Da li je Hristos Božanske prirode na zemlji?

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Moraš paziti kako joj se obraćaš, ona nije Jelena, nego "Duh Proroštva", i obraća joj se sa "sestra Ellen"... :cool:

Evo ti primjera kako je Jovan govorio o Ellen White i o Sinu (Isusu) sve donedavno, dok je naužavao vašu kršćansku herezu.

No evo još jedan citat od same Elen Vajt:

"Otac je sva punina Božanstva. U Sinu je otkrivena sva punina Božanstva..Utešitelj..jeste Duh u svoj punini Božanstva" EGW 463, Special Testamonies, Series B, NO7, pp.62.63, 1905

Dakle Duh Sveti je "punina Božanstva"..kao i Otac i Isus tj. Bog.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Jednostavno da. .

Što jednostavnije to realnije.

Jovane, Jovane, na sasvim pogrešnom mestu primenjuješ Okamov brijač....

Ps. Kako te samo nije strah to činiti, Okam je bio "mrski" Katolik i Franjevac.... :cool:

Evo ti primjera kako je Jovan govorio o Ellen White i o Sinu (Isusu) sve donedavno, dok je naužavao vašu kršćansku herezu.

Da, a sada koristi Okama, dakle "heretika", Katolika, da "pojednostavi" Kršćanstvo.... hmmm

Radije i heretik no "pojednostavljeni".... zato postavljam ovo:


Vjerujem u jednoga Boga, Oca svemogućega, stvoritelja neba i zemlje, svega vidljivoga i nevidljivoga.
I u jednoga Gospodina Isusa Krista, jedinorođenoga Sina Božjega.
Rođenog od Oca prije svih vjekova. Boga od Boga, svjetlo od svjetla, pravoga Boga od pravoga Boga.
Rođena, ne stvorena, istobitna s Ocem, po kome je sve stvoreno.
Koji je radi nas ljudi i radi našega spasenja sišao s nebesa. I utjelovio se po Duhu Svetom od Marije Djevice: i postao čovjekom.
Raspet također za nas: pod Poncijem Pilatom mučen i pokopan.
I uskrsnuo treći dan, po Svetom Pismu. I uzašao na nebo: sjedi s desne Ocu. I opet će doći u slavi suditi žive i mrtve, i njegovu kraljevstvu neće biti kraja.
I u Duha Svetoga, Gospodina i životvorca; koji izlazi od Oca i Sina. Koji se s Ocem i Sinom skupa časti i zajedno slavi; koji je govorio po prorocima.
I u jednu svetu katoličku i apostolsku Crkvu. Ispovijedam jedno krštenje za oproštenje grijeha. I iščekujem uskrsnuće mrtvih. I život budućega vijeka. Amen.

U ovo verujem, ovo ispovedam. Shadadu i sinkretizam odbacujem, sotonine proročice se odričem...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.283
Da, jeste Mire. Isus nije u telu preneo Božansku prirodu
Hvala na odgovoru brate Jovane..

Postavicu ti sada drugo pitanje vezano za ovo:

Kazes "Bog se odrekao svoje prirode" , pa ako se odrekao svoje prirode (bozanstva) to znaci da se odrekao i svoje "besmrtnosti"! A posto je na krstu umro, on ne moze vise ni oziveti jer je smrtan! Dakle, sotona je ubio Boga na krstu i on je ostao vecno mrtav!

Shvatas li sta si ucinio?

Jovane, evo ukratko posto tako hoces.. Tvoja teologija je totalno apsurdna!
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.403
Hvala na odgovoru brate Jovane..

Postavicu ti sada drugo pitanje vezano za ovo:

Kazes "Bog se odrekao svoje prirode" , pa ako se odrekao svoje prirode (bozanstva) to znaci da se odrekao i svoje "besmrtnosti"!


Brate Mire, pošto je Isus ljudske prirode na zemlji On jeste bio smrtnik ako i mi svi. On jeste izjednačen sa nama u svemu(osim u grehu). Naravno, kako bi umro ako je bio besmrtan? Onda Njegova smrt doista ne bi bila stvarna. No, znaš li ko to uči da On nije umro nego se pričinilo?


A posto je na krstu umro, on ne moze vise ni oziveti jer je smrtan!

Naravno da može..šta kaže Pismo kako je vaskrsao? I jeste vaskrsao.

Dakle, sotona je ubio Boga na krstu i on je ostao vecno mrtav!

Pošto Hristos nije bio Bog "na krstu" već na krstu kaže "Bože moj...Bože moj"...da li bi imalo smisla da se obraća Bogu i da je ostao sam ako je On doista Bog na krstu? Dakle, na krstu nije umro Bog te sotona nije mogao niti je ubio Boga. Hristovo Božanstvo je nemoguće ubiti smrću.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Shvatas li sta si ucinio?

Jovane, evo ukratko posto tako hoces.. Tvoja teologija je totalno apsurdna!

Čitav Mileritizam, ta kolevka Jovanove "teologije" je apsurd nad apsurdima. Mentalna bolest.


Pošto Hristos nije bio Bog "na krstu" već na krstu kaže "Bože moj...Bože moj"...da li bi imalo smisla da se obraća Bogu i da je ostao sam ako je On doista Bog na krstu?

To što na Krstu kaže, je citiranje Psalma 22, ali to vama čini se nikada i nije bilo jasno. Ponoviću Isus sve čini da bi ispunio Pisma (ne zato što je na to primoran, nego zato što Bog nikada i slovima nikada ne govori jedno danas, sutra drugo, ili jedno govori a drugo čini. NJegovi Putevi nisu naši putevi, Njegove misli nisu naše misli).

U ime čoveka, u ime onoga zbog koga se žrtvuje i koga sa Bogom miri, Isus u sred muke ponavlja prve retke Psalma 22


2Bože moj, Bože moj, zašto si me ostavio?
Daleko si od ridanja moga.

3Bože moj, vičem danju, al’ ne odvraćaš;
noću vapijem i nema mi počinka.
4A ipak, ti u Svetištu prebivaš,
Nado Izraelova!
5U tebe se očevi naši uzdaše,
uzdaše se, i ti ih izbavi;

6k tebi su vikali i spašavali se,
u tebe se uzdali, i postidjeli se nisu.

7A ja, crv sam, a ne čovjek,
ruglo ljudi i naroda prezir.
8Koji me vode, podruguju se meni,
razvlače usne, mašu glavom:
9»U Jahvu se on uzda, neka ga sad izbavi,
neka ga spasi ako mu omilje!«

10Iz krila majčina ti si me izveo,
mir mi dao na grudima majke.
11Tebi sam predan iz materine utrobe,
od krila majčina ti si Bog moj.
12Ne udaljuj se od mene, blizu je nevolja,
a nikog nema da mi pomogne.

13Opkoliše me junci mnogobrojni,
bašanski bikovi okružiše mene.
14Ždrijela svoja razvaljuju na me
k’o lav koji plijen kida i riče.

15Kao voda razlih se,
sve mi se kosti rasuše;
srce mi posta poput voska,
topi se u grudima mojim.
16Grlo je moje kao crijep suho,
i moj se jezik uz nepce slijepi:
u prah smrtni bacio si mene.

17Opkolio me čopor pasa,
rulje me zločinačke okružile.
Probodoše mi ruke i noge,
18sve kosti svoje prebrojiti mogu,
a oni me gledaju i zure u me.
19Haljine moje dijele među sobom
i kocku bacaju za odjeću moju.

20Ali ti, o Jahve, daleko mi ne budi;
snago moja, pohiti mi u pomoć!
21Dušu moju istrgni maču,
iz šapa pasjih život moj.
22Spasi me iz ralja lavljih
i jadnu mi dušu od rogova bivoljih!

23A sada, braći ću svojoj naviještat’ ime tvoje,
hvalit ću te usred zbora.
24»Koji se bojite Jahve, hvalite njega!
Svi od roda Jakovljeva, slavite njega!
Svi potomci Izraelovi, njega se bojte!

25Jer nije prezreo ni zaboravio muku jadnika,
i nije sakrio lice svoje od njega;
kad ga je zazvao, on ga je čuo.«

26Zato ću te hvaliti u zboru veliku,
pred vjernicima tvojim izvršit’ zavjete.
27Siromasi će jesti i nasitit će se,
hvalit će Jahvu koji traže njega:
nek’ živi srce vaše dovijeka!

28Spomenut će se i Jahvi se vratit’
svi krajevi zemlje;
pred njim će nicê pasti
sve obitelji pogana.
29Jer Jahvino je kraljevstvo,
on je vladar pucima.

30Njemu će se jedinom klanjati svi koji snivaju u zemlji,
pred njim se sagnuti svi koji u prah silaze.
I moja će duša za njega živjeti,
31njemu će služiti potomstvo moje.
O Gospodu će se pripovijedat’ 32sljedećem koljenu,
o njegovoj pravdi naviještati narodu budućem:
»Ovo učini Jahve!«

Rečima koje je Isus izrekao:

Nakon toga, kako je Isus znao da je sve dovršeno, da bi se ispunilo Pismo, reče: »Žedan sam.« 29A ondje je stajala posuda puna octa. I natakoše na izopovu trsku spužvu natopljenu octom pa je primakoše njegovim ustima.
30Čim Isus uze ocat, reče: »Dovršeno je!« I prignuvši glavu, preda duh. Iv 19 28,30

Zapečaćen je i završen, ispunjen Stari Zavet. A samo Bog to može učiniti. I Učinio je.

Gotovo je, Mojsije više nije na snazi, ispunjen je, i onaj koji vas i vama slične ubeđuje u suprotno nije niko drugi do sotona, nesveto trojstvo Samaela, Antihrista i nesvetog duha, duha laži i "pojednostavljanja".


Ps. Možeš do kraja vremena tvrditi suprotno, možeš negirati to, niko ti ne brani, ali Hristove u svoju "nauku" ubeđivati nećeš.

Jer, ma šta ti tvrdio ostaju činjenice:

1. Isus je Bogočovek

2. Alah i YHWH nisu isto

3. Alah je sotona lično
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.283
Naravno, kako bi umro ako je bio besmrtan?
To ja tebe pitam, kako se Bog uopste mogao odreci svoje besmrtnosti (svoje prirode) i postati "obican covek"? Zar nije onda Bog prestao biti Bogom?

Drugo pitanje, ako je postao "smrtan" i umro na krstu, zar nije onda umro zauvek?

Tako si izgubio Boga svojom teologijom!

Onda Njegova smrt doista ne bi bila stvarna.

Njegova smrt jeste stvarna, ako ima dve prirode, nije stvarna ako ima jednu!

Telom je umro i trpeo je, a Bog posto ne moze umreti, on je trepeo Duhom! To su stravicne patnje!

No, znaš li ko to uči da On nije umro nego se pričinilo?

Mi ne ucimo da se ista "pricinilo"!
Hristos je telom stvarno umro, svojom ljudskom prirodom!

Naravno da može..šta kaže Pismo kako je vaskrsao? I jeste vaskrsao.

Znam ja sta kaze pismo, ali to sto kazes ti to nema veze ni sa logikom ni razumom, aniti sa pismom!

Kako ce vaskrsnuti, ako je postao smrtan covek (svojom prirodom)? Kako ce sam sebe onda da vaskrsne? Jedino besmrtni Bog, darodavac zivota ne moze umreti i on vaskrsava!

Hristovo Božanstvo je nemoguće ubiti smrću.
Ali si mu ti oduzeo Bozanstvo jos pre nego sto je dosao na zemlju, i time si ga nacinio "smrtnim"! Tako si ga ti ubio!

Pošto Hristos nije bio Bog "na krstu" već na krstu kaže "Bože moj...Bože moj"...da li bi imalo smisla da se obraća Bogu i da je ostao sam ako je On doista Bog na krstu?

Naravno da ima smisla! Posto je imao dve prirode, bio je i Bog i covek istovremeno. Imao je dve licnosti!

I ti imas dve licnosti u sebi, samo toga nisi svestan, imas kolektivnu svest (podsvest) koju si nasledio od roditelja (a to je Duh koji se prenosi sa roditelja na decu) i imas svoju svest koja potiskuje ovu kolektivnu podsvest! Ta podsvesna licnost se ispoljava narocito nocu, kada se tvoja svest gasi, onda "sanjas", praslike simbole itd.. I sve je to nama zajednicko! Zato sanovnici i funkcionisu! Procitaj malo Frojda.

Tako i Hristos ima "dve prirode" (dve licnosti).

Bog je u tom trenutku fakticki duhovno toliko patio da je zacutao, slomio se pod teretom greha i onda je ljudska svest dosla do izrazaja i Hristos je progovorio kao covek! On nije bio svestan onog sto Bozanstvo zna u njemu, kao sto ni ti nisi svestan sta sve krije tvoja podsvest!

Ovo cu ti jos elaborirati, ali sada bas zurim.

Nikakav problem s nasom teologijom, samo sto ti neces to da shvatis.. A Jehovini Svedoci i muslimani su te zaveli, sve njihove argumente koristis!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.403
Čitav Mileritizam, ta kolevka Jovanove "teologije" je apsurd nad apsurdima. Mentalna bolest.




To što na Krstu kaže, je citiranje Psalma 22, ali to vama čini se nikada i nije bilo jasno. Ponoviću Isus sve čini da bi ispunio Pisma (ne zato što je na to primoran, nego zato što Bog nikada i slovima nikada ne govori jedno danas, sutra drugo, ili jedno govori a drugo čini. NJegovi Putevi nisu naši putevi, Njegove misli nisu naše misli).

U ime čoveka, u ime onoga zbog koga se žrtvuje i koga sa Bogom miri, Isus u sred muke ponavlja prve retke Psalma 22


2Bože moj, Bože moj, zašto si me ostavio?
Daleko si od ridanja moga.

Pa jeste citiranje ali ne puko citiranje koje nem veze sa onom realnošću koja je kroz Psalam 22 iskazana.
Ne, Psalam 22 govori o ČOVEKU koga je Bog napustio tj. taj osećaj koji ima.

Ali uzmi i sam na um bili Hristos rekao da oseća da Ga je Bog napustio da je On sam Bog koji visi na krstu? Kako bi to bilo nerealno, netačno i potpuno besmisleno da Bog koji je viče da Ga je Bog napustio?

Darth, izvini ali ovo su početnički pokušaji objašnjenja. Ovako zaista ne činimo nikakvo stvarno objašnjenje.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.403
To ja tebe pitam, kako se Bog uopste mogao odreci svoje besmrtnosti (svoje prirode) i postati "obican covek"? Zar nije onda Bog prestao biti Bogom?

Drugo pitanje, ako je postao "smrtan" i umro na krstu, zar nije onda umro zauvek?

Tako si izgubio Boga svojom teologijom!



Njegova smrt jeste stvarna, ako ima dve prirode, nije stvarna ako ima jednu!

Telom je umro i trpeo je, a Bog posto ne moze umreti, on je trepeo Duhom! To su stravicne patnje!



Mi ne ucimo da se ista "pricinilo"!
Hristos je telom stvarno umro, svojom ljudskom prirodom!



Znam ja sta kaze pismo, ali to sto kazes ti to nema veze ni sa logikom ni razumom, aniti sa pismom!

Kako ce vaskrsnuti, ako je postao smrtan covek (svojom prirodom)? Kako ce sam sebe onda da vaskrsne? Jedino besmrtni Bog, darodavac zivota ne moze umreti i on vaskrsava!


Ali si mu ti oduzeo Bozanstvo jos pre nego sto je dosao na zemlju, i time si ga nacinio "smrtnim"! Tako si ga ti ubio!



Naravno da ima smisla! Posto je imao dve prirode, bio je i Bog i covek istovremeno. Imao je dve licnosti!

I ti imas dve licnosti u sebi, samo toga nisi svestan, imas kolektivnu svest (podsvest) koju si nasledio od roditelja (a to je Duh koji se prenosi sa roditelja na decu) i imas svoju svest koja potiskuje ovu kolektivnu podsvest! Ta podsvesna licnost se ispoljava narocito nocu, kada se tvoja svest gasi, onda "sanjas", praslike simbole itd.. I sve je to nama zajednicko! Zato sanovnici i funkcionisu! Procitaj malo Frojda.

Tako i Hristos ima "dve prirode" (dve licnosti).

Bog je u tom trenutku fakticki duhovno toliko patio da je zacutao, slomio se pod teretom greha i onda je ljudska svest dosla do izrazaja i Hristos je progovorio kao covek! On nije bio svestan onog sto Bozanstvo zna u njemu, kao sto ni ti nisi svestan sta sve krije tvoja podsvest!

Ovo cu ti jos elaborirati, ali sada bas zurim.

Nikakav problem s nasom teologijom, samo sto ti neces to da shvatis.. A Jehovini Svedoci i muslimani su te zaveli, sve njihove argumente koristis!
Kao i Darthu, kako On može imati osećaj da Ga je Bog napustio ako je Božanstvo svo vreme u Njemu? Nema smisla Mire moj
 
Natrag
Top