrobit drugih, odnosno usmerenost samo na svoju dobrobit. Čim osećaš sažaljenje i nastojiš da razumeš, znači da nisi psihopata;)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Osnovne karakteristike psihopata jesu nesposobnost za razvijanje empatije i ne briga za osećanja i dobrobit drugih, odnosno usmerenost samo na svoju dobrobit. Čim osećaš sažaljenje i nastojiš da razumeš, znači da nisi psihopata;)
Hehehe, možda, potencijalni!;)
 
Član
Učlanjen(a)
11.01.2010
Poruka
5
Osnovne karakteristike psihopata jesu nesposobnost za razvijanje empatije i ne briga za osećanja i dobrobit drugih, odnosno usmerenost samo na svoju dobrobit. Čim osećaš sažaljenje i nastojiš da razumeš, znači da nisi psihopata;)
Jeeeeej:D Nisam psihopata. Mozda sam samo previse emotivna i to na svoju stetu... Nekako mi je bitnije da svi drugi budu zadovoljni a meni kako bude:)

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Jesi li kao mala mučila životinje? :)
NE! Volim zivotinje vise nego ljude. Posebno mace...:D
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top