Da li postoji religija u kojoj postoji istina ?

Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
dine advenne crkve.

`JEDAO KRSTENJE,

(Da ne biki stih koji citiraš)


Obijasnio jedno krštenje?

Naeo pitanja? is
boki71-albums-smajli-2-picture2561t-sretan.gif
boki71-albums-smajli-2-picture2564t-svaka-cast.gif
o se nadam da ćešo zatonapred zahljurh svea odgou baziraa biblio naučjski stih, poželjno je).
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
PRAVA i ISTINITA CRKVA (religija)

Smatram, i to iz licnog iskustva, da je Adventisticko ucenje po tom pitanu najpotpunije, cak stavise, pojedine denominacije i nemaju ovakav vid ucenja, vec smatraju da je sve u ljudskim delima, i trudu da se uradi nesto pozitivno za Boga, i u tome se sastoji sva sustina spasenja. Ja verujem da u svim zajednicama postoje iskreni ljudi, koji ne poznaju potpunu Jevandjeosku istinu, ali zive krajnje Bogougodno po svetlosti koja im je data, sto ne znaci da je to vrh brega. To su ljudi, kao sto kaze jedan autor, koji kada bi im Bog otkrio potpunu istinu, oni bi je prihvatili celim srcem. Ostali koji znaju istinu, ali je odbijaju birajuci laksi put na ustrp tako jasnih istina, jer nisu spremni da ispostuju kriterijume Jevandjelja, ne verujem da Bog moze prihvatiti njihovu sluzbu kao dovoljnu za spasenje.
Ja sam u Adventizmu sretao ljude, koji su doziveli ovakva iskustva novorodjenja, ali postoje nazalost i oni koji su godinama u crkvi, a koji ga jos uvek nisu doziveli, jer nisu svoju volju potpuno potcinili Bozjoj volji, i umrli grehu i svome starom ja. Takodje verujem, da je Adventnoj crkvi kao odabranom Bozjem narodu, dat autoritet da objavljuju Jevandjeosku istinu, pa time i dar Svetoga Duha koji je obecan da ce pratiti rad crkve u njenoj istorijskoj misiji koju treba da obavi na svom zemaljskom putu ka vecnosti. U skladu sa biblijskim recima `JEDAN GOSPOD,JEDNA VERA, I JEDNO KRSTENJE, a znamo sta krstenje znaci, da je to cin koji biblija upravo naziva novorodjenje, i da se u tom trenutku daje dar Svetog Duha, po tome se moze zakljuciti, da je Sveti Duh kao dar dat Bozjoj crkvi koja je jedna i jedinstvena.
Brate Laodikeja.
TRI stvari sam znao i pre dolaska na ovaj forum. Da sve Hrišćanske verske zajednice, a mislim i nehrišćanske tvrde:

1. Naša zajednica je jedina na zemlji kroz koju Bog govori ljudima i vernicima! ;
2. Zato smo mi jedina prava crkva i imamo svu istinu! ;
3. Zato je spasenje sigurno jedino u našoj crkvi, ako vernik primeni sve crkvene doktrine i krsti se u našoj crkvi!

Međutim ovde sam otkrio još jednu stvar - ČETVRTU:

4. Vernici svake crkve uopšte ne slušaju druge vernike već samo sebe. I furaju svoj fazon, kao da su zombirani i gluvi. To mi deluje kao da okorelog Partizanovca pokušamo ubediti da postane Zvezdaš. Džaba i priča i stihovi i logika i istorija i Sveti Duh i sve živo i neživo i dubina i širina i sile i smtr i život..............NE VREDI. Kao i ap.Pavle. Toliko znanje i iskren duh i želja da se ugodi Bogu i - da ga Bog nije oslepeo na putu za Damask - ostade Jevrejin, bez Hrista.

Tako da mislim da je ovo sve izlišno. Gubljenje vremena. Sve se svodi na ''NE NISI TI U PRAVU - JA SAM!''.
Ali ako si iskrenog duha, Božijeg i ovaj forum ti može pokazati da crkva više zaludi čoveka i odvodi ga od spasenja nego što ga privodi. Zato dobro analiziraj stih iz Otkrovenja 18.4 jer ti je to ČETVRTA anđeoska vest. I pokušaj se spasiti, ti i tvoj dom. Jer šta ima istina sa lažju, tama sa svetlošću. Budi savršen kao što je savršen tvoj Otac Nebeski.
И чух глас други с неба који говори: Изиђите из ње, народе мој, да се не помешате у грехе њене, и да вам не науде зла њена.
Tako da i ova moja konstatacija (da su vernici zaluđeni od svoje crkve), a uostalom i ti to znaš, ti je jedan od dokaza da ne postoji PRAVA CRKVA. Organizovana i registrovana od ljudi.
Pozdrav, sve najbolje
PS
Zamolio bih te da mi neodgovoriš na ovaj moj post:
''Znam brate Šardi, sve to, ali MORAŠ IPAK shvatiti da je Adventnatna crkva sedmog dana jedina prava i istinita crkva od Boga nam dana da se kroz nju spasimo i podučimo šta je volja Božja.....''
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zamolio bih te da mi neodgovoriš na ovaj moj post:
''Znam brate Šardi, sve to, ali MORAŠ IPAK shvatiti da je Adventnatna crkva sedmog dana jedina prava i istinita crkva od Boga nam dana da se kroz nju spasimo i podučimo šta je volja Božja.....''


Licno neznam ko je napisao ove poslednje citirane reci, ali smatram da je to potpuna istina.

Jos nesto cu ponoviti sto sam vec rekao, a vezano je za tvoj komentar.

Da, sve KAZU da su one prave crkve, ali kada se pogleda njihovo ucenje iz neposredne blizine, vidi se da one ustari ne ispunjavaju minimalno biblijskih uslova po kojima se mogu nazvati pravima.

Cak sta vise, ja verujem, da su mnoge od tih crkava samoinicijativno stvorile organizaciju, bez da su bile pozvane od Boga da to ucine.
Takodje verujem, da je mnoge od tih crkava stvorio sam Djavo, neprijatelj same istine, pomesavsi zrnce istine sa puno lazi, sa ciljem Duhovne indoktrinacije covecanstva, i zavodjenja ljudi na krive puteve.

Zato biblija upucuje savet `ISPITAJTE KOJI JE PUT DOBAR, PA IDITE NJIM...

`OVI BEJAHU PLEMENITIJI OD ONIH STO ZIVE U SOLUNU, ONI SVAKI DAN ISTRAZIVAHU PO PISMU DA LI JE TO TAKO..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Jedina prava i istinita religija

Dobro ubedio si me. Jedina prava i od Boga nam data relgija je Adventizam. Jedino u njoj imamo svu istinu, a u ostalim istinu sa primesama neistine. Tako da bi bilo najbolje da svi pređemo u Adventističku crkvu nebi li zadobili spasenje!
Tako da drug Jurivaka može slobodno zaključati ovu temu jer smo utvrdili odgovor na ovu temu. Ima li neka religija u kojoj ima sva istina - ima - to je Adventistička crkva.
Zbogom, doviđenja
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
12:29 And
SonName.gif
answered him, The first of all the commandments is, Hear, O Israel;
HisName.gif
is our Elohim,
HisName.gif
is one:

boki71-albums-smajli-2-picture2561t-sretan.gif
boki71-albums-smajli-2-picture2564t-svaka-cast.gif
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Dobro ubedio si me. Jedina prava i od Boga nam data relgija je Adventizam. Jedino u njoj imamo svu istinu, a u ostalim istinu sa primesama neistine. Tako da bi bilo najbolje da svi pređemo u Adventističku crkvu nebi li zadobili spasenje!
Tako da drug Jurivaka može slobodno zaključati ovu temu jer smo utvrdili odgovor na ovu temu. Ima li neka religija u kojoj ima sva istina - ima - to je Adventistička crkva.
Zbogom, doviđenja


Svako ima pravo da iznese istinu za koju smatra da je istina, na osnovu postojecih cinjenica, i svako da to prihvati ili ne, moleci se Bogu da mu to licno otkrije, nece ni Jurivaka, ni ja, ni Apocketz odgovarati za druge, nego za sebe i svoju licnu odluku da li je istinu zasnovanu na cinjenicama prihvatio i sproveo u svoj licni zivot.

Sve religijske diskusije i medjuverski konflikti, nemaju neki veliki znacaj, ako se ne ide ka tome da se pronadje istina, ne kompromis, vec puna istina po pitanjima koja stvaraju konfliktne situacije, a to su teme koje se obradjuju na ovom forumu religija.

Resenje svih medjuverskih konflikata se nalazi u tome, da verske vodje sednu za isti sto, i da se iz postojecih cinjenica utvrdi sta je istina po svim pitanjima vere, ali to se nece nikada desiti.

Naspram toga, napravice se kompromis, koji vec danas vidimo u Ekumenskom savezu, gde postoji totalna zbrka razlicitih ucenja, i teorija.
U tom smislu Isus je rekao `IZADJITE IZ NJE NARODE MOJ, DA SE NE POMESATE U GREHE NJEZINE, I DA VAM NE NAUDE ZLA NJEZINA.
To je moderni Vailon, sto rec u svom izvoru i znaci Babel - zbrka, pometnja..

Sardu, ostani na forumu, osecam da si dobar covek, ali se prvenstveno moli Bogu da prepoznas istinu onakvu kakvu je Bog danas otkriva ljudima, jer vreme kraja je pred samim vratima.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Ostaću brate Laodikeja, hvala ti na lepoj želji, a i na svim ostalim komentarima. Mada vidim jednu veliku razliku između mene i tebe, što ne mora ništa da znači kada je u pitanju spašenje - Ti više slušaš ljude (doktrinu ASD) dok ja više slušam Boga (doktrinu Pisma). Jeste da se i ja i ti molimo istom Bogu, i da tražimo iste stvari od Njega, ali razlika je u tome što ti pripadaš denominaciji, a ja crkvi. A denominacija, video si i sam, po drugim vernicima, itekao može zaludeti vernika. Ne znam da li poznaješ Mormone. Ja vrlo često odem i do njih. Upravo iz tog razloga - da vidim šta sve denominacija može naučiti jednog čoveka. Pa npr. Reformni pokret ASD. I oni su ti biseri. Ima takvih koliko hoćeš. Pentakostalci, JS, Sajentolozi, Univerzalni Život.............
Na kraju krajeva - ja lično poznajem par sjajnih Adventista koji se više slažu sa mnom nego sa ASD-om, ali ih neisključuju iz dva razloga. Da pokažu da je to prava crkva i poštuju slobodnu čovekovu volju i zbog desetka. Danas na ovoj krizi su jako ugrožene plate i penzije pastora i pastorica, tako da bi bilo pogubno za ASD da počnu isključivati vernike za najmanju sitnicu. Vrlo brzo bi ostali bez prihoda, propovednika, a onda verovatno i bez službe. Jer se kod ASD dosta toga oslanja na novac.
Bog s tobom, pozdrav
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Razlika izmedju tvog i mog misljenja je, sto ja tvrdim ( sto je i istina ), da mi je ono u sta verujem otkrio sam Gospod kroz iskustva sa njim, a ako to ima neke dodirne tacke sa odredjenom denominacijom, onda ja mogu da kazem samo amin, i u tom slucaju to je prava crkva...ali vreme ce vec pokazati...
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
6:4 Hear, O Israel:
HisName.gif
is our Elohim,
HisName.gif
is one:
boki71-albums-smajli-2-picture2561t-sretan.gif
boki71-albums-smajli-2-picture2564t-svaka-cast.gif


12:29 And
SonName.gif
answered him, The first of all the commandments is, Hear, O Israel;
HisName.gif
is our Elohim,
HisName.gif
is one:
boki71-albums-smajli-2-picture2561t-sretan.gif
boki71-albums-smajli-2-picture2564t-svaka-cast.gif
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Englezi

5 Mojsijeva
6:4 Hear, O Israel:
HisName.gif
is our Elohim,
HisName.gif
is one:
[FONT=&amp]To niko ne spori, bar ja nisam primetio (Čuj Izraelu.............). Sporimo se sa sledećim stihovima:[/FONT]
[FONT=&amp]I - da li se Bog može javiti u više oblika. 2,3,4 ili ne može, već samo u jednom obliku. To je pravo pitanje. A ne koliko bogova ima. Ima ih jako puno. Pa to je i Pavle govorio Atinjanima. Da je video da imaju puno bogova. Ali je samo jedan pravi (Dela 17:[/FONT][SUP]22[/SUP] A Pavle stavši nasred Areopaga reče: Ljudi Atinjani! Po svemu vas vidim da ste vrlo pobožni; [SUP]23[/SUP] Jer prolazeći i motreći vaše svetinje nađoh oltar na kome beše napisano: Bogu nepoznatom. Kog dakle ne znajući poštujete Onog vam ja propovedam……………[FONT=&amp]) [/FONT]
[FONT=&amp] i[/FONT]
[FONT=&amp]Jovan 10: [/FONT][SUP]30[/SUP] Ja i Otac jedno smo."

[FONT=&amp]II – da li mi možemo proniknuti u tajnu trojstva. Kako to ako je Bog jedan - da se On sada može pojaviti i u Sinu i u Ocu i u Svetom Duhu.[/FONT]

[FONT=&amp]1:Tim. 3:[/FONT][SUP]16[/SUP] I kao što je priznato, velika je tajna pobožnosti: On se javio u tijelu, opravdao se u Duhu, pokazao se anđelima, propovijedao se neznabošcima, vjerovao se u svijetu, uznio se u slavi.

I nešto me lično interesuje nezavisno od teme (izvinjavam se drugu Jurivaki, znam da ne voli pisati van teme, ali morao sam).
Čemu taj engleski prevod kada su ovde svi Srbi. Mnogi od nas i nezna dobro engleski jezik. Pa mislim da to samo komplikuje, već i onako iskomplikovanu temu. Šta misliš kada bi ostali sagovornici ubacivali Grčke prevode, ili Latinske, ili Hebrejske, ili Aramajske ili....... vidiš da ni sa čistim Srpskim jezikom se ne možemo sporazumeti, a kako ćemo tek ako svi govorimo različitim jezicima. Više nas je vera u Hrista razdvojila nego približla. Samo fali još da govorimo kao Pentakostalci različitim jezicima.
 
Natrag
Top