Da li postoji religija u kojoj postoji istina ?

Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
jed lice fai? remo dalradi? o toe da da g nie Sin, Sin nie Otac, Sveti Duh nije ni Sin ni Otac ili da BG TAC nije "SVI bijani u mu ja ta
boki71-albums-smajli-2-picture2561t-sretan.gif
boki71-albums-smajli-2-picture2564t-svaka-cast.gif
velika tana pobožnosne raumem vašu Tridu (poso razlitih ličebna ličnst jedinog ELOMA(jer nema ih ri)?
Ša za vs mžce znači biti

JED i šta zači biti ama povljeni zaon "ZON" ili nijzgovara nekrevarant?
Čijom si ti
boki71-albums-smajli-2-picture2561t-sretan.gif
boki71-albums-smajli-2-picture2564t-svaka-cast.gif
to filozijom prevodioce, ao te to znima prri! nije preo da se zuši temedna rečica (a i to ti je teo proi)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
ZA NASEGA AA:

Hrišcanska crkva
Adventisti sedmog dana imaju mnogo zajednickog s drugim hrišcanima. Oni priznaju i obožavaju istog Boga i tako svoju nadu u život poslije smrti zasnivaju na životu, smrti, vaskrsenju i povratku svog Spasitelja Isusa Hrista.

Svojim duhovnim precima smatraju milione ljudi i žena koji su tokom vijekova svjedocili o svojoj vjeri u Hrista. Jednako tako oni se raduju što su hršcani mnogih osvjedocenja danas spremni da šire Radosnu vijest.

Zajedno sa svim hrišcanima, adventisti standardne prijevode Biblije smatraju izvorom objave. Biblija je jedini autoritet na podrucju vjere i života.

Adventisti s vecinom ostalih hrišcana vjeruju u Sveto Trojstvo i u istorijsku cinjenicu da je Isus Hristos na cudesan nacin i ljudskog i božanskog porijekla. Sa stotinama miliona drugih hrišcana oni smatraju Hristovu žrtvu – a ne vlastita dobra djela – osnovom spasenja. To je Božje rješenje za sve što je u ovom svijetu pošlo naopako.
 
Član
Učlanjen(a)
06.08.2010
Poruka
169
Sad tek vidim da sam bio u pravu sto sam sve dosad izbjegavao da i ja nesto kazem ne neku od tema iz odsjeka religije.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Sad tek vidim da sam bio u pravu sto sam sve dosad izbjegavao da i ja nesto kazem ne neku od tema iz odsjeka religije.
Nemoj tako brate dragi. Pa kada sve Hričćanske Crkve tvrde da su one jedine PRAVE, Bogom nadahnute, nezazorne, ispravne, istinite, najbolje, drže se Pisma 100 %..................... Zašto i ti to isto ne bih mogao reći za svoju. Imaš pravo i na to smo već odavno svi navikli. Znaš za onu lepu narodnu ''svaki ciga svog konja hvali''..............
Pozdrav
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Nemoj tako brate dragi. Pa kada sve Hričćanske Crkve tvrde da su one jedine PRAVE, Bogom nadahnute, nezazorne, ispravne, istinite, najbolje, drže se Pisma 100 %..................... Zašto i ti to isto ne bih mogao reći za svoju. Imaš pravo i na to smo već odavno svi navikli. Znaš za onu lepu narodnu ''svaki ciga svog konja hvali''..............
Pozdrav
Ne tvrde to samo hrišćanske crkve, nego sve crkve koje postoje, odnosno sve religije.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Prava i jedina Crkva

Ne tvrde to samo hrišćanske crkve, nego sve crkve koje postoje, odnosno sve religije.
Vrlo moguće, ali pošto ih slabije poznajem od Hrišćanskih nisam se usudio i njih uključiti. Ali poznavajući naše, daleko mi više pije vodu da sve na Svetu tako misle.
 
Član
Učlanjen(a)
06.08.2010
Poruka
169
Toliko knjiga procitah i zbunise me jos vise svadjalacki raspolozeni mantijasi raznoraznih vjera, tako da sam odgovor pokusao naci u sebi. I nasao sam ga! Sad me boli uvo za sve (pa cak i za mene)! A ostalima ako je stalo do istine, nek` crknu pa saznaju makar onaj glavni dio svih vjera - posthumni! Toliko od mene...
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
U svakoj religiji postoji malo istine u nekoj više u nekoj manje. Mene više zanima neistina koja postoji u religijama. Ako pripadate religiji u kojoj primetite dosta istine ali i malo neistine odmah se setite Isusovih reči da malo kvasca uskiceli svo testo pa onda zaključite šta je Vavilon Veliki.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Prava i jedina Crkva na Zemlji!

To je zato što ljudi više vole da slušaju ljude nego Boga!
Kada bilo ko od vernika i ''mantijaša'', kako ih nazva naš brat iz Prijedora, da ga ne bih nazvao Seljober, jer je možda on bolji od mene, pre bilo koje važne odluke ili važnije - kleknuo na kolena i pomolio se Bogu za vođstvo i da On odluči o tome umesto njega? Ne, oni furaju svoj fazon. Mole se Bogu za zdravlje, za posao, za stan, za kola, za ženu, za decu.......... a kada se pomole za nečije krštenje, spasenje, otkrivenje........... To su stvari koje oni odlično znaju ili su tehničke i za to se ne treba moliti. Oni to odlično znaju!
Vrlo je slična stvar i u politici ili filozofiji. Ljudi se daleko više bore za udoban i siguran živoz u neistini nego za mučenički Hristov u istini.

Лука 20.46 Чувајте се од књижевника, који хоће да иду у дугачким хаљинама, и траже да им се клања по улицама, и првих места по зборницама, и зачеља на гозбама
Римљ.7.15-24 Јер не знам шта чиним, јер не чиним оно шта хоћу, него на шта мрзим оно чиним.Ако ли оно чиним шта нећу, хвалим закон да је добар. А ово више ја не чиним него грех који живи у мени. Јер знам да добро не живи у мени, то јест у телу мом. Јер хтети имам у себи, али учинити добро не налазим.Јер добро што хоћу не чиним, него зло што нећу оно чиним. А кад чиним оно што нећу, већ ја то не чиним него грех који живи у мени. Налазим, дакле закон, кад хоћу добро да чиним, да ме на зло нагони. Јер имам радост у закону Божијем по унутрашњем човеку;Али видим други закон у удима својим, који се супроти закону ума мог, и заробљава ме законом греховним који је у удима мојим. Ја несрећни човек! Ко ће ме избавити од тела смрти ове?

I sad ovakav čovek hoće da napravi poštenu i istinitu crkvu, religiju, državu, filozofiju ... ..........Kako?
Pa kad apostol Pavle priznaje da je to nemoguće, koji je toliko pretrpeo za Boga, kako će vodeća tela današnjih Crkava?
Sve u šta se umeša čovek i njegov mozak i odluka - vrlo brzo upropasti. Zar ne?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.08.2010
Poruka
169
Šarrdy, nisam bolji a i sve je to normalno, kome god se moliš da nešto uradi umjesto tebe džaba to radiš jer na kraju ćeš opet odlučujući potez povući ti.
 
Natrag
Top