Da li postoji religija u kojoj postoji istina ?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Opet me nisi razumeo o cemu sam Govorio, izgleda da cu morati da pokrenem novu temu na ovom forumu da bih ovo objasnio.

Kada sam u prethodnom komentaru napisao ``Sustina je u tome, da intelektualna spoznaja istine nije dovoljna da bi neko bio potpuno siguran da je ono sto je spoznao putem reci istina, odnosno, da ako se covek zadrzi samo na toj intelektualnoj spoznaji istine, on nikada nece biti siguran da li je odredjeno ucenje od Boga ili ne... mislio sam na jos jednu stvar, a to je, da covek mora da spozna pravu prirodu posvecenja.
Vera naravno kao takva treba da postoji u coveku u tom pogledu, jer ona je kljuc svih drugih vrsta spoznaja koja covek prima od Boga, ali s tim u vezi potrebno je jos nesto, a to je ono sto biblija naziva `novorodjenje od Duha, ili Svetim Duhom.

Naime, ovde se radi o tome, da istina koju je covek primio putem reci Bozje, mora tako da deluje na covekove misli, srce. i celo bice, da covek u jednom trenutku dozivi cudesnu natprirodnu unutrasnju promenu.
Covek u takvom stanju dozivljava ispunjenje celog bica jednom zivom verom, radoscu, ljubavlju, i mirom, i dozivljava cudesno otkrivenje Bozje slave, koje se ne mogu opisati ljudskim recima, i realno objasniti.

To novorodjenje se desava, kada covek shvativsi svu svoju bedu svog predjasnjeg zivota u grehu, i cinjenicu da su njegovi licni gresi ranili Isusa i prikovali ga na krst, dodje u molitvi i iskreno zatrazi od Boga oprostenje, sa potpunom resenoscu da od tog trenutka zivi jednim novim zivotom bez greha, i u zajednici sa Bogom.
Tada Bog svojim Duhom deluje na coveka, i osvedocava ga da su mu gresi oprosteni, i pokriveni zrtvom Isusa Hrista koja je prinesena radi ljudskih greha, i ispunjava njegovo bice gore opisanim, istinskom radoscu i ljubavlju, i jednim nepomucenim mirom.

Takav nanovorodjeni covek je siguran u istinu koju je primio, jer mu Duh Sveti koji stanuje u njegovom srcu to svedoci, covek takodje mora znati i da li je spasen ili ne, a siguran je u to sve dok ne kida tu prisnu zajednicu sa Bogom, koja se ostvaruje covekovim potpunim potcinjavanjem sebe Bogu iz dana u dan, iz trenutka u trenutak, i dopustanju Svetom Duhu da u coveku izgradi jedno novo bice po Bozjem oblicju.

Kao sto sam rekao, takvo ispunjenje Svetim Duhom mora da se produzava iz dana u dan, iz trenutka u trenutak, covek mora da trazi od Boga u molitvi, da on prebiva u covekovom srcu neprekidno, i da ga vodi, i cisti od svake slabosti Duha i tela, sto coveku kroz odredjeni perid vremena omogucava postizanje savrsenstva karaktera, bez koga covek nikada ne bi mogao da udje u Bozje savrseno carstvo slave i cistote.

`I DACU VAM NOVO SRCE, I NOV CU DUH METNUTI U VAS, I UCINICU DA HODITE PO MOJIM UREDBAMA, I ZAKONE MOJE DA TVORITE I IZVRSUJETE...

`AKO SE KO NANOVO NE RODI, NE MOZE UCI U CARSTVO NEBESKO, STO JE RODJENO OD TELA TELO JE, A STO JE RODJENO OD DUHA DUH JE, NE CUDI SE STO TI REKOH VALJA VAM SE NANOVO RODITI...

KO NEMA DUHA HRISTOVA ON NIJE NJEGOV...AKO PREBIVA U VAMA DUH ONOGA KOJI JE HRISTA PODIGAO IZ MRTVIH, ONDA CE I VASA SMRTNA TELESA PODIGNUTI NA DAN NJEGOVOGA DOLASKA...

Ako ne dozivimo ovo gore opisano, sto je i sustina celokupne biblijske istine, ne mozemo se nadati vecnom spasenju.

U pravu si, Hristov dolazak je pred vratima, svakodnevna desavanja, i sve ucestalije prirodne kataklizme, to nedvosmisleno potvrdjuju, a Gospod ce uskoro ceo svet osvedociti sta je istina, i koja je prava crkva koja u potpunosti ispunjava Bozju volju zapisanu u njegovoj reci..

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
12.02.2010
Poruka
60
ko trazi na ovom forumu ili bilo kom istinu, taj ne trazi veru, nego svadju; vera se trazi i istina u postu, molitvi, ispovesti i pricescu, a djavo se trazi kusanjem i preispitivanjem. Niko nikoga ne tera da veruje ili ne, zato - vernici, verujte i dalje i nikoga ne ubedjujte, a ateisti i nevernici, ne trazite dokaz da Bog postoji, za vas On ne postoji sigurno cim se pitate i kusate.
Bog pomogao.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
ko trazi na ovom forumu ili bilo kom istinu, taj ne trazi veru, nego svadju; vera se trazi i istina u postu, molitvi, ispovesti i pricescu, a djavo se trazi kusanjem i preispitivanjem. Niko nikoga ne tera da veruje ili ne, zato - vernici, verujte i dalje i nikoga ne ubedjujte, a ateisti i nevernici, ne trazite dokaz da Bog postoji, za vas On ne postoji sigurno cim se pitate i kusate.
Bog pomogao.
Na forumima se ne traži ni vjera ni istina, nego se iznose mišljenja i kontra-mišljenja, raspravlja se i polemiše o svemu što ljude interesuje, pa i o religiji. (Izuzetak su neke teme koje na pojedinim forumima nisu dozvoljene, kao što je na primjer ovaj forum na kome nije dozvoljena rasprava o politici). Ta mišljenja nisu ničim limitirana i svako ima pravo da kaže što mili, bio teista ili ateista. Ko ne želi da učestvuje u takvim raspravama i ne mora, niko ga na to ne može prisiliti, ali ni zabraniti onima koji žele takve rasprave.
 
Član
Učlanjen(a)
12.02.2010
Poruka
60
Ko je razumeo sta samhteo reci zna razliku izmedju pisanija i zivota. Ko voli sajber zivot nek izvoli niko mu ne brani. Za one koji zivot zive a ne pisu ga kazem da ako neko ne zeli da veruje u nesto on ce naci "dokaze" (citaj - izgovore) da ne postoji. Svako bira ono sto zeli
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ko je razumeo sta samhteo reci zna razliku izmedju pisanija i zivota. Ko voli sajber zivot nek izvoli niko mu ne brani. Za one koji zivot zive a ne pisu ga kazem da ako neko ne zeli da veruje u nesto on ce naci "dokaze" (citaj - izgovore) da ne postoji. Svako bira ono sto zeli
Tačno, svako bira ono što želi, a ako si ti izabrao da pišeš na forumu, što će reći, i sam si izabrao sajber život, onda nemaš osnova da nekoga ubjeđuješ da ovdje neće naći ni vjeru ni istinu, jer svi to i onako znaju. Razlika između pisanja i života je notorna stvar, no ovdje se piše, a ne jede se...
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Mnoge religije, odnosno njihovi pripadnici se uplase kada se susretnu sa cinjenicom da ljudi razmisljaju o onome sto oni porucuju ili cime se predstavljaju. I kada im se postave odredjena pitanja nalaze se u cudu i nastoje da se zatvore tabuizirajuci sve sto ih se dotice. To nije iskusenje kako nastoje predstaviti, nego nemoc da odbrane ono u sta cvrsto vjeruju.
Ako neko vjeruje u neunistzivost totema sada se zna da je u zabludi, jer ako ga se baci u pec izgorjece kao i druga drva.
Za takva vjerovanja kazermo da su paganska, odnosno da nisu vjerovanja.
 
Član
Učlanjen(a)
12.02.2010
Poruka
60
verovanje nema veze sa dokazivanjem, logicki 2 pojma koja je skoro nemoguce povezati ;)
kada bi dokazali verovanji ono bi postalo znanje ;)
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Hriscani iz Verije su pohvaljeni sto su proveravali,da bi se uverili,dokazali dal su tacne Pavlove reci.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Nanovorođenje

Brate Laodikeja
Sve što si napisao o NANOVOROĐENJU (potpuno izmenjen čovek u kome stanuje Sveti Duh, koji je osvedočen Njime da je spašen i da živi u istini i da je u potpunoj zajednici sa Njime......... ) će mi biti mnogo jasnije ako mi odgovoriš da li sve što si naveo o nanovorođenju i o čovekovoj zajednici sa Svetim Duhom doživljavaju J.svedoci, Mormoni, Nazareni, Katolici, Pravolavci, Pentakostalci, Sajentolozi, Adventisti ... i ostali, ili to doživljavaju samo vernici neke denominacije?
Tako da što se mene tiče ne moraš otvoriti drugu temu da bih ovo shvatio.
Bog s tobom
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Brate Laodikeja
Sve što si napisao o NANOVOROĐENJU (potpuno izmenjen čovek u kome stanuje Sveti Duh, koji je osvedočen Njime da je spašen i da živi u istini i da je u potpunoj zajednici sa Njime......... ) će mi biti mnogo jasnije ako mi odgovoriš da li sve što si naveo o nanovorođenju i o čovekovoj zajednici sa Svetim Duhom doživljavaju J.svedoci, Mormoni, Nazareni, Katolici, Pravolavci, Pentakostalci, Sajentolozi, Adventisti ... i ostali, ili to doživljavaju samo vernici neke denominacije?
Tako da što se mene tiče ne moraš otvoriti drugu temu da bih ovo shvatio.
Bog s tobom


Smatram, i to iz licnog iskustva, da je Adventisticko ucenje po tom pitanu najpotpunije, cak stavise, pojedine denominacije i nemaju ovakav vid ucenja, vec smatraju da je sve u ljudskim delima, i trudu da se uradi nesto pozitivno za Boga, i u tome se sastoji sva sustina spasenja.

Ja verujem da u svim zajednicama postoje iskreni ljudi, koji ne poznaju potpunu Jevandjeosku istinu, ali zive krajnje Bogougodno po svetlosti koja im je data, sto ne znaci da je to vrh brega.
To su ljudi, kao sto kaze jedan autor, koji kada bi im Bog otkrio potpunu istinu, oni bi je prihvatili celim srcem.

Ostali koji znaju istinu, ali je odbijaju birajuci laksi put na ustrp tako jasnih istina, jer nisu spremni da ispostuju kriterijume Jevandjelja, ne verujem da Bog moze prihvatiti njihovu sluzbu kao dovoljnu za spasenje.

Ja sam u Adventizmu sretao ljude, koji su doziveli ovakva iskustva novorodjenja, ali postoje nazalost i oni koji su godinama u crkvi, a koji ga jos uvek nisu doziveli, jer nisu svoju volju potpuno potcinili Bozjoj volji, i umrli grehu i svome starom ja.

Takodje verujem, da je Adventnoj crkvi kao odabranom Bozjem narodu, dat autoritet da objavljuju Jevandjeosku istinu, pa time i dar Svetoga Duha koji je obecan da ce pratiti rad crkve u njenoj istorijskoj misiji koju treba da obavi na svom zemaljskom putu ka vecnosti.

U skladu sa biblijskim recima `JEDAN GOSPOD, JEDNA VERA, I JEDNO KRSTENJE, a znamo sta krstenje znaci, da je to cin koji biblija upravo naziva novorodjenje, i da se u tom trenutku daje dar Svetog Duha, po tome se moze zakljuciti, da je Sveti Duh kao dar dat Bozjoj crkvi koja je jedna i jedinstvena.
 
Natrag
Top