Da li postoji religija u kojoj postoji istina ?

Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Moram se umijesati s napomenom da se uvazava svacije (ne)vjerovanje.
Islam nema problema sa Stvaranjem ni sa naukom, nikakvih.
Osim u glavama neobrazovanih vjernika nisu nikada postojale nesuglsice Kur'ana sa naukom, pa ni najsavremenijom.
Haos u Svemiru ili put u Stvaranju covjeka nema u Kur'anu nikakvih prepreka naucnim istinama, pisan je na takav nacin da ne samo da ne ogranicava, nego naredjuje ucenje i istrazivanje.
Po tome se razlikuje od svih prijasnjih knjiga.
Istina je, Bog sebe prreedstavlja kao Vrhovnog Zakonodavca i Upravitelja i Odrzavatelja svih prirodnih (tako ih zovemo) pojava i dogadjaja, postavlja se iznad Prirode jer kaze: Stvorio sam prirodu, i svi zakoni su Moji, ma kakva im imena davali (gravitacija, atomskog jezgra, "Keplerov", "Wietova pravila", "Arhimedov", "Kopernikov"....)
Covjek se ne iskljucuje, za sve nesrece koje mu se dogadjaju krivac je covjek, sto se moze elaborirati i potvrditi.


Nacin na koji religije postavljau svoje praznovjerice, na koji postavljaju svoje neistine i svoje zabune, svojim djelovanjem, izazivaju zgrazanje humanista. Humanisti se na taj nacin primoravaju Boga shvate kao nesto sto ljudima donosi zlo.
Iz tih razloga, religije su pribjegle "stvaranju" "manje zlih bogova", koje nazivaju: ljubav, milost, cuvar itd... dajuci im cak i crtane ili klesane oblike. Pred tim praznovjerjem ne moze opstati ni jedan intelektualac, tako da su religije ostale bez intelektualaca, sto je sasvim logicno i ispravno. Intelektualac ne moze biti protivnik Istine, on je voli i gine za nju.
Religiozni fanatik gine za dogmu, uglavnom za lazi.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nažalost, dragi, Laodikeja, upravo je tako. Na kraju se čovjek pretvara u prah i odlazi u ništavilo. To je surova istina, sa kojom se razum teško miri i koju ne može da prihvati. Zato je čovjek i izmislio Boga, da bi u vjeri našao izlaz za svoje strahove i nemirenje sa svojom konačnošću.


Nazalost, odnosno mnogima na radost, nije tako, Bog je pocetak svega, on je stvorio coveka i njegov razum, a covek je tu mogucnost razmisljanja zloupotrebio i stvarao u svom umu svoje licne teorije suprotne sustoj realnosti.
Prema tome Ateizam i ideja o nistavilu je cisto proizvod ljudskog uma, a ne realnosti onakve kakve ona jeste.

Jos nesto, cest izgovor Ateista za neverovanje je `JA NE VIDIM BOGA PA PREMA TOME BOG NE POSTOJI.
kada sam gore napomenuo da covek moze doci u direktni kontakt sa Bogom, mislio sam u bukvalnom smislu.
Naravno retko se desava da covek moze fizicki videti Boga u njegovoj punini sile i slave, i dodirniuti ga, mada verujem da je i to moguce, ali postoje nacini na koje se Bog otkriva ljudima.
Naime, postoji jedna vrsta vere opisana u Svetom pismu kroz koju se Bog otkriva ljudima, a koju danas poznajemo kao `Ziva vera.
Ova vrsta vere koju Bog zahteva od coveka, nije samo puko priznavanje odredjenih istina o Bogu, odnosno donosenje licnih zakljucaka zasnovanih na pisanom otkrivenju da Bog postoji, ova ziva vera se zasniva na zivom dodiriu coveka i Boga.
Kao sto znamo, pismo govori o tome da je coveku data odredjena sila koja se naziva sveti Duh, i da covek koji ima ovu vrstu vere, u stvari ima ovu silu u svom bicu.
Naime, u covekovom bicu postoji jedno Duhovno srce, koje je proizvod ljudskih misli i dela, i sama rec Bozja napominje `A IZ SRCA COVECIJEG IZLAZE ZLE MISLI, KURVARSTVA, PRELJUBOCINSTVA...itd..
Da bi ovo srce bilo ocisceno od ovih pojava, ili naseg ja koje stanuje u njemu, ono mora proci kroz proces ciscenja, a to upravo cini gore navedena sila ili Sveti Duh, koji u skladu sa covekovom slobodnom voljom natprirodnim putem zaposeda ovo Duhovno srce, i covek dozivljava Duhovnu promenu koju sam po sebi nikada ne bi mogao da ostvari, osim u saradnji sa Bogom, covek dozivljava prosvetljenje, koje biblija naziva nanovorodjenje ili krstenje Svetim Duhom.

Zato formalna vera zasnovana na intelektualnom priznanju odredjenih istina o Bogu nije dovoljna u Bozjim ocima, covek mora doziveti nanovorodjenje, da bi celim bicem bio osvedocen u Bozje postojanje.

Postoji jedna prica koju je ispricao grcki filozof Platon, a koja objasnjava ovo gore, koju sam svojevremeno imao prilike da cujem na nekom Duhovnom predavanju, naime postojala je jedna grupa ljudi koja je zivela negde duboko u jednoj pecini.
Jednoga dana je jedan od tih ljudi zasao malo dublje u jedan od mracnih hodnika ove mracne pecine, i ugledao tracak svetlosti koji se pokazivao u daljini.
Kako se sve vise priblizavao svetlost je bila sve jasnija, i na kraju kada je dosao do izlaza pred njim je pukao horizont, krasna priroda, pejzazi, cvece itd.
I onda je taj covek zastao i rekao, pa kako je moguce da sam ja celi zivot proveo u ovoj mracnoj pecini ne znajuci da postoji jedan ovakav svet.
I posle kraceg razgledanja odlucio je da se vrati u ovu pecinu, uskom stazom je silazio dole i rekao je `Ja moram svojim prijateljima reci da postoji jedan bolji svet, jedan lepsi svet, jedan potpuniji svet, krasni svet.
I kada je dosao dole rekao im je, ja sam otkrio nesto neveroovatno, mi smo ziveli u jednom nerealnom svetu, izvana postoji sunce, zelenilo, cvece..
A ovi ljudi su ga pogledali i zakljucili...poludeo je...i na kraju su ga i ubili.

Dakle, covek u stanju sa srcem u kome nije prisutan Sveti Duh se nalazi u tami neznanja, kao ovi ljudi u pecini koji nisi bili svesni jednog sveta koji nisu mogli videti iz svog sopstvenog razloga nespremnosti da sami otkriju istinu o njemu.

Naravno, postati svestan ovih stvari, u stvari znaci ujedno i stupiti u direktnu vezu sa Bogom, a u biblijskom kontekstu Bog se moze coveku i licno objaviti, u tu svrhu postoje nacini na koje se Bog licno obraca coveku, a to su `putem sna, vizije gde se Bog licno obraca coveku i govori mu, sto je moje licno iskustvo, kroz znakove, putem reci Bozje gde Bog takodje moze progovoriti coveku u svakodnevnim zivotnim situacijama...itd..a sve ovo opet mora biti praceno jasnim ispoljavanjem sile Svetoga Duha, i covekovom spremnoscu da poslusa svaku Bozju zapovest.

U tom smislu covek mora uciniti odredjene korake da bi mu se Bog objavio, i u poslednji dan niko nece imati izgovora da nije imao mogucnosti da ne veruje, i da sa Bogom stupi u dodir.
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Nazalost, odnosno mnogima na radost, nije tako, Bog je pocetak svega, on je stvorio coveka i njegov razum, a covek je tu mogucnost razmisljanja zloupotrebio i stvarao u svom umu svoje licne teorije suprotne sustoj realnosti.
Prema tome Ateizam i ideja o nistavilu je cisto proizvod ljudskog uma, a ne realnosti onakve kakve ona jeste.
Ovo je dokazano što tvrdiš? Vratio se neko iz mrtvih i potvrdio kako tamo "svjetle neonska svjetla"? I ti to nazivaš realnošću? E, vidiš, to je proizvod ljudskog uma i to onog njegovog dijela koji je "zadužen" za maštu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ovo je dokazano što tvrdiš? Vratio se neko iz mrtvih i potvrdio kako tamo "svjetle neonska svjetla"? I ti to nazivaš realnošću? E, vidiš, to je proizvod ljudskog uma i to onog njegovog dijela koji je "zadužen" za maštu.


To treba sam da otkrijes, i svi ljudi na ovom svetu.
Kao sto kaze i jedan govornik sa ovih prostora koga veoma postujem, ( citiram njegove reci ): `Ja sam cesto lutao Beckim sumama, i pitao sam se `Da li tamo negde u svemiru postoji Bog, cak sam zeleo da napisem knjigu da je religija najveci apsurd covecanstva, ali kada je u jednom trenutku Bog usao u moj zivot, o to je bio najradosniji trenutak u mom zivotu.
Sa Bogom cvece je drugacije, priroda je drugacija, zivot je drugaciji, U dodiru sa Bogom sve dobija jedan novi smisao...Amin.
 
Član
Učlanjen(a)
16.01.2012
Poruka
361
Amin.

Postoje takva cudesa u svetu prirode, takve zakonitosti prozete redom i skladom, da coveku zastaje dah pred prizorom makro i mikro kosmosa koji obiluju dokazima koji govore u prilog razuma koji je sve planski stvorio, i sve odrzava.

Sto se tice Ateizma gledanog kroz Bozansko otkrivenje Bozje reci biblije, ona kaze da je negiranje postojanja Boga tvorca, neka vrsta Duhovne bolesti.
Na jednom mestu u bibliji stoji sledece ( parafraziram ): `RECE BEZUMNIK U SRCU SVOJEMU `NEMA BOGA. SVI SU ZASTRANILI, SVI SE POKVARILI, I NJIHOVI PUTEVI BOGU POSTASE ODVRATNI.

Na drugom mestu kaze: `KADA SE GRADJAHU MUDRI POLUDESE, I PRETVORISE SLAVU VECNOGA BOGA U OBLICJE SMRTNOGA COVEKA, CETVORONOZNIH ZIVOTINJA, PTICA, I GADOVA.. sto je direktni biblijski prikaz moderne evolucionisticke filozofije.

Kada je u pitanju vera u Boga, kao sto i biblija kaze `mi imamo dve osnovne mogucnosti, mi mozemo verovati u njega, ili pak ne verovati, a za ovo prvo imamo sve potrebne dokaze koji su nam dati samim nasim rodjenjem na ovoj zemlji, a ti dokazi kao sto je navedeno nalaze se svuda oko nas, u nasem neposrednom okruzenju, blizem ili daljem, odnosno preciznije receno, u prirodi i kosmosu, kao i u nama samima, i takodje u bibliji koja je pisano Bozje otkrivenje u kojoj se Bog najpotpunije otkriva ljudima.

Mnogi veliki umovi proslosti su prepoznavali ove dokaze, proucavajuci prirodu, mikro i makrokosmos, kao i samog coveka i njegovu anatomiju, i slicno, kao i samu bibliju, medju kojima se isticu Albert Ajnstajn, Luj Paster, Blejz Paskal, Albert Svajcer, Artur Kompton, Emanuel Kant, Gete, Tolstoj, itd...
Mnogi od ovih naucnika, pisaca, i filozofa, su proucavajuci prirodu, coveka, dosli do zakljucka da u kosmosu i svemu sto nas okruzuje postoji sila izvan ljudskog shvatanja, koja je stvorila ovaj svet, kao i savrseno uredjen kosmos i mehanizme koji u njemu vladaju.
Sama struktura Atoma, anatomije covecijeg mozga, ili ljudskog oka, kao i cuda u zivotinjskom svetu, i savrseni sklad koji vlada u prirodi, je
potstakao ove umove da priznaju postojanje tvorca koji je prauzrok svega postojeceg.

Neke od mnogih izjava ovih velikana glase:

Luj Paster - Jednoga dana ljudi ce se smejati gluposti savremene materijalisticke filozofije, sto vise proucavam prirodu, to vise sa zaprepascenjem i divljenjem otkrivam stvoritelja na delu.
Ja se molim za vreme svog rada u laboratoriji...

U svemu stvorenom kao da Boga rukama dodirujem


Albert Ajnstajn - Niko ne moze citati Jevandjelje a da ne oseca Isusovu stvarnost, puls njegove licnosti kuca u njegovoj reci.
Sveti lik Nazarecanina ostavio je na mene neoboriv utisak


Blejz Paskal - U sta nevernici sve moraju da veruju da bi ostali nevernici.
Mi poznajemo zivot i smrt samo0 kroz Isusa Hrista.
Bez Isusa Hrista neznamo ni sta je nas zivot, ni sta je nasa smrt, ni sta je Bog, niti sta smpo mi sami.


Emanuel Kant - Dve stvari me sve vise ispunjavaju divljenjem i strahopostovanjem, zvezdano nebo nad nama, i moralni zakon u nama.
Biblija je moje najdragocenije blago, i bez nje bih bio bednik.


Artur Kompton - Sto se mene tice, vera pocinje shvatanjem da je natprirodna sila stvorila svet i coveka.
Meni nije tesko da verujem, jer se ne moze poreci da tamo gde postoji plan, mora postojati i inteligencija.
Uredjen svemirsvedoci o istinitosti najvelicanstvenijetvrdnje `U pocetku Bog.

Prema tome, tvorevina sama po sebi upucuje coveka na razmisljanje, i potstice ga da sam proucavajuci prirodu i zakonitosti koje vladaju u kosmosu i na zemlji, otkrije dokaze o postojanju Boga tvorca.

O tome govori i sama Biblija kao pisano Bozje otkrivenje, ona postavlja pred coveka izazov, da sam otkrije Bozju realnost gledajuci ono sto je on stvorio, i citajuci njegovu rec.

Jedan biblijski tekst upucuje na ovo kada kaze"

`Nebesa kazuju slavu Božju, i dela ruku Njegovih glasi svod nebeski.
Dan danu dokazuje, i noć noći javlja.
Nema jezika, niti ima govora, gde se ne bi čuo glas njihov.
Po svoj zemlji ide kazivanje njihovo i reči njihove na kraj vasiljene.
Suncu je postavio stan na njima;
I ono izlazi kao ženik iz ložnice svoje, kao junak veselo teče putem.
Izlazak mu je nakraj neba, i hod mu do kraja njegovog; i niko nije sakriven od toplote njegove. ( Psalam 19 ).

Takodje, biblija upucuje na to, da covek ne samo da moze postati svestan Bozjeg postojanja gledajuci njegova dela, vec da moze s njim doci u dodir, rec Bozja po ovom pitanju takodje otkriva:

`Jer ja znam misli koje mislim za vas, govori Gospod, misli dobre a ne zle, da vam dam posledak kakav čekate.
Tada ćete me prizivati i ići ćete i molićete mi se, i uslišiću vas.
I tražićete me, i naći ćete me, kad me potražite svim srcem svojim.
I daću vam se da me nađete, govori Gospod. ( knjiga proroka Jeremije 29. 11 - 14 ).

Sustina vere i jeste ta, da covek u dodiru sa Bogom, spozna smisao i svrhu svoga postojanja, i odgovore na tri sustinska pitanja, Ko smo, Odakle smo, i zasto smo ovde, odnosno sta je smisao naseg zivota.

Ovi odgovori se jedino mpogu pronaci u dodiru sa Bogom, i zapisani su u bibliji kao pisanom Bozjem Otkrivenju, u kome se nalaze odgovori na sva covekova pitanja koja se ticu njegovog porekla i porekla svega stvorenog, kao i sustine zla i greha, i covekovog spasenja i konacnog povratka u Bozje okrilje.

Prema tome, Hriscanska religija nudi jedine moguce odgovore na pomenuta pitanja, nauka ona prava ih samo dokazuje..

ovo sam hteo da kazem ali samom recju pogledaj oko sebe nista nebi postigao
zato sam opsirio
i ovo vazi za sve jednobozacke religije a najvise za Hriscanstvo

Veruje se da je nedavno protumacena Isusova recenica
A kad vi zacutite kamenje ce povikati

Arheolozi tvrde da to znaci da ce zemlja kao dokaz i da ce kamenje i iskopine da dokazu postojanje
jer reci neverniku ne znace nista on Hoce dokaze materijalne a arheologija ih daje

Uzgred zna li neko istoricara koji ne veruje u Bozije postojanje?

Ateista moze da progleda cudom jer njihov rezim ne vredi rusiti
njima i Da bacis stap i on se pretvori u zmiju ne znaci nista
ni da voda postane krv
jedino Bog ako im se pokaze kao Apostolu pavlu on je rekao posle razgovora
slep sam!
ali bejoh slep i pre tek sada vidim

Samo da kratko repliciram, jer nikud ne vodi ovakva rasprava sa ljudima kojima vjera zamjenjuje činjenice.
Kažeš:"Sustina vere i jeste ta, da covek u dodiru sa Bogom, spozna smisao i svrhu svoga postojanja, i odgovore na tri sustinska pitanja, Ko smo, Odakle smo, i zasto smo ovde, odnosno sta je smisao naseg zivota." Otkud ovo sad? Pa zar vama teistima to već nije rečeno? Zar vam nije rečeno da ste Božija stvorenja? Zar vam nije rečeno da ste nastali od Adama i Eve? Zar vam nije rečeno da ovdje čekate Hristov drugi dolazak? A ti se sad pitaš ko si, šta si, odakle si i kakav je smisao tvoga života? Vidiš li u kakve paradoksalne pozicije dovodite sami sebe i svoju vjeru neselektivnim i nekritičkim mišljenjem?
Nauka pokušava naći odgovore na pitanje: ko smo, šta smo i odakle smo, a filozofija odgovara na pitanje o smislu našeg života.

Stalno pominjete harmoniju kosmosa i niste u stanju da pojmite da je tako nešto moglo nastati slučajno. Ako vam se kaže da kosmos ili svemir i nije nastao ovako savršen kakav je danas, nego da je njima milijarde godina vladao haos, vama to neće ništa značiti, zar ne?

Naravno da je bilo religioznih naučnika. Šta time dokazujete? Niti jedan od tih naučnika nije mogao svoje naučno djelo prezentirati tako što bi rekao: ovo vam je tako jer tako Bog kaže, nego je morao egzaktno dokazati svoju teoriju.


A, za tum5e:
Kad pomenu ogledalo, sjetih se stihova vladke Njegoša: "...Sve se čovjek bruka sa čovjekom, / Gleda majmun sebe u zrcalo." Kad staneš pred ogledalo, stavi i majmuna pored sebe, vidjećeš koliko ličite! Ovo nije ništa lično niti ovdje mislim na tebe lično nego na sve ljude. Jeste li čuli da je nauka egzatno utvrdila da je 99% gena, potpuno isto kod majmuna i čovjeka? Ali, da ne ostanem nedorečen i da ne zloupotrebite ovo što sam rekao, poznatom kreacionističkom podvalom kako nauka tvrdi da je čovjek nastao od majmuna. Nije i nauka to ne tvrdi. Nauka smatra da su i čovjek i majmun nastali od njihovog preteče - neke vrste Primata. Otuda 99% istovjetnih gena.

Nama teistima jeste receno ali mi nismo Budale kako nas vi ateisti smatrate vi mislite da mi slepo verujemo
Ne,mi ne verujemo slepo nemamo ubedjenje
MI imamo dokaze ne verujemo samo u Bibliju kao knjigu vec u Bibliju kao sveto pismo koje ima dokaze

ja ne kazem da covek i majmun ne lice a zar nisi pomislio na trecu mogucnost u braku izmedju coveka i neke dlakave zivujke
vidis lice i lav i macka a ne poticu od istog pretka

a takodje ne postoje ni dokazi za to sto si ti rekao

Nažalost, dragi, Laodikeja, upravo je tako. Na kraju se čovjek pretvara u prah i odlazi u ništavilo. To je surova istina, sa kojom se razum teško miri i koju ne može da prihvati. Zato je čovjek i izmislio Boga, da bi u vjeri našao izlaz za svoje strahove i nemirenje sa svojom konačnošću.

jurivaka te reci evolucionista su prazne reci bez dokaza zar mislis da je sve natalo samo od sebe bez tvorca zar moze tvorevina da postoji bez tvorca i sve na svetu je tvorevina osim Boga a tvorevina nemoze bez tvorca za evolucioniste imam 1000 zasto a oni 0 zato
a za religiju 1000000 zasto a ona meni 1000000000 zato
religija sve objasnjava a evolucionisti nista
ako su zaista pametni evolucionisti zasto su svi veliki ljudi koji su ucinili mnogo za svet bili religiozni?
Ajnstajn,Nikola Tesla
a da ne pominjem stare civilizacije koje su mogle da imaju sve kao mi danas a znali su da je stetno po coveka i nisu stvorili
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
16.01.2012
Poruka
361
Moram se umijesati s napomenom da se uvazava svacije (ne)vjerovanje.
Islam nema problema sa Stvaranjem ni sa naukom, nikakvih.
Osim u glavama neobrazovanih vjernika nisu nikada postojale nesuglsice Kur'ana sa naukom, pa ni najsavremenijom.
Haos u Svemiru ili put u Stvaranju covjeka nema u Kur'anu nikakvih prepreka naucnim istinama, pisan je na takav nacin da ne samo da ne ogranicava, nego naredjuje ucenje i istrazivanje.
Po tome se razlikuje od svih prijasnjih knjiga.
Istina je, Bog sebe prreedstavlja kao Vrhovnog Zakonodavca i Upravitelja i Odrzavatelja svih prirodnih (tako ih zovemo) pojava i dogadjaja, postavlja se iznad Prirode jer kaze: Stvorio sam prirodu, i svi zakoni su Moji, ma kakva im imena davali (gravitacija, atomskog jezgra, "Keplerov", "Wietova pravila", "Arhimedov", "Kopernikov"....)
Covjek se ne iskljucuje, za sve nesrece koje mu se dogadjaju krivac je covjek, sto se moze elaborirati i potvrditi.


Nacin na koji religije postavljau svoje praznovjerice, na koji postavljaju svoje neistine i svoje zabune, svojim djelovanjem, izazivaju zgrazanje humanista. Humanisti se na taj nacin primoravaju Boga shvate kao nesto sto ljudima donosi zlo.
Iz tih razloga, religije su pribjegle "stvaranju" "manje zlih bogova", koje nazivaju: ljubav, milost, cuvar itd... dajuci im cak i crtane ili klesane oblike. Pred tim praznovjerjem ne moze opstati ni jedan intelektualac, tako da su religije ostale bez intelektualaca, sto je sasvim logicno i ispravno. Intelektualac ne moze biti protivnik Istine, on je voli i gine za nju.
Religiozni fanatik gine za dogmu, uglavnom za lazi.

Harri

procitaj sve do sad sta si napisao a zatim idi u hram i moli Boga da ti oprosti jer je milostiv
ako neces mozes nam ovde slobodno reci da si ateista

sto se tice novog zaveta i isusa
u novi zavet ako zaista verujes verujes u sve u njemu zapisano
ali ti verujes u samo one stvari koje ti odgovaraju tj verujes u ono sto ti odgovara verujes jednoj osobi npr apostolu Jovanu a ne verujes mu kad kaze nesto drugo verujes samo u ono sto zelis i sto ti odgovara
 
Član
Učlanjen(a)
16.01.2012
Poruka
361
Ovo je dokazano što tvrdiš? Vratio se neko iz mrtvih i potvrdio kako tamo "svjetle neonska svjetla"? I ti to nazivaš realnošću? E, vidiš, to je proizvod ljudskog uma i to onog njegovog dijela koji je "zadužen" za maštu.

Vratio se Lazar i Isus
A ne zasluzuju svi to a da se danas neko vrati sta bi narod rekao to nije on to je nemoguce i zanemario istinu
Ali Bog zeli da mi svi budemo blazeni jer ne vidimo a verujemo to je isus rekao blazeni su oni koji su videli i veruju a jos blazeniji koji nisu a veruju
Bog nas iskusava a ti si jurivaka pao u kusanju
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Harri

procitaj sve do sad sta si napisao a zatim idi u hram i moli Boga da ti oprosti jer je milostiv
ako neces mozes nam ovde slobodno reci da si ateista

sto se tice novog zaveta i isusa
u novi zavet ako zaista verujes verujes u sve u njemu zapisano
ali ti verujes u samo one stvari koje ti odgovaraju tj verujes u ono sto ti odgovara verujes jednoj osobi npr apostolu Jovanu a ne verujes mu kad kaze nesto drugo verujes samo u ono sto zelis i sto ti odgovara

tum5
moram te razocarati, ja nisam ateista. Ja imam vjeru kao Abraham, Mojsije, David, Isus, Muhammed a.s. ali ne znaci da nisam grijesnik. Lagao bih da kazem da nisam grijesnik.

Ja vjerujem u ono sto je Isus govorio, a ne u cijeli NZ.
Pa vidio si da su Isusova rodoslovlja netacna i razlicita? A ima jos stvari.... netacnih i razlicitih sa SZ.

Kako mogu vjerovati u nesto sto nije tacno i kojim pravom pripisivati da Bog ne zna?

Ne vjerujem Jovanu kada kaze da bog sjedi sam sebi u krilu. Mislim da nije normalan, ili se sluzi neprimjerenim stilskim figurama.
Vjerujem u Istinu, pa i kad je govori Jovan.

Jer znam razlikovati istinu od neistine, shvacas?
 
Član
Učlanjen(a)
16.01.2012
Poruka
361
tum5
moram te razocarati, ja nisam ateista. Ja imam vjeru kao Abraham, Mojsije, David, Isus, Muhammed a.s. ali ne znaci da nisam grijesnik. Lagao bih da kazem da nisam grijesnik.

Ja vjerujem u ono sto je Isus govorio, a ne u cijeli NZ.
Pa vidio si da su Isusova rodoslovlja netacna i razlicita? A ima jos stvari.... netacnih i razlicitih sa SZ.

Kako mogu vjerovati u nesto sto nije tacno i kojim pravom pripisivati da Bog ne zna?

Ne vjerujem Jovanu kada kaze da bog sjedi sam sebi u krilu. Mislim da nije normalan, ili se sluzi neprimjerenim stilskim figurama.
Vjerujem u Istinu, pa i kad je govori Jovan.

Jer znam razlikovati istinu od neistine, shvacas?

isus je takodje rekao da ce vaskrsnuti i da je mesija
a ti u to ne verujes covece idi u dzamiju i moli Boga za oprost
 
Natrag
Top